dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 127
  1. #81

    Domyślnie Re: PYTANIA

    Witaj Doki
    Pozdrawiam Vlanderen. Mam tam znajomych flandryjczyków
    I mam pytanko. Czy w Belgi używa się (używasz) wody deszczowej do innych celów poza pralką i spłuczki np. do mycia, kąpieli etc. Jezeli tak to jak zabezpieczają wodę pod wzgledem bakteriologicznym czyli rozwojem w zbiorniku lub instalacji bakterii chorobotwórczych? Czy jest takie zagrożenie i potrzeba?

  2. #82

    Domyślnie

    no ja tesh bym sie deszczówki nie napil - a z dachówki byœ jadl np jajecznice?? poza tym zobacz do rynny - pelno tam piasku i kurzu - to wszystko plynie do zbiornika i sie tam zbiera - to prosta droga do choroby albo jakiegos zatrucia - stanowczo odradzam picie deszczowki!!!! co innego nogi sobie myc - podobno to pomaga na potliwosc stop

  3. #83

    Domyślnie

    ludziska, ja rozumiem oszczędności na budowie, ale pić wodę gruntową z głębokości 3 m to już przesada o deszczówce nie wspomnę , bo to zakrewa na kiepski żart. Nie trzeba znać chemi żeby zdać sobie sprawę co w wodzie deszczowej jest. Gruntowa na tej głębokości nie jest wiele lepsza, zbiera za to wszyskie nawozy sztuczne i naturalne . Ta głębokośc to osady z kilkudziesięciu lat .
    ścierpła mi skóra po prostu
    pozdrawiam
    Iw.
    jeśli nie można a bardzo się chce to wolno

  4. #84

    Domyślnie

    witam
    Anowi masz absolutną rację, dziwię się, że nie stosujemy prostych sposob ów badania wody tj. oddawanie do Sanepidu. Ja przekonałam się na własnej skórze (a właściwie moi rodzice na działce rekreacyjnej), jak łatwo zaniedbać swoje zdrowie. Po kilku latach używania wody do celów spożywczych (!), ktoś wpadł z działkowiczów na genialny pomysł oddania wody do analizy i okazało się że ta woda nie nadaje sie absolutnie do picia nawet po przegotowaniu - samom żelazo! Nad resztą pomyślcie sami.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.
    ARi mam pytanie do Ciebie. Czy masz juz zbiornik wiekszy niz 1000 litrow?
    Pytam bo jestem na etapie drenazu działki i robienia instalacji deszczowej a w zasadzie przyłaczenia rynien do istniejącej instalacji deszczowej.
    Mam mozliwosc kupienia paru zbiorników 1000 litrowych takich jak tu
    http://www.allegro.pl/item446396311_...k_na_wode.html
    tylko nie wiem jak je połączyc ze sobą. Wielkosc mojej działki to 1900 m2 wiec zakładam ze bedzie co podlewac w przyszłosci.
    pozdrawiam i odswieżam wątek.

  6. #86

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Ja chyba bede robil zbiornik na deszczowke ,ale troche prosciej niz wiekszosc .Tzn zamierzam na dach przybudowki dac metalowy ,czarny zbiornik (500-2000 litrow)podlaczony szczelnie do rynny idacej poziomo.Woda z rynny bedzie sie wlewala do niego,jezeli zbiornik bedzie pelny ,woda po prostu bedzie splywala rynna na ogrodek .Zbiornik pomalowany na czarno ,wiec przez wiekszosc roku woda bedzie wstepnie ogrzewana solarnie( w domu oczywiscie bedzie terma do ogrzewania do okreslonej temp).W przypadku braku opadow ,w zbiorniku zamontowany prosty zawor (cos jak w dolnopluku) uruchamiajacy hydrofor.Hydrofor napelnia troche zbiornik ,nie caly w celu wykorzystania enegi solarnej.Woda ze zbiornika do zasilania lazienki splywa grawitacyjnie (sprawdzalem to juz w jednym domu,roznica ok 2 m wystarcza,cisnienie niby slabe ,ale duzo mniej wody sie zuzywa),poza tym w zbiorniku zawor u dolu ,wiec mozna pod cisnieniem wlasnym podlac ogrodek ,albo ciepla woda umyc auto(wystarcza 2 cieple dni ,bo w zbiorniku byla woda o tem odpowiedniej do prysznica,sprawdzalem).Na zime oczywiscie zbironik oraz instalcje idaca na zewnatrz trzeba oproznic z wody ,ale w zimowym okresie przewiduje podgrzewanie wstepne wody w obudowie kominkowej.Acha w celu zwiekszenia efaktywnosci ogrzewania solarnego mozna beczke obudowac podwojna szyba.Ogolnie to chyba najprostsza konstrukcja ,bez pomp,kopania ,ect.Calkowity koszt to kilkaset zl,a poza tym dwa w jednym .Pzdr

  7. #87
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    f.5 sory ale taki zbiornik za 500 to jak rozboj w bialy dzien bo co z aluminium i prawie nowy a po ki uj
    do deszczowki wykozystac mozna zbiorniki starsze na paletach sa po 100 lub po 120zloty mmozna je kupic w firmach ktore produkuja napoje lub inne wynalazki do picia sa czyste bo po surowcach typu wyciag z banana czy cos w podobie glownie po koncentratach spozywczych
    pomysl z deszczowka do kibelka fajny ale ja wole ja dac do mojego sawu mam dzialke wielka wiec gdzie wszystko zrobic pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Podalem tego linka przykładowo zbiorniki mam duzo taniej a w zasadzie za darmo tylko transport płacę , problem mam taki ze niebardzo wiem jak je połaczyc aby wodę ciągnąc z jednego. W tym tygodniu muszę sie z tym uporac bo deszcze zalewają mi wykop i obmywaja fundamenty.

  9. #89
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    z tego co pamietam te zbiorniki mialy na dole rore spostowa wiec jak do jedengo podlaczysz szczelnie rore od gory to sam ten drogi sie bedzie napelnial pod warunkiem ze ten drogi bedzie mial odprowadzenie powietrza bo gdzies woda musi uciec jak by bylo jej zaduzo pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mniej więcej wychodzi mi to tak :




    narazie kosztem była tylko koparka , a zbiorniki maja na dole rurki spustowe ktore połaczono przewodami pcv.Na góre przyjdzę pompka i jakies odpowietrzenie zbiornika.
    Do zbiorników będziemy łapac deszczówkę jak i wodę z drenazu.
    Martwi mnie jednak jedna rzecz - ekipa rurę drenażową zasypuje pospółką na którą przyjdzie kliniec, czy nie wejdzie ona i nie zalepi drenazu?
    Czy rura do deszczówki moze byc taka sama jak rura drenażowa tylko oczywiście bez dziurek?
    pozdrawiam.

  11. #91

    Domyślnie

    A co z parciem gruntu?
    Wytrzymałość takiego zbiornika na ściskanie jest zerowa.
    Te cynkowane rusztowanie też w ziemi się rozpłynie (choć one nie ma znaczenia bo i tak tutaj do niczego nie służy).
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    A co z parciem gruntu?
    Wytrzymałość takiego zbiornika na ściskanie jest zerowa.
    Te cynkowane rusztowanie też w ziemi się rozpłynie (choć one nie ma znaczenia bo i tak tutaj do niczego nie służy).
    Prawdę mówiąc nie zastanawiałem sie nad tym, zbiornik wytrzymuje nacisk 100 kilo bo po nim chodziłem , znam tez kilka osob ktore wkopywały te zbiorniki i nikt nie skarżył sie na sciskanie.

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    100 kilo na testy troszke za malo ja bym sprobowal z 300 kilo bo na zbiorniki przyjdzie ziemia a tej jak widze masz okolo 30 cm i zma na to jeszcze snieg troszke to wazy przetestuj zawczasu albo zrob rusztowanie u gory zeby wytrzymalo pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #94

    Domyślnie

    operator koparki który dzisiaj kopał mi dół pod zbiorniki mówił że już kilka razy wykopywał ściśnięte zbiorniki więc trzeba je zabezpieczyć.
    Mam pytanie co zrobić nad zbiornikiem żeby było do niego dojście a zbiornik będzie ponad 1m pod ziemią

  15. #95

    Domyślnie

    Podciągam temat jako bardzo zainteresowany.

    Chciałbym zrobić zbiornik na deszczówkę i wodę z drenażu z podobnego zestawu 4 szt. 1000L zbiorników PCV.
    Martwi mnie tylko informacja o tym, że te zbiorniki niezabezpieczone mogą zostać
    Zgniecione pod naporem ziemi – u mnie będą zasypane warstwą 1,5 m ziemi.
    Czy ktoś w praktyce je zabezpieczał??? Jak???

    I jeszcze dwie sprawy:
    1). Jak pisałem chcę do jednego zbiornika „łapać” deszczówkę i wodę z drenażu.
    Czy ktoś z Was instalował zawór zwrotny, aby nie mieć „cofki” do drenażu w czasie gwałtownego deszczu???
    2). Moja działka to 100% gliny w glinie - jak filtrowa wodę z drenażu, aby nie zamulić zbiornika???

  16. #96

    Domyślnie

    ja zabezpieczyłem zbiorniki płytami OSB 22mm zabezpieczone obustronnie lepikiem

  17. #97
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    f.5 wzuc troszke wiecej zdjec szczegulnie z tego jak polaczyles te zbiorniki i bylo by super jak bys opisal zachowanie ich podczas napelniania wogule jak bys mogl dac troszke wiecej informacji co to za waz bo mi wyglada na taki od gazu z gury wioelkie dzieki
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  18. #98

    Domyślnie

    daniowiola - dzięki za podpowiedz - rozumiem, że te płyty OSB masz tylko od góry przytwierdzone to stelażu zbiorników???

  19. #99

    Domyślnie

    płyty dookoła i z góry.

    najpierw dookoła dałem płyty, obsypałem na wysokość zbiornika, potem wykonałem taki stelaż na zbiorniku żeby zostawić taką rewizję na środku żeby można było do niego dojść a boki obsypałem ziemią.
    może uda mi się jeszcze zrobić zdjęcia

  20. #100

    Domyślnie

    daniowiola - dzięki za błyskawiczną odpowiedź - płyty, stelaż, otwór na rewizję np. dla pompy - wszystko rozumiem - zastanawiam się tylko poco płyty OSB po bokach zbiornika - przecież napór ziemi będzie tylko od góry tzn. napór tej warstwy, którą będziemy zastypywac zbiorniki????

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony