dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 456 z 755
Pokaż wyniki od 9.101 do 9.120 z 15096
  1. #9101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    1) Napowietrzanie – przed hydroforem bez przepony
    2. Filtr wstępny Econet FTu 10/2
    3. Filtr odżelaziającyEconet FGr 13
    4. Lampa UV Econet V 20

    8000netto + 23% lub 8% Vatu
    [/SIZE]
    Miałem (nie)szczęście być klientem firmy Econet. 7 lat temu sprzedali mi 2x za drogi (niepotrzebny, przewymiarowany) system. A jak się okazało że źle działa, to się wypieli.

    Jak Ci Filtr paskowy jak Ci wychodzi po za zakres, możesz wode ze studni rozcieńczyć chocby mineralna. Rozdzienczasz 2x, 4x, 8x ...... i sprawdzasz. Jak się wstrzelisz w zakres detekcji paska i bedziesz wiedział ile rozcieńczyłeś, łatwo policzysz ile tego zelaza jest.

  2. #9102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak to jest woda standard to "mi tu kaktus wyrośnie..."
    niestety, plany o "darmowej:" wodzie poszły się....
    Woda leciała przez 4 dni, Pompa zużyła 150kW i wypluła ok 130m3 wody,
    Badanie wody z dzisiaj...
    Fe 22mg w postaci nieutrwalonej i 24mg w utrwalonej (miałem 2 butelki z utrwalaczem i bez).
    Mn 14,8
    Myśle, że nie ma sensu powtarzać tego badania jutro i po jutrze - jaki był plan.
    Tak wiec raczej pozostaje rozglądanie się za wodociągiem.
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  3. #9103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    niestety, plany o "darmowej:" wodzie poszły się....
    Woda leciała przez 4 dni, Pompa zużyła 150kW i wypluła ok 130m3 wody,
    Badanie wody z dzisiaj...
    Fe 22mg w postaci nieutrwalonej i 24mg w utrwalonej (miałem 2 butelki z utrwalaczem i bez).
    Mn 14,8
    Myśle, że nie ma sensu powtarzać tego badania jutro i po jutrze - jaki był plan.
    Tak wiec raczej pozostaje rozglądanie się za wodociągiem.
    14,8 mg manganu????
    Może to jakieś właściwości lecznicze będzie miało... wiesz - takie błoto do kąpieli

  4. #9104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    14,8 mg manganu????
    Może to jakieś właściwości lecznicze będzie miało... wiesz - takie błoto do kąpieli
    1,48mg...mój błąd przy przecinku wiec na błoto się nie nadaje

    BTW co z taką wodą mogę zrobic? Do czego tego używać?
    Na aucie zacieki z żelaza powstaną? Może kolor auto zmieni???

    sie wpakowałem...

    od firmy co wierciła studnie mogę się domagać jakiejś częściowej zwroty kosztów???
    W sumie z ich punktu - chciał pan wode to pan wode ma, a ze taką a nie inną to co nas to interesuje...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  5. #9105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    1,48mg...mój błąd przy przecinku wiec na błoto się nie nadaje

    BTW co z taką wodą mogę zrobic? Do czego tego używać?
    Na aucie zacieki z żelaza powstaną? Może kolor auto zmieni???

    sie wpakowałem...

    od firmy co wierciła studnie mogę się domagać jakiejś częściowej zwroty kosztów???
    W sumie z ich punktu - chciał pan wode to pan wode ma, a ze taką a nie inną to co nas to interesuje...
    Mozesz wody uzywać do podlewania, ale bedzie zostawiać brązowe plamy na kostce brukowe, ścianie, czy gdzie tam się chlapnie. Roślinom nie zaszkodzi.

    Jak było powiedziane możesz tą wodę uzdatnić. Ale to może być koszt porównywalny do tych wspomnianych 15tys za wodociąg. I bedzie to wymagało nadzoru i kontrolowania a nie przeglądu raz do roku.
    Twój wybór. Ja bym się nie pchał. Taka woda zapcha Ci rury, filtry będą musiały być często i skrupulatnie kontrolowane.

    Od studniarzy się niczego nie domagaj, to niepoważne. Niestety Ty miałeś pecha. 10m dalej mógłbyś mieć wode z 10x mniejszą ilością żelaza. Loteria. Nie da się określić, zbadać czy przewidzieć co będzie choć pewnie różdżkarze twierdzą co innego.

  6. #9106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    a co myślicie o: Multifilters MF-114-AIR -> doradził mi to lakalny handlowiec z filtrami - ponoć do 20Mg da rade...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  7. #9107
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    a co myślicie o: Multifilters MF-114-AIR -> doradził mi to lakalny handlowiec z filtrami - ponoć do 20Mg da rade...
    Po pierwsze ma to głowicę RX, czyli tanią, chińską produkcję...
    Po drugie złoże, które jest opisane jako:
    "kompozycja pięciu składników:
    • piasku kwarcowego
    • żywicy jonowymiennej
    • adsorbent, dla usuwania związków organicznych
    • adsorbent, dla usuwania żelaza i manganu
    • mieszanka innych złóż filtracyjnych"

    Czyli nic innego jak Ecomix czy AquaMulti w nowej odsłonie... ale tym razem z marketingiem poszli o krok dalej - nie używają soli do regeneracji... co jest dość ciekawe bo żywica jonowymienna (jak sama nazwa wskazuje) wymienia jony... ale jak już je wymieni to potrzebuje regeneracji żeby móc dalej pracować. To nie kwestia "nowego złoża" tylko fizyki/chemii.
    Ja bym im zaproponował, żeby postawili pilotową stację na Twojej wodzie - jak się uda (stabilnie przez kilka miesięcy) to będą mieli świetne referencje (i wtedy im zapłacisz), a jak nie to ... niech chociaż zabiorą ten złom na swój koszt

  8. #9108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    a co myślicie o: Multifilters MF-114-AIR -> doradził mi to lakalny handlowiec z filtrami - ponoć do 20Mg da rade...
    To był jak sam zauważyłeś handlowiec, który Ci zacytował dane z ulotk a nie wiedzę ekspercką.
    Poszukaj sobie postów człowieka który walczył z 10mg Fe. Zrozumiesz jak się mają ulotki do praktyki. Sam wyciągnij wnioski.

    To jest multifiltr. Czyli mieszanka róznych złóż to usuwania róznych zanieczyszczeń. Siłą rzeczy złoże do usuwania żelaza to tylko część tego filtra. Mając tak ekstremalne stężenie żelaza rozsądnym jest maksymalizować złoże do usuwania żelaza a nie nie dosypywać złoża do usuwania czegoś czego nie musisz usuwać.

    Co więcej, to złoże zawiera jak Qbek wspomniał jakieś żywice jonowymienne, które mogą początkowo usuwać także żelazo. Ale one nie do tego służa i żelazo je bardzo szybko zamorduje. Początkowo filtr może się wydawać że działa. A po bardzo krótkim okresie bedzie ..... kupa. Ludziom takie multifiltry potrafią przy 10x mniejszej ilości żelaza zaprzestać wspólpracy lub się zwyczajnie skończyć po roku czy dwóch.

    Postawiłbym tu pytanie. Czy rzetelną jest firma która w takim przypadku poleca pojedyńczy multifiltr. Jeśli zaś rzetelna nie jest jest pytanie co będzie z reklamacją jak filtr nie zadziała? Jaka będzie Twoja frustracja gdy zostaniesz z filtrem z 5tys który nie działa.


    Żeby było tanio kombinować mógłbyś pójść w coś takiego:
    http://www.wimest.pl/pl/oferta/odzelaziacze.html

    Duuuzy Odżelaziacz zrobiony ze zbiornika hydroforowego. Rozwiązanie tanie ale ręczna obsługa. Co pare dni musiałbyś pokręcić ręcznie zaworami. Ale nie pójdziesz z torbami jak nie zadziała. DO środka nalezałoby wsypać złoże podnoszące pH pomieszane ze złożem katalitycznym. Uzbroić się w pompę potwora i trzymać kciuki. Przed tym drugi taki hydrofor i sprężarka do napowietrzania wody.

    Pamiętaj, masz ze 4-5x więcej żelaza niż poziomy któe się określa jako dużo żelaza. Tanio i łątwo tego nie zrobisz.

  9. #9109
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    a co myślicie o: Multifilters MF-114-AIR -> doradził mi to lakalny handlowiec z filtrami - ponoć do 20Mg da rade...
    Głowica RX to najgorszy możliwy wybór. Po drugie nie ma możliwości żeby taka ilość żelaza została zredukowana na jednym stopniu filtracji. Dodatkowo informacja na stronie producenta o niezużywalnym złożu też jest bardzo ciekawa.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  10. #9110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    dzięki za wszystkie informacje.
    Dziś złożyłem pismo do wodociągów w warunki podłączenia....zobczymy co bedzie.
    Ze studni na razie rezygnuje tzn z uzdatnienia tej wody.
    Bede ją wykorzystywał tylko do podlewania, do mycia auta, może do basenu od dziecka choć nie orientowałem się czy chemią/chlorem pozbędę się tego FE na tyle by woda nie wyglądała jak bajoro:-/
    Jak już bede tam mieszkał to może wróce do tematu studni - na razie będzie kolić w oko...
    Musze tez wymyślić jak z niej korzystać - teraz by woda leciała trzeba włączyć pompe do prądu. Przydałby się mały hydrofor, wyłącznik cisnieniowy i kran -> odkręcam leci, zakręcam nie leci bo takie ciągnięcie kabla za każdym razem jest kłopotliwe i nie mogę wody na pistolecie zastawić by się pompa nie spaliła...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  11. #9111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Bede ją wykorzystywał tylko do podlewania, do mycia auta, może do basenu od dziecka choć nie orientowałem się czy chemią/chlorem pozbędę się tego FE na tyle by woda nie wyglądała jak bajoro:-/
    Jak dodasz chloru to ten chlor utleni żelazo, które się wytrąci... czyli będziesz miał na dnie (o ile woda będzie stała) basenu warstewkę "rdzy". Nie wiem jaki masz tam basen, ale są takie z pompą i obiegiem wody - wtedy na tym boczniku możesz dodać filtr mechaniczny, który miałby tylko zatrzymywać wytrącone żelazo... po iluśtam cyklach może by się woda całkiem nadawała do kąpieli
    Ostatnio edytowane przez qbek17 ; 25-04-2017 o 11:00

  12. #9112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał uciu Zobacz post
    Bede ją wykorzystywał tylko do podlewania, do mycia auta, może do basenu od dziecka choć nie orientowałem się czy chemią/chlorem pozbędę się tego FE na tyle by woda nie wyglądała jak bajoro:-/
    Jak dolejesz chloru czyli silnego utleniacza, to bardzo szybko zelazo się utleni i woda zrobi sie właśnie mętna i brązowa. Po paru dniach bedziesz miał problem z doczyszczeniem basenu :-/ Chyba ze masz do basenu filtr jakiś.

  13. #9113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    Dzięki

    Basenu jeszcze nie mam ale na pewno coś będzie.
    Jak się żelazo osadzi na dnie to pewnie wystarczy jakimś odkurzaczem ściągnąć z dna -> mam coś takiego w wersji do akwarium -> trzeba zrobi w wersji maxi do basenu Filtracja na pewno też będzie.
    Jakiś plus jest...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  14. #9114
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slaw2006

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    42

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zmiękczania wody.
    Poniżej parametry:
    - ph 7,4
    - przewodność elektryczna 815
    - mętność 0,14NTU
    - barwa 5 mg/l
    - jon amonowy 0,21 mg/l
    - azotany 8,26 mg/l
    - azotyny <0,025 mg/l
    - mangan <5,0 μg/l
    - żelazo <10μg/l
    - chlorki 40,3 mg/l
    - siarczany 61,1 mg/l
    - fluorki 0,638 mg/l
    - cyjanki <0,01 mg/l
    - twardość ogólna 326 mgCaCo3
    - utlenialność 1,44 mg/l
    - kadm <0,1 μg/l
    - ołów <1,0μg/l
    - miedź <1,0μg/l
    - chrom <5,0μg/l
    - nikiel <2,5μg/l
    - rtęć <0,1μg/l
    - sód 43mg/l
    - bor <0,1mg/l
    - glin <10μg/l
    - arsen <0,5μg/l
    - antymon <1,0μg/l
    - selen <1,0μg/l
    - benzopiren <0,0025μg/l
    - WWA <0,02μg/l
    - benzen <0,6μg/l
    - dichloroetan <3,0μg/l
    - tetrachloroetan <1,0 μg/l
    - THM <1,0μg/l
    - epichlorohydryna <0,05 μg/l

    Jeśli ktoś ogarnia te wszystkie parametry to bardzo proszę o ocenę.
    Budżet ~2300 brutto

  15. #9115

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zmiękczania wody.
    Poniżej parametry:
    - ph 7,4
    - przewodność elektryczna 815
    - mętność 0,14NTU
    - barwa 5 mg/l
    - jon amonowy 0,21 mg/l
    - azotany 8,26 mg/l
    - azotyny <0,025 mg/l
    - mangan <5,0 μg/l
    - żelazo <10μg/l
    - chlorki 40,3 mg/l
    - siarczany 61,1 mg/l
    - fluorki 0,638 mg/l
    - cyjanki <0,01 mg/l
    - twardość ogólna 326 mgCaCo3
    - utlenialność 1,44 mg/l
    - kadm <0,1 μg/l
    - ołów <1,0μg/l
    - miedź <1,0μg/l
    - chrom <5,0μg/l
    - nikiel <2,5μg/l
    - rtęć <0,1μg/l
    - sód 43mg/l
    - bor <0,1mg/l
    - glin <10μg/l
    - arsen <0,5μg/l
    - antymon <1,0μg/l
    - selen <1,0μg/l
    - benzopiren <0,0025μg/l
    - WWA <0,02μg/l
    - benzen <0,6μg/l
    - dichloroetan <3,0μg/l
    - tetrachloroetan <1,0 μg/l
    - THM <1,0μg/l
    - epichlorohydryna <0,05 μg/l

    Jeśli ktoś ogarnia te wszystkie parametry to bardzo proszę o ocenę.
    Budżet ~2300 brutto
    Wszystkie badania są w normie.
    należy tylko obniżyć twardość wody (która też jest w normie górna granica to 500 mg/l).
    W celu dobrania właściwego modelu niezbędna jest znajomość zapotrzebowania godzinowego oraz dobowego poboru wody.

    Pozdrawiam

  16. #9116
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze sprzętu do zmiękczania wody.
    Poniżej parametry:
    - ph 7,4
    - przewodność elektryczna 815
    - mętność 0,14NTU
    - barwa 5 mg/l
    - jon amonowy 0,21 mg/l
    - azotany 8,26 mg/l
    - azotyny <0,025 mg/l
    - mangan <5,0 μg/l
    - żelazo <10μg/l
    - chlorki 40,3 mg/l
    - siarczany 61,1 mg/l
    - fluorki 0,638 mg/l
    - cyjanki <0,01 mg/l
    - twardość ogólna 326 mgCaCo3
    - utlenialność 1,44 mg/l
    - kadm <0,1 μg/l
    - ołów <1,0μg/l
    - miedź <1,0μg/l
    - chrom <5,0μg/l
    - nikiel <2,5μg/l
    - rtęć <0,1μg/l
    - sód 43mg/l
    - bor <0,1mg/l
    - glin <10μg/l
    - arsen <0,5μg/l
    - antymon <1,0μg/l
    - selen <1,0μg/l
    - benzopiren <0,0025μg/l
    - WWA <0,02μg/l
    - benzen <0,6μg/l
    - dichloroetan <3,0μg/l
    - tetrachloroetan <1,0 μg/l
    - THM <1,0μg/l
    - epichlorohydryna <0,05 μg/l

    Jeśli ktoś ogarnia te wszystkie parametry to bardzo proszę o ocenę.
    Budżet ~2300 brutto
    Podaj ile osób będzie korzystało z wody oraz ile masz łazienek. NA tej podstawie będzie można dobrac własciwe urządzenie do zmiękczania bo wszystkie pozostałe parametry wody są w normie.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  17. #9117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    slaw2006

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-796
    Posty
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Podaj ile osób będzie korzystało z wody oraz ile masz łazienek. NA tej podstawie będzie można dobrac własciwe urządzenie do zmiękczania bo wszystkie pozostałe parametry wody są w normie.
    Dom zamieszkały przez 4 osoby, miesięczne zużycie ~10m3, 2 łazienki

  18. #9118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    Dom zamieszkały przez 4 osoby, miesięczne zużycie ~10m3, 2 łazienki
    Zmiękczacz z 25 lub 30 litrami złoża będzie odpowiedni.
    Wybór konkretnego modelu to w dużej części kwestia Twojego wyboru, bo jest sporo porównywalnych jakościowo modeli.
    Warto zainwestować w dobrą głowicę sterującą (np. Clack) i dobre złoże, najlepiej monosferyczne (np. Lewatit). Obudowa czy wężyki to mniej istotne komponenty.

  19. #9119

    Domyślnie

    Cytat Napisał slaw2006 Zobacz post
    Dom zamieszkały przez 4 osoby, miesięczne zużycie ~10m3, 2 łazienki
    Zmiękczacz około 30 litrów. Poszukaj urządzeń składanych na europejskich komponentach w 100% złożonych w fabryce producenta. Cena takiego zmiękczacza do 3000,00 zł. Można znaleźć również tańsze modele w okolicy 1500,00 zł ale będą to systemy "składaki" na chińskich komponentach. Cena to rzecz względna, jakość bezwzględna.

    Pozdrawiam

  20. #9120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Louis_muniek Zobacz post
    Zmiękczacz około 30 litrów. Poszukaj urządzeń składanych na europejskich komponentach w 100% złożonych w fabryce producenta. Cena takiego zmiękczacza do 3000,00 zł. Można znaleźć również tańsze modele w okolicy 1500,00 zł ale będą to systemy "składaki" na chińskich komponentach. Cena to rzecz względna, jakość bezwzględna.

    Pozdrawiam
    Mnie strasznie nurtuje jeden problem. Te 100% złożone w fabryce producenta. Rozumiem że jak kupie takie urządzenie, to przyjedzie na palecie z europejskiej fabryki, z już zamontowanym wężykiem między głowicą a zbiornikiem solanki, rurką do ścieków i rzecz jasna z zasypanym złożem.
    Nic tylko postawić, wsypać sól, włączyć do gniazdka i bangla??

    Pytan bo ja mało wiem. RAz tylko jeden widziałem produkcje "składaka" w moim garażu. Cała filozofia polegała na wsypaniu złoża przez lejek (widzisz jakie dokładnie!!), ręcznego zakręcenia głowicy i wsadzeniu paru szybkozłączek. Tak się zastanawiam czemu wykonanie tych paru banalnych operacji w garazu zamiast w "europejskiej" fabryce producenta" ma skutkować jakimś dramatycznym spadkiem jakości. Zakładam, że komponent są identyczne bo to przecież nie problem.

Strona 456 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony