dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Co zamiast cokołów przy ścianach?

    Większość ciągów komunikacyjnych mam wylłożonych w domu gressem (Signum Nowej Gali i Serenissima) i mam wątpliwość jak wykończyć łączenia podłóg ze ścianą. Możecie coś doradzić?
    Myślę o listwach przypodłogowych, ale te panelowe plastiki bardzo mi nie odpowiadają. Widziałam też te białe. Jakie rozwiązania macie u siebie?

  2. #2

    Domyślnie

    Ja tez mam parter w gresie Cersanitu: biały i szary. Nie podobają mi się cokoły ani tym bardziej plastikowe listwy. Zamówiłam więc drewniane listwy i pomalujemy je na kolo zbliżony do koloru drzwi i parapetów, które też mam drewniane.

  3. #3

    Domyślnie

    jest tu kilka podobnych tematów, trzeba poszperać ..

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Ja dałam cokoły ale widziałam, że ludzie normalnie dają listwy do gresu. Nie chcesz plastikowych to kup drewniane.

  5. #5

    Domyślnie

    hrhrhr...zerknelam do Twojego dziennika,ale nie widze zdjec z tej czesci prac,wiec zapytam....czy te ciagi komunikacyjne lacza Ci sie jakos z otwartymi pomieszczeniami z inna podloga,czy sa calkowicie niezalezne?

    ps do gresu widzialam jeszcze listwy pcv klejone( w rolkach)....

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar hrhrhr
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Mam na obu piętrach dwa korytarze, na obu kondygnacjach przechodzą w otwarte pomieszczenia - na parterze kuchnia, na poddaszu salon, a reszta tak jak u wszystkich drzwi do pokojów.

    Myślę intensywnie o drewnie, ale koszt mi się nie podoba.
    Co do tych listew pcv - można linka jakiegoś?

  7. #7

    Domyślnie

    to wyglada tak
    http://www.komfort.pl/akcesoria/wysz...od/194860/PG/2
    lamiesz posrodku i dokladnie przylega to do sciany i podlogi
    tylko w komforcie akurat nie maja zbyt ladnych,gdzies w przypadkowym domu widzialam srebrne do szarych kafli
    nawet fajnie wyszlo
    tylko to jest klejone,wiec z demontazem jest klopot

    natomiast tak sobie mysle,ze skoro masz pomieszczenia laczone,to moze nie mieszac listew?

    edit
    tu cos wiecej widac
    http://www.salag.com/catalog/product.php?p=36

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate_d

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    14

    Domyślnie co zamiast cokołów

    Witam,

    Mam podobne pytanie, jak uważacie. Hol, korytarze, kuchnie i salon będziemy mieli w ogrzewaniu podłogowym. Moje marzenie o parkiecie dębowym w salonie niestety więc legnie w gruzach. Chce wszędzie w tych miejscach (ponieważ łączą się ze sobą bezpośrednio) zrobić jednakowy gres. Zastanawiałam się nad gresem drewnopodobnym, ale wydaje mi się, że wygląda on trochę kiczowato tzn. coś co udaje coś czym nie jest jest wg mnie nie bardzo (co Wy na to może się mylę i ktoś widział jakiś ładny taki gres?). Więc zdecydowałam się (prawie na gres polerowany bardzo jasny, prawie biały beż. Boję się trochę, że przez to szczególnie salon nie będzie przytulny, ale nic nie przychodzi mi za bardzo innego do głowy. Pojawia się więc kolejny problem, jak wykończyć taką podłogę, bo jako cokolik w kuchni i holu mi nie przeszkadza to jednak w salonie go nie widzę. Zastanawiam się więc nad wykończeniem całości listwami drewnianymi pomalowanymi w kolorze gresu (beż prawie biały). Czy takie połączenie według Was jest ok ? Czy może ktoś widział inne ciekawe rozwiązanie ? Z góry dziękuję za każdą konstruktywna odp.

  9. #9

    Domyślnie

    głosuje za białymi.
    Nasz dziennik budowy
    ''Nie ma krytyki szkodliwej, tylko brak krytyki przynosi szkodę''. Kisiel.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja myślałam o taśmie aluminiowej lub profilach metalowych - L

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MarJel
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Posty
    5.502

    Domyślnie

    Cytat Napisał kate_d Zobacz post
    Witam,

    Mam podobne pytanie, jak uważacie. Hol, korytarze, kuchnie i salon będziemy mieli w ogrzewaniu podłogowym. Moje marzenie o parkiecie dębowym w salonie niestety więc legnie w gruzach. Chce wszędzie w tych miejscach (ponieważ łączą się ze sobą bezpośrednio) zrobić jednakowy gres. Zastanawiałam się nad gresem drewnopodobnym, ale wydaje mi się, że wygląda on trochę kiczowato tzn. coś co udaje coś czym nie jest jest wg mnie nie bardzo (co Wy na to może się mylę i ktoś widział jakiś ładny taki gres?). Więc zdecydowałam się (prawie na gres polerowany bardzo jasny, prawie biały beż. Boję się trochę, że przez to szczególnie salon nie będzie przytulny, ale nic nie przychodzi mi za bardzo innego do głowy. Pojawia się więc kolejny problem, jak wykończyć taką podłogę, bo jako cokolik w kuchni i holu mi nie przeszkadza to jednak w salonie go nie widzę. Zastanawiam się więc nad wykończeniem całości listwami drewnianymi pomalowanymi w kolorze gresu (beż prawie biały). Czy takie połączenie według Was jest ok ? Czy może ktoś widział inne ciekawe rozwiązanie ? Z góry dziękuję za każdą konstruktywna odp.
    Mam bardzo jaśniutki gres polerowany, do tego zamówiłam już białe, drewniane, 10 cm listwy. Efekt końcowy będzie za ok. 2-3 tyg.
    Tak wygląda gres



    Uploaded with ImageShack.us

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    Z białymi wysokim listwami (tak jak radzi MarJel) będzie super.
    Proponuję listwy ze styroduru.
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kate_d

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    14

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję Wszystkim za odpowiedz. Zrobimy białe, drewniane listwy Pozdrawiam serdecznie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony