dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie Mała łazienka - projekt w toku

    Próbuję wymyśleć, jak ma wyglądać mała łazienka. O ile ustawienie sprzętów nie podlega zmianie, to cały czas dręczy mnie kwestia wykończenia. W końcu osiągnąłem coś takiego:



    Mam do was jednak kilka pytań i proszę o poradę.

    1. Podłoga - jak zauważyłem musi być jasna, bo ciemna w takiej małej łazience zaczyna sprawiać, że robi się ponuro. Tylko jaka ma być ta jasna podłoga? Glazura na ścianie to płytki z serii Wenga:

    http://cersanit.pl/product_b.php?idz...=pl&mod=s_prod

    Niestety - podłogowe mają tylko ciemne, albo jakieś takie pstrokate. Nic nie pasuje.

    2. Oświetlenie - w tej wizualizacji jest użytych 6 lampek halogenowych na suficie i jeszcze dwie podświetlające wnękę nad toaletą. Jednak czy to nie będzie w rzeczywistości zbyt dużo? Łazienka ma 180x180x255cm. A może w ogóle inaczej rozwiązać sprawę światła?

    3. Glazura na wysokość kabiny - wyżej malowane ściany. Tutaj to nawet ładnie wyszło, ale czy w rzeczywistości też będzie dobrze?

    Ech, czym więcej oglądam i czym więcej myślę, tym coraz mnie rzeczy mi się podoba.. Niedługo pozostanę przy białych ścianach Może jednak zmienić układ płytek na ścianach - generalnie musi być dosyć jasno i musi pasować do tej szafki i lustra, które są w kolorze wenge.

    I jeszcze dwa warianty. Jeden z ciemną podłogą, drugi bez tej nadbudowy nad toaletą.



  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Myślę, że nie musisz mieć koniecznie do tych szafek takich ciemnych kafli na ścianach, bo będzie trochę ponuro. Może w beżu, albo pistacja.
    Co do światła, to osobiście wolę ładne lampy niż halogenki

  3. #3

    Domyślnie

    http://groszek.zsp2.edu.pl/ciagdalszy/2/index.php Tutaj masz moją łazienkę. Wyszła moim zdaniem całkiem nieźle
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym zrezygnowała z nadbudowy nad WC (jest zbyt ciężka). Podłogę zrobiła ciemna a ściany jasne (czyli te same kafle, bo ładne, tylko na odwrót). Bardzo ładna kabina. Ustawienie i projekt łazienki bardzo piekne w swojej prostocie, a przy tym oryginalne.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Grzegorz, masz gdzieś zdjęcie gotowej łazienki czy jeszcze nie gotowa?

    Cieszynianka i Ineso - czyli co, idziemy w tym kierunku:



    Ciemna podłoga - OK; taką chciałem mieć. Przez chwilę powiało nudą, ale wyciągnąłem dolny dekor ponad poziom zabudowy i jakby lepiej. W tej serii płytek jest kilka ładnych dekorów, ale nijak nie widzę gdzie mógłbym wpasować je w mojej łazience.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    OOOOOOOOOOOOOOO !
    Ta wyszła piękna i "lekka", sama przyjemność brać prysznic w takim otoczeniu.
    Z dekorami - ostrożnie, jak jest ich za dużo, robi się jakoś tak .........
    nie wiem jak to określić, ale niefajnie

  7. #7

    Domyślnie

    ooooooo!
    zgadzam się absolutnie...też nie przepadam za dekorami, te paseczki ciemne są wystarczające... a w dodatku masz dekor na kabinie więc wystarczy tego dobrego może bym jeszcze wprowadziła jeden pasek ciemnych płytek na obudowie wc - w pionie? (ależ jestem beznadziejna, tak mam u siebie zplanowane hihi)

  8. #8

    Domyślnie

    Witaj, frykow, w jakim programie robisz te wizualizacje? Czy mozna tam jeszcze robić inne pokoje? Co do Łazienki, to mi też podoba sie ta ostatnia - najjaśniejsza. A jakby tak (oczywiście np: - podłoge zrobić "w kratkę" albo zamiast wzorku na szybie kabiny dać gladkie szkło a dekory pionowo na ściankach za prysznicem. Oczywiscie nie wszystko naraz). Pozdrawiam

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Majkoski, program to pro100 - można projektować w nim co się chce, ale jest drogi. Wersja demo nie pozwala zapisywać na dysk, więc po prostu musisz robić i nie wyłączać komputera

    Kabina prysznicowa w rzeczywistości wygląda trochę inaczej - nie jestem jednak taki zdolny aby odwzorować jej prawdziwy wygląd. Podłoga w kratkę raczej mnie nie przekonuje.

    O, tak wygląda kabina:



    I nie mogę jej zmienić.

  10. #10

    Domyślnie

    Podoba mi sie ostatnia wersja - ciemna podloga i jasne sciany, dwa paski-dekory i BEZ gornej zabudowy toalety - obraz bedzie tam wg mnie wygladal znacznie lepiej i da mozliwosc zmiany klimatu wnetrza od czasu do czasu.

    Podoba mi sie tez ta wersja BEZ gornej obudowy nad kibelkiem ale w odwroconych kolorach - ciemne sciany, jasna podloga.

    Ogolnie ta gorna zabudowa nad sedesem wyglada moze i symetrycznie ale dodatkowo zmniejsza i tak mala lazienke.

    Wybor nalezy do Ciebie - ta z jasnymi scianami napewno wyglada lzej, co jest nie do przecenienia w malej lazieneczce. Wiem bo sama mam taka (4m2 i bez okna) i wybralam wersje jasne sciany, ciemna podloga i stosunkowo malo kafli a duzo farby na scianach. Tylko kolor sciany jeszcze nie wybrany i probowalam rozne wersje.
    www.koty.wroclaw.pl - adopcje kotów, psów we Wrocławiu

  11. #11

    Domyślnie

    Ogolnie ta gorna zabudowa nad sedesem wyglada moze i symetrycznie ale dodatkowo zmniejsza i tak mala lazienke
    Nie tylko ja zmiejsza, ale ta gorna polka to dodatkowy "kurzolap"
    mi tez najbardziej podoba sie wersja z ciemna podloga i jasnymi scianami.

  12. #12

    Domyślnie

    Nie jestem oryginalny ale też jestem za tą ciemną podłogą i jasnymi ścianami + te dwa ciemne dekory . Ja także mam małą łazienkę i z czego jestem zadowolony to z braku na kabinie wzorów . Przezroczysta kabina sprawia wrażenie iż łazienka jest większa . Jestem jednak w stanie zaakceptować delikatne wzory na kabinie . Mam watpliwości czy nad sama kabiną kafle nie powinny być jednak do sufitu . Prysznic wytwarza ogromne ilości pary . W tak małej łazience potrzebna jest także dobra wentylacja , w przeciwnym razie bądą bąble z farby na suficie nad samą kabiną . Wentylacja grawitacyjna nie da rady - sprawdzone . Potrzebny jest wydajny wyciąg .

  13. #13

    Domyślnie

    Nilfina skąd w programie PRO100 masz zwymiarowanie rzutów?poszczególnych scian? demo ma cos takiego ?
    Dla chcącego nic trudnego!

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Nilfina skąd w programie PRO100 masz zwymiarowanie rzutów?poszczególnych scian? demo ma cos takiego ?
    nie wiem czy demo ma, ale generalnie w układzie Plan wciskasz na pasku taki guziczek ze strzałką w dwa kierunki (wymiarowanie), drugi po oświetleniu.

    frykow pod żadnym pozorem nie zmieniaj kabiny, bo oryginalna (w Twoim wydaniu nawet ładniejsza niż rzeczywista) i nie układaj w kratkę podłogi - toż to banał się zrobi! ale się wszystkim podoba ostatnia wersja aż jestem w szoku

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ineso
    frykow pod żadnym pozorem nie zmieniaj kabiny, bo oryginalna (w Twoim wydaniu nawet ładniejsza niż rzeczywista) i nie układaj w kratkę podłogi
    Tak jest pani generał!

    Cytat Napisał Ineso
    ale się wszystkim podoba ostatnia wersja aż jestem w szoku
    Sam jestem pod wrażeniem, to mój pierwszy taki sukces na tym forum

  16. #16

    Domyślnie

    Hihihi. Zazdroszczę Ci, że Twoja łazienka jest taka oszczędna i jak patrzę teraz na moją to mi się wydaje bardzo przeładowana. No ale cóż potrzebuje szafek i innych zakamarków na różne różności Wklejam swoją. O taki pasek na obudowie WC mi chodziło:

  17. #17

    Domyślnie

    piękna wyszła Ci ta łazienka
    bardzo!

    Cytat Napisał Kuna
    Mam watpliwości czy nad sama kabiną kafle nie powinny być jednak do sufitu . Prysznic wytwarza ogromne ilości pary . W tak małej łazience potrzebna jest także dobra wentylacja , w przeciwnym razie bądą bąble z farby na suficie nad samą kabiną.
    właśnie takie bąble pojawiły się u nas w łazience ..
    ale może zamiast robić kafle do sufitu, wystarczyłby tylko jeden rządek albo dwa nad brązowym pasem
    płytki są jaśniutkie, powinny ładnie wyglądać

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Co do wentylacji jest mechaniczna w całym domu więc to nie problem. Natomiast te kafelki nad kabiną - hmmm, nie pomyślałem o tym.

    Czy porządna farba zmywalna nie da rady? A może są jakieś specjalne farby do łazienek? Widziałem łazienki bez jednej płytki, tylko malowane, no ale to było w katalogach..

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow
    Czy porządna farba zmywalna nie da rady?
    Da rade! Takze nie rob rzezni i nie ukladaj kafli az po sufit (co przy niewielkim pomieszczeniu da fatalny efekt).
    Mi tez najbardziej podoba sie ostatnia wersja - ze zmniejszona iloscia kafli nad kibelkiem oraz tylko jasnymi kaflami na scianach i ciemnymi na podlodze. Dobrze, ze nie pociagaja Cie dekory, pamietaj, ze "mniej znaczy wiecej"!
    /--> co oznacza, ze lazienka swietnie by wygladala takze bez tych kafli nad obudowa stalaza WC (obrazek na kaflach wyglada slabo), oraz nad umywalka./

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    Nie jestem oryginalny ale też jestem za tą ciemną podłogą i jasnymi ścianami + te dwa ciemne dekory . Ja także mam małą łazienkę i z czego jestem zadowolony to z braku na kabinie wzorów . Przezroczysta kabina sprawia wrażenie iż łazienka jest większa . Jestem jednak w stanie zaakceptować delikatne wzory na kabinie . Mam watpliwości czy nad sama kabiną kafle nie powinny być jednak do sufitu . Prysznic wytwarza ogromne ilości pary . W tak małej łazience potrzebna jest także dobra wentylacja , w przeciwnym razie bądą bąble z farby na suficie nad samą kabiną . Wentylacja grawitacyjna nie da rady - sprawdzone . Potrzebny jest wydajny wyciąg .
    Bez obaw...od 10 lat mamy kabine pod samaym skosem. Para bucha na pomalowany farba niski sufit i od lat nic sie nie dzieje. Lazienka nie byla jeszcze odnaiwana, ale o dziwo wyglada bardzo czysto

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony