dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 464 z 755
Pokaż wyniki od 9.261 do 9.280 z 15099
  1. #9261
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza wody właściwego pod względem prognozowanego zurzycia jak i samej jakości wody w moim mieście. Z wody docelowo będzie korzystać 4-osobowa rodzina, zurzycie racjonalne, dbamy o wodę więc nie leje sie ona strumeniami. Myślę, że jeśli byśmy przyjęli te 8m3 na miesiąc to będzie aż nadto. Średnio szacuje, że przez większość czasu będzie to jednak w granicach 6m3/miesiąc ponieważ rzadko kiedy wszyscy jesteśmy w komplecie.

    Jakość wody przedstawia się następująco. Nie mam pewności, z którego ujęcia woda jest dostarczana do mojego kranu (najprawdopodobniej ze względu na lokalizacje jest to ujęcie Wierzchowisko):

    .
    Mniejsze domy lub mieszkania w domach wielorodzinnych nie potrzebują tak wydajnego zmiękczacza jak willa z 3 łazienkami. Niewielkim gospodarstwom domowym wystarczy zmiękczacz o natężeniu przepływu do 2 m3/h i wydajności 2000-3000 l między regeneracjami. Zmiękczacze o takich parametrach zużywają małe ilości materiałów eksploatacyjnych i zwykle są na tyle niewielkie, że zajmują mało miejsca na ograniczonym metrażu. Domostwa 4- lub więcej osobowe, dysponujące więcej niż jedną łazienką, a więc z większym zapotrzebowaniem na wodę, powinny pomyśleć o wydajniejszym zmiękczaczu. Tylko urządzenie o większej ilości złoża jonowymiennego, lepszej wydajności między regeneracjami i zwiększonym natężeniu przepływu, dotrzyma tempa większej rodzinie i dużemu domowi.

    Uproszczony dobór zmiękczacza możesz zrobić TUTAJ
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  2. #9262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    ... Tylko urządzenie o większej ilości złoża jonowymiennego, lepszej wydajności między regeneracjami i zwiększonym natężeniu przepływu, dotrzyma tempa większej rodzinie i dużemu domowi.
    No to teraz będziemy się przerzucali cytatami z ulotek reklamowych...?

  3. #9263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza wody właściwego pod względem prognozowanego zurzycia jak i samej jakości wody w moim mieście. Z wody docelowo będzie korzystać 4-osobowa rodzina, zurzycie racjonalne, dbamy o wodę więc nie leje sie ona strumeniami. Myślę, że jeśli byśmy przyjęli te 8m3 na miesiąc to będzie aż nadto. Średnio szacuje, że przez większość czasu będzie to jednak w granicach 6m3/miesiąc ponieważ rzadko kiedy wszyscy jesteśmy w komplecie.

    Jakość wody przedstawia się następująco. Nie mam pewności, z którego ujęcia woda jest dostarczana do mojego kranu (najprawdopodobniej ze względu na lokalizacje jest to ujęcie Wierzchowisko):

    Załącznik 389895

    Proszę o poradę jaki zmiękczacz powinienem wybrać do swoich potrzeb.
    Przy tak niskim zużyciu i dosyć niskiej twardości nie ma sensu brać czegokolwiek powyżej 15 litrów złoża... Kosztowo będzie bardzo podobnie do większych modeli (praktycznie te same części, tylko mniej złoża) ale koszty eksploatacji będą niższe.

  4. #9264

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Witam,
    Ja odsyłam na stronę urządzeń do zmiękczania wody firmy Viessmann - TUTAJ
    Aquahome to linia urządzeń marki Viessmann, dzięki którym możliwe jest uzdatnianie wody w domach jednorodzinnych lub mieszkaniach. Zmiękczanie wody, polega na usuwaniu z niej jonów wapnia i magnezu i zastępowaniu ich jonami sodu. Zmiękczacze wody montuje się jednorazowo na głównym przyłączu wody zimnej w domu. Dzięki temu każdy dm3 wody przepływa przez zmiękczacz, a domownicy mają stały dostęp do miękkiej, uzdatnionej wody w domu. Stacje wymagają jedynie dosypania raz na kilka tygodni soli tabletkowanej.

    Co do pochodzenia i producenta...
    Zmiękczacz wody powinien pochodzić z pewnego źródła, najlepiej od producenta o wyrobionej renomie w dziedzinie uzdatniania wody w domu. Często w parze ze znaną marką idzie cena, która może być wyższa od konkurencyjnych urządzeń np. z Chin ale warto ponieść jednorazowo wyższy koszt, który zwróci się w postaci bezawaryjnego zmiękczacza i niskich kosztów eksploatacji.
    W pełni zgadzam się co do pochodzenia i producenta.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Louis_muniek ; 26-05-2017 o 07:30

  5. #9265
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.065
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał sagemini Zobacz post
    Proszę o pomoc w doborze zmiękczacza wody właściwego pod względem prognozowanego zurzycia jak i samej jakości wody w moim mieście. Z wody docelowo będzie korzystać 4-osobowa rodzina, zurzycie racjonalne, dbamy o wodę więc nie leje sie ona strumeniami. Myślę, że jeśli byśmy przyjęli te 8m3 na miesiąc to będzie aż nadto. Średnio szacuje, że przez większość czasu będzie to jednak w granicach 6m3/miesiąc ponieważ rzadko kiedy wszyscy jesteśmy w komplecie.

    Jakość wody przedstawia się następująco. Nie mam pewności, z którego ujęcia woda jest dostarczana do mojego kranu (najprawdopodobniej ze względu na lokalizacje jest to ujęcie Wierzchowisko):

    Załącznik 389895

    Proszę o poradę jaki zmiękczacz powinienem wybrać do swoich potrzeb.
    Twardość wody nie jest wysoka. Biorąc pod uwagę zużycie wody na poziomie 8 m3/mc zmiękczacz wyposażony w 20 litrów markowego złoża zmiękczającego regenerował się będzie co około 2 tygodnie. Tym samym stosunkowo rzadko będzie trzeba uzupełniać sól w zmiękczaczu.

    Warto również sprawdzić czy oferowany zmiękczacz posiada wbudowany mieszacz - pozwalający na wyregulowanie docelowej twardości wody.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  6. #9266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ostrzy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam
    potrzebuje porady w doborze filtrów wody ze studni. Głównymi problemami są chyba mangan i żelazo. W domu będzie mieszkało 6 osób. Prawdopobnie za 2 lata będzie woda miejska. Wyniki badania na obrazku: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	389933

  7. #9267
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ostrzy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    19

    Domyślnie

    Witam
    potrzebuje porady w doborze filtrów wody ze studni. Głównymi problemami są chyba mangan i żelazo. W domu będzie mieszkało 6 osób. Prawdopobnie za 2 lata będzie woda miejska. Wyniki badania na obrazku: http://pl.tinypic.com/r/25qaljo/9

  8. #9268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostrzy Zobacz post
    Witam
    potrzebuje porady w doborze filtrów wody ze studni. Głównymi problemami są chyba mangan i żelazo. W domu będzie mieszkało 6 osób. Prawdopobnie za 2 lata będzie woda miejska. Wyniki badania na obrazku: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badania.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	20,8 KB
ID:	389933
    Napowietrzyć wodę (hydrofor ocynkowany) i przepuścic przez duzy filtr ze złożem Pyrolox. Potrzebna do tego solidna pompa.

    Jest nieczytelna wartość twardości (520 czy 320)
    Pierwsza ekstremalna, druga bardzo wysoka.

  9. #9269
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ostrzy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Napowietrzyć wodę (hydrofor ocynkowany) i przepuścic przez duzy filtr ze złożem Pyrolox. Potrzebna do tego solidna pompa.
    Aktualnie mam JET 100A Wystarczy czy potrzeba czegoś większego?
    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Jest nieczytelna wartość twardości (520 czy 320)
    Pierwsza ekstremalna, druga bardzo wysoka.
    520 czyli do tego jeszcze jakis zmiękczacz?

  10. #9270
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostrzy Zobacz post
    Aktualnie mam JET 100A Wystarczy czy potrzeba czegoś większego?
    Zdecydowanie potrzebne będzie coś mocniejszego. I sprawdź wydajność studni żeby się nie okazało, że tam jest ograniczenie...

    520 czyli do tego jeszcze jakis zmiękczacz?
    Ja bym to widział dwustopniowo (bo jest też amoniak): pierwszy odżelaziacz (oczywiście z napowietrzeniem), a za nim filtr wielofunkcyjny do zmiękczania i usuwania amoniaku.

  11. #9271
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ostrzy

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-820
    Posty
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zdecydowanie potrzebne będzie coś mocniejszego. I sprawdź wydajność studni żeby się nie okazało, że tam jest ograniczenie...
    Wydajność źródła była z tego co pamiętam koło 3m3. Jak to teraz najłatwiej to sprawdzić teraz z zaistalowanym malym hydroforem? Woda do wiadra czas liczymy od zaczecia pracy pompy do jej końca pracy?
    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym to widział dwustopniowo (bo jest też amoniak): pierwszy odżelaziacz (oczywiście z napowietrzeniem), a za nim filtr wielofunkcyjny do zmiękczania i usuwania amoniaku.
    Pompa - > Hydrofor -> odżelaziacz (Pylox) -> Filtr wielofunkcyjny -> dalej w instalacje?
    Jakies konkretne filtry polecasz(Marki modele)?

  12. #9272
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SnajperMis

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Białobrzegi
    Kod pocztowy
    37-114
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Mogę prosić o pomoc. Czytam i czytam ale i tak nie jestem na 100% pewny jakie urządzenie wybrać dla siebie. Z tego co widzę na forum to najbardziej polecany jest sterownik clack. Na popularnym portalu aukcyjnym jest do kupienia sprzęt za 2100zł (chce wydać za wszystko około 2500zł)
    Specyfikacja techniczna:

    model urządzenia - Clack 30 EI
    głowica Clack WS1 EI - Chronometric - Downflow - With mixing
    zbiornik ciśnieniowy 10 x 35
    typ sterownika - WS1 EI
    typ wyświetlacza - LCD
    typ urządzenia - dwuelementowe
    objętość żywicy - 30 litrów
    rodzaj wypełnienia - żywica jonowymienna kationit silnie kwaśny Purolite C100E
    trwałość żywicy - ok. 20 lat
    czas trwania regeneracji - ok. 2h
    wydajność szczytowa - do 2 m3/h

    .Zużycia wody jeszcze nie znam bo za 2 miesiące mamy się wprowadzić, ale myślę, że około 6 do 8m3/mc. 3 osoby (w przyszłości pewnie 4). Woda wodociągowa, twardość 380 mgCaCO3/l.
    Proszę o opinię.
    Pozdrawiam

  13. #9273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostrzy Zobacz post
    Wydajność źródła była z tego co pamiętam koło 3m3. Jak to teraz najłatwiej to sprawdzić teraz z zaistalowanym malym hydroforem? Woda do wiadra czas liczymy od zaczecia pracy pompy do jej końca pracy?

    Pompa - > Hydrofor -> odżelaziacz (Pylox) -> Filtr wielofunkcyjny -> dalej w instalacje?
    Jakies konkretne filtry polecasz(Marki modele)?
    3m3 to może być ciut za mało lub na granicy wypłukania 10" filtra ze złożem Pyrolox. Sprawdź dokładnie tą wydajność.

  14. #9274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał SnajperMis Zobacz post
    Witam. Mogę prosić o pomoc. Czytam i czytam ale i tak nie jestem na 100% pewny jakie urządzenie wybrać dla siebie. Z tego co widzę na forum to najbardziej polecany jest sterownik clack. Na popularnym portalu aukcyjnym jest do kupienia sprzęt za 2100zł (chce wydać za wszystko około 2500zł)
    Specyfikacja techniczna:

    model urządzenia - Clack 30 EI
    głowica Clack WS1 EI - Chronometric - Downflow - With mixing
    zbiornik ciśnieniowy 10 x 35
    typ sterownika - WS1 EI
    typ wyświetlacza - LCD
    typ urządzenia - dwuelementowe
    objętość żywicy - 30 litrów
    rodzaj wypełnienia - żywica jonowymienna kationit silnie kwaśny Purolite C100E
    trwałość żywicy - ok. 20 lat
    czas trwania regeneracji - ok. 2h
    wydajność szczytowa - do 2 m3/h

    .Zużycia wody jeszcze nie znam bo za 2 miesiące mamy się wprowadzić, ale myślę, że około 6 do 8m3/mc. 3 osoby (w przyszłości pewnie 4). Woda wodociągowa, twardość 380 mgCaCO3/l.
    Proszę o opinię.
    Pozdrawiam
    Z opisu wynika, że to głowica czasowa... lepiej szukaj objętościowej.
    Przy takim zużyciu spokojnie wystarczy Ci 25 litrów złoża... a samo złoże mogłoby być monosferyczne. Ale w takim budżecie może być ciężko się zamknąć z wszystkimi bajerami.

  15. #9275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostrzy Zobacz post
    Wydajność źródła była z tego co pamiętam koło 3m3. Jak to teraz najłatwiej to sprawdzić teraz z zaistalowanym malym hydroforem? Woda do wiadra czas liczymy od zaczecia pracy pompy do jej końca pracy?
    Z taką pompą może być problem bo nie wiadomo czy ograniczeniem jest pompa czy wydajność źródła... jakbyś miał mocniejszą pompę to można by to określić... a przy wierceniu studni nie było to robione?

  16. #9276
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kazik13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Konopiska
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,

    Prosiłbym o pomoc ewentualną weryfikację stacji uzdatniania wody z studni głębinowej o głębokości 17m.
    Pompa (tymczasowo mam zamiar ją wymienić ) grundfos 2.5m3/h podnoszenie 36m, zbiornik 80l z membraną. Dom jednorodzinny parterowy 2 łazienki kuchnia. Szambo ale planuje w przyszłości oczyszczalnie ścieków. Szacuję że zużywamy około 8-10m3 wody

    Badanie wody wykazało przekroczony mangan.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	390156

    Napisałem do kilku firm i otrzymałem takie rozwiązania
    Stopień 1
    Filtr wstępny mechaniczny - korpus narurowy SUPREME H10B-S - 10"
    Stopień 2
    System Multifunkcyjny - SUPREME MULTI Supreme
    lub
    Logix 255/760 Ecomix
    lub
    MULTI BNT AM 25


    Czy tego typu rozwiązania poradzą sobie z usunięciem Mn??

    Z góry dziękuje za wszelakie rady

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Kazik13 ; 29-05-2017 o 15:53 Powód: -

  17. #9277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazik13 Zobacz post
    Witam,

    Prosiłbym o pomoc ewentualną weryfikację stacji uzdatniania wody z studni głębinowej o głębokości 17m.
    Pompa (tymczasowo mam zamiar ją wymienić ) grundfos 2.5m3/h podnoszenie 36m, zbiornik 80l z membraną. Dom jednorodzinny parterowy 2 łazienki kuchnia. Szambo ale planuje w przyszłości oczyszczalnie ścieków. Szacuję że zużywamy około 8-10m3 wody

    Badanie wody wykazało przekroczony mangan.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	badanie wody.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	390156

    Napisałem do kilku firm i otrzymałem takie rozwiązania
    Stopień 1
    Filtr wstępny mechaniczny - korpus narurowy SUPREME H10B-S - 10"
    Stopień 2
    System Multifunkcyjny - SUPREME MULTI Supreme
    lub
    Logix 255/760 Ecomix
    lub
    MULTI BNT AM 25


    Czy tego typu rozwiązania poradzą sobie z usunięciem Mn??

    Z góry dziękuje za wszelakie rady

    Pozdr.

    Badz swiadomy ze wspomniane filtry także zmiękczą Ci wodę do 0.
    Taka ilość manganu ani nie będzie szkodliwa ani widoczna, w sensie że nie będzie zostawiac sladów przy takim pH.
    Się bardzo boisz, to sobie załóż osmozę do picia.

  18. #9278
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kazik13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Konopiska
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Badz swiadomy ze wspomniane filtry także zmiękczą Ci wodę do 0.
    Taka ilość manganu ani nie będzie szkodliwa ani widoczna, w sensie że nie będzie zostawiac sladów przy takim pH.
    Się bardzo boisz, to sobie załóż osmozę do picia.
    No własnie na razie robie rozeznanie....rozeznania z wysyłaniem ofert do firm co mogą zaoferować aby rozwiazać ten problem z Manganem.

    Ogromna prośba o jakieś przykłady propozycjie.

    Pozdr.

  19. #9279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazik13 Zobacz post
    No własnie na razie robie rozeznanie....rozeznania z wysyłaniem ofert do firm co mogą zaoferować aby rozwiazać ten problem z Manganem.

    Ogromna prośba o jakieś przykłady propozycjie.

    Pozdr.
    Pytanie co chcesz z woda zrobic. Bo jak wyślesz badania do firm z pytanie co Oni proponują, to Oni Ci zawsze probują kolumnę zygmunta sprzedać.

    CHcesz dodatkowo wodę zmiękczac?

    Jesli nie to potrzebujesz niezbyt wielkiego odżelaziacza z dobrym złożem, katalitycznym, nawet przy ph7 powinien usunąć tak małą ilość Mn. Która to jak wspominam ani nie bedzie brudzić sanitariatów, anie nie będzie szkodliwa.

    Powyższe filtry usunąć i mangan i twardość. Pytanie czy tego chcesz.

  20. #9280
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kazik13

    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Konopiska
    Kod pocztowy
    42-274
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Pytanie co chcesz z woda zrobic. Bo jak wyślesz badania do firm z pytanie co Oni proponują, to Oni Ci zawsze probują kolumnę zygmunta sprzedać.

    CHcesz dodatkowo wodę zmiękczac?

    Jesli nie to potrzebujesz niezbyt wielkiego odżelaziacza z dobrym złożem, katalitycznym, nawet przy ph7 powinien usunąć tak małą ilość Mn. Która to jak wspominam ani nie bedzie brudzić sanitariatów, anie nie będzie szkodliwa.

    Powyższe filtry usunąć i mangan i twardość. Pytanie czy tego chcesz.
    Twardość wody raczej nie chciałbym zmiękczać. Głównie chodzi o ten Mn.

    Troszkę doczytałem że w odżelaziaczach katalitycznych istotna jest również głowica i tutaj rekomendowana rekomendowany jest clack.
    Butla to chyba 10x54 czyli 160cm wysoka. Samo złoże to juz powinna dobrać firma oferująca taki zestaw na podstawie tego co podałem powyżej?...przykładowo Aqua luxe, Crystal Right?

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez Kazik13 ; 29-05-2017 o 19:02

Strona 464 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony