dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 34
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 679
  1. #1

    Domyślnie Wykanczamy sie... i nasz Dom na wzgorzu 2 Pabianice

    Zaczynam pisac, chociaz... dom kupilismy we wrzesniu 2007.
    Wiekszosc prac za nami - tj tych ciezszych. Zostala wykonczeniowka. Ale po kolei...

    Za dzialka lub domkiem zaczelismy rozgladac sie na poczatku 2005 roku. Od 3 lat mieszkalismy juzw Warszawie. W 2004 roku kupilismy wlasne mieszkanko. Ale zawsze docelowo chcielismy miec domek z ogrodkiem.

    Poniewaz ceny nieruchomosci zaczely szalec, odpuscilismy dzialki pod Warszawa, a potem pod Krakowem. Rozgladalismy sie w okolicach Lodzi. Dziualki ponizej 100 tys zl byly rzadkoscia. Zaczelismy szukac domow w stanie surowym lub do remontu. Do remontu praktycznie nie bylo, a stany surowe mialy po 250-300 metrow kwadratowych i kosmiczne ceny.

    W maju 2007 tesciowie znalezli ogloszenie o stanie surowym pod Pabianicami. Cena 185 tys zl za 168 m2 na dzialce 754 metry.
    Obejrzelismy w weekend, stwierdzilismy ze dom ZBYT DUZY.

    Odpuscilismy. Po kolejnych 2 miesiacach szukania wrocilismy obejrzec domek raz jeszcze i we wrzesniu (koszmar kredytowy i zmienianie pozwolenia na budowe, zmiany w projekcie robione przez starego wlasciciela itp) zostalismy wlascicielami.
    I tak kupilismy Dom na Wzgorzu 2 po zmianach.
    To kupilismy:




  2. #2

    Domyślnie Roboty na zewnatrz

    Wstawilismy juz okna (Okna Rabien kolor orzech), sa parapety (blaszane z allegro). Zrobione podbitki. Tynki cementowo-wapienne sa. Kiedys bedzie jeszcze kolor - farba. Stan przed podbitkami i parapetymi (aktualniejszych zdjec niestety nie mam). Garaz na 2 autka juz przakryty, otynkowany, bramy i okno z boku zamontowane.




  3. #3

    Domyślnie a teraz w srodku

    W srodku... nie bylo posadzek, na parterze piasek z ziemia zamiast chudziaka wrr... sporo nas kosztowalo zeby wyrzucic ziemie z piaskiem i gruzem z wnetrzy - o koparce mozna bylo pomarzyc, a fachoffcy i robotnicy sie cenia... ale poszlo sybko i ... drogo. Potem styropian, papa, dysperbit, styropian i folia. I styropian metalizowany pod rurki ogrzewania podlogowego. Na pietrze tylko folia i styropian podlogowki (nie bylo miejsca na wiecej styro zeby wygluszyc...) Tak to wygladalo, przed tynkami c/w i po tynkach:






  4. #4

    Domyślnie i jeszcze

    Instalacja wodna. CWU bedzie przygotowywana przez pompe ciepla firmy IVT. W tle widac fragment instalacji rekuperatora - wielka metaliczna rura. Ciekawe jak jae zamaskujemy - chyba karton/gipsy.. Na szczescie rury sa tylko na pietrze, na parterze w suficie nadmuchy nie rzucaja sie w oczy.

    Zdjec kilka:



  5. #5

    Domyślnie Drzwi zewnetrzne

    Zdecydowalismy sie na firmy KMT, drzwi stalowe. Jakosc ok, dobra cena - a to wazne na tym etapie, zwlaszcza ze potrzebujemy 2 pary - tez do kotlowni. Wiec beda takie, z firmy Paula z Pabianic (dzieki Darku-Yeti za namiary). Cena nieco ponad 1600 zl brutto za sztuke, z montazem. JAk na zdjeciu, ale kolor ciemny orzech - zeby pasowal do naszych okien.Pomiary w te sobote, po ok 3 tygodniach beda zamontowane.



  6. #6

    Domyślnie Lazienka na parterze

    Po dlugich kombinacjach i przemysleniach... lazienka na dole bedzie wygladac mniej wiecej tak. Oto projekt:




    Plytki - dojada w poniedzialej na budowe, koszt 1500 zl..


    Kabina - bedzie w przyszlym tygodniu, zaplacona, z armatura 2 tys


    szafka:


    kibelek arena cersanit:

  7. #7

    Domyślnie Lazienka na pietrze

    A duza lazienka na pietrze bedzie wygladala tak:






    Gres na podloge na calym parterze - Nowa Gala, Marmi Moderni 02 MM02, polerowany 30x60 cm:



    Tylko duza lazienka, pralnia i hol na gorze bedzie wykonczony plytkami wloskimi firmy Baldocer, seria Tokio. Takze sciana przy kibelku i umywalce oraz wanna bedzie w baldocerze (podloga - ciemne plytki, sciana i obudowa wanny - jasne).


    Fragment podlogi w gornej lazience- pod dluzsza sciana od strony wejscia mozaika z naturalnych otoczakow:

    Kibelek podwieszany firmy Roca model georgia na stelazu Grohe (juz zamontowany):


    Te ciemniejsze Tokio beda tez w wiatrolapie. Znalazlam je w watku "plytki na ktorych nie widac brudu". Oprocz tego nam sie podobaja, wiec mam nadzieje bedzie ok Jezdzilam z nimi po sklepach z ceramika i dopieralam kolor, i tak trafilam na nowa gale. Transport plytek w przyszlym tygodniu. Baldocera jeszcze nie zamowilam, musze policzyc ile dokladnie trzeba. I chcialabym zobaczyc naocznie te nowa gale, bo to 2gi gatunek. I nie wiem ile bedzie odpadow, wiec moze zamowic baldocera trzeba bedzie wiecej?[/img]

  8. #8

    Domyślnie wanna na pietrze

    Wanne na pietrze w lazience chcemy obudowac k/g i okleic plytkami. Wanna cersanit model santana, 160x70 cm (o ile dobrze pamietam):

    Stoi juz w garazu, musze ja obejrzec w sobote. Mam nadzieje jest cala - przywiozl ja kurier, a odbierala sasiadka...

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sli
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    300
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    35

    Domyślnie Re: Lazienka na parterze

    Witaj

    Czy tutaj mogę zadać Ci pytanko?
    Bo nie masz oddzielnych od dziennika komentarzy... Zresztą tak samo jak i ja.

    Cytat Napisał popcarol
    Kabina - bedzie w przyszlym tygodniu, zaplacona, z armatura 2 tys
    Co to jest za kabina i jaka armatura? Wygląda bardzo ładnie a cena jest całkiem przyzwoita.
    Nasz BOJCZA
    GG: 493301

  10. #10

    Domyślnie

    Witaj;

    Mnie również bardzo podoba się ta kabina a szczególnie brodzik, także uprzejmie proszę o uchylenie rąbka tajemnicy.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mruva
    Witaj;

    Mnie również bardzo podoba się ta kabina a szczególnie brodzik, także uprzejmie proszę o uchylenie rąbka tajemnicy.
    Witam Was, Komentarzy sie jeszcze nie dorobilam, zreszta chyba nie bede ich zakladac.
    Kabina z armatura pochodzi z Chin. Jest z allegro, a konkretnie z Bialegostoku, z firmy PH Podlasiak. Nie widzialam jej jeszcze na zywo, namierzylam za to 2 osoby ktore ja przez allegro kupily i sa zadowolone. Zalezalo mi na kabinie szklanej i ladnym brodziku. Brodzik jest odlany z 1 kawalka akrylu, wiec zadnych maskownic z przodu nie ma, no i ta deska z bangkirai... Daja 2 lata gwarancji. Ludzie ktorzy to kupili mowili ze sa pozytywnie zaskoczeni jakoscia. Na ich stronie - zaraz dam linka - jest sporo zdjec w zblizeniu poszczegolnych elementow. Mam nadzieje nie bede rozczarowana. Cena super, sama deszczownica kosztuje kilkaset zl i w gore... W przyszlym tygodniu maja mi przywiezc kabine i szafke z umywalka, moze jak ktos zamowi z okolicy dadza transport gratis?
    Namiary:
    http://www.lazienka-rea.pl/kabiny-ka...-o_l_1_58.html

  12. #12

    Domyślnie Re: Wykanczamy sie... i nasz Dom na wzgorzu 2 Pabianice

    okW sobote, po dlugiej nieobecnosci (urlop, angina Gabrysi...), odwiedzilismy plac budowy. Efekty sa:

    1/ skonczone mocowanie parapetow zewnetrznych:


    2/ skonczona podbitka:



  13. #13

    Domyślnie

    Dzięki za namiary, jak już ją dostaniesz napisz o swoich wrażeniach.

  14. #14

    Domyślnie

    Skonczony garaz, kiedys go jeszcze pomalujemy:




    Kostka - lupek granitowy na podjazd i sciezki przywieziony. Stosunek jakosc/cena 10/10 moim zdaniem






    Fundamenty otynkowane, pod ziemia pomalowane dysperbitem i ocieplone styropianem:



    Dzisiaj od 8mej rano koparka wybiera ziemie pod kostke i podjazd.
    Panele ogrodzeniowe i brama z furtka czekaja w garazu:



  15. #15

    Domyślnie

    Prosze o pomoc - odnoscie przedluzenia schodkow. Na razie przed glownym wejsciem mamy 2 schodki. Chcemy je przedluzyc, by do kotlowni przejsc z domu nie ubierajac butow (schodki wylozone beda plytkami/gresem).
    Poziom doklejonego schodka - na wysokosc schodka nizszego. Wielkosc nowego schodka - jak gornego istniejacego. Co myslicie?
    Teraz wyglada to tak:


  16. #16

    Domyślnie Re: wanna na pietrze

    Cytat Napisał popcarol
    Wanne na pietrze w lazience chcemy obudowac k/g i okleic plytkami. Wanna cersanit:
    Stoi juz w garazu, musze ja obejrzec w sobote. Mam nadzieje jest cala - przywiozl ja kurier, a odbierala sasiadka...
    F...ck! Wanna jest obita na rogach - uszczerbek akrylu.. jak to zalatac? Da sie czyms wypelnic?? Reklamacja bez protokolu u kuriera= nie mam po co dywonic... wrr
    HELP!!!!

  17. #17

    Domyślnie podjazd

    Rece nam opadly...

    Nasz wykonawca przesunal sobie nasz wjazd w stone domu, Mama wczoraj zrobila zdjecia. Jak to zobaczylismy rece nam opadly… jedziemy na weekend znow na budowe, w sobote widzimy się z wykonawca na budowie i chyba mu musimy narysowac na ziemi jak chcemy… w tej chwili nie da się wyjechac z garazu od sasiadow - jest tak wasko. A przede wszystkim mialo być symetrycznie - os symetrii pomiedzy bramami garazowymi.
    Powiedzial wczoraj ze zrobil jak jest, bo koparka nie dala rady przesunac zwiru blizej plotu sasiada… trzeba było przeniesc go na druga strone i kopac gdzie mialo być… nie wiem jak to teraz poprawic i ile to będzie kosztowac



  18. #18

    Domyślnie Re: podjazd

    Weekend znow spedzilismy na budowie
    Oto efekty pracy naszych wykonawcow (zlego slowa powiedziec nie moge):
    Brama stoi:

    Ogroszenie z przodu - od strony drogi stoi (bok i tyl jeszcze w trakcie prac):


    Kostka - podloze prawie przygotowane. Po rozmowach i sprowadzeniu naszych poprawej bedzie dobrze

  19. #19

    Domyślnie Re: podjazd

    A w srodku...
    kabina, szafka i umywalka przyjechaly. SA SUPER!!!! Moge polecic, pewnie zamowie jeszcze u nich 1 szafke z umywalka. Piekne drewno idealnie wyszlifowane, gladziutkie, sliczne..



    Wanna stuknieta z boku ktorego nie widac, wiec mamy szczescie


    Ustawilismy sobie w lazience jak ma byc i chodzilismy wokol wanny i.. bedzie dobrze, nie moge sie doczekac kapieli

    Plytki... chyba dokupie troche pierwszego gatunku, bo jednak 2-gi ma sporo wad... najwiecej plytek jest jakby rysnieta - przy polerowaniu polerka musiala zejsc w bok i jest poler za bardzo i spora rysa... chyba ze trafilam na takie pudelko (a jest ich 98 paczek)...


    Schodek - widac jak bedzie poszerzony. Bedzie dobrze wygladac, i o wiele bardziej funkcjonalnie!

  20. #20

    Domyślnie Re: podjazd

    Kupilam baterie wannowa. Firmy Imperial, seria Epsilon.


    Drzwi zamiast KMT zamowilam Gerdy - lepiej doposazone, a tansze

    Do kotlowni - takie same, ale bez szybki:


    Barierki - na balkonie i na klatce schodowej beda drewniane, takie:


Strona 1 z 34

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony