dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 127

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ARi.
    Guest
    ARi.

    Domyślnie ZBIERANIE DESZCZÓWKI

    Witam
    Mam zamiar zbierać deszczówke do zbiornika o pojemności 1000 litrów z dachu. Zakupiłem już odpowiednie rury (tanio to nie wyszło ale postawiłem na jakość)i wykopałem rów i na dniach mam w planach je połaczyć ze zbiornikiem i zasypać, oczywiście ze spadkiem w strone zbiornika
    MAM PYTANIE CZY KTOŚ TAKIE COŚ ROBIŁ bo ja chce tą wode wykożystywac do podlewania ogrodu noi chce zainstalować pompe zatapialną. Jeszcze mi chodzi po głowie inne zastosowanie deszczówki słyszałem że w Niemczech wiara stosuje deszczówke do spłukiwania kibelków jaką bym musiał wówczas zastosować pompe i jak to połączyc bo WC mam np na parterze i na piętrze, noi kiedyś czytałem że woda deszczowa przyspiesza korozje czyli czy po jakimś czasie nieuszkodzi mi jakiś elemetów metalowych w kibelku, noi czy nie będzie jakiś zacieków pozostawiała czy trzeba stosować jakiś filtr czy coś w tym stylu i czy to sie opłaca!!!!!
    JAK NARAZIE TO MI SIE WYDAJE ŻE ta inwestycja szybko mi sie nie zwróci bo koszty zbiornika rur noi jeszcze dodatkowej studzienki przelewowej- chłonnej żeby nadmiar wody wchłanaiała sie w ziemie to w moim przypadku jest konieczność taka studzienka bo dach mam duży i wody bede miał sporo.
    Jeszcze sobie tak mysle co bede robił z deszczówką teraz kiedy niema potrzeby nic podlewać noi zimą jesli coś bedzie spływało do zbiornika i niezamarznie i też mam pytanie jak zbiornik zabezpieczyć przed mrozem jak narazie to ciezko mi określić jaka grubość ziemi bedzie przysypana ziemią ten mój zbiornik plastykowy ale około 70 cm chyba może go jeszcze wkopie głebiej tyklo żebym nie zrobił studni .
    NAPEWNO WIELKIM PLUSEM JEST ZE BEDE MIAL WOKÓŁ DOMU SUCHO I NIE BEDZIE MI SIE LAŁO Z RYNIEN WODA NOI ŚCIANY BEDA SUCHE I FUNDAMENTY MAM TAKĄ NADZIEJE a jak bedzie to kiedys napisze jak sie sprawuje moja deszczówka.
    CZEKAM NA JAKIES PODPOWIEDZI z zastosowaniem deszczówki zimową porą i ociepleniem zbiornika noi co wy otym sądzicie

    POZDRAWIAM WSZYSTKICH ARi

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze, zbiornik 1 mł to o wiele za malo, przeleje sie po kazdym wiekszym deszczu.
    Po drugie, ja uziwam do splukiwania kibelkow. Tego lata, gdy uruchamialem te instalacje, woda byla rzeczywiscie zielona- byla susza, no i bardzo cieplo. Teraz jest juz dobrze, bo codziennie leje. Pranie tez jest czyste.

    Instalacja: po prostu pompa hydroforowa i pociagniete rurki do ubikacji, do przylacza pralki i na zewnatrz, do ogrodu. To zwroci sie w miare szybko, policz sobie, ze ok 40% calkowitego zuzycia wody to kibelki.

  3. #3
    ARi.
    Guest
    ARi.

    Domyślnie PYTANIA

    Mam pare pytań do Pana Doki ,
    -Jaki duży Pan posiada zbiornik poczym on jest i ile Pana kosztował
    -Ile kosztowała Pompa hydroforowa czy to jest pompa przepływowa bo zabardzo nieznam jej działania
    -jaka wysokość zimei jest przysypany zbiornik
    -czy rurki PE bo tak sie domyslam ze zasila pan domek nimi czy Pan jakos je izolowal w ziemi zeby na zime niezamarzły bo chyba Pan niekopał je na głebokość przemarzania ?(może izolacją taką pianką szarą jak do rur miedzianych tylko czy ona może być w ziemi ?)
    -czy stosował Pan studzienke przelewową-chłonną
    - mam nadzieje ze pan niepral woda z deszczowki jak byla woda zielona a osadzało sie coś na kibelku chodzi o osad zielony
    -Jak głeboko była rura z rynny w najwyzszym położeniu
    -czy zastosował pan studzienki do wyciagania osadu co montuje sie koło rynny ja zakupiłem i po dwuch dniach padania zauwazyłem troche ziemi mam nadzieje ze Pan to zastosował bo by było szkoda zamulic rury co nie ?? ja wsumie rur mam około 60 m o grubosci 3.2(złączki niektóre mam szare bo otej grubości niedostałem np trójników) a może wystarczyły by rury szare <hmmm>
    CZEKAM NA ODPOWIEDZ Pana i innych majsterkowiczów co wykonali takie coś
    Interesuje minie koszt chydrohorni takiej żeby zasysała ze zbiornika oddalonego od domu jakieś 16 m do piwnicy i na pietro do góry
    Pozdrawiam tych co im sie leje z rynny koło domu gdzie popadnie i tych co ŁAPIĄ DESZCZÓWKE
    ARi

  4. #4

    Domyślnie Re: PYTANIA

    -Jaki duży Pan posiada zbiornik poczym on jest i ile Pana kosztował
    3 mł, € 545

    -Ile kosztowała Pompa hydroforowa czy to jest pompa przepływowa bo zabardzo nieznam jej działania
    € 1633 razem z instalacja (wszystkie ceny bez VATu). Tak wyglada ta pompa: http://www.schimke.de/hyarain.htm

    -jaka wysokość zimei jest przysypany zbiornik
    Zbiornik jest pod podjazdem, a wlaz do zbiornika jest w poziomie podjazdu.

    -czy rurki PE bo tak sie domyslam ze zasila pan domek nimi czy Pan jakos je izolowal w ziemi zeby na zime niezamarzły bo chyba Pan niekopał je na głebokość przemarzania ?(może izolacją taką pianką szarą jak do rur miedzianych tylko czy ona może być w ziemi ?)
    Rura ssaca jest z PVC i jest ulozona w rurze PVC fi 15 cm. Na to podsypka i kostka betonowa- razem jakies 30 cm. Odcinek na zewnatrz budynku ma ok 1 m, potem rura wchodzi do piwnicy. Przemarzanie nie jest problemem, tu prawie nie ma mrozow.

    -czy stosował Pan studzienke przelewową-chłonną
    Przelew ze zbiornika odprowadza wode do drenazu rozsaczajacego, a przelew stamtad: do kanalizacji. Nie ma osobnej kanalizacji dla sciekow i opadow i, niestety, jeszcze dlugo nie bedzie, ale gdyby kiedys ja wykonano, to wystarczy przedluzyc rurke przelewowa.

    - mam nadzieje ze pan niepral woda z deszczowki jak byla woda zielona a osadzało sie coś na kibelku chodzi o osad zielony
    Wtedy jeszcze bylismy przed przeprowadzka. Troche sie obawialem tego osadu w muszlach klozetowych, ale na szczescie nic sie nie stalo. Moze to zasluga kostek myjacych powiedzonych w muszlach? Poza tym w zwyklym supermarkecie mozna kupic tabletki zwalczajace zielenienie wody w zbiornikach deszczowki. To znaczy, wiem gdzie sa, ale jeszcze ich nie uzywalem. Podejrzewam, ze zawieraja perhydrol lub podchloryn, totez traktuje je jako ostatecznosc, bo obawiam sie ich chemicznej agresywnosci dla instalacji. Wewnatrz domu cala instalacja jest wykonana w miedzi.

    -Jak głeboko była rura z rynny w najwyzszym położeniu
    Tuz pod poziomem gruntu.

    -czy zastosował pan studzienki do wyciagania osadu co montuje sie koło rynny ja zakupiłem i po dwuch dniach padania zauwazyłem troche ziemi mam nadzieje ze Pan to zastosował bo by było szkoda zamulic rury co nie ?? ja wsumie rur mam około 60 m o grubosci 3.2(złączki niektóre mam szare bo otej grubości niedostałem np trójników) a może wystarczyły by rury szare <hmmm>
    Jedna taka studzienka jest u zbiegu rynien, przed ich ujsciem do zbiornika. Ale przed rozpoczeciem eksploatacji instalacji po prostu wszedlem do zbiornika i go umylem od srodka woda z weza ogrodowego i "wszystkossaczem". Pewnie raz do roku trzeba bedzie taki zabieg powtorzyc.

    Jeszcze jedno: nie musialem sam tej instalacji robic. Poniewaz tutejsze prawo WYMAGA instalacji do wykorzystywania deszczowki w kazdym nowowybudowanym budynku mieszkalnym, moja instalacja byla czescia calego zamowienia na instalacje hydrauliczne.

    Mam nadzieje, ze moglem pomoc i gotow jestem odpowiedziec na dalsze pytania.

    PZDR

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Doki, jesteś super!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek1950
    Doki, jesteś super!
    Dzieki za uznanie, ale nie zasluzylem. W moim poscie powyzej podalem faktycznie zafakturowane ceny. Odrobinke sie przeliczylem

  7. #7

    Domyślnie

    Doki napisz w jakim kraju mieszkasz, i gdzie szukać rozweiązań technicznych tego typu !!

    Dzięki

  8. #8

    Domyślnie

    Jak wynika z mojej sygnaturki, mieszkam we Flandrii, czyli w polnocnej czesci Belgii. Gdzie szukac? Tutaj kazdy instalator ci pomoze. Bedac w Polsce, sprobowalbym poszukac w Niemczech.

  9. #9
    ARi.
    Guest
    ARi.

    Domyślnie

    Fiu fiu widze ze mój temat nawt kogś zainteresował poza Panem Doki TO MNIE CIESZY tylko czytam ze Pan miał gotowca a ja sam główkuje żeby jak najtańszym wmiare kosztem. Wiem że są super zbiorniki na wode tylko one sporo kosztują niestety i gotowe zestawy jak narazie mam inne wydatki tylko po jakimś czasie niebede rył ogródka żeby wkopac zbiornik czy coś w tym rodzaju co nie albo teraz albo.....
    BARDZO PANU DZIEKUJE ZA WYCZERPUJĄCĄ ODPOWIEDZ myslałem że Pan mieszka w POLSCE i kożystał Pan z POLSKICH technologii bo mi sie zdaje że to też jest realne WKOŃCU CHYBA SĄ TU JACYŚ MAJSTERKOWICZE HYDRAULICY I TYM PODOBNE CO ZROBILI NA WŁASNĄ RĘKE
    ja jeszcze niezakopałem rur wiec jeszcze myśle nadal
    POZDRAWIAM ARi

  10. #10
    nasenny11
    Guest
    nasenny11

    Domyślnie deszczówka

    Witam
    ja mam 8 msześć w dwóch bateriach kazda z nich to zbiorniki tzw mauzery (ok 100 pln za sztukę0 pompę gardeny z automatyką (zabezpieczenie przed suchobiegiem i ciśnieniowe) zasilane z rynien przez odstojniki przyrynnowe i centalny odstojnik z rury 500 wypełnionej zwirem filtracyjnym. Wody wystarcza ledwo na podlewanie ogrodu 1300 mkw przy powierzchni efektywnej dachu ok 260 mkw. Pozdr

  11. #11

    Domyślnie

    Witam Pana NASENNEGO 11
    to wychodzi że jeden zbiornik 4m3 ma Pan namiary na takie zbiorniki jak tak to byłbym bardzo wdzieczny bo z moim jednym kubikiem to zabardzo nieposzaleje
    Jeszcze mam szanse żeby wkopać jeden zbiornik bo główny zbiornik jeszcze niezakopałaem bo czekam na deszcz a dziś wszystko podłączyłem tzn narazie połączyłem rynny ze zbiornikiem i mam studzienke chłonną połączoną ze zbiornikiem i od studzienki odchodzą dreny wsumie drenow jest 8 m które są zasypane kamykami a dwa dreny są wsuniete w otwór króry zrobiłem za pomocą starej runny wbiłem rynne i wyciągnełem i wsunelem dren 1,8m w piasek bo na głebokości ponad 2 metrów jest piaseczek noi moja studzienka chłonna jest bardzo nisko bo zbiornik jest bardzo nisko ale to dobrze bo mi nie zamarznie woda taką mama nadzieje .
    czekam na namiary w jakim rejonie mozna dostac zbiornik czy mi pan napisze na e-maila czekam z niecierpliwoscia
    aha jeszcze coś w jakiej cenie była pompa
    POZDRAIAM

  12. #12

    Domyślnie

    Witam,

    Przylaczam sie do prosby o namiary na zbirniki 4m3 po 100pln.

    z gory dziekuje
    pozdr
    PP

  13. #13

    Domyślnie

    Jeśli można to i ja poproszę. Może gdybyśmy kupowali hurtem, cena była by jeszcze lepsza?
    DarekRz

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał DarekRz
    Jeśli można to i ja poproszę. Może gdybyśmy kupowali hurtem, cena była by jeszcze lepsza?
    DarekRz

    NO TAK ale jak by co ja byłem pierwszy w kolejce jest Pan trzeci
    czekamy na oferty i zapisy

    POZDRAWIAM ARi

  15. #15

    Domyślnie

    Pważnie Ari masz te zbiorniki po 100zł?!?
    No i nie jestem żaden pan
    DarekRz

  16. #16

    Domyślnie

    Panowie !
    Proponuję zamieścić namiary tej firmy na forum. Dużo mówi się o złych firmach, można też powiedzieć kilka słów o tej dobrej, nawet jeżeli jest tylko jedna dobra cecha tej firmy - cena proponowanego asortymentu.

    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Jestem za, musimy propagować zaróno złe firmy jak i te dobre. Chyba też po to czytamy forum...
    DarekRz

  18. #18

    Domyślnie

    No ale gdzie te namiary? sam wzialbym chyba ze trzy takie zbiorniki...

  19. #19

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH zainteresowanych zbiornikiem na WODE
    Z przykrością musze zawiadomić Grono, że niezostałem poinformowany o namiarach gdzie można nabyć zbiornik o tej pojemności co wcześnie pisałem i sie zastanawiam czy tak pozatym faktycznie taki zbiornik może tyle kosztować. Osoba, która sie podpisała NASENNY 11 nieodezwał sie domnie a pozatym jak może zauważyliście to niejest stały nick tej osoby bo to był GOŚĆ na tej stronie, wiec ŻADNYCH ZAPISÓW NA ZBIORNIKI NIE MA!!! HURT DETAL ODPADA ALE JAK BY KTOŚ MIAŁ NAMIARY NIECH PISZE bo mój zbiornik z deszczówką jest pełny ale sie nie łamie bo mam chłonną studzienke ale dodatkowy zbiornik by sie przydał napewno WIEC CZEKAM NA e-maile lub widomości na forum
    PS. ROBIŁ KTOŚ NAWADNIANIE trawnika lub ogródu tak żeby nietrzeba było ciągnąć non stop węża rozwijać i zwijać interesuje mnie rozwiązanie zakopane w ziemi wąż i zraszacze nazwenącz noi jeszcze pytanko czy można zastosować pompe zatapialną do tego systemu mi sie zdaje że ona bedzie zasłaba ale sie może myle.

    POZDRAWIAM ARi

  20. #20

    Domyślnie

    Tak się przymierzam do zbierania deszczówki i sobie myślę: po co w ogóle zakopywać taki zbiornik w ziemi? Przecież to same problemy: dużo roboty, może wyskoczyć przy dużym naporze wody gruntowej i jeszcze potrzebuję pompy, żeby kożystać z wody! Posadowienie zbiornika powyżej gruntu rozwiązuje wszystkie problemy
    DarekRz

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony