dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Domyślnie Jakie wybrać grzejniki ?

    Witam. Jestem na etapie gdzie muszę kupić grzejniki. Na całym parterze będę zakładał podłogówkę a w pokojach na piętrze chcę założyć grzejniki. Pytanie czy są lepsze i gorsze, które lepiej grzeją a które gorzej.
    No chyba że ktoś ma sprawdzone inne metody ocieplania poddaszy użytkowych to proszę o opinię.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie Re: Jakie wybrać grzejniki ?

    Cytat Napisał ciapek33
    Witam. Jestem na etapie gdzie muszę kupić grzejniki. Na całym parterze będę zakładał podłogówkę a w pokojach na piętrze chcę założyć grzejniki. Pytanie czy są lepsze i gorsze, które lepiej grzeją a które gorzej.
    No chyba że ktoś ma sprawdzone inne metody ocieplania poddaszy użytkowych to proszę o opinię.
    Poddasze to ja bym ocieplał wełną, a nie grzejnikami
    Pewnie są grzejniki lepsze i gorsze, ale na pewną są trwalsze i mniej trwałe.
    Jeśli nie masz jakiś wybitnie szczególnych wymagań to z najpopularniejszych "blaszaków" znanych firm możesz wybrać dowolne (to tylko moja opinia). Trwalsze są żeliwne i aluminiowe.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy każde jednakowo oddają ciepło ?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciapek33
    A czy każde jednakowo oddają ciepło ?
    Oddają ciepła tak jaką mają moc i parametry wody zasilającej.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Nie licz ciapek33 na to, że ktoś tutaj udzieli Ci jakiejś rzetelnej odpowiedzi...
    To forum zdominowane jest przez lobby "podłogówkowe" i forumowi mądrusie tylko tam się intensywnie udzielają.
    Pytania dotyczące grzejników są konsekwentnie ignorowane.

    A propos Twojego pytania:
    Grzejnik grzejnikowi nierówny.
    Najogólniej grzejniki różnią sie pomiędzy sobą:

    -masą całkowitą - ma ona decydujący wpływ na dynamikę grzania i komfort
    cieplny

    -budową i powierzchnią wymiany ciepła - np. grzejniki o dużej powierzchni
    wymiany mogą być stosowane do ogrzewania niskotemperaturowego

    -podatnością na korozję- np. możliwość zastosowania w układzie otwartym.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Nie mówiłem?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Boguś, może czytaj uważnie
    On uzyskał wyczerpujacą odpowiedź na swoje pytanie - wcześniej.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw
    Nie licz ciapek33 na to, że ktoś tutaj udzieli Ci jakiejś rzetelnej odpowiedzi...
    To forum zdominowane jest przez lobby "podłogówkowe" i forumowi mądrusie tylko tam się intensywnie udzielają.
    Pytania dotyczące grzejników są konsekwentnie ignorowane.

    A propos Twojego pytania:
    Grzejnik grzejnikowi nierówny.
    Najogólniej grzejniki różnią sie pomiędzy sobą:

    -masą całkowitą - ma ona decydujący wpływ na dynamikę grzania i komfort
    cieplny

    -budową i powierzchnią wymiany ciepła - np. grzejniki o dużej powierzchni
    wymiany mogą być stosowane do ogrzewania niskotemperaturowego

    -podatnością na korozję- np. możliwość zastosowania w układzie otwartym.
    Ja tam nie widze zadnego lobby podłogogówki Z grzejnikami jest tak, ze sporo zalezy od tego czego oczekuje użytkownik, jakie źródło ciepła etc.

    Aktualnie na rynku najbardziej popularne są grzejniki stalowe płytowe, tu producentów jest sporo i napewno sporo jest uprzedzen i fanatykow poszczególnych firm. naprawde to jak zwykle nic nie jest takie oczywiste. Z wiekszych znanych firm to mamy: Purmo, VNH, Brugma, Instalprojekt etc co lepsze ? kto to wie....

    Grzejniki te najlepiej sie spisuja w instalacjach "średniotemperaturowych" Przy zbyt niskich parametrach wody poprostu fizycznie wychodzą za 'duże' i ciezko umeblowac nimi dom... Potrzeba jest instalacja w układzie zamkniętym przy układzie otwartym skracamy zywotnosc grzejnikow

    Pozatym do wyboru mamy grzejniki z członów aluminiowych, członowe żeliwne, członowe "rurowe".

    Wspomniane lobby podłogówkowe wynika z prostej sprawy, ze dla wykorzystania źródeł ciepłą niskotemperaturowych tj. kotłów kondensacyjnych lub pompy ciepła ogrzewanie płaszczyznowe tj. ścienne, podłogowe, sufitowe pozwala zachować parametry instalacji ktore pozwalaja na osiągnięcie najwyższej możliwej sprawnosci kotła.

    tak samo jak na siłe robienie podogówki przy kotłach na paliwo stałe, gdzie preferowane są wyższe parametry wody nie jest naturalne.

    Jest to tez 1 czy 2 osoby, ktore są wyznawcami "regulusow' tj grzejniki o bardzo małej pojemnosci wodnej i pozwalajace na 'dynamiczna' prace instalacji.. ale to tez pewna nisza....

    Poprostu na pytanie "blondynki, czy brunetki" nie ma jednoznacznych odpowiedzi... dlatego najlepiej znalezc jakiegos rozsądnego projektanta, ktory dobierze i doradzi ....

    pozdrawiam
    Piotrek

  9. #9
    Henku_wawa
    Guest
    Henku_wawa

    Domyślnie

    U nas będą Kermi Therm X2, polecił pan hydraulik, już kupił, czekają na montaż.
    http://www.kermi.pl/Polnisch/Heizen/...X2/index.phtml

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.080
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT SYSTEMÓW GRZEJNIKOWYCH Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Grzejniki: Ścienne REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR; Wewnątrzścienne - INSIDE; Niskotemperaturowe E-VENT www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE + WNP

    Domyślnie

    Boguś, może czytaj uważnie
    On uzyskał wyczerpujacą odpowiedź na swoje pytanie - wcześniej.
    Wyczącą odpowiedź w dwóch zdaniach?

    Dla Ciebie jest ona wyczerpująca i wszystko wyjaśniająca?
    Masz widać bardzo małą potrzebę gruntownej wiedzy...

    Odpowiedź theodolita jest już znacznie bardziej wyważona, choć nadal dalece niepełna.

    Grzejniki Kermi model Therm X2 oznacza, że producenci grzejników, w dobie drożejącej energii, dostrzegli wagę dynamiczności systemu grzewczego jako ważnego czynnika energooszczędności i wagę czasu reakcji ngrzejników na impuls cieplny dla komfortu użytkownika.
    Ta tendencja wśród producentow grzejników z pewnością będzie się utrzymywać, choć biorąc pod uwagę ograniczenia wynikające z budowy "płytowców" pole manewru jest tu stosunkowo niewielkie.

    To co próbuje uzyskać Kermi, regulusy, jako grzejniki o małej masie całkowitej mają w swej naturze, lecz mają jeszcze dużo więcej - wielką, znacznie większą od nich powierzchnię wymiany, która umożliwia im skuteczną pracę bez znacznego przewymiarowania również w niskich temperaturach czynnika grzewczego....

  11. #11

    Domyślnie

    Ciapek33, podaj więcej danych:
    Jaki kocioł, z czego dom, jak ocieplony, ile pomieszczeń, czy chcesz grzać cyklicznie (jakie cykle ile czasu będą domownicy w domu), gdzie chcesz grzejniki powiesić (czy jest dosyć miejsca)?
    Na razie tyle. Jak odpowiesz będą dalsze pytania i się zastanowimy. Ale już wtedy sam dojdziesz do tego jakie

  12. #12

    Domyślnie

    Do ogrzania mam 180 m2, poddasze użytkowe ściana jedno warstwowa 25cm + 10 cm styropianu. Dom podpiwniczony na parterze 10 styro + 5 wylewka na parterze 5 cm styro + 5 wylewki. W salonie, kuchni i WC podłogówka, na piętrze tylko łazienka podłogówka, poddasze 17cm waty + na kozłach położona płyta OSB 12mm, kocioł z pleszewa 28kW ekogroszek.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciapek33
    Do ogrzania mam 180 m2, poddasze użytkowe ściana jedno warstwowa 25cm + 10 cm styropianu. Dom podpiwniczony na parterze 10 styro + 5 wylewka na parterze 5 cm styro + 5 wylewki. W salonie, kuchni i WC podłogówka, na piętrze tylko łazienka podłogówka, poddasze 17cm waty + na kozłach położona płyta OSB 12mm, kocioł z pleszewa 28kW ekogroszek.
    Które grzejniki wybrać
    Szkoły są dwie albo te które Ci się podobają albo te których cena Ci się podoba
    W przypadku pierwszego wariantu musisz obejrzeć je osobiście a nie kierować się folderami i najlepiej wszystkie w jednym sklepie
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #14

    Domyślnie

    NIEZŁY
    a jak to jest z poprawnym doborem mocy grzejników aluminiowych żeberkowych. w jednym sklepie powiedzieli mi że 1żeberko przypada na 1,2m2 powierzchni pomieszczenia, a w drugim sklepie że na 1,5m2 ( pien ekogroszek). Dodam tylko że w projekcie mam podane jaka powinna być moc grzejnika(stalowego panelowego) żeby ogrzać poszczególne pomieszczenie, jednak sprzedawców wogóle to nie interesuje. i jeszcze jedno może znasz jakiś sklep internetowy z grzejnikami godny polecenia. no i już ostatnie pytanie który z podanych grzejników byś polecił, kryterium jakość: Immergas, Alice, Rayco, Solare, KFA, Fondidal, Wulkan. A możwe sam coś polecisz. Mieszkam w okolicach: Piotrków, bełchatów, Radomsko

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał barteks31
    NIEZŁY
    a jak to jest z poprawnym doborem mocy grzejników aluminiowych żeberkowych. w jednym sklepie powiedzieli mi że 1żeberko przypada na 1,2m2 powierzchni pomieszczenia, a w drugim sklepie że na 1,5m2 ( pien ekogroszek). Dodam tylko że w projekcie mam podane jaka powinna być moc grzejnika(stalowego panelowego) żeby ogrzać poszczególne pomieszczenie, jednak sprzedawców wogóle to nie interesuje.
    Bo to sa sprzedawcy, a nie projektanci - kazdy człon żeliwny czy aluminiowy ma swoją wydajnośc, która nalezy dobrac dla Twoich parametrów wody i Twoich strat ciepła w pomieszczeniu. Jak osoba sprzedająca ten fakt ignoruje to masz dwie drogi:

    1. zapłacić komuś kto dokona zamiany na konkretne grzejniki - firmy i rodzaju który Ty wybierasz

    2. Zorganizować katalog wybranych grzejników (co jak co ale sprzedawcy powini cos miec) - ew szukac na sieci po nazwie/producencie i samodzielnie douczyc sie jak dobrac grzejniki - dla mocy i parametrów pracy kotła podanej w projekie (bo z tego co rozumiem - to w projekcie straty ciepął są policzone) .

    pozdrawiam
    Piotrek

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ciapek33 ... mam grzejniki aluminiowe z KFA .... sprawują się ok , gwarancja na te grzejinki bodajże 10 lat
    dodatkowa zaleta: składają się z członów, więc w razie czego zawsze możesz "dołożyć żeberek"
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #17

    Domyślnie

    Kupiłem grzejniki aluminiowe dobierajac je "na oko".
    Wyszedłem z optymistycznego załozenia, ze w moim domu bedzie zapotrzebowanie na cieplo w wysokosci 80W/m2 lub 30W/m3.
    Tyle ma byc w mrozy -20 stopni.
    Niech przez wiekszosc sezonu bedzie ponizej 60W/m2.
    Zeberko aluminiowe ma moc 130 W przy temperaturze 75/60/20
    oraz 60W przy temperaturze 55/40/20.
    Ogrzewanie mam gazowe, piec kondensacyjny, wiec ogrzewanie bedzie pracowac w tych drugich temperaturach.
    Straty ciepła 60W/m2, moc zeberka 60W - dałem 1 żeberko/1 m2 powierzchni.
    W łazience oprocz zwykłego grzejnika dodałem jeszcze grzejnik drabinkowy - w łazience powinno byc cieplej niz w innych pomieszczenicach.
    Jak bedzie za zimno to zwieksze temperature w kotle.
    Jak moje obliczenia beda do d...y to dokupie w przyszłym roku pare żeberek.
    Z grzejnikami płytowymi to "umarł w butach" - ich moc mozna zwiekszyc tylko podnoszac temp. w kotle.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał barteks31
    NIEZŁY
    a jak to jest z poprawnym doborem mocy grzejników aluminiowych żeberkowych. w jednym sklepie powiedzieli mi że 1żeberko przypada na 1,2m2 powierzchni pomieszczenia, a w drugim sklepie że na 1,5m2 ( pien ekogroszek). Dodam tylko że w projekcie mam podane jaka powinna być moc grzejnika(stalowego panelowego) żeby ogrzać poszczególne pomieszczenie, jednak sprzedawców wogóle to nie interesuje. i jeszcze jedno może znasz jakiś sklep internetowy z grzejnikami godny polecenia. no i już ostatnie pytanie który z podanych grzejników byś polecił, kryterium jakość: Immergas, Alice, Rayco, Solare, KFA, Fondidal, Wulkan. A możwe sam coś polecisz. Mieszkam w okolicach: Piotrków, bełchatów, Radomsko
    Tak się składa że nie ma znaczenia jakiej firmy grzejniki wybierzesz ponieważ 1000W w każdym przypadku ( aluminiowe członowe, stalowe płytowe i pozostałe takie jak konwektorowe czy tez ozdobne) to będzie 1000W oczywiście przy takich samych parametrach czynnika grzewczego Najlepiej jest dobierać grzejniki na parametry 75/55/20 ale np. KFA podaje moc 113W dla jednego żeberka do powinno spokojnie wystarczyć na 2 m kw ale przy parametrach delta 50 czyli np. dla parametrów 90/40 to przy parametrach 150/40 do ogrzania sypialni wystarczy jedno żeberko

    http://www.kfa.pl/oferta/grzejniki/g...zlonowe_g500f/

    kolejny błąd to szukanie grzejników (materiały przez Internet) a Twój hydraulik o tym wie i czy pytałeś go o podobna ofertę i czy poinformował Cię że w przypadku zakupu materiału przez inwestora może wzrosnąć cena robocizny
    generalnie jestem zwolennikiem grzejników płytowych ( Purmo, Radon, Kermi,Brugman)
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ciapek33 ... mam grzejniki aluminiowe z KFA .... sprawują się ok , gwarancja na te grzejinki bodajże 10 lat
    dodatkowa zaleta: składają się z członów, więc w razie czego zawsze możesz "dołożyć żeberek"

    Kiedyś miałem klienta który chciał kociołek gazowy żeliwny a tylko dla tego że jest bardzo ciężki i trudny do kradzieży

    Jeśli było to jedyne kryterium to masz problem za dwa trzy lata prawdopodobnie nie dokupisz takich samych elementów Jedynym rozwiązaniem zostaje rozebranie jednego grzejnika w jakimś pomieszczeniu i podokładanie do innych grzejników a w to miejsce kupno innego członowego
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  20. #20

    Domyślnie

    niezły co ty chrzanisz? :
    "kolejny błąd to szukanie grzejników (materiały przez Internet) a Twój hydraulik o tym wie i czy pytałeś go o podobna ofertę i czy poinformował Cię że w przypadku zakupu materiału przez inwestora może wzrosnąć cena robocizny "

    chyba ty jako nieuczciwy wykonawca tak postępujesz.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony