dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    m4ci3j

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Wadochowice
    Kod pocztowy
    34-100
    Posty
    1

    Question Specyficzny zapach komina pojawił się nagle w środku sezonu

    Dzień dobry,

    w zeszłym roku przeprowadziłem się do domu, który ma ok. 13 lat. Jest tam standardowy kominek, zawołałem kominiarza, przeczyścił komin. Kominek był używany od jesieni bez większych problemów. W 90% palone drewno było suche. Sporadycznie musiałem dorzucić bardziej mokre kawałki. Z dnia na dzień pojawił się nieprzyjemny zapach w pokoju na piętrze, ewidentnie komin cuchnie od wysokości ok. 1 m w górę (można to też odczuć po drugiej stronie ściany na klatce schodowej, ale tam jest wysoko i nie mogę sprawdzić, od jakiej wysokości). Określiłbym to jako zapach unigruntu albo zapach mokrej zaprawy. Co ciekawe, zapach niemalże zanika przy rozgrzanym kominie i wydaje mi się, że nasila się z każdym dniem niepalenia w kominku, więc staram się nie dopuszczać do długich okresów zimnego komina. Nie wiem, czy to przypadek, ale problem pojawił się w dzień roztopów po fali największych tegorocznych mrozów. Podejrzewam, że mróz wyrządził jakąś szkodę i teraz dostaje się gdzieś wilgoć, ale to tylko moja teoria, bo na ścianie nie ma żadnych śladów wilgoci.

    Jeśli miałoby to jakieś znaczenie, to jedynym uszkodzeniem, jakie powstało już jesienią, na początku użytkowania, jest pęknięcie ściany niemal na całej długości kilka cm obok komina, ale zapach nie wydostaje się bezpośrednio z tej szczeliny, to komin wydziela zapach.

    Czy ktoś spotkał się z takim problemem albo może coś doradzić?

    Dziękuję i pozdrawiam,
    Maciej
    Ostatnio edytowane przez m4ci3j ; 06-02-2019 o 10:59

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    woda z opadów wpływa do komina a potem paruje, jak rozpalasz i nieszczelnościami komina wnika do domu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony