dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie Jaka wysokość pomieszczeń?

    Jaka wysokość pomieszczeń na parterze?
    Tak się zastanawiam właśnie. My mamy w projekcie 2,65 ale bardzo podobają mi się te wszystkie lampy w podwieszanych sufitach itp. ale jak je się zabuduje min. na 10cm to już zostanie 2,55 czy to nie za mało.
    Jakie wy macie wysokości, może jednak coś podnieść póki się jeszcze da?

  2. #2

    Domyślnie

    2,70 na gotowo (po wylaniu posadzek) Jak narazie sprawia wrażenie zbyt wysokiego, jeszcze nie mieszkam. Wszystko zależy od wielkości pomieszczeń, szczególnie salonu

  3. #3

    Domyślnie

    Ja na gotowo po parkietach/płytkach mam 2,80 m a dokładnie 2,77 m

    Pozdrawiam,

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Dzięki to widzę, że jednak sporo więcej.
    U mnie w projekcie jest 2,65 po położeniu podłogi.
    Muszę się nad tym zastanowić.

  5. #5

    Domyślnie

    Salon w najwyższym punkcie mam 4,5 m wysokości. Jest czym oddychać

  6. #6

    Domyślnie

    około 2,70, troszkę powyżej. Sufit wyzej wiecej grzania, coś za coś
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    W domu będę miała 3 m , teraz w bloku mam 270 i nie wyobrażam sobie mniej

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No to już całkiem jestem dobita, dzięki za odpowiedzi.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    No to już całkiem jestem dobita, dzięki za odpowiedzi.
    bez przesady, jak nie masz dwóch metrów wzrostu to nie ma uczucia, że sufit wisi za nisko głowa go góry
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No dwóch nie mam ale boję się, że jak dołożę jakieś elemnty podwieszane to 2,55 może być za nisko.
    Salon ma 30m2 i jest połączony z jadalnią 10m2 więc przestrzeń nie mała w sumie, przynajmniej dla mnie.
    Czy ni ebędzie przytłaczająco?
    Czy podnosić o jeden pustak dla spokoju.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    No dwóch nie mam ale boję się, że jak dołożę jakieś elemnty podwieszane to 2,55 może być za nisko.
    Salon ma 30m2 i jest połączony z jadalnią 10m2 więc przestrzeń nie mała w sumie, przynajmniej dla mnie.
    Czy ni ebędzie przytłaczająco?
    Czy podnosić o jeden pustak dla spokoju.
    W pomieszczeniu 30-40m2 wysokość 2.55 to za mało, będzie się wydawac bardzo nisko i przytłaczająco.
    Ja ma salon 35m2 z wysokościa 2,75 - ujdzie, choć z dyszka więcej by nie zaszkodziła.

  12. #12

    Domyślnie

    odpowiedź A - chyba bym nie ruszał, acz z drugiej strony co mi szkodzi
    odpowiedź B - oficjalna - podnosząc o pustaczek zmienisz kubaturę domku, co oznaczać będzie istotne odstępstwo od projektu budowlanego zatem należałoby uzyskać zmianę pozwolenia na budowę - tyle aspektu prawnego
    Z drugiej strony silne lobby "podnoszę ściankę kolankową i mam prawo w d..." na tym forum jakoś nie skarży się, że złośliwi sąsiedzi kablują na nich do nadzoru budowlanego
    Nie wiem jeszcze jak pustak więcej na parterze wpłynie na sam wygląd domku, ale to już Twoje zmartwienie
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    To napiszę tak.
    Projekt idzie w poniedziałek do adaptacji dopiero więc spokojnie, prawo najważniejsze.
    Po drugie salon na parterze ma w projekcie 2,95 i jest obniżony względem innych pomieszczeń, ponieważ nioe chcemy schodów do salonu więc robimy go na równej powierzchni i wtedy wyjdzie właśnie 2,65 więc może z tym wyglądem domu nie będzie tak źle.
    Co do ścianki kolankowej to jesteśmy jacyś dziwni, bo chyba będziemy obniżać!
    Uwagi mile widziane.

  14. #14

    Domyślnie

    no to wolnoć Tomku w swoim domku mozesz robić co zechcesz Powodzenia i wracając do sedna jak wysoko to juz wypowiedziało się tyle osób, że pogląd juz masz
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    No właśnie, ale teraz odezwał się mąż, który twierdzi że 2,65 to nie jest mało, bo w mieszkaniu mamy 2,5 i jest ok.
    I powiedzcie czy jest tak, że w łazience 2,65 będzie ok. bo jest mała a w salonie może nie być ok. bo jest duży, czy dobrze rozumiem.
    Im mniejsze pomieszczenie tym może być niżej (oczywiście w granicach rozsądku

    A może zostawić te schodki w salonie i problem z głowy?

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    I jeszcze jedno, czy znowu wysokość 2,95 nie będzie za duża na kuchnię o metrażu 9m2 i 2m2 łazienkę. No załóżmy, że tam damy jakiś sufit podwieszany to będzie 2,85m. Czy to nie za wysoko?

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Newfie
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    784
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Ja mam na całym parterze 2,7 i nie jest ani za mało ani za dużo, mniej niż 2,6 już bym nie zaakceptowała. W malutkiej łazience (4m.kw.) i w kuchni (10 m.kw) mam sufity obniżone zabudową g-k o jakieś 10 cm i jest ok.
    Mam porównanie z bardzo obniżoną sypialnią na poddaszu - jedno duże pomieszczenie (20m.kw) na wysokość 2,35 i nadaje się tylko na sypialnię mimo że do wielkoludów nie należymy

    A co do schodków w salonie - jeśli nie planujesz już dzieci to wygląda super, ale jeśli będziesz mieć małe dziecko to problem rozbitych kolan i nosów przez dobrych kilka lat
    350 dni i... mieszkamy
    Dziennik...
    ...i komentarze

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    No właśnie, ale teraz odezwał się mąż, który twierdzi że 2,65 to nie jest mało, bo w mieszkaniu mamy 2,5 i jest ok.
    I powiedzcie czy jest tak, że w łazience 2,65 będzie ok. bo jest mała a w salonie może nie być ok. bo jest duży, czy dobrze rozumiem.
    Im mniejsze pomieszczenie tym może być niżej (oczywiście w granicach rozsądku

    A może zostawić te schodki w salonie i problem z głowy?
    dobrze rozumiesz
    ale niepotrzebnie kombinujesz z dodawaniem całego pustaka, to nigdy tak nie wychodzi, u nas górą na porothermie idą cegły
    możesz ustalić sobie dowolną wysokość

    moim zdaniem 2,65 to jest za nisko, pamiętaj jeszcze 2 cm tynku, a może podłoga będzie trochę grubsza
    w mieszkaniu mam 2,60, w domu buduję wg projektu 2,80, ale wyszło raczej 2,85
    i fajnie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Afrodyta
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    2.617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    175

    Domyślnie

    Cytat Napisał monikaa13
    No dwóch nie mam ale boję się, że jak dołożę jakieś elemnty podwieszane to 2,55 może być za nisko.
    Salon ma 30m2 i jest połączony z jadalnią 10m2 więc przestrzeń nie mała w sumie, przynajmniej dla mnie.
    Czy ni ebędzie przytłaczająco?
    Czy podnosić o jeden pustak dla spokoju.
    Stanowczo przy tej powierzchni przynajmniej 2,80. Nie będzie wrażenia, że sufit kładzie Ci się na głowę. I niech Cię Bozia broni od zakładania kinkietów, nisko osadzone światło obniża optycznie pomieszczenie i na odwrót.

    Mam zamiar zacząć od 2,90-3,00, jak dojdą podłogi powinno zostać jakieś 2,70-2,80.

  20. #20

    Domyślnie

    my mamy 2,7 miejscami 2,6
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony