dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie stan surowy zamknięty - co obejmuje?!?

    witam
    pytanie bardzo dla mnie ważne
    czy ktoś orientuje się w prawie budowlanym, co mówi o stanie surowym zamkniętym?
    tzn czy określenie stan surowy zamknięty obejmuje stropy i ściany
    mam problem że mój wykonawca nie chce zrobić ściany do garaży (garaż w bryle budynku) i stropu z płyt osb a jedynie konstrukcję szkieletową z belek?!?
    czy to zgodne z prawem budowlanym?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    "Stan surowy otwarty" - budynek o postawionej konstrukcji, bez wykończenia, ze ścianami nieotynkowanymi, bez izolacji cieplnej, bez posadzek, bez stolarki wewnętrznej i zewnętrznej, dach pokryty.

    "Stan surowy zamknięty" - stan surowy otwarty + stolarka zewnętrzna.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3

    Domyślnie

    zgadza się, ale czy belkowanie to strop??
    czy garaż to pomieszczenie do którego nie trzeba robić ściany w stanie surowym zamkniętym?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    budynek o postawionej konstrukcji
    Czyli taki stan w którym budynek "samodzielnie" stoi (wykonano wszystkie konstrukcje "nośne"), czyli pozostały do wykonania takie prace, które nie maja wpływu na konstrukcje budynku - np. ściany działowe.
    W Twoim przypadku (garaż w bryle budynku) zapewne chodzi o postawienie wewnętrznych ścian garażu, które nie są ścianami nośnymi (konstrukcyjnymi).
    Moim zdaniem również w tym przypadku wykonanie stropu podwieszanego może być uznane jako element wykończenia - czyli nie jest "konstrukcyjny.

    Ps. Fachowców przepraszam za zbyt idące uproszczenia.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    dzięki
    konkretna odpowiedź choć dla mnie mocno kosztowna, ale cóż, może dzięki temu nie będę pieniaczem bo mnie to niestety przekonuje..

    ktoś wie ile będzie mnie kosztowało zrobienie stropu? około 80m2 a mam tylko obelkowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony