dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Daniel8030

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Przeczyce
    Kod pocztowy
    42-460
    Posty
    2

    Domyślnie Szambo teren z wodami gruntowymi

    Cześć,

    Musze u siebie wymienić szambo, ponieważ jest nieszczelne i pachają się do niego wody gruntowe.
    Przeglądałem forum i zdania są podzielone jedni polecają betonowe inni plastikowe.

    Przymierzam się do zakupu szamba betonowego 100% monolit, firma Irpol. Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Czy to szambo sprawdzi się na takim terenie?
    Chętnie rozważe wasze propozycje w co bardziej się kierować beton czy plastik.
    Widziałem zdjęcia jak wypłyneły szamba betonowe jak i plastikowe.

    Co zrobić w przypadku montażu żeby szambo "dobrze siedziało"? Opsypać piaskiem, żwirem czy może suchym betonem? Kotwiczyć?

    I tu powstaje pytanie plastik czy beton?

  2. #2

    Domyślnie

    Nie znam szamb betonowych Irpol. Przy wysokim poziomie wód gruntowych lub w glinie montowałem oczyszczalnie dwupłaszczowe, które konstrukcyjnie bazują na szambach. Nie miałem problemów po montażu, choć sam montaż trzeba robić z głową. Plastiki mają wady i zalety. Wada to taka, że trzeba się lepiej przyłożyć do stworzenia warstwy lub jak kto woli płyty betonowej przeciwstawiającej się sile wyporu zbiornika po opróżnieniu. W betonowych jest łatwiej bo więcej ważą, lecz jak poziom wód jest większy niż połowa wysokości zbiornika to wówczas i tak trzeba dodawać obciążenie, wiec różnice maleją. Zaleta jest oczywista w dwupłaszczowych plastikach, że masz szczelność. Oczywiście to wszystko zależy od firmy

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Daniel8030

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Przeczyce
    Kod pocztowy
    42-460
    Posty
    2

    Domyślnie

    Przy wodach gruntowych jest możliwość montażu oczyszczalni? Czytałem na ten temat to większość sprowadzała się do tego, że trzeba robić kopiec itp.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony