dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 80
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    jeśli rozszczelnienie okna już daje efekt to można w ciemno uszczelki wycinać by przepływ powietrza zagwarantować
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    jeśli rozszczelnienie okna już daje efekt to można w ciemno uszczelki wycinać by przepływ powietrza zagwarantować
    wycinać obie czy tylko wewnętrzną?

  3. #23

    Domyślnie

    proponowałbym się skupić na nawietrzakach
    dostarczają powietrza w bardziej kontrolowany sposób
    wycięcie uszczelki jest ok, ale brak nad tym kontroli
    (np zacinanie deszczu, śniegu, porządne wichury)
    albo my ich, albo oni was...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    wycina sie uszczelki w górnej, poziomej części skrzydła i w górnej poziomej części ościeżnicy
    wycina je sie tak by nie były na przeciwko siebie
    wiatr itp zjawiska atmosferyczne realnie nie maja na to wpływy co sie dzieje z uszczelkami - poteoretyzować można ze sie woda będzie lala ale sie nei leje
    jedyne zle zjawisko to takie ze kurze zawarty w powietrzu osadza sie na ościeżnicy i wewnętrznym glifie
    Fakt - kontroli nad tym nie ma - lepsze byłyby nawietrzaki higrosterowalne ale to jest rozwiązania najtańszym- właściwie darmowe - zaś nawietrzak wraz z montażem kosztuje minimum 300 zeta
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  5. #25

    Domyślnie

    A czy po wyjęciu uszczelki przy dużym wietrze nie będzie gwizdało ?

  6. #26

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    nie mówimy o wyjmowaniu uszczelek po całości tylko o ich wycinaniu !!!!
    Nic nie gwiżdże - gwizdały czasem specjalne uszczelki perforowane - ale właściwie już nikt ich nie stosuje
    wycinasz dwa odcinki po maks 5 cm każdy - na 1 skrzydlo
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  8. #28

    Domyślnie

    u mnie jest to samo... nadchodzi jesień potem zima i za chwilę szyby będa ociekać na parapet...
    Kominiarz był, wentylacja niby sprawna.
    Muszę założyć nawiewniki Aereco EMM707 higrosterowalne, bo mnie szlag trafi jak znowu pod sufitem bedzie się pleśn zbierać...

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie. Widzę, że nie tylko ja mam z tym problem. Zamontowałem okap kuchenny by zmnieszyć ilość pary w domu, zamontowałem nasadę kominową dospel TRN, pozostały jeszcze nawiewniki i zobaczymy co się będzie działo. Myślę tu o zamontowaniu nawiewników podokiennych by nie pruć okien. Są gotowe rozwiązania tz. zespół nawiewny ZENA, ale pomyślę nad własnym rozwiązaniem . O efektach moich zmian dam wam znać. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    to pomyśl o nadokiennych
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    u mnie jest to samo... nadchodzi jesień potem zima i za chwilę szyby będa ociekać na parapet...
    Kominiarz był, wentylacja niby sprawna...

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał grave
    u mnie jest to samo... nadchodzi jesień potem zima i za chwilę szyby będa ociekać na parapet...
    Kominiarz był, wentylacja niby sprawna...
    No co? Im pokazało, że sprawna... tylko czemu te cholerne okna parują i rosieją??
    Ktoś mi jeszcze doradzał, żeby nie montować tych nawiewników nadokiennych bo potem wiatr gwiżdze po chałupie, tylko wyciąć uszczelką w górnej cześci skrzydła pośrodku... Co Wy na to?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    ...wyciąć uszczelką w górnej cześci skrzydła pośrodku... Co Wy na to?
    Gdzieś to było tu na Forum, musisz poszukać. Zdaje się, że nawet jareko o tym pisał - więc fachowo i bez ściemniania.

    A swoją drogą... też mam nowe szczelne okna (bez żadnych nawiewników),
    Dom posiada kratki wentylacyjne grawitacyjne w kuchni i łazience
    .poza tym sporo się u nas gotuje, pierze też (dziecko). A jakichś superrozwiązań wentylacji nie mamy, dom-kostka z lat 70 i co? I nic nie paruje. Inna rzecz, że w części domu sporo się wietrzy, bo...palimy

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    diesle zimą

    parę postów wyżej, tylko widać, że problemy z koncentracją
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    ...parę postów wyżej, tylko widać, że problemy z koncentracją
    no właśnie - "gdzieś już to czytałem" - tak to już jest jak się robi milion rzeczy na raz

  16. #36

    Domyślnie

    Ha ha ha też się pośmieję...

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    phans

    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Skąd
    mazowieckie ok. Żyrardowa
    Posty
    677

    Domyślnie

    Zamontuj sobie wentylator w łazience(ja mam: Silent 100), dobrą nasadę kominową i wyciągaj powietrze z domu w sposób kontrolowany. Pamiętaj do wentylacji mechanicznej (w tym przypadku mechaniczno wyciągowej): piec, kominek musi być z zamkniętą komorą spalania. Wyklucza to również stosowanie kuchenki gazowej(?).
    Do domu/mieszkania trzeba dostarczyć powietrza - wycięcie uszczelki wewnętrznej skrzydła (kilka cm) lub nawiewniki sterowane ręcznie lub ciśnieniowo(lepsze). Nawiewniki higrosterowalne (np. f. aereco) podczas mrozów nie działają poprawnie tzn. są zawsze na max. otwarte więc spore pieniądze wyrzucone w błoto.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał phans
    Do domu/mieszkania trzeba dostarczyć powietrza - wycięcie uszczelki wewnętrznej skrzydła (kilka cm) lub nawiewniki sterowane ręcznie lub ciśnieniowo(lepsze). Nawiewniki higrosterowalne (np. f. aereco) podczas mrozów nie działają poprawnie tzn. są zawsze na max. otwarte więc spore pieniądze wyrzucone w błoto.
    Ten model EMM707 posiada ręczną blokadę przepływu powietrza, to chyba dobrze?
    Zamontuje chyba te nawiewniki, bo jakoś szkoda mi niszczyć te uszczelki...

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Temat powracający co sezon jak bumerang!

    Tysiąc razy już przemęczony od podstaw - a dalej pełna niejasność!

    DLACZEGO tak trudno zrozumieć , że TAK MA BYĆ, że grzejemy po to, żeby NATYCHMIAST to ogrzane wypuścić!!!
    TYLKO TAK możemy wyrzucić nadmiar pary wodnej z wnętrz!!!
    TO się nazywa - wentylowanie pomieszczeń.

    Powtórzę jeszcze raz to, co już było!
    Płacimy sporo i kupujemy superszczelne okna tylko po to, aby je zepsuć wiertarką i wstawić w nich dziury (nawiewniki) za dodatkowe pieniądze!
    Potem grzejemy mocno chałupę, aby natychmiast to ciepełko pod sufitem sobie poleciało kratką w otaczający krajobraz licząc na to, że po drodze zabierze ze sobą trochę pary...
    Tak ma być!!! TEN system tak właśnie działa!

    Co jest, że nadal hygrometr za głupie 40zł z marketu, jest jakimś nieznanym i opisywanym jedynie na tym forum przez dziwaków (jak ja , na ten przykład) przyrządem?
    Powinien wskazywać około 50%. WTEDY okna nie płaczą!
    A ile jest u was?
    Wiecie? Skąd wiecie?

    Człowiek był, jest i będzie generatorem wilgoci. Co to znaczy - to można sobie natychmiast sprawdzić przez założenie na łeb reklamówki i obwiązanie jej jaką taśmą na szyi...
    CZEGO w niej wtedy brakuje? Dlaczego natychmiast powoduje dyskomfort?
    Chałupa to tylko taka nieco większa reklamówka i nie łeb, tylko kilka osób w niej się mieści. RESZTA JEST TAK SAMO!!!


    W wielu wątkach liczycie współczynniki ścian, stropów itp. bzdety...
    WYRAŹNIE wychodzi, że utrata ciepła W MROZY jest rzędu 5kW.
    CZEMU więc piec o mocy 25kW sobie nie radzi w mrozy?!!!
    Bo te 20kW to straty wentylacyjne, które przy grawitacyjnej wentylacji są i muszą być bardzo przypadkowe!!!
    Ale tak właśnie ma być!
    I to by było na tyle!
    Adam M.

  20. #40

    Domyślnie

    Niezły wykład Master Yoda...
    A propos grzania, to ja nie mam kaloryfera w kuchni, a okna parują, rosieją, więc wstawię te piep..one nawiewniki i może to w końcu pomoże!

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony