dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Jak policzyc powieszchnie szczytu domu

Domyślnie Jak policzyc powieszchnie szczytu domu

Wtam
    moze to głupi problem ale musze kogoś spytac bezstronnego
    chodzi o to ze ja licząc powierzchnie szczytu domu uzywam zwykłego wzoru na pole trójkąta P=1/2 a x h gdzie
    a-to dlugosc sciany szczytowej
    h-to wysokość szczytu
    natomiast wykonawca od elewacji mowi mi ze powinnam pomnożyć wysokość razy dł.sciany i juz
    za wyjasnienie podał to ze oni tak wlasnie zawsze liczą
    coz moze ja jestem zacofana ale mi to wychodzi prostokat
    a szczyt domu to trójkąt
    prosze o pomoc
    jak to sie powinno liczyć zeby było uczciwie dla wszystkich

Domyślnie

A może nie liczy osobno drugiego szczytu i dlatego nie dzieli na 2?

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

nic nie wspominał ze wówczas juz nie liczy drugiego szczytu domu
    poza tym przy drugim szczycie mam taras
    i tam niewielkie ale jednak sa roznice w wymiarach
    wiec w tym przypadku nie da sie obliczyć obu szczytow naraz

Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2

Domyślnie

A czy ściana szczytowa przypadkiem nie składa się z trójkąta i prostokąta? Liczy tak, bo mu to daje więcej pieniędzy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Domyślnie

I pewnie mu wyjdzie więcej, a Ty za to więcej zapłacisz.
    Żyje się.

Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

Domyślnie

A odejmuje powierzchnie okien od powierzchni ścian?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

Domyślnie

Nie mam pojęcia jak się to liczy , ale błagam , popraw tego byka w tytule pliis
    Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband.

Domyślnie

elzinia70 nie wiem jak na robocie ale twój majster na matematyce praktycznej to zna się napewno
    a - połowa długości szczytu
    h - wysokość szczytu
    1.pole trójkąta o boku a i wysokości h to jest zawsze to samo co pole prostokąta o boku a i h podzielone przez dwa (stąd wzór 1/2 a*h )
    2. pole powieszchni szczytu składa się z dwóch trójkątów o boku a i wysokości h ... czyli faktycznie jest to pole prostokąta o boku a i h
    3. z tego co wiem to powieszchni otworów nie odejmuje się ponieważ wykonanie krawędzi jest równie pracochłonne co powierzchnia ściany ...a nawet trudniejsze

45

Domyślnie

Cytat Napisał Oli_2
    3. z tego co wiem to powieszchni otworów nie odejmuje się ponieważ wykonanie krawędzi jest równie pracochłonne co powierzchnia ściany ...a nawet trudniejsze
    Jeżuuu... Przeca pisze koleżanka powyżej, żeby tego byka zabić, a Ty go powielasz???

A z otworami to się tak liczy, bo więcej wykonawca dostaje. Jeszcze mnie to czeka, ale ciekawy jestem, jak bedzie wyglądać rozmowa przy moim oknie tarasowym i pow 10,6m2

A Twoje rozumowanie dotyczące pól jest słuszne, jesli założymy, że a=długość ściany szczytowej/2. A elzinia70 pisze, że to całość ma być.
    Komentarze

Domyślnie

Niezły temat, niezły problem.

Żenada, a może rzenada.

Domyślnie

Cytat Napisał Depi
    A z otworami to się tak liczy, bo więcej wykonawca dostaje. Jeszcze mnie to czeka, ale ciekawy jestem, jak bedzie wyglądać rozmowa przy moim oknie tarasowym i pow 10,6m2
    jak ci nie policzą za metry to policzą za krawędzie wykonawcy stosują uproszczoną matematykę ... zrozumiałą również dla inwestora (no chyba że nie podzielą długości szczytu przez 2 )

45

Domyślnie

Cytat Napisał Oli_2
    Cytat Napisał Depi
    jak ci nie policzą za metry to policzą za krawędzie wykonawcy stosują uproszczoną matematykę ... zrozumiałą również dla inwestora (no chyba że nie podzielą długości szczytu przez 2 )
    Zrozumiały w tej matematyce jest tylko wynik - należy się WIĘCEJ!
    Komentarze

Domyślnie

Może od początku należało podać że ten wzór dotyczy trójkąta prostokątnego a szczyt domu to dwa takie prostokąty. Tu elzinia70 popełniła błąd myślowy (i rachunkowy).

Domyślnie

zastosowac najprostszą matematykę. Policzyc ile materiału zużyto przy pracy (styropian, tynk) i to da wynik pośredni - że tak to określę. Styropian będzie najprostszy w tym wypadku, oczywiście trzeba pamietać o odpadach. Co do tynku to dane o zużyciu podawane przez producenta można traktować z dość dużą dozą wiarygodności. No i policzyć oczywiście powierzchnie samemu, porównać z wynikiem wykonawcy i z wynikiem zużycia materiałów i zapytać - skąd te pozostałe metry ? Domek spuchł ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia