dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 7
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 127
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    a czy ktos z Was wpadl na pomysl odprowadzania deszczowki z rynien do STUDNI? takiej kopanej z kregow. Jest zawsze w niej rezerwa dobrych 5-6 kręgów co daje niecale 3m3. Tylko czy to po burzy jakiejs wiekszej nie zacznie się przelewać?

    Jakies przeciwskazania?
    Jeśli niechcesz studni uzywać do celów pitnych to mozesz sobie puszczać deszczówke do tej studni zawsze można zrobić kanał przelewowy do innej studzienki chłonnej przez Ciebie wykonanej

    Pozdrawiam ARi

  2. #62

    Domyślnie

    a dlaczego deszczówka się do pitnych nie nadaje?
    chciałem dać na rynnach spustowych filtry a potem pod ziemią do studni
    Inwestor to brzmi dumnie....

  3. #63

    Domyślnie

    Hmmm
    a to ja niewiem czy sie nadaje czy nie tylko chodzi mi że bezpośrednio jak bedziesz wlewał do studni to raczej ja bym niechiał pić nawet chyba po przejściu przez filtr a poco ja pić ??? możesz spłukiwać kibelek nią auto myc prać ale pić ??? hmmm
    Pozdrawiam ARi

  4. #64

    Domyślnie

    przeciez i tak przed piciem gotujesz
    czegos nie wiem o wodzie destylowanej zwanej deszczówką?

    mówią że miekka itp ale ze trująca???
    Inwestor to brzmi dumnie....

  5. #65

    Domyślnie

    mam znajomego gościu ma już swoje lata ale nie jest taki stary i powiedział że ma białe włosy bo mył w wodzie z deszczówki jego babci mówiła myj synku głowe z deszczówki noi ciach co do picia to ja chemikiem nie jestem

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARi.
    mam znajomego gościu ma już swoje lata ale nie jest taki stary i powiedział że ma białe włosy bo mył w wodzie z deszczówki jego babci mówiła myj synku głowe z deszczówki noi ciach co do picia to ja chemikiem nie jestem
    Pewnie ta deszczówka była ździebko kwaśna (może mieszkał koło jakiej elektrowni bez instalacji odsiarczania) . A wracając do picia, to też nie jestem specjalistą, ale myślę, że pijąc wodę destylowaną wypłukujemy sobie bardzo szybko z ogranizmu niezbędne minerały, np. wapń. Od jednej szklanki nikt raczej nie umrze, ale ja bym nie ryzykował na dłuższą metę. Że nie wspomnę o smaku takiej wody.
    Tomasz M.

  7. #67

    Domyślnie

    a czy ktos z Was wpadl na pomysl odprowadzania deszczowki z rynien do STUDNI? takiej kopanej z kregow.
    To nie żaden pomysł , takie rozwiązanie stosuje się b. często i najlepiej na etapie przygotowania placu budowy .Budujesz studnię z kręgów betonowych i masz wodę na czas budowy , po zakończeniu studnia będzie służyć właśnie jako zbiornik na deszczówkę. W przyszłości instalujesz pompę zatapialną i będziesz miał czym podlewać ogródek. Co do kosztów u nmie wyglądały następująco: zł 500,- wykop, 770 kręgi (9 szt + pokrywa, średnica 1m.), 150,- transport kręgów. Pozdrawiam D`arek

  8. #68

    Domyślnie

    u mnie bardzo podobnie tylko mam faktyczną studnię z kręgów - dokopaną dość płytko (3,5m) do tzw. gruntówki gdzie wody nie ma zbyt wiele.

    Dlatego myślę żeby "dolewać" sobie deszczówki. Nawet mam pomysł jak się zabezpieczyć przed ew. przelewaniem. Tylko napotkalem tutaj hasła jakoby deszczówki lepiej by było nie spożywać (oczywiście po przegotowaniu) itd itp.

    Co Ty na to?
    Inwestor to brzmi dumnie....

  9. #69

    Domyślnie

    Co Ty na to?
    Na co? na picie deszczówki? w życiu bym nie ryzykował !!!

    Nawet mam pomysł jak się zabezpieczyć przed ew. przelewaniem.
    Zdradzisz jaki? chociaż w moim przypadku ( studnia 10 kręgów , woda zakrywa czwarty krąg od dna ) przelanie raczej nie grozi. Pozdr

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał D`arek
    Co Ty na to?
    Na co? na picie deszczówki? w życiu bym nie ryzykował !!!
    A dlaczego? czego nie wiem o deszczówce?

    Nawet mam pomysł jak się zabezpieczyć przed ew. przelewaniem.
    Cytat Napisał D`arek
    Zdradzisz jaki? chociaż w moim przypadku ( studnia 10 kręgów , woda zakrywa czwarty krąg od dna ) przelanie raczej nie grozi. Pozdr
    przelew pod krawędzią odprowadzony pod ziemią do drenażu który prowadzi do rowu melioracyjnego
    Inwestor to brzmi dumnie....

  11. #71

    Domyślnie

    Widziałeś kiedyś wodę z roztopionego śniegu ? Brudna, coś w niej pływa.., Trzeba odróżnić wodę destylowną którą można kupić w sklepie od tej która spada na nieba i po drodze łączy się z kurzem, brudem i .in. zanieczyszczeniami. Po przegotowaniu taką wodę można pić np.na Arktyce, gdzie zanieczyszczenia nie docierają. U nas pewnie w ekstremalnych sytuacjach też. Tylko czy wybudowanie domu można do takich sytuacji zaliczyć ?

  12. #72

    Domyślnie

    hmm i tu masz racje

    to moze mala modyfikacja mojego pomyslu:

    wode z rynien doprowadzilbym do opaski zwirowej wokół studni tak aby musiala sie przez żwirek przesączyć zanim trafi do studni
    Inwestor to brzmi dumnie....

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    hmm i tu masz racje

    to moze mala modyfikacja mojego pomyslu:

    wode z rynien doprowadzilbym do opaski zwirowej wokół studni tak aby musiala sie przez żwirek przesączyć zanim trafi do studni

    To już lepszy pomysł tylko jak bedzie padało to ten żwir musisz tak pomyśleć żeby on odbierał tą całą wode z runien bo puki dojdzie do studni to troche sie naleje wody a jak sobie wyobrażasz łapanie wody z tego żwiru do studni

  14. #74

    Domyślnie

    ano prosto bardzo. kregi mam obsypane zwirkiem tak na 15cm wokoło. Ostatni metr albo dwa zrobie na metr wokolo studni - taki lejek ze żwirku. A że wokół mam glinę to ta woda nie będzie miała zbytnio wyboru jak spłynąć po żwirku i w końcu do studni....
    Inwestor to brzmi dumnie....

  15. #75
    oczyszczalnia
    Guest
    oczyszczalnia

    Domyślnie

    Witam!
    Mamy w ofercie system zagospodarowania wody deszczowej "AZURA', który może pracować ze zbiornikiem retencyjnym polietylnowym np.2,3,5m3 i filtrem zanieczyszczeń tz. odmulaczem.

    Pozdrawiam Robert!

  16. #76
    oczyszczalnia
    Guest
    oczyszczalnia

    Domyślnie

    Można zainstalować zbiornik polietylenowy o pojemności 2,3,5m3 lub więcej , po których instaluje sie system "AZURA" zapobiegajacy przelaniu.
    Przy wykorzystywaniu na bierząco wody deszczowej ze zbiornika system skrzyń "AZURA" nie pracuje, tylko w momencie przelewu zbiornika.

    Pozdrawiam Robert.

  17. #77

    Domyślnie

    Co do czystości deszczówki to żaden żwir nie pomoże. Odwrócona osmoza tak . Zabieżcie tą wodę na badania, a wtedy widać będzie czarno na białym . Żwir i piasek nie odfiltruje wszystkich zanieczyszczeń, no i oczywiście taki zład należałoby co jakiś czas wymieniać na nowy.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał oczyszczalnia
    Witam!
    Mamy w ofercie system zagospodarowania wody deszczowej "AZURA', który może pracować ze zbiornikiem retencyjnym polietylnowym np.2,3,5m3 i filtrem zanieczyszczeń tz. odmulaczem.

    Pozdrawiam Robert!

    Witam a w jakiej cenie są zbiorniki pewnie kosmicznej a pozatym posiadacie jakąś stronke ?może ta stronka nam ukaże rozwiązanie waszego systemu jak nie stronke to jakiś obrazek

    Pozdrawiam ARi

  19. #79
    oczyszczalnia
    Guest
    oczyszczalnia

    Domyślnie

    ARi!
    System "AZURA" to produkt firmy WAVIN. Oczywiście pełen opis można znaleźdź na www.wavin.pl.
    Co do biorników obecnie posiadamy w sprzedaży również same zbiorniki na ścieki bytowe i wodę.
    Zbiornik polietylenowy 2m3-2000L– 2617 zł netto + vat. = 2800 zł.
    Zbiornik polietylenowy 3m3-3000L– 2804 zł netto + vat. = 3000 zł.
    Zbiornik polietylenowy 5m3-5000L– 3130 zł netto + vat. = 3349 zł.
    Zbiorniki można łączyć w baterie np. 20 000 L.

    Pozdrawiam Robert

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    a dlaczego deszczówka się do pitnych nie nadaje?
    chciałem dać na rynnach spustowych filtry a potem pod ziemią do studni
    Ludzie ... deszczówka to deszcz zmieszany z pyłami znajdującymi się w powietrzu
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

Strona 4 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony