dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: tynki kabe

  1. #1

    Domyślnie tynki kabe

    czy macie dobre , czy złe doświadczenia z tynkami cienkowarstowymi kabe np marmurit czy novalit.
    zaznaczam , że chcę pokryć nimi zewnętrzzny tynk cementowo-wapienny, a nie styropian na ścianie zewnętrznej.
    jak się mają cenowo i jakościowo do produktów innych marek.
    będę wdzięczny za Wasze opinie

  2. #2

    Domyślnie czyżby nikt?

    nie mał z kabe żadnych "kontaktów"? hej, hej....do wszytkich, do wszystkich....

  3. #3

    Domyślnie nikt nie ma tynków kabe?

    trafiłem na jakąś egzotyczną firmę? nikt nie tynkował novalitem czy marmuritem??
    nie wierzę.

  4. #4

    Domyślnie

    Z produktami kabe kończę na etapie kleju do zbrojenia siatki - pęka i odpada od siatki
    Jestem w trakcie reklamacji - pewnie opiszę jak przebiegała !!

    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    witam


    tynki KABE są bardzo dobrej jakosci. Robie na nich juz od 10 lat i jeszcze mi sie nie zdarzylo aby bylo z nimi cos nie tak. Te tynki sa bardzo popularne na pld polski tj Slask, Podbeskidzie, robi sie na nim z 80 % elewacji.

    Firma "Farby Kabe" ma w swojej ofercie : tynki, kleje do styropianu( nie polecam ) siatki ( bardzo dobre) kleje do systemu dociepleń welną, farby do wnetrz jak i na zewnatrz "bugoflex"


    Bezposrednio na tynk cementowo-wapienny powinieneś dac tynk krzemianowy z tej firmy, bo w przypadku innego rodzaju musisz dac siatke aby nie popękało.


    pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    cały dom zrobiony w systemie kabe-bez problemu. marmulit (2mm)położony na obróbki okienne z zewnątrz oraz na komunikację wewnątrz+garaż. Polecam

  7. #7

    Domyślnie

    Mi też "się robi" kabe na cementowy (plus oczywiści e podkład).

  8. #8

    Domyślnie

    Mam Kabe Novalit-T. Nie ma żadnych problemów, na Podbeskidziu Kabe jest znane i ma dobrą renomę.

  9. #9

    Domyślnie

    dziękuję za konkretne choć zróznicowane wpisy. pociągnę dalej ten wątek pytając o Wasze przemyślenia i wybory dotyczące kolorystyki tynków, oraz ich zestawień na jednym budynku.
    np na fundamentach marmurit, a wyżej tynk typu novalit czy armasil w pastelowym kolorze. jak lepiej wygląda budynek ? na zasadzie kontrastowego zestawienia kolorów , czy też łagodnego przejścia?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam na kamyku
    jak lepiej wygląda budynek ? na zasadzie kontrastowego zestawienia kolorów , czy też łagodnego przejścia?
    to już odczucie subiektywne i tę decyzję podejmuje INWESTOR!
    ale jesli pytasz z ciekawości to my zastosowaliśmy trzy kolory (odcienie kawy z mlekiem) i mocny brąz marmulitu na detale(podmurówka, obróbki okien drzwi, itp).

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iszin
    witam

    Bezposrednio na tynk cementowo-wapienny powinieneś dac tynk krzemianowy z tej firmy, bo w przypadku innego rodzaju musisz dac siatke aby nie popękało.

    pozdrawiam
    To chyba jakaś nowa teoria w budownictwie...
    Ciekawe czy ujęte normą, czy aprobatą techniczną?

  12. #12

    Domyślnie

    Najlepszy doradca na forum tego nie wie poczytaj troche.


    http://www.farbykabe.pl/

    tu jest opis tynku polikrzemianowego, ktory mozna stosowac bezposrednio na tynk cementowo wapienny.

    http://www.farbykabe.pl/?pid=39&cid=27

    Miłej lektury


    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony