dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Przebicie ciepla boiler->kaloryfery

    Nowa instalacja z rur pcv. Podczas zakrecenia zworu cieplej wody z pieca do kaloryferow, nastepuje nagrzewanie 2 kaloryferow, a potem pozostale staja sie letnie. Chodzi o to, ze kiedy chce nagrzac tylko boiler, to nagrzewaja sie tez kaloryfery (jedna strona domu). Czy powrot wody zimnej kaloryferow powinien byc rowniez zabezpieczony zaworem ? Tutaj maly szkic mojej instalacji - narysowane rury powrotu, jedna wyraznie nagrzana i to nia idzie cieplo do kaloryfera (tak przypuszczam).

    http://www.tinypic.pl/7mbjoi7unh55
    Ostatnio edytowane przez Doze ; 02-07-2013 o 19:07

  2. #2

    Domyślnie

    na przypuszczeniach to nic nie zbudujemy mądrego, z rysunku można jedynie wróżyć, wklej jakieś fotki to może się coś wyjaśni lub pytaj tego kto to zrobił
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doze Zobacz post
    Nowa instalacja z rur pcv. Podczas zakrecenia zworu cieplej wody z pieca do kaloryferow, nastepuje nagrzewanie 2 kaloryferow, a potem pozostale staja sie letnie. Chodzi o to, ze kiedy chce nagrzac tylko boiler, to nagrzewaja sie tez kaloryfery (jedna strona domu). Czy powrot wody zimnej kaloryferow powinien byc rowniez zabezpieczony zaworem ? Tutaj maly szkic mojej instalacji - narysowane rury powrotu, jedna wyraznie nagrzana i to nia idzie cieplo do kaloryfera (tak przypuszczam).

    http://www.tinypic.pl/7mbjoi7unh55
    Ni ch...ja nic z tego nie rozumiem, jakiś debil jestem

    daj zdjęcia kotłowni.

    co mówi ten, któren to wykonał?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    brak zaworu zwrotnego w obwodzie CO lub poważniejszy błąd

    Schemat zbyt schematyczny
    Tu była reklama....

  5. #5

    Domyślnie

    Czy CO powinno byc odciete 2 zaworami ? To jest blad w sztuce ? Ja mam odciecie cieplej wody z pieca do CO, bez odciecia dolu, czyli "zimnej", ktora wraca z kaloryferow do pieca i laczy sie z powrotem boilera. Hydraulik, ktory to robil twierdzi, ze moze zawor, ktory zamyka ciepla wode do CO jest wadliwy. Rura za nim jest letnia, a ta powrotna goraca - dlatego wlasnie sadze, ze problemem sa powroty i brak zaworu. Jakie moga byc inne przyczyny ? Na co zwrocic uwage ?
    Ostatnio edytowane przez Doze ; 03-07-2013 o 07:21

  6. #6

    Domyślnie

    Zdjęcia wrzuć bo coś kręcisz i nie da Ci się pomóc.
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #7

    Domyślnie

    Mam 2 naczynia. Jedno zamkniete zaworem (parter), bo pietro bylo pozniej konczone i tam dali 2 naczynie, ktore teraz obsluguje caly dom. Czego zdjecia sa potrzebne ? Pieca, boilera i okolicznych rur w kotlowni ?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar gentoonx
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Warszawa ale uciekam na wieś
    Posty
    4.061

    Domyślnie

    dobre zioło palisz - daj namiar

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar pablomoc
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    709
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    myślę że zakręcenie grzejników pomoże, także na powrotach chyba najprostsze rozwiązanie
    125 m2 ; 15cm styropian ; 25 cm wełna ; 60 m2 podłogówki ; Dach - Ruukki Classic

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    zakręcenie pomoże, ale wypada to poprawić bo to rozwiązanie nie jest zbytnio bezpieczne.
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    A przypadkiem nie przebija ci powrót grawitacyjnie?
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  12. #12

    Domyślnie

    Wyglada na to, ze problem rozwiazany. Dolaczyli trojnik metalowy przed piecem i teraz powroty z boilera i kaloryferow lacza sie zaraz przed kotlem. Dorobili tez kolanko przy powrocie z kaloryferow.

    Teraz kilka pytan. Naczynie zbiorcze jest zrobione przelewowo przez kaloryfery. Czy to jest akceptowalne rozwiazanie, czy musi byc rura bezposrednio od pieca ? Na pietrze mam wszedzie termostaty. Czy warto dolozyc do pieca zawor bezpieczenstwa (chodzi mi o zapobiegniecie ewentualnemu wybuchowi pieca) ? Nie wiem jak to sie nazywa fachowo, ale przy piecu mam na to miejsce.

    PS. Parter nie ma termostatow i jest zawsze otwarty.
    Ostatnio edytowane przez Doze ; 05-07-2013 o 18:46

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doze Zobacz post
    Teraz kilka pytan. Naczynie zbiorcze jest zrobione przelewowo przez kaloryfery. Czy to jest akceptowalne rozwiazanie, czy musi byc rura bezposrednio od pieca ? Na pietrze mam wszedzie termostaty. Czy warto dolozyc do pieca zawor bezpieczenstwa (chodzi mi o zapobiegniecie ewentualnemu wybuchowi pieca) ?

    PS. Parter nie ma termostatow i jest zawsze otwarty.
    Jeśli naczynie ma spełniać rolę zabezpieczenia ( a ma ) to powinno być połączone w obiegu z kotłem czyli nie tylko rurka z pionu do naczynia ( wtedy tylko jest naczyniem wyrównawczym ) ale z naczynia ma wracać rurka do kotła,
    Kocioł może gotować się nawet dwa dni a nic niema prawa wybuchnąć bo woda wraca do kotła a fajką z naczynia ulatuje tylko para wodna.
    Tak powinno to być.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony