dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 83
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tapatik

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    5

    Domyślnie SAMSUNG - wątek zbiorczy o sprzętach do kuchni. Opinie, porady, zdjęcia

    Szukam opinii na temat tej kuchenki i niestety nie mogę znaleźć.
    Czy ktoś z posiadaczy mógłby napisać kilka zdań - jak ona się sprawuje i jak się ją użytkuje?
    W porównaniu do innych kuchenek do zabudowy, cena tego Samsunga jest bezkonkurencyjnie niska, chyba najniższa na rynku.
    Funkcjonalnie i z wyglądu mi odpowiada, więc po co przepłacać kupując inne?
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

    Do kompletu wybrałem piekarnik Samsung BT62TDBFST.

    Przy okazji, zastanawiam się dlaczego kuchnie do zabudowy są dużo droższe (można rzec kilkakrotnie) od wolnostojących i nie znajduję racjonalnego wytłumaczenia

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie mikrofala, piekarnik, plyta grzewcza

    podpinam się do pytania

    ceny wydaja mi sie dosc przyjemne, porownujac do innych firm

    jak z jakoscia samsunga w kuchni, macie doswiadczenia w tej kwestii?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tapatik

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Przypominam się z pytaniem. Nikt nie wybiera tej kuchenki?
    Ja jakoś od razu zwróciłem na nią uwagę - tzn. zacząłem od najtańszych
    Tania i chyba całkiem niezła.
    Interesuje mnie jak się sprawdza w praktyce?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawkin

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Heh! To i ja się podepnę do pytania...
    Pustaki wentylacyjne sprzedam - bardzo tanio oddam w dobre ręce
    Dziennik budowy
    Komentarze

  5. #5

    Domyślnie

    Ja uzytkuje - od tygodnia

    Na razie tylko podgrzewalam na niej. Grilla, crispa i defrosta jeszcze nie wyprobowalam. Troche mnie denerwuje ze czas mozna ustalac tylko pelnymi dziesiatkami sekund, ale to w sumie drobiazg. A tak poza tym to niczym nie rozni sie od mojego starego Whirlpoola wolnostojacego

    Tez nie rozumiem dlaczego te kuchenki sa dwa albo i wiecej razy drozsze od wolnostojacych - moze chodzi o inny system chlodzenia urzadzenia?

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tapatik

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolinnab

    [...]Troche mnie denerwuje ze czas mozna ustalac tylko pelnymi dziesiatkami sekund, ale to w sumie drobiazg. [...]
    To akurat wg mnie żadną wadą nie jest. Czy naprawdę potrzebujesz ustawiać dokładniej czas niż co 10s?

    Jak dla mnie to chyba lepiej byłoby gdyby kuchenka miała konkretny uchwyt, bo wydaje mi się, że te drzwiczki są trochę zbyt delikatne

    Gdy przetestujesz crispa i czyszczenie parą to proszę napisz czy to się sprawdza.

    Dziękuję za odpowiedź!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tapatik
    Cytat Napisał karolinnab

    [...]Troche mnie denerwuje ze czas mozna ustalac tylko pelnymi dziesiatkami sekund, ale to w sumie drobiazg. [...]
    To akurat wg mnie żadną wadą nie jest. Czy naprawdę potrzebujesz ustawiać dokładniej czas niż co 10s?
    TAK, sloiczek obiadowy dla dziecka zawsze podgrzewam przez 35 sek., jest idealnie cieply

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fioter

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    9

    Domyślnie

    witam,
    urzytkuję mikrofalę samsunga od kwietnia i kozystalem już chyba ze wszsytkich funkcji. I co? jest OK, działa jak w każdej innej kuchence, wiec po co przepłacać?
    czyszczenie parą działa, po calej operacji wycieramy papierowym recznikiem i mamy clean.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tapatik
    W porównaniu do innych kuchenek do zabudowy, cena tego Samsunga jest bezkonkurencyjnie niska, chyba najniższa na rynku.
    ja kupiłem za 400 z groszami : Mastercook MM-17GE X. Kuchenka jest wolnostojąca, ale za ok 200zł można dokupić ramkę i w ten sposób można zabudować np w słupku.
    Do sprawdzenia, czy pasuje wyposażenie i wygląd.

  10. #10

    Domyślnie co myslicie o sprzęcie SAMSUNGA do kuchni???

    cześć!!!

    właśnie urządzam moją pierwszą kuchnie i stoję przed trudnym wyborem wszystkich sprzętów agd do kuchni. Zaciekawiły mnie urządzenia firmy SAMSUNG ze względu na przystępne ceny oraz dosyć pozytywne komentarze, że jest to inna firma niż kiedyś, która Polacy nazywali "Szajsung". Co myślicie o tej firmie?ja wypatrzyłem sobie takie sprzęty tej firmy:

    piekarnik
    http://www.ceneo.pl/;015827443-10.htm

    lub

    http://www.ceneo.pl/3272088

    mikrofalówka
    http://www.ceneo.pl/2698185

    lodówka
    http://www.nokaut.pl/lodowki/lodowka...-rs20crhs.html

    Mam jeszcze jedną prośbę,a jakie płyty indukcyjne polecacie???to znaczy markę i model tak do 2tys.


    z góry dziękuje za każdą rade.
    jeśli polecacie coś lepszego to też proszę o info.i propozycje, cenowo interesują mnie sprzęty do 2.5tys.
    pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    ja też znalazłam kilka fajnych sprzętów samsunga w tym lodówkę side by side, ale ostatecznie werując net i czytając nt problemów z serwisem i awaryjnością odpuścuiłam sobie temat. Może tutaj ktoś wypowie się użytkujący rzeczywiście ten sprzęt i powie jak to jest w rzeczywistości ....

  12. #12

    Domyślnie

    Ja akurat z autopsji nie jestem w stanie nic powiedzieć ale jako że niebawem też nas czekają kompleksowe zakupy to zrobiłem rozeznanie, z którego wynika że Samsunga, można ewentualnie kupić lodówkę, pod warunkiem że jest Made In Korea a nie China.
    My zadecydowaliśmy że lodówka będzie na 99% Electroluxa a pozostały sprzęt BOSCHa

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Jolasia
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Witam,
    u nas wśród sprzętów dominuje właśnie Samsung - mamy z tej firmy lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową do zabudowy, płytę indukcyjną oraz telewizor.
    Z wszystkiego jesteśmy bardzo zadowoleni, jak dotąd zero awarii (AGD użytkowane od 1,5 roku, telewizor 6 miesięcy, lodówka ponad 3 lata)
    To wykańczanie mnie wykończy!
    Mój dziennik
    Komentarze do dziennika

  14. #14

    Domyślnie piekarnik Samsung BT62TDBCT problem w użytkowaniu !!!

    kupiłam piekarnik miesiąc temu, ale dopiero teraz został podłączony. Wczoraj upiekłam ciacho i okazało się, że z prawej strony przypieka za bardzo. Ponadto szyba jest gorąca. Pikłam w trybie konwencjonalnym w 170 stopniach. Czy wy też tak macie czy reklamować ? Zawiodłam się strasznie

  15. #15

    Domyślnie

    Poza tym widzę w necie różne opinie, jedni piszą że piekarnik ma zimną szybę i jest cichy, inni że ma szybę zimną... Mój ma gorącą, jest dosyć głośny i w dodatku tak grzeje, że piec będzie w zimie niepotrzebny...

  16. #16

    Domyślnie

    Witaj,
    ja wczoraj po raz pierwszy użyłam tego piekarnika do opiekania mięsa - wyszło super, ale fakt - szyba gorąca, boki wystające poza front gorące - przerażające, bo zabudowany w szafce pomiędzy innymi meblami. Załamka.
    Za to mikrofalla FGKUST 87 - rewelka. Chyba sama by wystarczyła, bo ma wiele funkcji.
    AnnaP.

  17. #17

    Domyślnie

    dzwoniłam do Samsunga i mówią, że szyba nie powinna być gorąca, reklamuję

  18. #18

    Domyślnie

    Dzisiaj był serwisant, wg niego wszystko jest ok, szyba powinna być gorąca, powinien piec nierównomiernie, ciepło powinno uciekać a drzwiczki troszkę odchylone z lewej strony go nie interesują. Czy ci ludzie są nienormalni ?

  19. #19

    Domyślnie

    Monka – aż „zabawne”, że czytam właśnie, że ktoś ma podobne problemy. U mnie piekarnik jest cichutki, w ogóle go nie słyszę. Przy 170st. szyba jest gorąca, ale przy górnej "szparze" czuję zimny powiew powietrza. Natomiast np. przy 130st. szyba jest zimna.
    W tym piekarniku nie mam problemów z mięsem czy zapiekankami ale właśnie mam z ciastami. A myślałam, że nie mam ręki do ciast
    Mnie z kolei przypieka się bardziej z lewej strony i wychodzą mi ZAWSZE zakalce Na górnej półce mniejsze, na dolnej półce większe
    Muszę doczytać instrukcję, bo może ja coś źle robię. Jak się okaże, że wszystko robię ok, to też zareklamuję piekarnik.

  20. #20

    Domyślnie

    Dzwoniłam do serwisanta (w czasie jego wizyty nie było mnie w domu, niestety, bo obdarłabym go ze skóry). Powiedział, że zakłócam cyrkulację powietrza i dlatego grzałka przypala ciasto w niektórych miejscach. Wtedy piekłam drożdżowe na poziomie 2, w trybie konwencjonalnym w 170 stopniach. Rozgrzałam piekarnik do 170 stopni i włożyłam ciacho. Przypiekł za bardzo z prawej strony. Serwisant powiedział, że mam spróbować inaczej: nagrzać piekarnik do 220 stopni, włożyć ciacho i zmniejszyć temperaturę do 170 stopni. Spróbuję.
    Jak na razie, spróbowałam upiec drożdżowe, które wkłada się do zimnego piekarnika: na termoobiegu z dolną grzałką w 170 stopniach. Upiekł dobrze.
    W ten weekend spróbuję nagrzać do tych 220 stopni, Juniorka, ty też spróbuj i zobaczymy co nam wyjdzie.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony