dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 754
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 15062
  1. #4041

    Domyślnie

    Mam jeszcze kolejne 2 pytanka odnośnie zmiękczacza:
    1. Swego czasu pojawił mi się na muszlach i w okolicach korka umywalki różowy nalot. Ostatnio tego nie było, ale ciekawi mnie co to mogło być?
    2. W jaki sposób czyścić "cabinet"? Trzeba zbiornik z jonitem zdemontować, czy da się jakoś bez rozbierania całości?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  2. #4042
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Mam jeszcze kolejne 2 pytanka odnośnie zmiękczacza:
    1. Swego czasu pojawił mi się na muszlach i w okolicach korka umywalki różowy nalot. Ostatnio tego nie było, ale ciekawi mnie co to mogło być?
    2. W jaki sposób czyścić "cabinet"? Trzeba zbiornik z jonitem zdemontować, czy da się jakoś bez rozbierania całości?
    1. Nie mam pojęcia.
    2. Najlepiej byłoby to zrobić bez rozbierania całości (żeby to rozmontować trzeba odkręcić głowicę). Może nie jest to najwygodniejsze, ale da się to zrobić

  3. #4043

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Mam jeszcze kolejne 2 pytanka odnośnie zmiękczacza:
    1. Swego czasu pojawił mi się na muszlach i w okolicach korka umywalki różowy nalot. Ostatnio tego nie było, ale ciekawi mnie co to mogło być?
    2. W jaki sposób czyścić "cabinet"? Trzeba zbiornik z jonitem zdemontować, czy da się jakoś bez rozbierania całości?
    1. Sprawdż co się dzieje w spłuczkach (czy masz taki sam nalot?)
    2. Jeżeli masz zawór spustowy w cabinecie, to możesz użyć jakiegoś detergentu. Jeżeli nie, to tylko woda i mop. Najlepiej odkręcić głowicę i wyjąć butlę. Ale do tego potrzebne są dwie osoby. Przy odkręcaniu głowicy może Ci się wysunąć lanca ze złoża. Jeżeli tego nigdy nie robiłeś, to nie próbuj.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 26-10-2012 o 22:30

  4. #4044

    Domyślnie

    1. Być może był, ale teraz śladu po nim nie ma. To było kilka tygodni temu. Mam podejrzenie, że mogło się pojawić na skutek braku regeneracji złoża prze więcej niż 2 tyg., ale to tylko podejrzenie.
    2. Dzięki, w takim razie będę jakoś kombinował bez odkręcania.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  5. #4045

    Domyślnie

    Jeżeli masz koszyk górny (na lancy pod głowicą), to możesz położyć zmiękczacz na podłodze, wtedy łatwiej wypłuczesz cabinet.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 29-10-2012 o 11:42

  6. #4046

    Domyślnie

    Panowie
    Czy zbiornik ocynk 300l z aspiratorem należy na starcie napompować czy aspirator ma sam zadbać o poduszke? tzn wtłoczyć tyle powietrza żeby od razu działało jak trzeba?
    Chodzi mi to już z tydzień ale poduszka raczej jest za mała bo od wyłączenia do włączenia pompy można pobrać tylko 15l wody z zbiornika...
    Włącznik ciśnieniowy ustawiony od 3 do 5atm, aspirator zasysa powietrze do 4atm czyli teoretycznie więcej niż trzeba, woda biała od powietrza a poduszka raczej nie przybywa...nie zdarzyło się żeby odpowietrznik autoamtyczny coś wypuszczał. Odpowietrznik zamontowany na górnym króćcu 1/2" (tym od wodowskazu-którego nie montowałem).Przy takich ustawieniach mam ok 70l/min już na wyjściu za zbiornikiem / aspiratorem (pompa bez oporów ma 100l/min i max 7,5atm, 1,5kw). To jak powinienem "ręcznie" napompować poduszke czy przy aspiratorze nietrzeba i problem leży gdzie indziej bo 15l pomiedzy wł/wył pompy to mało... ?
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcin_a3 ; 29-10-2012 o 21:29

  7. #4047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    Panowie
    Czy zbiornik ocynk 300l z aspiratorem należy na starcie napompować czy aspirator ma sam zadbać o poduszke? tzn wtłoczyć tyle powietrza żeby od razu działało jak trzeba?
    Chodzi mi to już z tydzień ale poduszka raczej jest za mała bo od wyłączenia do włączenia pompy można pobrać tylko 15l wody z zbiornika...
    Włącznik ciśnieniowy ustawiony od 3 do 5atm, aspirator zasysa powietrze do 4atm czyli teoretycznie więcej niż trzeba, woda biała od powietrza a poduszka raczej nie przybywa...nie zdarzyło się żeby odpowietrznik autoamtyczny coś wypuszczał. Odpowietrznik zamontowany na górnym króćcu 1/2" (tym od wodowskazu-którego nie montowałem).Przy takich ustawieniach mam ok 70l/min już na wyjściu za zbiornikiem / aspiratorem (pompa bez oporów ma 100l/min i max 7,5atm, 1,5kw). To jak powinienem "ręcznie" napompować poduszke czy przy aspiratorze nietrzeba i problem leży gdzie indziej bo 15l pomiedzy wł/wył pompy to mało... ?
    Pozdrawiam
    Gorny krociec jest dosyc wysoko. A to oznacza, ze jesli poduszka powietrzna przy niskim cisnieniu (3atm) mialby sie zaczynac ponizej tego krocca, to za kazdym spadkiem cisnieniea, przez odpowietrznik by jej ciut ubywalo.
    Tak samo, jesli na wstepie dopompujesz (nawet zamykajac odpowietrznik) to potem po malu sobie nadmiar ucieknie, i zostanie tyle poduszki, ile pozwala dolne i gorne cisnienie i wysokosc polozenia odpowietrznika.
    W takim ukladzie podjerzewam, ze nie masz szansy na duuzo wiecej wody pomiedzy 3 i 5 atm.

    Teoretycznie mozna polaczyc 1/2calowa rurka oba krocce i zamontowac odpowietrznik nizej.

    marcin

  8. #4048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Gorny krociec jest dosyc wysoko. A to oznacza, ze jesli poduszka powietrzna przy niskim cisnieniu (3atm) mialby sie zaczynac ponizej tego krocca, to za kazdym spadkiem cisnieniea, przez odpowietrznik by jej ciut ubywalo.
    Tak samo, jesli na wstepie dopompujesz (nawet zamykajac odpowietrznik) to potem po malu sobie nadmiar ucieknie, i zostanie tyle poduszki, ile pozwala dolne i gorne cisnienie i wysokosc polozenia odpowietrznika.
    W takim ukladzie podjerzewam, ze nie masz szansy na duuzo wiecej wody pomiedzy 3 i 5 atm.

    Teoretycznie mozna polaczyc 1/2calowa rurka oba krocce i zamontowac odpowietrznik nizej.

    marcin
    Dzięki jak zawsze.

    tak mylałem nad obniżeniem odpowietrznika na rurce miedzy króćcami od wodowskazu ale wolałem zapytać czy moze coś innego nie jest źle.
    Przerobie jutro ten temat.
    Pozdrawiam

  9. #4049

    Domyślnie

    Jeżeli masz aspirator, to nie musisz dopompowywać powietrza.
    Po pierwsze primo, po co Ci tak wysokie ciśnienie (powino wystarczyć min. 2,5 bara, max. 3,5 bara, chyba, że mieszkasz w wysokościowcu).
    Po drugie primo, czy w odpowietrzniku odkręciłeś nakrętkę? (może głupie pytanie, ale warto się upewnić).
    Po trzecie, to możesz zrobić, jak napisał Jastrząb, zamontować odpowietrznik niżej.

  10. #4050

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Jeżeli masz aspirator, to nie musisz dopompowywać powietrza.
    Po pierwsze primo, po co Ci tak wysokie ciśnienie (powino wystarczyć min. 2,5 bara, max. 3,5 bara, chyba, że mieszkasz w wysokościowcu).
    Po drugie primo, czy w odpowietrzniku odkręciłeś nakrętkę? (może głupie pytanie, ale warto się upewnić).
    Po trzecie, to możesz zrobić, jak napisał Jastrząb, zamontować odpowietrznik niżej.
    1.Nie to nie wyskokościowiec a zwykły domek ale tak z ustawień wyszło że 2 odżelaziacze (14x65 i 10x54) lepiej płuczą się od 3 atm, poniżej jakoś słabo "na ucho" to idzie...pozatym niektórzy tu w domu mi marudzą ze przy 2,5 im do wanny za wolno woda leci...mi przysznic chodzi ok więc niewiem.
    2.Tak odkręciłem
    3. Tak też uczynie chyba że ->
    ->4. Co zyskam ustawiając niższe ciśnienie?

    edit

    5. Sprawdziłem na szybko
    -na ciśnieniu 5 do 3 atm oddaje 15litrów
    -na ciśnieniu 4 do 2 atm oddaje 23litry
    Zakres pracy między wł/wył taki sam bo 2 atm ale niby lepiej na niższym ciśnieniu choć alej szału niema.
    6. Ja całyczas zakładam że mogę mieć błędy w instalacji jak i rrozumieniu pewnych zagadnień dlatego Was Panowie pytam jako osoby doświadczone w temacie
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcin_a3 ; 30-10-2012 o 00:15

  11. #4051

    Domyślnie

    No to chyba tylko pozostaje zamontowanie odpowietrznika niżej (tak na 1/3 - 1/4 wysokości, od góry zbiornika).
    Łącząc dolny i górny króciec od wodowskszu, nie zapomnij o holendrze (inaczej tego nie połączysz).
    Powdzenia!
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 30-10-2012 o 01:07

  12. #4052
    kwiatek6324
    Guest
    kwiatek6324

    Domyślnie

    No i przyszla kolej na mnie.
    Odebralem wyniki z Sanepidu i musze dobrac instalacje.
    Na razie nie mam nic, w sensie hydroforu itp.

    Bakterii nie stwierdzono.

    Wskazniki chemiczne:
    3. Utlenialnosc KMnO4 1,44 -> max 5
    4. Twardosc 236 ->max 500
    5. Amoniak: 0,4 -> max 0,5
    6.Azotyny: <0,006
    7.Azotany: < 0,5
    8.Chlorki 7,0 -> max 250
    9. Zelazo 1418 -> max 200
    10. Mangan 206 -> max 50

    Fizyczne:

    11. Metnosc 6,9 -> max 1
    12 Barwa 25+-5
    13 Zapach: nieakceptowalny
    14 pH 7,3 max 6,5-9,5


    -----
    Tak czytajac troche watku wyglada ze czeka mnie odzelaziacz + odmanganiacz.
    Czy cos jeszcze ?
    Nie wiem co z metnoscia...

    A takze jakie konkretne modele urzadzen wybrac..

    Bardzo dziekuje za pomoc.

    Pozdrawiam
    AK

  13. #4053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Lampa UV TMA

    Ktoś kiedyś proponował mi tutaj lampę UV od TMA. No i teraz mam dylemat, o co chodzi w lampach V25 (i LA) oraz V40 - przepływy bardzo różne a żarnik ten sam - o co tu chodzi i jak to możliwe?
    Moze wersja 40 jest po prostu wiekszej srednicy? Nie wiem jakie jest tlumienie UV w wodzie, ale jesli pare cm dodatkowej warstwy wody nie robi "wielkiej" roznicy co do dawki, to wystarczy wlozyc zarnik w rure wiekszej srednicy i gotowe.

    marcin

  14. #4054

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    ...tak na 1/3 - 1/4 wysokości, od góry zbiornika...!

    No to tu chyba będzie kłopot bo już teraz górny króciec 1/2" jest równo w 1/3 wysokości zbiornika patrząc od góry (zbiornik ok 120cm wys, króciec górny 80cm od dołu i 40cm od góry...)

    Czyli obniżając odpowietrznik zbliże się badrziej do połowy wyskości zbiornika. Może problem leży gdzieś indziej z tą poduszką? wlot wody mam od góry przez dysze rozbryzową. Chyba że przy ciśnieniach pracy 3-5 poduszka po sprężeniu wypadnie dużo ponad odpowietrznikiem? ale wtedy bez zmiany wysokości odpowietrznika teoretycznie wystarczyłoby sprężarką dobić powietrza i napompować wody już pod zadanym ciśnieniem i powinno być ok? gdyby było lato to po skroplonej wodzie bym wiedział chociaż ile tej wody tam jest ...
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcin_a3 ; 30-10-2012 o 11:35

  15. #4055

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Lampa UV TMA

    Ktoś kiedyś proponował mi tutaj lampę UV od TMA. No i teraz mam dylemat, o co chodzi w lampach V25 (i LA) oraz V40 - przepływy bardzo różne a żarnik ten sam - o co tu chodzi i jak to możliwe?
    Zadzwoń do nich! Właściciel firmy zna się na tym co robi. Odpowie Ci na każde Twoje pytanie. Kilka razy dzwoniłem do TMA i jestem zadowolony.
    Najlepiej pytać u żródła.

  16. #4056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    No to tu chyba będzie kłopot bo już teraz górny króciec 1/2" jest równo w 1/3 wysokości zbiornika patrząc od góry (zbiornik ok 120cm wys, króciec górny 80cm od dołu i 40cm od góry...)

    Czyli obniżając odpowietrznik zbliże się badrziej do połowy wyskości zbiornika. Może problem leży gdzieś indziej z tą poduszką? wlot wody mam od góry przez dysze rozbryzową. Chyba że przy ciśnieniach pracy 3-5 poduszka po sprężeniu wypadnie dużo ponad odpowietrznikiem? ale wtedy bez zmiany wysokości odpowietrznika teoretycznie wystarczyłoby sprężarką dobić powietrza i napompować wody już pod zadanym ciśnieniem i powinno być ok? gdyby było lato to po skroplonej wodzie bym wiedział chociaż ile tej wody tam jest ...
    Pozdrawiam
    Sprawdź jeszcze poduszkę (przy max. ciśnieniu powinna być jakieś 10-15 cm powyżej króćca, na którym masz zamontowany odpowietrznik). Poduszkę łatwo sprawdzić jeżeli zbiornik Ci się "rosi". Możesz też sprawdzić dotykając zbiornika ręką (woda jest zimniejsza).

  17. #4057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    No to tu chyba będzie kłopot bo już teraz górny króciec 1/2" jest równo w 1/3 wysokości zbiornika patrząc od góry (zbiornik ok 120cm wys, króciec górny 80cm od dołu i 40cm od góry...)

    Czyli obniżając odpowietrznik zbliże się badrziej do połowy wyskości zbiornika. Może problem leży gdzieś indziej z tą poduszką? wlot wody mam od góry przez dysze rozbryzową. Chyba że przy ciśnieniach pracy 3-5 poduszka po sprężeniu wypadnie dużo ponad odpowietrznikiem? ale wtedy bez zmiany wysokości odpowietrznika teoretycznie wystarczyłoby sprężarką dobić powietrza i napompować wody już pod zadanym ciśnieniem i powinno być ok? gdyby było lato to po skroplonej wodzie bym wiedział chociaż ile tej wody tam jest ...
    Pozdrawiam
    Oproznij zbiornik. Na starcie pusty napompuj powiettrzem do powiedzmy 2atm. Co pare dni obserwuj czas pracy pompy. Powinien spadac (poprzez odpowietrzanie sie nadamiaru poduszki). Jesli po prau dniach ustabilizuje sie na tym samym poziomie co teraz bedzie to znaczylo, ze wszystko jest OK, tzn, taki poziom wody max/min jest ustalony poprzez cisnienie max/min i poziom odpowietrzenia.

    Ile mozna przeniesc na dol odpowietrzenie? Ciezko powiedziec. Im mniej wody (a wiecej powietrza) tym krocej woda bedzie miala kontakt z powietrzem i krocej sie bedzie utleniala. Mniej sie utleni w zbiorniku tym glebiej zelazo bedzie wchodzilo w zloze. Tyle ze jak przyjdzie wieczor i 2-3 osoby nawet biora prysznic/kapia sie, uzwaja WC, moze sie okazac ze zuzuja cala wode ze zbiornika i na filtry bedzie leciec tez woda nie utleniona w zbiorniku. Na pewno przy takim systemie beda wahania w poziomie utlenienia zelaza w zbiorniku.
    Jak mam 3.5mg Fe i 0,5Mn. Odpowietrznik jest w polowie zbiornika i wszystko dziala. Jak pisalem, 13" Birm usuwa wszystko obecnie.

    marcin

  18. #4058

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Sprawdź jeszcze poduszkę (przy max. ciśnieniu powinna być jakieś 10-15 cm powyżej króćca, na którym masz zamontowany odpowietrznik). Poduszkę łatwo sprawdzić jeżeli zbiornik Ci się "rosi". Możesz też sprawdzić dotykając zbiornika ręką (woda jest zimniejsza).
    Niestety ale woda na instalacji przestała się skraplać wraz z końcem lata...a "na dotyk" jest raczej zimno wszędzie. Instalacja jest w piwnicy, praktycznie stała temperatura 15'c (mam termometr ze wzgldu na rozpuszczalność KMnO4 dla drugiego odżelaziacza z GS plus), zbiornik jest jakby cały zimny. Poduszka nie ubywa napewno w żadnych nieszczelnościach np zostawione 5atm wieczorem-rano dalej jest 5.


    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Oproznij zbiornik. Na starcie pusty napompuj powiettrzem do powiedzmy 2atm. Co pare dni obserwuj czas pracy pompy. Powinien spadac (poprzez odpowietrzanie sie nadamiaru poduszki). Jesli po prau dniach ustabilizuje sie na tym samym poziomie co teraz bedzie to znaczylo, ze wszystko jest OK, tzn, taki poziom wody max/min jest ustalony poprzez cisnienie max/min i poziom odpowietrzenia.

    Ile mozna przeniesc na dol odpowietrzenie? Ciezko powiedziec. Im mniej wody (a wiecej powietrza) tym krocej woda bedzie miala kontakt z powietrzem i krocej sie bedzie utleniala. Mniej sie utleni w zbiorniku tym glebiej zelazo bedzie wchodzilo w zloze. Tyle ze jak przyjdzie wieczor i 2-3 osoby nawet biora prysznic/kapia sie, uzwaja WC, moze sie okazac ze zuzuja cala wode ze zbiornika i na filtry bedzie leciec tez woda nie utleniona w zbiorniku. Na pewno przy takim systemie beda wahania w poziomie utlenienia zelaza w zbiorniku.
    Jak mam 3.5mg Fe i 0,5Mn. Odpowietrznik jest w polowie zbiornika i wszystko dziala. Jak pisalem, 13" Birm usuwa wszystko obecnie.

    marcin
    Może od końca Twojej odpowiedzi zaczne:
    Przy moim 10mg Fe po 5 dniach pracy od regeneracji odżelaziaczy mam dalej 0 żelaza na wyjściu. Pierwszy odżelaziacz 14x65 do pary z zbiornikiem 300l przy normalnym użytkowaniu już po 2 regeneracji zaczął ściągać całe żelazo tak że na 10x54 z greensandem idzie czysta woda i tak mierze co dziń a dziś mija 5 dni pracy, natomiast przy dużym obciążeniu-ostatnio przepuściłem ponad 1m3 w jednym ciągu przez niecałą godzine (czyli woda w zbiorniku 300l tylko łapała powietrze bez "stania"), pierwszy odżelaziacz ściągał 7mg a 3mg szły na greensand, po tym już przy normalnym poborze po pewnym czasie znów 14x65 sciąga wszystko czyli wychodzi że większe obciążenia u mnie niewymagają długiego kontaktu wody z tlenem. Choć wolę żeby jednak woda trochę sobie stała w tym zbiorniku bez dużego zmniejszania jego pojemności poduszką. Zastanawiam się jeszcze nad innym rozwiązaniem tzn jak wiesz mam ten bufor wody uzdatnionej z zbiornika przeponowego więc zastanawiam się czy nie wpiąć go od razu za ocynkowanym. Miałoby to wyglądać tak że ocynkowany zbiornik dostałby odpowietrznik dużo niżej tak by poduszka była b.duża i służyłby tylko jako "natleniacz" a zanim w zbiorniku "przeponowym" woda miałaby czas żeby kontaktować się z tlenem a następnie szła by na odżelaziacze. Ten mój zbiornik przeponowy ma na górze wyjście 1/2" połączone z workiem i teraz mam tam podpięty dodatkowy odpowietrznik tak by do domu nie leciało za dużo wody z tlenem wiec o "zapowietrzanie worka" niatrzeba się martwić w przypadku podpięcia go jako zbiornika "kontaktowego". Tylko czy to co wymyśliłem jest mądre? wiem długi ten post ale chciałbym żeby ta instalacja chodziła w miare poprawnie bo dla pompy to nie za dobrze tak często załączać się.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcin_a3 ; 30-10-2012 o 13:48

  19. #4059
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    Niestety ale woda na instalacji przestała się skraplać wraz z końcem lata...a "na dotyk" jest raczej zimno wszędzie. Instalacja jest w piwnicy, praktycznie stała temperatura 15'c (mam termometr ze wzgldu na rozpuszczalność KMnO4 dla drugiego odżelaziacza z GS plus), zbiornik jest jakby cały zimny. Poduszka nie ubywa napewno w żadnych nieszczelnościach np zostawione 5atm wieczorem-rano dalej jest 5.




    Może od końca Twojej odpowiedzi zaczne:
    Przy moim 10mg Fe po 5 dniach pracy od regeneracji odżelaziaczy mam dalej 0 żelaza na wyjściu. Pierwszy odżelaziacz 14x65 do pary z zbiornikiem 300l przy normalnym użytkowaniu już po 2 regeneracji zaczął ściągać całe żelazo tak że na 10x54 z greensandem idzie czysta woda i tak mierze co dziń a dziś mija 5 dni pracy, natomiast przy dużym obciążeniu-ostatnio przepuściłem ponad 1m3 w jednym ciągu przez niecałą godzine (czyli woda w zbiorniku 300l tylko łapała powietrze bez "stania"), pierwszy odżelaziacz ściągał 7mg a 3mg szły na greensand, po tym już przy normalnym poborze po pewnym czasie znów 14x65 sciąga wszystko czyli wychodzi że większe obciążenia u mnie niewymagają długiego kontaktu wody z tlenem. Choć wolę żeby jednak woda trochę sobie stała w tym zbiorniku bez dużego zmniejszania jego pojemności poduszką. Zastanawiam się jeszcze nad innym rozwiązaniem tzn jak wiesz mam ten bufor wody uzdatnionej z zbiornika przeponowego więc zastanawiam się czy nie wpiąć go od razu za ocynkowanym. Miałoby to wyglądać tak że ocynkowany zbiornik dostałby odpowietrznik dużo niżej tak by poduszka była b.duża i służyłby tylko jako "natleniacz" a zanim w zbiorniku "przeponowym" woda miałaby czas żeby kontaktować się z tlenem a następnie szła by na odżelaziacze. Ten mój zbiornik przeponowy ma na górze wyjście 1/2" połączone z workiem i teraz mam tam podpięty dodatkowy odpowietrznik tak by do domu nie leciało za dużo wody z tlenem wiec o "zapowietrzanie worka" niatrzeba się martwić w przypadku podpięcia go jako zbiornika "kontaktowego". Tylko czy to co wymyśliłem jest mądre? wiem długi ten post ale chciałbym żeby ta instalacja chodziła w miare poprawnie bo dla pompy to nie za dobrze tak często załączać się.
    Pozdrawiam
    Widzisz, mowielm ze pouzywasz tego duzego odzelaziacza to sie poprawi. Tu prosze juz po 2 cyklach jest lepiej i potrafi cale zelazo sciagnac

    Zwiekszenie pojemnosci zbiornika na utlenianie ma jak najbardziej sens. Tylko ze ja bym na twoim miejscu zaczekal jeszcze z miesiac, zeby sie przekonac na ile sie ten duzy odzelaziacz "wypracuje". Wtedy zrobil jeszcze raz eksperyment z puszczeniem 1m3 wody. Wtedy zadecydujesz. Bo moze sie okazac ze po miesiacu to i przy takim duzym poborze filtr sciagnie cale lub prawie cale Fe.

    Po za tym jesli nie zamierzasz wyrzucic 2 filtra z greensandem, to chyba nie ma sensu mieszac, przestawiac. Co by zostalo po 1 stopniu greensand usunie. Jesli zamierzasz odlaczyc ze wzgledu na koszty ten greensand, to zwiekszenie pojemnosci zbiornika przed filtrem, pewnie by mialo sens.

    NIe pamietam czy i ile miales manganu. W sytuacji gdy na greensand poszlo by tylko troche i czasem zelaza, to on sobie wtedy wysmienicie poradzi z tym manganem wlasnie.

    marcin

  20. #4060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    Miałoby to wyglądać tak że ocynkowany zbiornik dostałby odpowietrznik dużo niżej tak by poduszka była b.duża i służyłby tylko jako "natleniacz" a zanim w zbiorniku "przeponowym" woda miałaby czas żeby kontaktować się z tlenem a następnie szła by na odżelaziacze. Ten mój zbiornik przeponowy ma na górze wyjście 1/2" połączone z workiem i teraz mam tam podpięty dodatkowy odpowietrznik tak by do domu nie leciało za dużo wody z tlenem wiec o "zapowietrzanie worka" niatrzeba się martwić w przypadku podpięcia go jako zbiornika "kontaktowego".
    Zbiorniki przeponowe nie są przelotowe.Powietrze może ewentualnie zginąć ze śmiechu, przelatując pod zbiornikiem.
    A tak przy okazji, jaki to model tego zbiornika przeponowego? Większość zbiorników ma membranę z jednym otworem (na dole). Na górze mają wentylek, albo podłączenie do manometru (który mierzy ciśnienie powietrza, czyli pośrednio wody).
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 30-10-2012 o 17:47

Strona 203 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony