dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 80
  1. #1

    Domyślnie Zaparowane okna zimą - co radzicie?

    Mieszkam w domku, w którym jest tradycyjne ogrzewanie c.o. na opał stały, powstawiane plastikowe okna i problem z cieknącymi oknami zimą. Dom posiada kratki wentylacyjne grawitacyjne w kuchni i łazience. W piecu nie pali się cały dzień, ani całą noc i rano jak się wstaje z okien poprostu leci woda.
    Spotkałem się z kilkoma radami:
    1. Wymienić wkłady starych okien na wkłady wypełnione argonem.
    2. Wstawić nawiewniki okienne.
    3. Wstawić nawiewniki ścienne.
    4. Założyć kopuły na komin zwiększające ciąg powietrza

    Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Opinie osób stosujące którąs z wymienionych metod, bądź inną będą dla mnie bardzo cenne, ponieważ nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś co nie rozwiąże mojego problemu. Może znajdzie się ktoś kto na codzień zajmuje się tymi zagadnieniami i pomoże mi w tej kwestii.
    Bardzo proszę o opinie.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozszczelnij okna. Potem najwyzej nawiewniki...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Zaparowane okna zimą - co radzicie?

    Cytat Napisał jaadamek
    Mieszkam w domku, w którym jest tradycyjne ogrzewanie c.o. na opał stały, powstawiane plastikowe okna i problem z cieknącymi oknami zimą. Dom posiada kratki wentylacyjne grawitacyjne w kuchni i łazience. W piecu nie pali się cały dzień, ani całą noc i rano jak się wstaje z okien poprostu leci woda.
    Spotkałem się z kilkoma radami:
    1. Wymienić wkłady starych okien na wkłady wypełnione argonem.
    2. Wstawić nawiewniki okienne.
    3. Wstawić nawiewniki ścienne.
    4. Założyć kopuły na komin zwiększające ciąg powietrza

    Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Opinie osób stosujące którąs z wymienionych metod, bądź inną będą dla mnie bardzo cenne, ponieważ nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś co nie rozwiąże mojego problemu. Może znajdzie się ktoś kto na codzień zajmuje się tymi zagadnieniami i pomoże mi w tej kwestii.
    Bardzo proszę o opinie.
    Obawiam się, że jedynym rozwiązaniem jest zwiększenie ogrzewania.
    Nic nie napisałaś o temperaturach jakie masz w domu tylko, że nie pali się cały dzień i całą noc (?). Czy masz działającą wentylację? Sprawdź, czy kratki wyciągają lub wdmuchują powietrze. Czy przed wstawieniem okien występował ten problem?

  4. #4
    Guest

    Domyślnie Re: Zaparowane okna zimą - co radzicie?

    Cytat Napisał jaadamek
    ...W piecu nie pali się cały dzień, ani całą noc i rano jak się wstaje z okien poprostu leci woda....
    zacząc palić w kotle /piecu/
    i wstawić nawiewniki /obojetne jakie/

  5. #5

    Domyślnie

    Dokladniej to sprawdz czy wentylacja ci dziala. Czy zaciaga powietrze przez kanaly, czy moze je wdmuchuje. Szczelne okna to klopot niestety.

    Rozszczelnione okna powinny pomoc... SPrawdz nawet teraz w lecie jak zachowuje sie wentylacja przy zamknietych oknach, jak przy otwartych i rozszczelnionych.

  6. #6

    Domyślnie

    Przyczyną zaparowanych okien jest zimna szyba wewnętrzna, a więc kiepska izolacja między szybami i zbyt duża wilgotność powietrza, a więc niedostateczna wymiana powietrza w pomieszczeniach.
    Takie są źródła problemu.
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Wentylacja!!!
    Sprawdzić!!!
    Poprawić!!!
    A serio, to mikrowentylacja lub rozszczelnienie okien lub nasada na komin lub zainstalowanie małego wentylatorka osiowego w wlocie kanału wentylacyjnego.
    Bogdan

  8. #8

    Domyślnie

    Sprawdziłem wentylację i zauważyłem że wyciąga lepiej jak otwarte jest okno, wiec chyba będę musiał pomyśleć nad nawiewnikami. Dodatkowo zakupiłem okap na kuchenkę to też powinno pomóc w zmniejszeniu wilgotności powietrza. Planuję jeszcze dokupić dwie nasady na komin i zobaczymy jaki będzie skutek. Zastanawiam się tylko nad typem nawiewników. Znalazłem w firmie "EUREKA" nawiewniki kanałowe. Napiszcie czy ktoś ma takie zamontowane w jakich miejscach i jak zdają egzamin.Jeszcze jedno pytanie lepsza nasada na komin czy tzw. "strażak"?

  9. #9

    Domyślnie

    Mieszkam w bloku i miałem taki sam problem.Okna potrafiły być całe zaparowane zwłaszcza w mroźną noc i wszystko skraplało się na podłogę.Z jednej strony winna jest wentylacja bo okna są bardzo szczelne ale i jakość tego okna ma duży wpływ.Moje okna miały 10 lat a wtedy nie było takiej technologii jak teraz.Wymieniłem wszystkie okna i nie ma problemu. Czasami w bardzo zimne noce minimalnie się poci. Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    jaadamek
    Pisali już inni, ale powtarzam, bo jesteś głuchy na te uwagi - rozszczelnij okna !!!!!!!!!!!!!!!!
    To znaczy sprawdź czy ustawienie klamek okien do góry pod kątem 45st rozszczelnia okna. Jeśli masz okna bez możliwości rozszczelnienia, to koniecznie musisz wstawić nawiewniki podokienne. I nie chodzi tylko o zaparowywanie okien. Chodzi po prostu o wentylację!!! Przecież wentylacja to nie tylko kratki wywiewne. Musi być nawiew. I właśnie przez nieszczelności okienne (i)lub przez nawiewniki podokienne.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    ...I nie chodzi tylko o zaparowywanie okien. Chodzi po prostu o wentylację!!! Przecież wentylacja to nie tylko kratki wywiewne. Musi być nawiew. I właśnie przez nieszczelności okienne (i)lub przez nawiewniki podokienne.
    Co roku powtarza sie ta sama śpiewka - sorki ludzie ale czy wy nie macie odrobiny wyobraźni?
    Powtarza sie Wam jak krowie na miedzy ze zęby coś wyleciało przez komin to w to miejsce MUSI być dostarczone powietrze
    Na nic sie zda wymiana szyb na cieplejsze. Na nic sie zda dodanie wyciągów - bo co maja wyciągać jeśli nie doprowadzi sie w to miejsce nowego powietrza
    Jedyna droga od której trzeba zacząć to spowodować by działa wentylacja czyli by w miejsce powietrza kore chcemy kominem wyrzuci na zewnątrz dostarczyć te sama ilość powietrza z zewnątrz
    Dziwi mnie zaskoczenie autora gdy zauważył ze wentylacja zaczyna mu działać jak otworzy okno
    Sam już masz odpowiedz co trzeba zrobić
    Najpierw przyzwyczaić sie do roszczelniania okien - jeśli rozszczelnienia masz
    Wiem - zaraz usłyszę ze nie po to mam dobre, cieple, szczelne okna by je rozszczelniac - ale właśnie w tym tkwi problem - masz SZCZELNE okna !!!
    Później albo zainstalować nawietrzaki okienne (rozwiązań jest sporo na rynku) albo pomyśleć nad nawiewnikami ściennymi
    I kurde - wymieniać to powietrze w domu, wymieniać by nie bylo nadmiaru pary wodnej w powietrzu, dbać o klimat wnętrza i swoje własne zdrowie bo jak o tym nie będziesz myślał to pojawia sie z czasem grzyby.... pleśń... roztocza kurzu domowego będą sie mnożyć w tępię szybszym niż króliki
    I kurde myśleć wnioski wyciągać i słuchać się innych
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  12. #12

    Domyślnie

    Wentylacja + wywietrznik w oknie + pochłaniacz wilgoci…

  13. #13

    Domyślnie

    jareko
    Masz słuszność. Ale dlaczego swoje racje poprzedzasz cytatem z mojego postu? Przecież piszesz dokładnie to samo co ja, tyle że może bardziej dosadnie.
    Pozdrowionka.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    jaadamek
    Pisali już inni, ale powtarzam, bo jesteś głuchy na te uwagi - rozszczelnij okna !!!!!!!!!!!!!!!!
    To znaczy sprawdź czy ustawienie klamek okien do góry pod kątem 45st rozszczelnia okna.
    Jeśli masz okna bez możliwości rozszczelnienia, to koniecznie musisz wstawić nawiewniki podokienne. I nie chodzi tylko o zaparowywanie okien. Chodzi po prostu o wentylację!!! Przecież wentylacja to nie tylko kratki wywiewne. Musi być nawiew. I właśnie przez nieszczelności okienne (i)lub przez nawiewniki podokienne.
    Tylko jedno pytanie do powyższego. Jak się ma funkcja rozszczelnienia okien z możliwością włamania się przez rozszczelnone okna ?
    Ja jednak radziłbym nawiewniki .

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    jest prostszy i tańszy sposób ...
    wystarczy wyciąć kawałek uszczelki ...

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flexus
    jareko
    Masz słuszność. Ale dlaczego swoje racje poprzedzasz cytatem z mojego postu? Przecież piszesz dokładnie to samo co ja, tyle że może bardziej dosadnie.
    Pozdrowionka.
    Czyżby ...... plagiat
    --
    Pozdrawiam

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rybkin
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie Re: Zaparowane okna zimą - co radzicie?

    Cytat Napisał jaadamek
    Mieszkam w domku, w którym jest tradycyjne ogrzewanie c.o. na opał stały, powstawiane plastikowe okna i problem z cieknącymi oknami zimą. Dom posiada kratki wentylacyjne grawitacyjne w kuchni i łazience. W piecu nie pali się cały dzień, ani całą noc i rano jak się wstaje z okien poprostu leci woda.
    Spotkałem się z kilkoma radami:
    1. Wymienić wkłady starych okien na wkłady wypełnione argonem.
    2. Wstawić nawiewniki okienne.
    3. Wstawić nawiewniki ścienne.
    4. Założyć kopuły na komin zwiększające ciąg powietrza

    Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Opinie osób stosujące którąs z wymienionych metod, bądź inną będą dla mnie bardzo cenne, ponieważ nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś co nie rozwiąże mojego problemu. Może znajdzie się ktoś kto na codzień zajmuje się tymi zagadnieniami i pomoże mi w tej kwestii.
    Bardzo proszę o opinie.
    cieply grzejnik pod oknem caly czas i problem zniknie,polecam kociol z podajnikiem,,,,

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Flexus
    jareko
    Masz słuszność. Ale dlaczego swoje racje poprzedzasz cytatem z mojego postu? Przecież piszesz dokładnie to samo co ja, tyle że może bardziej dosadnie.
    Pozdrowionka.
    Czyżby ...... plagiat
    tylko bardziej dosadny bo już naprawdę czasem jestem przerażony - czego to teraz uczą w podstawówkach? Fizyki juz nie ma?
    Czasem zastanawiam się czy to redakcja nie tworzy jakiś "forumowiczów" i tematy wałkowane nie raz powtarza
    Flexus - sorki ale zbyt łagodnie potraktowałeś temat stąd mój zamierzony plagiat
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Flexus - sorki ale zbyt łagodnie potraktowałeś temat
    Masz rację. Należało przywalić z grubej rury. Przepraszam.
    Cytat Napisał jareko
    stąd mój zamierzony plagiat
    Za "plagiat" należy się 100 zł. Płaci oczywiście jaadamek na jakiś temat wymieniony tu http://forum.muratordom.pl/nasze-odp...pomoc,f126.htm

  20. #20

    Domyślnie

    proponuje experyment wyciagnac uszczelki z okna na 3 dni i zobaczyc efekt jak zadziała a zadziała to usunac na stałe uszczelki na górnym ramiakuna odcinku 30 cm,dobre okna to takie które maja dobry wspułczynnik infiltracji czyli przepuszczania powietrza wyrównujac cisnienia .

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony