dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60

Temat: spiżarka

  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar INWESTORKA71
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Spiżarka to takie miejsce,gdze wrzucę wszystko co w kuchni zbędne i "robi" bałagan np.warzywa ,wodę mineralną soki.Garnek z zupą (bo mąż zjawi się na obiedzie -wieczorem ) a właśnie wpadła koleżanka na kawkę Jest naprawdę potrzebna nawet malutka!

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kasia_Artur
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    74

    Domyślnie

    Ja bede miala tez malutka 2,5 na 1 m. I tez sie ciesze.
    Przez całe życie się uczymy
    my tutaj a domek tam
    komentarze do dziennika

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Nasza spiżarka ma 2,3x1,6 a więc 3,7m2 i powstała w wyniku przesunięcia łazienki , a właściwie kosztem salonu. Wejscie znajduje się w kuchni, posiada okno. W domach bez piwnicy spiżarnia to koniecznoć, nie wyobrażam sobie upychania zakupów w szafkach kuchennych, albo gdzie wynieśc upieczone ciasto czy jakies garnki z gorącym jeszcze jedzeniem? wszystko to stoi w kuchni i tworzy"obalewo" tak zwane, nie cierpie tego
    Zmniejszenie salonu na rzecz spizarni to był jedna z najmądrzejszych zmian w projekcie.

  4. #24

    Domyślnie

    pomysł na małą spiżarnię - jeżeli nie zostala zaprojektowana przez architekta. jest to jakieś rozwiązanie
    http://www.kuchnie-wloskie.pl/galeri...Daniela&pid=13

  5. #25

    Domyślnie

    Ja musiałam zabudowac przestrzeń pod schodami, żeby uzyskać miejsce na spiżarkę i jestem z tego rozwiązania super zadowolona.
    mz

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał dandi3
    Cytat Napisał DorciaIQ
    Temat chyba popularny bo aż 3 strony bodajże, za to tytuł faktycznie trafił do Złotych Myśli
    Ty mnie sledzisz, co?
    Nie pochlebiaj sobie. Śledzę ZM

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja zrezygnowałam ze spizarki. W projekcie była kosztem kuchni 1x2m taka kiszka. Nie zrobiliśmy jej i uważam to za bardzo dobre rozwiązanie. Nie odczuwam jej braku. Kuchnia jest dzięki temu przestronna i wygodna.
    Ale to kwestia przyzwyczajeń myslę.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #28

    Domyślnie Re: spiżarka

    Cytat Napisał nely
    czy warto robić taką malutką? 1mx1m?
    jak wyglądają Wasze spiżarki? albo te spiżarki-inspiracje?

    Zdecydowanie warto, lepsza taka niż żadna.
    Jeśli jest możliwość warto zrobić większą - spiżarnia to bardzo mocno wykorzystywana przestrzeń gospodarcza domu.

    Pozdrawiam.

  9. #29

    Domyślnie

    My umieściliśmy spiżarkę naprzeciwko kuchni w małym pomieszczeniu, gdzie poziom podłogi jest około 70 cm niżej od pozostałej części domu. Dzięki temu mam nadzieję, że będzie tam na tyle chłodno, aby produktu i potrawy, które tam wrzucę, nie będą się psuły. Obecnie mieszkamy w bloku i nie mogę się doczekać, aż zagospodaruję naszą spiżarnię, czyli wrzucę tam roboty, maszynki, garnki, zgrzewki wody, soków itp. Nie jestem zwolenniczką nadmiernego zabudowywania kuchni szafkami, w które można poupychać różne duperelki.
    Oj jak się cieszę, że będę mieć spiżarkę

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Możesz dodatkowo zrobić czerpnię powietrza w podłodze, żeby zimą wlatywało chłodne

  11. #31

    Domyślnie

    Kurcze, niestety o czerpni powietrza nie pomyśleliśmy.
    Doprowadzaliśmy do kominka, a o spiżarni zapomnieliśmy. Szkoda. Mamy tam tylko WM.

  12. #32

    Domyślnie

    zalezalo mi na spizarni, a w projekcie nie bylo, kuchnia za mała, zeby z niej cos wykroić, wiec zrobiliśmy tak: kotłownię przenieslismy do garazu, w zwiazku z czym zyskalismy dodatkowe pomieszczenie (przechodnie, miedzy domem a garazem) na tzw. graty, dodatkowy zamrazalnik i małą płytę gazową awaryjną i na 'smierdzące rzeczy', bo kuchnia właściwa otwarta jest na salon. Dodatkowo przylega ono do łazienki, którą zmniejszyliśmy (zostawilismy tylko umywalkę i kibelek), i od tego pomieszczenia po kotłowni wchodzi się właśnie do takiej kiszki, która powstała po zmniejszeniu lazienki. WYmiar 1,5 x 1 m - mnóstwo pólek na wszystko - makarony, kasze, ryże, przetwory, słodycze, soki, wody, puste słoiki, graty kuchenne i takie tam. Pomieszczenie to ma okno, nie ma podłogówki, przylega do garazu, jest tam chłodniej niż w reszcie domu. Baaaaaaardzo mi się sprawdza. Jak tylko jest mozliwosc to koniecznie róbcie spiżarnię
    w aloesie - już mieszkam

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dzoanna

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    Też będę miała małą spiżarnie pod schodami właśnie, jak większość tutaj Tylko jak rozwiązujecie sprawe drzwi do tej spiżarki? Czy wstawiacie zwykle drzwi, czy może coś innego? Ja zastanawiałam sie nad tańszym rozwiązaniem, mianowicie nad drzwiami ażurowymi. Są bardzo tanie i fajne przy okazji. Zastanawia mnie jedno, jak jest z takimi drzwiami w praktyce. Czy się nie połamną po paru dniach? Czy ktoś praktykował z Was coś takiego jak drzwi azurowe? Domyślam się że nie są zbyt solidne, ale moze wy macie odmienne zdanie

  14. #34

    Domyślnie

    Nie mam spiżarni i żałuję Ze wszystkimi zapasami śmigam do pomieszczenia gospodarczego - napoje, słoiki - dzięki czemu jest skutecznie zagracone - pełniąc jeszcze inne funkcje

  15. #35

    Domyślnie

    U mnie tez wychodzi taka tyci tyci bo 1 m na 1 m ale cieszę sie ze i taka będę miała.Wiem od znajomych ze to przydatne pomieszczenie.O przepraszam- pomieszczonko.

  16. #36

    Domyślnie

    My zrobiliśmy drzwi do spiżarki z takiej samej płyty jak meble kuchenne. Moim zdaniem daje ciekawy efekt.


    Spiżarka jest potrzebna - u mnie zmieściły się wszystkie roboty kuchenne, suszarka, mop i wiele innych rzeczy, a posiadamy tylko spiżarkę pod schodami.
    Ostatnio edytowane przez nataliik ; 12-04-2013 o 11:45

  17. #37

    Domyślnie

    U nas spiżarka była jednym z kryteriów przy wyborze projektu. Ma 3 m2 i za nic w świecie bym z niej nie zrezygnowała - mieści wszystko - napoje, słoiki, jarzyny, rzadko używane sprzęty, stojak na śmieci segregowane. Drzwi szklane, przesuwne, przesuwane po ścianie w spiżarce.

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Jeden z moich priorytetów: w nowym domu musi być spiżarka i to jak najbliżej kuchni.
    Obecnie bardzo mi takowej brakuje, zwłaszcza o niższej temperaturze niż reszta pomieszczeń.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 17-04-2013 o 18:05
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  19. #39

    Domyślnie

    Witam. Mógłby ktoś rozwinąć kwestię czerpni powietrza w spiżarce?
    1. Czy to ma być rura po prostu przechodząca przez ścianę na zewnątrz (spiżarka przy ścianie zewnętrznej), czy też należy ją puścić pod wylewką? Jeśli pod wylewką to musiałaby chyba przechodzić przez ściany fundamentu i na zewnątrz budynku wychodzić do góry.
    2. Czy zimą nie następuje przemrożenie. Wg opinii kolegi, który ma spiżarkę bez czerpni, to i tak jest tam wystarczająco chłodno nawet latem. Nurtuje mnie jednak problem wentylacji, gdyż zdrowy rozsądek podpowiada montaż drzwi z progiem, dla lepszej izolacji od ciepła w kuchni, ale wówczas nie ma wentylacji. Montaż wentylacji mechanicznej też raczej odpada, gdyż spiżarka jako pomieszczenie brudne oddawała by powietrze o niskiej temperaturze i przy okazji nagrzewała się od ciepłego powietrza zasysanego z kuchni.

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mariówka

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    spizarka dobra rzecz Zaluje ze nei mam, jak bede budowac dom na pewnow ygospodaruje na nia miejsce.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony