dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 127
  1. #41

    Domyślnie

    Jak narzaie deszczówka działa bez problemowo po pociągnieciu przewodu w ziemi z prądem nietrzeba rozwijać przedłużacza do pompki pompe uruchamia sie na przycisk pełna wygoda jak narazie jeszcze nie było sytuacji żeby wody zabrakło na podlewanie niedługo przymierzam sie do wkopania węża w ziemie i zamaskowaniu jakąś imitacją studni właz do pojemnika.
    Pozdrawiam ARi

  2. #42
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cedzak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2

    Domyślnie do podlewania ogródka

    Czy stare szambo nadawałoby się do zbierania deszczówki z przeznaczeniem na potrzeby ogrodu?
    Jak zbudować punkty doprowadzenia deszczówki?

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar _bogus_
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Posty
    2.104
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    117

    Domyślnie

    cedzak - odnośnie starego szamba a deszczówki dla ogrodu - mój kolega tak zrobił. Miał szambo, 13 m^3 a więc duże, szczelne. Podłączono go w ubiegłym roku do kanalizacji. Więc z jednej strony domu poprowadził rurki od rynny do tego szamba. Zarzeka się że wcześniej szambo umył. Twierdzi też że ustroistwo się sprawdza.

    Pozdrawiam
    Honor the past, live the present, create the future.
    -
    Dziennik*Komentarz*Zdjęcia

  4. #44

    Domyślnie

    Witam
    CEDZAK o jaki chodzi Tobie punkty doprowadzenia to ty chcesz mieć wiele zbiorników ??? ja mam tylko 1000 L jaknarazie wystarcza tylko jest zamały bo woda sie przelewa w studzienke chłonną wiec łapie około 1000 litrów tylko opis masz na górze a pozatym zainstaluj sobie filtr czy żwirowy czy jaiś inny bo ostatnio jak chciałem pokazać znajomym pompe jaką mam zatapialną i jak ją wyjołem to był na niej osad ciekawe jak wyglada cały zbiornik kiedyś bede musiał wypompować wode i sprawdzić .
    Pozdrawiam ARi
    PS cedzak jak masz pytania to napisz jak to sobie wyobrażasz a ja coś może podpowiem bo sposobów jest wiele łapania. JA też mam szambo które za pare lat może nie bedzie wykożystywane tylko że moje rury mają nie w tym kierunku spadek wiec raczej zbiornika nie wykożystam do deszczówki i ciekawe jak długo sie odczówa że woda jest z szamba pewnie bedzie troche CAPIŁO zbiornik na szambo mam metalowy wiec deszczówka+metal=korozja

  5. #45

    Domyślnie

    Witam
    CEDZAK o jaki chodzi Tobie punkty doprowadzenia to ty chcesz mieć wiele zbiorników ??? ja mam tylko 1000 L jaknarazie wystarcza tylko jest zamały bo woda sie przelewa w studzienke chłonną wiec łapie około 1000 litrów tylko opis masz na górze a pozatym zainstaluj sobie filtr czy żwirowy czy jaiś inny bo ostatnio jak chciałem pokazać znajomym pompe jaką mam zatapialną i jak ją wyjołem to był na niej osad ciekawe jak wyglada cały zbiornik kiedyś bede musiał wypompować wode i sprawdzić .
    Pozdrawiam ARi
    PS cedzak jak masz pytania to napisz jak to sobie wyobrażasz a ja coś może podpowiem bo sposobów jest wiele łapania. JA też mam szambo które za pare lat może nie bedzie wykożystywane tylko że moje rury mają nie w tym kierunku spadek wiec raczej zbiornika nie wykożystam do deszczówki i ciekawe jak długo sie odczówa że woda jest z szamba pewnie bedzie troche CAPIŁO zbiornik na szambo mam metalowy wiec deszczówka+metal=korozja

  6. #46
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cedzak

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki ARi za odpowiedź. Pisząc o puktach przyjmowania wody miałem na myśli doprowadzenie wody do zbiornika. Czy to może być woda np z rynien czy też z drenarki, a może specjalnie do tego przygotowani dołki ? Jaką najlepiej zastosować pompę - jakiej mocy oraz filtry o jakich wspomniałeś? Czy szambo powinno być wcześniej wypłukane z pozostałości?

  7. #47

    Domyślnie

    Witam
    CEDZAK wejdz sobie na te stronki http://www.ful.cc/deszczowka/zestaw.htm
    http://www.zmm-maxpol.pl/poradnik/index.php

    i poszperaj
    ta stronka ostatnia są tam nie drogie produkty tylko ze musisz troche nad nim popracować np . Studzienke trzeba obetonować co jeszcze nie zrobiłem i inne rzeczy ale produkt jest OK sam go mam tylko trzeba pamietać żeby na zime wyciągać jedną przysłone ze studzienki. Jak sobie kupisz taką studzienke to tam są wytłoczone różne średnice do rur rynnowych wiec żadnego problemu niema ta studzienka jest tak skonstrułowana że osad też zbiera i łatwo ją połaczyć z rurą 110 mm. Ja rury w ziemi mam wzmocnione czyli RUDE o ścianka grubszych i wszystko ze spadem brakuje mi jeszcze jakegoś filtra co by mi oczyszczał wode deszczową gdyż ostatnio pompke wyjmowałem to był na niej osad a co dopiero na dnie zbiornika bedzie Co do zbiornika na szambo wykożystywane to oczywiście musi być czyste czym czystrze tym lepiej ciekawe co ja bym zrobił z takim pojemnikiem czy bym wchodził tam i czyścił czy nie . Można podjechać szanbowozem pod jakieś jeziorko i wody nabrać i wlać i znów wypompować może sie oczyści zbiornik. Jesli czytałeś wcześniejsze wontki to wszystko już powinieneś wiedzieć pozdrawiam wklejam obrazek studzienki co łączy rure rynnową z rura łączącoą ze zbiornikiem

  8. #48
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Chłopaki
    Wiecie czemu Doki mówi o szybkim zwrocie i rozrzutności.
    Niech nam poda ile kosztuje 1 m3 wody w Unii, do której niedawno wleźliśmy.
    Na początku o tym nie myslałem, ale pewnie nie stać mnie będzie na drugą inwestycję typu dom więc zaczynam myśleć, gdzie na działce wkopię zbiorniki. Jeżeli nie od razu to tak, żeby można to było zrobić potem.
    Przy uzyskiwaniu warunków z Zakładu Komunalnego w gminie usłyszałem, że gmina planuje jego sprzedaż do miejskiej spólki wod-kan i już m3 wody wzrośnie o 250 %. A potem zadłużone miasto, żeby spłacić długi sprzeda spółką komuść z Unii i znowu podwyżki o paręset %.

    Doki nie wiem jaku u was ale u nas jakby cię dorwali za połączenie kanalizacji burzowej do ściekowej to biś piiiiiiiiiiiszczał. Swoją drogą fajna instalacja. Powiedz cosik szczegółowiej jak przygotować rozprowadzenie rurek wewnątrz, żeby później móc przełączać. Przecież nie będę kuł łazienek.

    Co do zbirnika na powierzchni to jak go docieplić, żeby wytrzymywał mrozy - 30-40 C może ten bazen podgrzewany ma być co?
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kroyena
    Chłopaki
    Wiecie czemu Doki mówi o szybkim zwrocie i rozrzutności.
    Niech nam poda ile kosztuje 1 m3 wody w Unii, do której niedawno wleźliśmy.
    Okolo € 1.2. Nie dla pieniedzy robilem te instalacje, tylko dlatego, ze taki jest nakaz z mocy prawa. Ta instalacja bedzie sie zwracac- przy zalozeniu bezawaryjnego dzialania- przez co najmniej 10 lat. To nie jedyny watek na ten temat, w innym miejscu tez juz o deszczowce dyskutowalismy. Sa jednak inne, mniej wymierne korzysci z odzyskiwania deszczowki:
    1. pralka ma szanse wytrzymac dluzej, bo kamien sie nie wytraca (i to bez zadnych calgonow i innych tego typu wynalazkow). Zona potwierdza, ze jakos prania nie pogorszyla sie po przejsciu na deszczowke. Pdobno, ale to wiem od ludzi, ktorzy w deszczowce piora dluzej ode mnie, odziez mniej sie niszczy, lepiej wyglada i latwiej sie prasuje- brak wytracania kamienia we wloknie.
    2. robisz malutkie cos dobrego dla natury.


    Na początku o tym nie myslałem, ale pewnie nie stać mnie będzie na drugą inwestycję typu dom więc zaczynam myśleć, gdzie na działce wkopię zbiorniki. Jeżeli nie od razu to tak, żeby można to było zrobić potem.
    Przy uzyskiwaniu warunków z Zakładu Komunalnego w gminie usłyszałem, że gmina planuje jego sprzedaż do miejskiej spólki wod-kan i już m3 wody wzrośnie o 250 %. A potem zadłużone miasto, żeby spłacić długi sprzeda spółką komuść z Unii i znowu podwyżki o paręset %.

    Cytat Napisał kroyena
    Doki nie wiem jaku u was ale u nas jakby cię dorwali za połączenie kanalizacji burzowej do ściekowej to biś piiiiiiiiiiiszczał.
    Jak juz wspominalem, na swojej ulicy w ogole nie mam kanalizacji burzowej, tylko prowizoryczna sciekowa. I, jak juz wspominalem, niepredko to sie zmieni.

    Cytat Napisał kroyena
    Swoją drogą fajna instalacja. Powiedz cosik szczegółowiej jak przygotować rozprowadzenie rurek wewnątrz, żeby później móc przełączać. Przecież nie będę kuł łazienek.
    Mozliwosc przelaczania mam przy hydroforze. To znaczy, hydrofor ma doprowadzona kranowke i sam sie przylacza, gdy w zbiorniku deszczowki robi sie pusto. Wada tego rozwiazania jest, ze odbiorniki podlaczone do deszczowki (spluczki, pralka, kran na ogrod) zawsze uruchamiaja hydrofor (halas).

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Dzięki
    Jak się pospieszę z budową to będe wodę miał za 1,2 PLN, jak sprzedadzą Zakład to 2,4 PLN, a stąd już niedaleko do 1,2 Euro.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  11. #51

    Domyślnie

    ,

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    RS właśnie matula dostała prezent w postaci altanki od rodzinki szwagra. Altanka jest doposażona w rynnę i rurę spustową oraz bekę z PCV tak ze 1 kl. Na okres bezmrozowy postawili ją na dwóch donicach ogrodzeniowych z keramzytobetonu.
    Przyczyna = grawitacja.
    Zawór do korzystania z wody jest na h=0,7 m od gruntu co umożliwia grawitacyjne korzystanie z wodotrysku do podlewania ogródka (oczywiście ). Oczywiście .
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  13. #53

    Domyślnie Re: PYTANIA

    [quote="Doki"]
    Jeszcze jedno: nie musialem sam tej instalacji robic. Poniewaz tutejsze prawo WYMAGA instalacji do wykorzystywania deszczowki w kazdym nowowybudowanym budynku mieszkalnym, moja instalacja byla czescia calego zamowienia na instalacje hydrauliczne.
    Gdzie jest taki wymóg ? Jak duże macie opady deszczu ?
    Czym jest odstojnik ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  14. #54

    Domyślnie

    Witam
    Widze ze mój wontek jest nawet odwiedzany noto świetnie polecam do instalacji spore zbiorniki bo mały 1000 litrowe to chwila i jest pełnny
    Pozdrawiam ARi

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kroyena

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8.113
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    84

    Domyślnie

    Pardąsik, korekta, altanka ma 12 m2.
    Głownie chodziło o to, że zbiorniczej jest trochę wyżej, przez co pompy nie trzeba używać, samo leci.
    I tak do piachu, i tak do piachu, tylko pytanie w jakim stylu?
    legendus
    legendus komentarium

  16. #56

    Domyślnie

    Ponieważ nie mam gdzie odprowadzić deszczówki oraz wody z dremażu, zamierzałem zrobić tak:
    - jedną studnię chłonną z kręgów betonowych (np głęb. 2m) do drenażu
    - obok drugą studnię jak wyżej (np głęb 3 m) do wody z rynien - wodę ta chciałbym też wykorzystać do podlewania ogrodu
    1) Czy studnia chłonna na terenie gliniastym będzie spełniała funkcje "chłonną" czy też raczej zbiornika na wodę (glina trudno przepuszcza wodę)
    2) Jakie głębokości (pojemności) studni chłonnych zastosować do wody z drenażu i z rynien???

  17. #57

    Domyślnie

    Waśnie skorzystałem z opcji szukaj i znalazłem ten wątek

    Chciałbym powrócić do wątku, a właściwie chciałbym zadać pytanie do UŻYTKOWNIKÓW zbiorników na deszczówkę - woda deszczowa jest brudna - tyn. nie sama woda, ale np. dach, rynny, zbiera w nich się kurz, liście, igły, małe patyczki (jak powieje) itd. Czy w tych zbiornikach woda się nie zatęchnie? Czy takie elementy jak liście nie zatkają pompy? Czy stosujecie jakieś filtry? Ale jakie to mają być filtry, żeby zapewnić szybkie odprowadzanie wody deszczowej z całego dachu?

    Yacek.

  18. #58

    Domyślnie

    ja filtra żadnego nie zastosowałem widze po pompie osadzjący naniej osad mam tylko przy każdym spuście studzienki rewizyjne taką jak wcześniej rysunek zamieściłem i tyle jakiś filtr kamienny by sie napewno przydał
    Pozdrawiam ARi
    Fajnie że jeszcze kogoś interesuje deszczówka

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał ARi.
    ...
    Pozdrawiam ARi
    ....Fajnie że jeszcze kogoś interesuje deszczówka
    Interesuje, interesuje bo niejako specjalnie pod deszczówkę kupiłem szambo dwukomorowe.
    Jedna komora 2m będzie na POŚ a druga 4m na deszczówkę.
    Nic o tym wcześniej nie pisałem bo bałem się, że mi nie wyjdą takie dwie pieczenie przy jednym ogniu ale wszystko jest już na dobrej drodze.

    Jak będę miał wróbla w garsci to napewno się pochwalę
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  20. #60

    Domyślnie

    a czy ktos z Was wpadl na pomysl odprowadzania deszczowki z rynien do STUDNI? takiej kopanej z kregow. Jest zawsze w niej rezerwa dobrych 5-6 kręgów co daje niecale 3m3. Tylko czy to po burzy jakiejs wiekszej nie zacznie się przelewać?

    Jakies przeciwskazania?
    Inwestor to brzmi dumnie....

Strona 3 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony