dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jak policzyc powieszchnie szczytu domu

    Wtam
    moze to głupi problem ale musze kogoś spytac bezstronnego
    chodzi o to ze ja licząc powierzchnie szczytu domu uzywam zwykłego wzoru na pole trójkąta P=1/2 a x h gdzie
    a-to dlugosc sciany szczytowej
    h-to wysokość szczytu
    natomiast wykonawca od elewacji mowi mi ze powinnam pomnożyć wysokość razy dł.sciany i juz
    za wyjasnienie podał to ze oni tak wlasnie zawsze liczą
    coz moze ja jestem zacofana ale mi to wychodzi prostokat
    a szczyt domu to trójkąt
    prosze o pomoc
    jak to sie powinno liczyć zeby było uczciwie dla wszystkich

  2. #2

    Domyślnie

    A może nie liczy osobno drugiego szczytu i dlatego nie dzieli na 2?

  3. #3

    Domyślnie

    nic nie wspominał ze wówczas juz nie liczy drugiego szczytu domu
    poza tym przy drugim szczycie mam taras
    i tam niewielkie ale jednak sa roznice w wymiarach
    wiec w tym przypadku nie da sie obliczyć obu szczytow naraz

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    A czy ściana szczytowa przypadkiem nie składa się z trójkąta i prostokąta? Liczy tak, bo mu to daje więcej pieniędzy.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  5. #5

    Domyślnie

    I pewnie mu wyjdzie więcej, a Ty za to więcej zapłacisz.
    Żyje się.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    A odejmuje powierzchnie okien od powierzchni ścian?
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jak się to liczy , ale błagam , popraw tego byka w tytule pliis
    Marriage is a relationship in which one person is always right, and the other is a husband.

  8. #8

    Domyślnie

    elzinia70 nie wiem jak na robocie ale twój majster na matematyce praktycznej to zna się napewno
    a - połowa długości szczytu
    h - wysokość szczytu
    1.pole trójkąta o boku a i wysokości h to jest zawsze to samo co pole prostokąta o boku a i h podzielone przez dwa (stąd wzór 1/2 a*h )
    2. pole powieszchni szczytu składa się z dwóch trójkątów o boku a i wysokości h ... czyli faktycznie jest to pole prostokąta o boku a i h
    3. z tego co wiem to powieszchni otworów nie odejmuje się ponieważ wykonanie krawędzi jest równie pracochłonne co powierzchnia ściany ...a nawet trudniejsze

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oli_2
    3. z tego co wiem to powieszchni otworów nie odejmuje się ponieważ wykonanie krawędzi jest równie pracochłonne co powierzchnia ściany ...a nawet trudniejsze
    Jeżuuu... Przeca pisze koleżanka powyżej, żeby tego byka zabić, a Ty go powielasz???

    A z otworami to się tak liczy, bo więcej wykonawca dostaje. Jeszcze mnie to czeka, ale ciekawy jestem, jak bedzie wyglądać rozmowa przy moim oknie tarasowym i pow 10,6m2

    A Twoje rozumowanie dotyczące pól jest słuszne, jesli założymy, że a=długość ściany szczytowej/2. A elzinia70 pisze, że to całość ma być.
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Niezły temat, niezły problem.

    Żenada, a może rzenada.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Depi
    A z otworami to się tak liczy, bo więcej wykonawca dostaje. Jeszcze mnie to czeka, ale ciekawy jestem, jak bedzie wyglądać rozmowa przy moim oknie tarasowym i pow 10,6m2
    jak ci nie policzą za metry to policzą za krawędzie wykonawcy stosują uproszczoną matematykę ... zrozumiałą również dla inwestora (no chyba że nie podzielą długości szczytu przez 2 )

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Depi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    3.865
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oli_2
    Cytat Napisał Depi
    A z otworami to się tak liczy, bo więcej wykonawca dostaje. Jeszcze mnie to czeka, ale ciekawy jestem, jak bedzie wyglądać rozmowa przy moim oknie tarasowym i pow 10,6m2
    jak ci nie policzą za metry to policzą za krawędzie wykonawcy stosują uproszczoną matematykę ... zrozumiałą również dla inwestora (no chyba że nie podzielą długości szczytu przez 2 )
    Zrozumiały w tej matematyce jest tylko wynik - należy się WIĘCEJ!
    GG: 1243811
    Siennik Budywy Aktualizacja 13.X.09 - This battlestation is fully operational!
    Komentarze

  13. #13

    Domyślnie

    Może od początku należało podać że ten wzór dotyczy trójkąta prostokątnego a szczyt domu to dwa takie prostokąty. Tu elzinia70 popełniła błąd myślowy (i rachunkowy).

  14. #14

    Domyślnie

    zastosowac najprostszą matematykę. Policzyc ile materiału zużyto przy pracy (styropian, tynk) i to da wynik pośredni - że tak to określę. Styropian będzie najprostszy w tym wypadku, oczywiście trzeba pamietać o odpadach. Co do tynku to dane o zużyciu podawane przez producenta można traktować z dość dużą dozą wiarygodności. No i policzyć oczywiście powierzchnie samemu, porównać z wynikiem wykonawcy i z wynikiem zużycia materiałów i zapytać - skąd te pozostałe metry ? Domek spuchł ?
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony