dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 80
  1. #61

    Domyślnie

    który lepszy byłby dla mnie nawiewnik? ciśnieniowy czy higrosterowany?
    MIeszkam na 5ym ostatnim piętrze...

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tez stad takie moje zdziwienie
    w moje chałupie przy projektowaniu instalacji CO dokładnie wyliczono co mi uciekać będzie i którędy i jakoś nie cholery nie chciało wyjść ze wentylacja zabierze mi ponad 50% ciepła przy zakładanej krotności wymiany powietrza
    Wyszło coś około 25% (dokładnie nie pamiętam - czy 23 czy 27%) z całego zapotrzebowania na ogrzewanie
    Gdyby miało mi wyjść więcej jak 50 to bym sie nie tylko załamał ale szukałbym na gwałt rozwiązań niwelujących te straty
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    który lepszy byłby dla mnie nawiewnik? ciśnieniowy czy higrosterowany?
    MIeszkam na 5ym ostatnim piętrze...
    wbrew pozorom i ogólnej nagonce by stosować li tylko nawietrzaki higrosterowalne najlepsze sa mechaniczne z blokada na silne parcie wiatru - działają tak ze przy silnym wietrze sie same zamykają
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    Cytat Napisał grave
    który lepszy byłby dla mnie nawiewnik? ciśnieniowy czy higrosterowany?
    MIeszkam na 5ym ostatnim piętrze...
    wbrew pozorom i ogólnej nagonce by stosować li tylko nawietrzaki higrosterowalne najlepsze sa mechaniczne z blokada na silne parcie wiatru - działają tak ze przy silnym wietrze sie same zamykają
    a higro jak się zachowują? jeśli wezmę automat z opcją zamknięcia to będzie dobrze?
    przy których wiatr będzie gwiazdał ..?

  5. #65

    Domyślnie

    To tylko kilka wybranych projektow obliczonych niedokladnym i zawierajacym duzo uproszczen programem OZC. Przyznaje, troche sie zapedzilem, nie wszedzie jest powyzej 50%, ale miedzy 30-50% i to liczac i zakladajac wymiany w pomieszczeniach na poziomie 0.5,0.6. Liczac wg. norm polskich grubo ponad 50% wychodzi. Nawet uwzgledniajac rekuperator i wymiane powietrzem o temperaturze ok. +16 wychodzi nie mniej niz 30%.

    Projekt 1:


    Projekt 2:


    Projekt 3 liczony wg. normy:


    Projekt 4:

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave
    który lepszy byłby dla mnie nawiewnik? ciśnieniowy czy higrosterowany?
    MIeszkam na 5ym ostatnim piętrze...
    Nawiewniki higrosterowalne maja jedna podstawowa wade. Nie dzialaja zima. higrosterowalne to tylko wywiewniki jak juz.

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek_sziwa
    Cytat Napisał grave
    który lepszy byłby dla mnie nawiewnik? ciśnieniowy czy higrosterowany?
    MIeszkam na 5ym ostatnim piętrze...
    Nawiewniki higrosterowalne maja jedna podstawowa wade. Nie dzialaja zima. higrosterowalne to tylko wywiewniki jak juz.
    Możesz rozwinąc trochę temat..? Jak to nie działąją zimą???
    I dlaczego wszędzie piszę NAWIEWNIK ,a nie wywiewnik? (takożsamo u AERECO http://www.aereco.com.pl/product.php?product=emm

  8. #68
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał jareko
    tez stad takie moje zdziwienie
    w moje chałupie przy projektowaniu instalacji CO dokładnie wyliczono co mi uciekać będzie i którędy i jakoś nie cholery nie chciało wyjść ze wentylacja zabierze mi ponad 50% ciepła przy zakładanej krotności wymiany powietrza
    Wyszło coś około 25% (dokładnie nie pamiętam - czy 23 czy 27%) z całego zapotrzebowania na ogrzewanie
    Gdyby miało mi wyjść więcej jak 50 to bym sie nie tylko załamał ale szukałbym na gwałt rozwiązań niwelujących te straty
    Jest bardzo prosty sposób oby wiliczyć ile "pochłania" wentylacja.
    Dla wartości obliczeniowej "szczytowej"(-20/+22) jest to około 13Wh/m3 powietrza,
    średnia w całym okresie ogrzewania (+3/+22) oscyluje wokół 6Wh/m3 powietrza.

    Ps. Liczcie z Normy, a nie krotności. W projekcie metodologii obliczania dla potrzeb świadectwa ....... jest też taki "nakaz" (za wyjątkiem "kawalerki", gdzie "odgórnie" przyjmuje się 80m3/h)
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  9. #69

    Domyślnie

    Takim nawiewnikime steruje czujnik, ktory zima jest po prostu zimny i przez to odczyty wilgotnosci sa do bani.


    PS.
    Cytat Napisał sSiwy12
    Jest bardzo prosty sposób oby wiliczyć ile "pochłania" wentylacja.
    Dla wartości obliczeniowej "szczytowej"(-20/+22) jest to około 13Wh/m3 powietrza,
    średnia w całym okresie ogrzewania (+3/+22) oscyluje wokół 6Wh/m3 powietrza.
    Wiec albo ten program jest az tak niedokladny albo juz sam nie wiem.

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek_sziwa
    Takim nawiewnikime steruje czujnik, ktory zima jest po prostu zimny i przez to odczyty wilgotnosci sa do bani.
    Czyli co? Nie zakładać tych higro? Pytam bo mam już kupione , tylko czekają na założenie. Sprzedać i kupić cisnieniowe?

  11. #71

    Domyślnie

    Jak już masz kupione to możesz próbować je zakładać bo co z nimi teraz zrobisz? Lepsze to niż nic. Na tej stronce wszystko ładnie o nich pisze ale sam producent przyznaje, że odczyt temperatury ma kluczowe znaczenie w sterowaniu. Więc albo mają jakiś super patent, że czujnik faktycznie odczytuje temperaturę pomieszczenia albo to tylko ściema i krycie dupy w razie czego.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek_sziwa
    Jak już masz kupione to możesz próbować je zakładać bo co z nimi teraz zrobisz? Lepsze to niż nic. Na tej stronce wszystko ładnie o nich pisze ale sam producent przyznaje, że odczyt temperatury ma kluczowe znaczenie w sterowaniu. Więc albo mają jakiś super patent, że czujnik faktycznie odczytuje temperaturę pomieszczenia albo to tylko ściema i krycie dupy w razie czego.

    Kurna sam już nie wiem... Sprzedac te higro i kupic cisnieniowe?

  13. #73
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klinki

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    WItam. Mam podobny problem ,a mianowicie zaparowane okno ale tylko 1 okno. Mam wodna (standardowa) instalacje c.o
    Generalnie jesli noc jest zimna to okna delikatnie na dole sie poca ale tylko jesli mam opuszczone żaluzje ( wydaje mi sie ze wtedy nie ma takiej cyrkulacji powietrza) Problem mam tylko z jednym oknem a raczej połówką okna. Miałem włamanie do domku - szyby miałem z folia antywłamaniową i zanim sie włamali to musieli troszske powalic w okno az zrobili dziure w szybie i otwarli reka. Ale nie o tym tu mam pisać. Szybe do tego okna kupiłem nowa , wstawiał mi ja jakis gosc co niby to robi na codzień. No i od tamtej pory tylko ta jedna szyba mi paruje , codziennie rano jest cala zaparowana. Czy przy włamaniu uszkodzili mi jakos okno?? Niewiem co z tym zrobic. Moze teraz jest za szczelne i jak ktos juz tu pisał trzeba rozszczelnic jakos???
    Z góry dziekuje za pomoc. Pozdrawiam all

  14. #74
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Czy w tym pokoju jest tylko to jedno okno?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał klinki Zobacz post
    Szybe do tego okna kupiłem nowa , wstawiał mi ja jakis gosc co niby to robi na codzień. No i od tamtej pory tylko ta jedna szyba mi paruje , codziennie rano jest cala zaparowana. Czy przy włamaniu uszkodzili mi jakos okno??
    nie, moim zdaniem, oryginalne szyby masz cieplejsze niż ta nowa wstawiona - co za tym idzie powierzchnia szyby jest chłodniejsza od pozostałych no i wykrapla Ci się woda. Jeśli nie chcesz takiego efektu to ponownie zmień szybę na co najmniej tak ciepłą jak pozostałe...

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaadamek Zobacz post
    Mieszkam w domku, w którym jest tradycyjne ogrzewanie c.o. na opał stały, powstawiane plastikowe okna i problem z cieknącymi oknami zimą. Dom posiada kratki wentylacyjne grawitacyjne w kuchni i łazience. W piecu nie pali się cały dzień, ani całą noc i rano jak się wstaje z okien poprostu leci woda.
    Spotkałem się z kilkoma radami:
    1. Wymienić wkłady starych okien na wkłady wypełnione argonem.
    2. Wstawić nawiewniki okienne.
    3. Wstawić nawiewniki ścienne.
    4. Założyć kopuły na komin zwiększające ciąg powietrza

    Może ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać. Opinie osób stosujące którąs z wymienionych metod, bądź inną będą dla mnie bardzo cenne, ponieważ nie chciałbym wydawać pieniędzy na coś co nie rozwiąże mojego problemu. Może znajdzie się ktoś kto na codzień zajmuje się tymi zagadnieniami i pomoże mi w tej kwestii.
    Bardzo proszę o opinie.
    Aby w domach nie było wilgoci muszą być "nieszczelne" okna tzn. należy zamontować nawiewniki okienne!! Wentylacja grawitacyjna nie działa dlatego, że nie ma siły zassać powietrza z mieszkania gdy nie ma do niego dopływu powietrza!! Zaduch i wilgoć są spowodowane zbyt dużą zawartością pary wodnej w mieszkaniu. Przeciętna rodzina w ciągu doby wytwarza ok. 2l pary wodnej na dobę! Mieszkania należy wietrzyć! Pamietajcie drodzy Państwo, że jak okniarz mówi, że trzeba wymienić szybę to chce was naciągnąć na pieniądze! Wiekszość okniarzy nie zna się na prawach fizyki budowli, ponieważ nie mają kierunkowego wykształcenia technicznego/inżynierskiego. Wymiana szyby jest słuszna tylko wtedy gdy wilgoć/woda zbiera się wewnątrz szyby zespolonej (pomiedzy szybami)- ale to nie pomoże na wilgoć! Wilgoć tworzy się z powodu zbyt dużej szczelności okien PVC! Do tego dochodzi nadmierne produkowanie wilgoci poprzez zbyt dużą ilość osób w małych pomieszczeniach, gotowanie, pranie i suszenie prania! W małych pomieszczeniach jest mała ilość powietrza, poprzez wyprodukowanie dużej ilości wilgoci drastycznie rośnie poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu co powoduje: wilgoć, zaduch, grzyb itd.

    [moderowano ]
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 16-01-2015 o 07:02

  17. #77

    Domyślnie

    Witam

    U mnie chyba wiekszy problem, okna są mokre w srodku, na ramie! Szklak mnie juz trafia.
    Krótko:
    Domek szkieletowy, nowy, nowe okna, nawiewniki są.
    a wyglada to tak:


    I tylko w oknach na pietrze!
    Prosze o porady i opinie

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może po prostu kiepska jakość okna - pakiet szybowy nieszczelny

  19. #79
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    To drugie zdjęcie nieostre jest i nie jestem pewien. Ale czy w rogu zgrzew ledwo trzyma?

    Między ramą a pakietem jest sporo wolnego miejsca. Dlatego do pakietu szybowego z obydwu stron powinna szczelnie w każdym miejscu przylegać uszczelka. Zrób zbliżenia rogów.

    Co to za okna? Jaki producent, jakie profile, jakie pakiety szybowe?

  20. #80

    Domyślnie

    Dzieki za opowiedzi, okna z budvaru, 3 szybowe.
    Zjawisko wystepuje tylko na pietrze w sypialniach. Przewiew non stop jest.
    Zaczyna sie tam pleśń robić...
    Zdjecia:





Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony