dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60

Temat: spiżarka

  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Istana
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    okolice Modlina
    Kod pocztowy
    05-180
    Posty
    142
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    43

    Domyślnie

    również uważam, że spiżarka to pożyteczne miejsce, obecnie moja jest w trakcie planowania, wrzucam Wam kilka inspiracji:








  2. #42

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia.
    Może ktoś wypowiedział by się jednak w kwestii czerpni powietrza z zewnątrz.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    Witam. Mógłby ktoś rozwinąć kwestię czerpni powietrza w spiżarce?
    1. Czy to ma być rura po prostu przechodząca przez ścianę na zewnątrz (spiżarka przy ścianie zewnętrznej), czy też należy ją puścić pod wylewką? Jeśli pod wylewką to musiałaby chyba przechodzić przez ściany fundamentu i na zewnątrz budynku wychodzić do góry.
    2. Czy zimą nie następuje przemrożenie. Wg opinii kolegi, który ma spiżarkę bez czerpni, to i tak jest tam wystarczająco chłodno nawet latem. Nurtuje mnie jednak problem wentylacji, gdyż zdrowy rozsądek podpowiada montaż drzwi z progiem, dla lepszej izolacji od ciepła w kuchni, ale wówczas nie ma wentylacji. Montaż wentylacji mechanicznej też raczej odpada, gdyż spiżarka jako pomieszczenie brudne oddawała by powietrze o niskiej temperaturze i przy okazji nagrzewała się od ciepłego powietrza zasysanego z kuchni.
    Do naszej spiżarki, która jest w środku domu (wchodzi się do niej z kuchni) powietrze jest doprowadzone rurą pod wylewką. Jest też w niej kratka wentylacyjna.

  4. #44

    Domyślnie

    według mnie czerpnia powietrza z zewnątrz do spiżarki to jakiś bezsens , od chłodu jest lodówka , a takie doprowadzenie to jakiś most termiczny tylko

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    według mnie czerpnia powietrza z zewnątrz do spiżarki to jakiś bezsens , od chłodu jest lodówka , a takie doprowadzenie to jakiś most termiczny tylko
    Też mam takie wątpliwości. Tylko, czy w spiżarce bez okna nie będzie czuć stęchlizny?

  6. #46

    Domyślnie

    trzeba zapewnić wentylację , jak grawitacyjna to pion , a jak mechaniczna to wywiewka i tyle tylko

  7. #47

    Domyślnie

    Wentylacja ma być mechaniczna, tylko, że przy wstępnej rozmowie n/t montażu w firmie instalacyjnej właściciel odradził montaż wywiewu w spiżarce, gdyż według niego wywiew w spiżarce lekko obniży ogólną temperaturę powietrza wywiewanego i pogorszy parametry rekuperacji, ale przede wszystkim spowoduje napływ ciepłego powietrza z kuchni. I wydaje mi się, że na logikę ma rację.
    Myślałem, żeby to rozwiązać w taki sposób, że zamontować szczelne drzwi od strony kuchni, więc siłą rzeczy umieścić kanał wentylacyjny do zewnątrz.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał syberia Zobacz post
    według mnie czerpnia powietrza z zewnątrz do spiżarki to jakiś bezsens , od chłodu jest lodówka , a takie doprowadzenie to jakiś most termiczny tylko
    Czerpnia dostarcza powietrze z zewnątrz, kratka wentylacyjna je odprowadza - w spiżarce nie ma więc zastoju powietrza, co moim zdaniem jest w tym pomieszczeniu bardzo korzystne.
    Lodówka ma określoną pojemność i nie wszystko da się w niej schować, a poza tym nie wszystko wymaga lodówkowej temperatury.
    Ponieważ maja spiżarka znajduje się w środku domu doprowadzenie tam świeżego powietrza było możliwe jedynie tą drogą.
    Mieszkamy czwarty rok i patent się nam dobrze sprawdza.

    A jak Ty masz rozwiązaną wymianę powietrza w Twojej spiżarce?

  9. #49

    Domyślnie

    Również uważam, że w spiżarce powinno być zdecydowanie chłodniej niż w kuchni; tym bardziej jeśli chcemy w niej przetrzymywać przetwory, warzywa i owoce, a także zostawić garnek z zupą do wystudzenia czy blachę z ciastem.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Czerpnia dostarcza powietrze z zewnątrz, kratka wentylacyjna je odprowadza - w spiżarce nie ma więc zastoju powietrza, co moim zdaniem jest w tym pomieszczeniu bardzo korzystne.
    Czyli macie doprowadzone w sumie dwa kanały, czy jeden? To znaczy nawiew-czerpnia w ścianie i wylot powietrza w podłodze? Jeśli tak, to raczej w podłodze powietrze jest nawiewane, a wywiewane czerpnią tak jak kominem wentylacyjnym. Poprawcie mnie jeśli się mylę.

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    Czyli macie doprowadzone w sumie dwa kanały, czy jeden? To znaczy nawiew-czerpnia w ścianie i wylot powietrza w podłodze? Jeśli tak, to raczej w podłodze powietrze jest nawiewane, a wywiewane czerpnią tak jak kominem wentylacyjnym. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Wlot powietrza z czerpni znajduje się na dole w podłodze, Ujście powietrza ze spiżarki na zewnątrz odbywa się kratką, która jest u góry pod sufitem.

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    Czyli macie doprowadzone w sumie dwa kanały, czy jeden? To znaczy nawiew-czerpnia w ścianie i wylot powietrza w podłodze? Jeśli tak, to raczej w podłodze powietrze jest nawiewane, a wywiewane czerpnią tak jak kominem wentylacyjnym. Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Pisałam wcześniej, że spiżarka znajduje się w środku domu, w związku z czym doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz było możliwe jedynie w podłodze. Przez ścianę mojej spiżarki można połączyć się z kuchnią lub z pokojem dziennym - a to nie miałoby żadnego sensu

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka Zobacz post
    Wlot powietrza z czerpni znajduje się na dole w podłodze, Ujście powietrza ze spiżarki na zewnątrz odbywa się kratką, która jest u góry pod sufitem.
    OK, czyli ta kratka w suficie prowadzi na poddasze?

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał akm97 Zobacz post
    OK, czyli ta kratka w suficie prowadzi na poddasze?
    Jest w ścianie pod sufitem, podłączona do komina wentylacyjnego.

  15. #55

    Domyślnie

    Czy mogę w spiżarce mieć okno? czy raczej powinna być bez?

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Okno niepotrzebnie zabiera ci ścianę na półki. A jak jest od południa czy zachodu to latem nagrzewa pomieszczenie. Ale, jak nie masz w pomieszczeniu wentylacji, to przynajmniej mozesz wietrzyć oknem.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Okno niepotrzebnie zabiera ci ścianę na półki. A jak jest od południa czy zachodu to latem nagrzewa pomieszczenie. Ale, jak nie masz w pomieszczeniu wentylacji, to przynajmniej mozesz wietrzyć oknem.
    Ehh, mąż postanowił robić od razu chudziaka i muszę mniej więcej wiedzieć układ w kuchni i pralni, więc od razu i spiżarka, więc tak kombinuję i wychodzi mi spiżarka w pomieszczeniu z oknem.

  18. #58

    Domyślnie

    spiżarka zawsze się przyda, czy to na przetwory czy inne duperele warto mieć, ale wiadomo, że lepsza większa, ale zawsze można tam wsadzić jakieś sprzęty agd czy deskę do prasowania

  19. #59
    Banned
    Ljane

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-362
    Posty
    15

    Domyślnie

    Bardzo przydatna rzecz. Jest u moich rodziców w domu (my mówimy na to "paluch' ) i jest to super sprawa. Sama chciałabym mieć takie coś u siebie, ale w moim mieszkaniu nie znajdzie się na to miejsca. Jak oglądam programy Nigelli Lawson czy innych kucharzy, to taka dobrze zaopatrzona spiżarka to podstawa. Wtedy nie boisz sie nagłego ataku gości, ani ataku głodu jak już lodówka pusta!

  20. #60
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    U mnie jest 2,9m2 i sprawdza się świetnie wejście z kuchni prawie niewidoczne -wykonana zgodnie z projektem domu - Pani projektan przewidziała takie pomieszczenie za co jesteśmy jej wdzięczni.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 030.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	290656   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Obraz 031.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	290657  
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony