Witam. Na działce letniskowej mam własnoręcznie wykopaną studnie z pompą głębinową, wytestowana przez cały poprzedni sezon, zdała egzamin i teraz chciałbym przyłączyć wodę do domku letniskowego. Będą to robił po raz pierwszy i chciałbym się poradzić osób bardziej doświadczonych o zbudowanie systemu. Poniżej załączam schemat, tak sobie to wymyśliłem... czy dobrze?
Największe wątpliwości mam co do umieszczenia wyłącznika ciśnieniowego. Chciałbym aby pompa nie załączała się zbyt często i nie wiem za bardzo jak to ogarnąć...
Czy ze zbiornika który będzie umieszczony w domku woda będzie się "cofała" przy chwilowym otwarciu kranu na ogródku (mycie rąk, konewka)... czy jednak minimalny spadek ciśnienia w układzie spowoduje od razu załączenie pompy? Z tego co rozumiem można ustawić na wyłączniku ciśnieniowym np. 6 bar i czy dopiero jak spadnie do takiego poziomu załączy się pompa, a do tego czasu będzie woda wykorzystywana do ogrodu?

Może piszę niejasno... ale tak jak napisałem jestem początkującym w temacie i chciałbym rozpoznać temat.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	468780