dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Strome podjazdy

    Czt ktoś ma jakieś patenty na strome wjazdy lub wyjazdy z posesji w zimie.Droga ma jakieś 150m.Proszę nie pisać o podgżewaniu.

  2. #2

    Domyślnie

    Nawierzchnia musi być porowata np. ażurowe płyty betonowe - dzięki temu koła nie wpadają tak łatwo w poślizg i mają o co się zaczepić, poza tym nie stoi na nich woda i nie zamarza , ale nie są najpiękniejsze

  3. #3

    Domyślnie

    ....a dobre opony zimowe (chodzi o bieżnik nie o markę) nie dają rady?

  4. #4

    Domyślnie

    Opony owszem ale nie można oczekiwać od każdego gościa żeby jakoś specjalie przygotowywał się na odwiedziny.To raczej powinno być jak najlepiej pomyślane z mojej strony.

  5. #5

    Domyślnie

    Cokolwiek zrobisz z podjazdem a ja w sąsiedztwie mam zrobiony z kostki brukowej ułozony co druga wyżej o 3 cm to gdy zimą zasypie to trzeba i tak odśnieżyć a oblodzenie posypać solą. To przez reszte roku jeżdzisz jak po tarce i masz serdecznie dosyc takiego rozwiązania. Podstawą jest twarda nawierzchia bez dziur na kałuże.

    Pozdro.
    Polecam swoje usługi
    "Wnętrze z pomysłem"

  6. #6

    Domyślnie

    kumek

    to rozwiązanie było mi najbliższe sercu bo widziałem takie rozwiązanie w hotelu w pradze. kostka była tak zrobiona że co druga była podniesiona i lekko przekręcona rogiem do góry ale z odśnieżaniem łopatą to chyba się nie da.

  7. #7

    Domyślnie

    Jak napisałeś że to az 150 m podjazdu to i samo odśniezanie jest nie lada wyczynem. Myślę że to tak jak na górskich drogach trzeba pomyśleć. nawierzchnia równa lekko moze być chropowata, woda musi spływać i nie tworzyć kałuż. Do dobrego odśnieżania bez zadnych wystających elementów i po wstępnym usunięciu sniegu , sypac piasek - wiosną do odzysku "ulicówką". Ustaw skrzynię z piaskiem.

    Pozdro.
    Polecam swoje usługi
    "Wnętrze z pomysłem"

  8. #8

    Domyślnie strome podjazdy...

    ....absolutnie nie podgrzewc podjazdu bo koszty takiego rozwiazania Cie zjedza.Zastosuj zwykła kostke betonowa a w zimie łopata do odsniezania,troche popiołu i bedzie OK..Stromy podjazd to nie problem..zapewniam

  9. #9

    Domyślnie podjazd

    Stosowane w 90m podjezdzie z nachyleniem 4-8%
    30 cm szlaki hutniczej 40 + zerowka zageszczone
    i nasaczone mleczkiem cementowym. Chropowate do bolu.
    Dobrze sie odsnieza mechanicznie, bardzo latwo sie naprawia.
    Warto przy okazji zorganizowac dobre odprowadzenie wody
    przy spadku o takiej dlugosci woda ma szatanska sile.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Ja wlasnie uzytkuje pierwsza zime stromy podjazd do domu jakies 30m o nachylenie 20%-25%. Wszyscy nas straszyli, ze nie wyjedziemy. My zrobilismy 2 pasy na kola z czerwonych plyt azurowych , ktore nawet ladnie z czerwona kostka sie komponuja. Teraz odsniezamy lopata i sympolicznie sypiemy zwirkiem lub piaskem, ktorym owe plyty byly w jesieni zasypywane i troche nam zostalo. Efekt spokojnie wyjezdzamy na oponach zimowych. Sami jestesmy tym sakoczeni ale jest ok.

  11. #11

    Domyślnie

    powyzej to ja, Muffi

  12. #12

    Domyślnie Nachylenie w procentach

    Wszyscy piszecie o nachyleniu zjazdu w procentach. Jak je wyliczyc? Lub jak je przeliczyc ze stopni? Jakie jest maksimum jakie mozna zastosowac by nie zawisnac samochodem oraz podjechac bez wiekszych problemow? dzieki

  13. #13

    Domyślnie Re: Nachylenie w procentach

    Cytat Napisał Patras
    Wszyscy piszecie o nachyleniu zjazdu w procentach. Jak je wyliczyc? Lub jak je przeliczyc ze stopni? Jakie jest maksimum jakie mozna zastosowac by nie zawisnac samochodem oraz podjechac bez wiekszych problemow? dzieki
    Bo tak jest praktyczniej;
    Na długości 1metra dajesz spadek 1cm i wtedy masz nachylenie 1%.

    Ten sam dylemat miałem na początku budowy a teraz już tylko procentami się posługuję
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    maxymalny spadek 25% - to wymaganie prawne.
    warto zrobić na załamaniach spadki przejsciowe - nie zahaczycie wtedy niskim nadwieszeniem
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  15. #15

    Domyślnie Re: Strome podjazdy

    Cytat Napisał PAFKA
    Czt ktoś ma jakieś patenty na strome wjazdy lub wyjazdy z posesji w zimie.Droga ma jakieś 150m.Proszę nie pisać o podgżewaniu.
    u mnie nic nie pomogło; musiałam samochód zostawiać "u stóp pagórka" i 150 m pokonywać w śniegu
    następnej zimy chyba zaopatrzę się w łańcuchy

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Wydaje mi się, żenajlepszym, ale najbardziej uciążliwym rozwiązaniem będzie regularne odśnieżanie. Żadna kostka, żedne porowate żużle nie pomogą, jak śnieg nie będzie maksymalnie zgarniany to nic nie pomoże, wyjeździ się warstwa lodu i tyle. U nas przed blokiem zaniechaliśmy odgarniania i się ujechało około 10 cm ubitego i zlodowaciałego śniegu, a to ruszyć to już niezła zabawa.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie Re: Strome podjazdy

    Cytat Napisał NatkaB
    u mnie nic nie pomogło; musiałam samochód zostawiać "u stóp pagórka" i 150 m pokonywać w śniegu
    następnej zimy chyba zaopatrzę się w łańcuchy
    No niestety, w takim przypadku chyba na tym najczęściej się kończy...
    Znajomi mają taki podjazd i większą część zimy parkują na dole...

    Jakimś wyjściem jest auto 4x4. Choć też nie zawsze...

    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie Re: Strome podjazdy

    Cytat Napisał matka
    Jakimś wyjściem jest auto 4x4. Choć też nie zawsze...
    Pozdrawiam.
    takiego zakupu nie planuję Narazie postawię na łańcuchy (odśnieżanie też nie zawsze pomaga - nawet jeśli przejechał "miejski" pług). Na szczęście na dole jest parking - nie muszę zostawiać samochodu przy ulicy

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    żedne porowate żużle nie pomogą, jak śnieg nie będzie maksymalnie zgarniany to nic nie pomoże, wyjeździ się warstwa lodu i tyle. U nas przed blokiem zaniechaliśmy odgarniania i się ujechało około 10 cm ubitego i zlodowaciałego śniegu, a to ruszyć to już niezła zabawa.
    a pewnie że i żużel nie jest rozwiązaniem! Moja ulica jest nie wyasfaltowana, a wysypana żużlem właśnie - i to nic nie dawało

  20. #20

    Domyślnie

    Moze zakup autka 4 x 4 i łańcuchy i nie walczyć z aurą.
    Jest takie subaru legace, fajne auto i ma naped na 2 osie.
    Dobre zimówki i nie ma siły nie podjechać.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony