dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 51
  1. #21
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    też uważam że 2,5-2,55 to za nisko! To wysokość minimalna, robiona w blokach coby na danej wysokości pomiescic jak najwięcej kondygnacji, przy domkach już nie ma tego stresu i spokojnie dajemy wysokość proporcjonalną do powierzchni pomieszczenia. Dobrze by było mieć np 3m na surowo i indywidualnie sobie sufity różnie podwieszać, i wtedy możemy te ukochane 2,5 dać w łazience, wyda się przez to większa...
    Ja mam teraz "w bloku" wysokość w mieszkaniu 3,75 i jestem w tej wysokości zakochana, no ale w swoim projekcie rozsądnie zejdę do 3m...

  2. #22

    Domyślnie

    Ja mam wysokosc 2,60 i jest ok.

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Renata27
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    My mamy u nas 2,60 i uważamy, że to jest optymalna wysokość.

    Pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    od ośmiu lat mieszkam w mieszkaniu 2,45 i szczerze nie nażekam tylko zamiast lamp muszę używać plafonów i kinkietów ...
    W tym roku zaczynam budowę i u mnie będzie między 2,65 a 2,75 czyli optymalnie...
    pozdrawiam
    "Obniżyć koszty budowy o 60%" - Niemożliwe?

  5. #25

    Domyślnie

    U nas parter 2,82 poddasze -2,65 -i jest ekstra!

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MEDE

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Posty
    74

    Domyślnie

    U mnie 3 m na gotowo

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar pajogor
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    WGM
    Posty
    449
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U nas jakieś 2,65 na gotowo, ale u nas już nic nie da rady zmienić
    Choć też nam dałaś swoim postem do myślenia z tymi podwieszanymi sufitami

  8. #28

    Domyślnie

    My będziemy mieć 2,80 na gotowo. Wyższa wysokość to większa przestrzeń, a o to właśnie w domu chodzi

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    roninn

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam w projekcie na gotowo 2.60.
    Dopiszę, że wychowywałem się w pokojach, pomieszczeniach 2.45 i było, jest spoko!!!

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    2.70 nie jest za dużo. Wiele zależy od wielkości pomieszczenia. W małej łazience i 2.55 może się wydawać wystarczająco, natomiast w dużym (bardzo dużym) salooonie i 2.80 może sprawiać wrażenie przytłoczenia przez sufit.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  11. #31

    Domyślnie

    Właśnie waham się pomiędzy 2,70 a 2,80, bo 2,60- jak w projekcie- jest za nisko... Taką wysokość mam obecnie i jest ok. ale to mieszkanie w bloku...
    http://www.twojprojekt.pl/projekty/koral_2
    --------------------------------------------------------
    z marzeniami świat jest piękniejszy...

  12. #32

    Domyślnie

    2,80 parter, 2,65 poddasze.

  13. #33

  14. #34

    Domyślnie

    Ile macie na poddaszu użytkowym?Bo nie wiem czy kupić wełnę 10 czy 5 a może 15.Obecnie mam 2.62-2.70

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Docelowo na parterze 2,80 przy największym pokoju o powierzchni 25,6m2, a na poddaszu 2,5m, ale super jest teraz - przed ociepleniem i podłogówką - 3,03.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jamaju
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    154

    Domyślnie

    Wysokość na gotowo 2,65

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar anikavonboger
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    209
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Na parterze 3,20 m na poddaszu 2,90 m.

  18. #38

    Domyślnie

    Witam.
    Miałam ten sam dylemat W domu w którym mieszkam mamy 2,5 -2,55 w małych pokojamch może być, ale "salon" to koszmar, ciasno i duszno jak usiądzie kilka osób to się duszę
    W projekcie mamy 2,7. Muraż mówi że 2,55 wystarczy, ja się trochę uparłam i zrobili mi na 2,7. Jeszcze stan surowy bez tynków i wylewek trochę wysoko ale myślę, że na gotowo będzie super
    chociaż w łazience chyba sufit podwiesimy

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Princesa

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1.090

    Domyślnie

    Ja mam pytanie czy da radę podnieść wysokość parteru ale nie dokładając pustak, tylko obniżając parter. Mamy podpiwniczenie, może by tak strop wylać niżej nad piwnicą i w obrębie parteru faktycznie dołożyć pustak, ale bez zmiany kubatury budynku. Piwnica będzie niższa, ale nie planujemy tam ani siłowni, ani salonu letniego. Tylko co z pom. gosp.? Jaką powinno mieć wysokość?

    Wrzucam rzut parteru i piwnicy:



    I teraz pytanie, docelowo ma być 2,6 ale chcemy sufit podwieszany
    Co zrobić?
    - Obniżyć cały strop kosztem piwnicy, mieć wyższy parter? O ile?
    - Obniżyć część stropu w części salonu i kuchni (nad garażem)? Czy tak się da? Czy to wymaga konsultacji z konstruktorem czy Kierbud da radę?

    Chciałabym wysokość 2,7 do 2,75

  20. #40
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    Nie podałaś jaka jest planowana wysokość piwnicy pierwotna. W świetle wykończonych powierzchni nie powinno być mniej niż 2,20. A że budowlańcy to luzacy to trzeba z góry założyć chociaż 2,30 Oni i tak zbudują mniej...
    To może zrezygnujcie z sufitu podwieszanego? Halogeny już niemodne
    Jak obniżycie poziom podłogi parteru to będzie to istotna zmiana bo akurat poziom podłogi parteru nad poziomem morza podaje się i na mapach i na projekcie, ale może u was nie jest to jeszcze podane.
    Wysokość 2,75 jest bardzo cacy, ale skoro upieracie się przy suficie podwieszanym no to chcecie mieć prawie 3 m w świetle konstrukcji, chyba nie dacie rady obniżyć podłogi aż o 40 cm...A może obniżcie podłogę a piwnicę zbudujcie jeszcze głębiej nie tracąc nic z jej zadanych wysokości i schodów. Poziom podłogi piwnic nie jest tak istotny jak poziom podłogi parteru. Tylko dla wykonawcy czasem to problem związany z poziomem wód gruntowych czy jakością gruntu...
    Aha, jak rozciągniecie wysokość parteru idąc w dół, to wzrośnie wam w środku odległość podłogi od parapetu okna... A jak okna zbudujecie niżej to wam się zmieni wygląd elewacji...
    Naprawdę nie warto zmieniać gotowego projektu....

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony