dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 60

Temat: spiżarka

  1. #1

    Domyślnie spiżarka

    czy warto robić taką malutką? 1mx1m?
    jak wyglądają Wasze spiżarki? albo te spiżarki-inspiracje?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    jak masz miejsce to JAK NAJBARDZIEJ warto
    ale jeśli kosztem kuchni to już inna sprawa

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    groomek

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    358
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    jak masz miejsce to JAK NAJBARDZIEJ warto
    ale jeśli kosztem kuchni to już inna sprawa

  4. #4

    Domyślnie

    pyknęliśmy taka pod schodami, w lekkim obnizeniu. (niestety nie dysponuję zdjęciem) ma ze dwa m2 ale pojemnośc chyba nieograniczoną
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: spiżarka

    Cytat Napisał nely
    czy warto robić taką malutką? 1mx1m?
    jak wyglądają Wasze spiżarki? albo te spiżarki-inspiracje?
    W takim wypadku raczej otwierana na zewnątrz. I jak najbardziej - robić, jeżeli jest możliwość. Toż to masa półek i to tanich półek na wszystko, co może być potrzebne w kuchni.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    tak, tak, tak ...warto ... postawiliśmy extra ściankę i mamy w ten sposób mniejszy i bardziej zamknięty salon , ale za to spiżarkę pod schodami .... szeroka na metr , długa na 3 metry z dużym spadem sufitu (schody ) .... jest rewelacyjna ...napoje , słoiki, ziemniaki, przetwory, lekarstwa, niepotrzebne graty kucenne używane raz na ruski rok ....wszystko sie tam mieści - nie wiem gdzie bym to dała gdyby nie było spiżarki

    tak, że zdecydowanie polecam
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ale za to spiżarkę pod schodami .... szeroka na metr , długa na 3 metry z dużym spadem sufitu (schody ) .... jest rewelacyjna ...napoje , słoiki, ziemniaki, przetwory, lekarstwa, niepotrzebne graty kucenne używane raz na ruski rok ....wszystko sie tam mieści - nie wiem gdzie bym to dała gdyby nie było spiżarki
    Wiedziałem, że zamknięte (pełne) schody to dobry pomysł nie tylko ze względu na możliwość upchania tam WC ale i właśnie dodatkowego schowka na wszystko.

  8. #8

    Domyślnie Re: spiżarka

    Cytat Napisał nely
    czy warto robić taką malutką? 1mx1m?
    jak wyglądają Wasze spiżarki? albo te spiżarki-inspiracje?
    W "naszym" projekcie Dom w Dziewannie 2 jest spiżarka koło kuchni o powalającej powierzchni 1,4m2. (http://www.archon.pl/projekt_domu/Do...m4107a2c6e180b).

    Część ludzi likwiduje ją powiększając kuchnię, bo jest mało pojemna i ma małe drzwi na całą szerokość ściany, w zasadzie to tylko można regał postawić na końcu i dwa mopy w kącie.

    My zrobiliśmy inaczej: kuchnię powiększyliśmy z całym domem swoją drogą, a tą spiżarkę przerobiliśmy w szafę zabudowaną w wiatrołapie, "burząc" na papierze jedną dłuższą ścianę spiżarki i likwidując drzwi do niej z korytarza. Dzięki temu wiatrołap jest teraz pojemny.

    A taką mini-spiżarkę będziemy mieli pod schodami.

  9. #9

    Domyślnie

    ja mam spiżarkę izolowaną z styropianem i bez podłogówki (w przeciwieństwie do reszty kuchni). Mam problem z wentylacją zimą bo w niej jest dużo chłodniej niż w domu i woda się skrapla ale podjęłam walkę z tym fantem... moja ma ze 2m2 i nawet wliczając zaistniałe problemy za skarby świata z niej nie zrezygnuję naprawdę warto

  10. #10

    Domyślnie

    w naszym projekcie jest skrytka przy kuchni - choc kuchnia sama w sobie nie jest ogromna.... za nic nie zrezygnowalabym ze skryteczki choc ma tylko ok. 1,5m2
    jak dobrze rozplanuje polki, to bede mogla cale lato robic "pudliszki"
    dodatkowo zrobilismy schody betonowe tylko po to aby stworzyc kolejna skrytke pod schodami nie wyobrazam sobie aby po piwo maz chodzil np. do garazu lub kotlowni bo tylko tam miesci sie skrzynka, albo ja chcac umyc podloge musze biegac po schodach zeby przyniesc z gornego pomieszczenia gospodarczego wiadro z mopem....

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar neti
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Tez jestem za. Swoją ma pod schodami, pewnie podobna jak mikolayi, w obniżeniu.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Nasza też jest maleńka, ale bardzo się cieszę, że będzie. Jej wymiary to 1x1m. Ponieważ jest w środku domu poprowadziliśmy w wylewce rurę, którą będzie czerpać powietrze z zewnątrz (żeby zimą było w niej trochę chłodniej) i nie zapomnielismy o kratce wentylacyjnej.
    Mam nadzieję, że doskonale spełni rolę, mimo, że jest mini

  13. #13

    Domyślnie

    mam szafe wnekowa w kuchni 62x65 do samego sufitu, duzo sie tam miesci, super sprawa

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    A JA W SWOIM PROJEKCIE MAM AŻUROWE DURNE SCHODY POD KTÓRYMI NIE DA SIĘ NIC WSTAWIĆ BO SĄ AŻUROWE I NIE DA SIĘ TEGO ZMIENIC BO BĘDZIE BEZ SENSU. Projekt nie zakłada też miejsca na spiżarnię ale i tak coś wykombinuję. Nie wiem tylko co. Hmmmm, może to dobry temat na wątek? Gdzie umieścić spiżarnię jak nie ma gdzie?

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Temat dobry, a pomysłowość Forumowiczów niewyczerpana, więc pewnie coś wymyślą

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Temat dobry, a pomysłowość Forumowiczów niewyczerpana, więc pewnie coś wymyślą
    Myślisz? No dobra ale jak mnie spotka lincz za głupie tematy to oberwiesz

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ok, będę Cię bronić jak lwica

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Pewnie że robić: ja mam właśnie 1mx1m (kwadrat ze ściętym rogiem, na którym są drzwi) właśnie kosztem kuchni, mimo że za duża nie jest: zawsze w takiej spiżarce zmieścisz wiecej niż nawet w słupku do sufitu o szerokości 1m. Oczywiście że jak w kuchni, to nie będzie to typowa spiżarnia z niższą temperaturą (jaką da się osiągnąć chociażby w zagłębieniu pod schodami, które zawsze można przerobić z ażurowych na zabudowane, chyba że mają jakiś wymyślny bieg), ale miejsce na schowanie zapasu konserw, suchej żywności, karmy dla zwierząt, pierdół, tostera czy mixera - wszystkiego co nie wymaga chłodzenia, a ozdobą nie jest

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandi3
    Cytat Napisał cieszynianka
    Temat dobry, a pomysłowość Forumowiczów niewyczerpana, więc pewnie coś wymyślą
    Myślisz? No dobra ale jak mnie spotka lincz za głupie tematy to oberwiesz
    Temat chyba popularny bo aż 3 strony bodajże, za to tytuł faktycznie trafił do Złotych Myśli

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar dandi3
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5.944
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Temat chyba popularny bo aż 3 strony bodajże, za to tytuł faktycznie trafił do Złotych Myśli
    Ty mnie sledzisz, co?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony