dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie Przyłączenia do sieci kanalizacyjnej pomimo braku takiej w granicach działki

    Witam, przedsiębiorstwo kanalizacyjne wydało mi warunki techniczne przyłączenia do kanalizacji pomimo tego że sieć kanalizacyjna nie znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie mojej działki. Sieć ta znajduje się w odległości około 60 metrów od jej granicy. Całość budowy przyłącza, także tego poza granicami mojej działki spoczywał by w takim przypadku na mnie.

    Z tego co czytam to obowiązek przyłączenia się do sieci jest tylko wtedy gdy sieć ta znajduje się w pobliżu granicy działki, czyli mojego przypadku można wywnioskować że obowiązku raczej nie powinienem mieć skoro sieci niema.

    Czy miał ktoś podobna sytuację?
    Dom ponad 120 letni( kilka razy modernizowany, część dobudowana) nie całe 90 metrów. Średnio ocieplony. Ściany 15-20cm biały styropian, strop 10cm, podłoga 10cm.
    Pompa Samsung 9kw ehs, instalacja 100% grzejniki. Brak buforu. Dawniej kopciuch 11kw.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.329

    Domyślnie

    60 m to nie jest jakaś wielka odległość. Na forum były tematy w których budowa wymagała odległości ponad 150m a urząd nie dawał zezwolenia np.na szambo.
    Po drugie to interpretacja czy warunki są czy ich nie ma jest uzależniona od urzędu i ewentualnie od zakładu wodociągów.
    Po trzecie to urzędnik zażyczy sobie np. opinii zakładu wodociągów iż warunków przyłączenia nie ma lub są one nieopłacalne.
    Po czwarte to wyjściem z całej sytuacji jest przydomowa oczyszczalnia ścieków bowiem spełnia ona przepisy o zapewnieniu porządku i czystości a takze umożliwia wykluczenie przymusu przyłączenia do sieci kanalizacyjnej
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiertar

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Szczawnica, pow.*nowotarski
    Kod pocztowy
    34-460
    Posty
    226

    Domyślnie

    Zgadza się. Oczyszczalnia jest wyjściem z tematu. Jednak aby zgłosić budowę oczyszczalni ścieków potrzebne jest zaświadczenie o braku możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej i tutaj koło się zamyka....

    Pkt.2 i pkt.3 o jakim urzędzie i urzędniku mówisz?
    Dom ponad 120 letni( kilka razy modernizowany, część dobudowana) nie całe 90 metrów. Średnio ocieplony. Ściany 15-20cm biały styropian, strop 10cm, podłoga 10cm.
    Pompa Samsung 9kw ehs, instalacja 100% grzejniki. Brak buforu. Dawniej kopciuch 11kw.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony