Witam
Mam zamiar zbierać deszczówke do zbiornika o pojemności 1000 litrów z dachu. Zakupiłem już odpowiednie rury (tanio to nie wyszło ale postawiłem na jakość)i wykopałem rów i na dniach mam w planach je połaczyć ze zbiornikiem i zasypać, oczywiście ze spadkiem w strone zbiornika
MAM PYTANIE CZY KTOŚ TAKIE COŚ ROBIŁ bo ja chce tą wode wykożystywac do podlewania ogrodu noi chce zainstalować pompe zatapialną. Jeszcze mi chodzi po głowie inne zastosowanie deszczówki słyszałem że w Niemczech wiara stosuje deszczówke do spłukiwania kibelków jaką bym musiał wówczas zastosować pompe i jak to połączyc bo WC mam np na parterze i na piętrze, noi kiedyś czytałem że woda deszczowa przyspiesza korozje czyli czy po jakimś czasie nieuszkodzi mi jakiś elemetów metalowych w kibelku, noi czy nie będzie jakiś zacieków pozostawiała czy trzeba stosować jakiś filtr czy coś w tym stylu i czy to sie opłaca!!!!!
JAK NARAZIE TO MI SIE WYDAJE ŻE ta inwestycja szybko mi sie nie zwróci bo koszty zbiornika rur noi jeszcze dodatkowej studzienki przelewowej- chłonnej żeby nadmiar wody wchłanaiała sie w ziemie to w moim przypadku jest konieczność taka studzienka bo dach mam duży i wody bede miał sporo.
Jeszcze sobie tak mysle co bede robił z deszczówką teraz kiedy niema potrzeby nic podlewać noi zimą jesli coś bedzie spływało do zbiornika i niezamarznie i też mam pytanie jak zbiornik zabezpieczyć przed mrozem jak narazie to ciezko mi określić jaka grubość ziemi bedzie przysypana ziemią ten mój zbiornik plastykowy ale około 70 cm chyba może go jeszcze wkopie głebiej tyklo żebym nie zrobił studni .
NAPEWNO WIELKIM PLUSEM JEST ZE BEDE MIAL WOKÓŁ DOMU SUCHO I NIE BEDZIE MI SIE LAŁO Z RYNIEN WODA NOI ŚCIANY BEDA SUCHE I FUNDAMENTY MAM TAKĄ NADZIEJE a jak bedzie to kiedys napisze jak sie sprawuje moja deszczówka.
CZEKAM NA JAKIES PODPOWIEDZI z zastosowaniem deszczówki zimową porą i ociepleniem zbiornika noi co wy otym sądzicie

POZDRAWIAM WSZYSTKICH ARi