dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna: prędkość powietrza w kanale nawiewnm

    Witajcie,

    Właśnie projektuję sobie do domu instalację do wentylacji mechanicznej. Zastanawiam się nad doborem przekrojów kanałów. Wiecie może jaką przyjąć prędkość powietrza w kanale?

    Pozdrawiam

    Piotrek

  2. #2

    Domyślnie

    Pamietam, że do równania ciągłości przepływu predkość "c" powinna mieścić sie w granicach c=1-2m/s dla wody, c=8-30m/s dla gazów i c=30-80 m/s dla pary

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    Pamietam, że do równania ciągłości przepływu predkość "c" powinna mieścić sie w granicach c=1-2m/s dla wody, c=8-30m/s dla gazów i c=30-80 m/s dla pary
    Zdecydowanie skłaniam się do wartości <<8m/s. Tylko ile? 1, 2, 4? Chodzi mi szczególnie o zminimalizowanie szumu związanego z przepływem i ograniczenie oporów.

  4. #4

    Domyślnie

    w założeniach wiesz pewnie jaki strumień masy ma przepłynąć, gęstość też znasz, średnice rur są pewnie jakims typoszeregiem. weź rurę o przekroju x i oblicz predkość.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    w założeniach wiesz pewnie jaki strumień masy ma przepłynąć, gęstość też znasz, średnice rur są pewnie jakims typoszeregiem. weź rurę o przekroju x i oblicz predkość.
    Jak policzyć prędkość wiem, ja chcę po prostu policzyć przekrój rury, który pozwoli na uzyskanie odpowiedniej prędkości dla określonego natężenia przepływu. Zastanawiam się tylko jaką przyjąć "odpowiednią prędkość".

  6. #6

    Domyślnie

    rury są sa zapwene produkowane w kilu wymiarach, weź jakąś ze środka i policz, zobaczysz co wyjdzie. Trudno dorabiać rury do prędkosci.

  7. #7

    Domyślnie

    z tego co pamiętam nie więcej niż 1-2m/s przy wylocie anemostatu. Powyżej robia sie szumy. W kanałach za rekuperatorem nie przekraczać 5m/s

    Przestudiuj ten wątek i bedzieśz wiedział prawie wszystko
    http://forum.muratordom.pl/wentylacj...t90622-180.htm
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał listek
    Przestudiuj ten wątek i bedzieśz wiedział prawie wszystko
    http://forum.muratordom.pl/wentylacj...t90622-180.htm
    dzięki, to mi wystarczy. W razie czego zapytam w tamtym wątku.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony