dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 204 z 754
Pokaż wyniki od 4.061 do 4.080 z 15062
  1. #4061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Lampa UV TMA

    Ktoś kiedyś proponował mi tutaj lampę UV od TMA. No i teraz mam dylemat, o co chodzi w lampach V25 (i LA) oraz V40 - przepływy bardzo różne a żarnik ten sam - o co tu chodzi i jak to możliwe?
    Może różnią się ilością żarników?

  2. #4062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    No i przyszla kolej na mnie.
    Odebralem wyniki z Sanepidu i musze dobrac instalacje.
    Na razie nie mam nic, w sensie hydroforu itp.

    Bakterii nie stwierdzono.

    Wskazniki chemiczne:
    3. Utlenialnosc KMnO4 1,44 -> max 5
    4. Twardosc 236 ->max 500
    5. Amoniak: 0,4 -> max 0,5
    6.Azotyny: <0,006
    7.Azotany: < 0,5
    8.Chlorki 7,0 -> max 250
    9. Zelazo 1418 -> max 200
    10. Mangan 206 -> max 50

    Fizyczne:

    11. Metnosc 6,9 -> max 1
    12 Barwa 25+-5
    13 Zapach: nieakceptowalny
    14 pH 7,3 max 6,5-9,5


    -----
    Tak czytajac troche watku wyglada ze czeka mnie odzelaziacz + odmanganiacz.
    Czy cos jeszcze ?
    Nie wiem co z metnoscia...

    A takze jakie konkretne modele urzadzen wybrac..

    Bardzo dziekuje za pomoc.

    Pozdrawiam
    AK
    Mętność na pewno się zmniejszy po usunięciu żelaza i manganu oraz po przejściu przez każdy filtr - na tym etapie nie przejmuj się nią.
    Odżelaziacz ci się przyda - jaki to już inna kwestia. Było o tym kilka razy: jakie masz/przewidujesz zużycie, jakie są możliwości odprowadzenia ścieków, jaka studnia i pompa, itd?

  3. #4063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Widzisz, mowielm ze pouzywasz tego duzego odzelaziacza to sie poprawi. Tu prosze juz po 2 cyklach jest lepiej i potrafi cale zelazo sciagnac

    Zwiekszenie pojemnosci zbiornika na utlenianie ma jak najbardziej sens. Tylko ze ja bym na twoim miejscu zaczekal jeszcze z miesiac, zeby sie przekonac na ile sie ten duzy odzelaziacz "wypracuje". Wtedy zrobil jeszcze raz eksperyment z puszczeniem 1m3 wody. Wtedy zadecydujesz. Bo moze sie okazac ze po miesiacu to i przy takim duzym poborze filtr sciagnie cale lub prawie cale Fe.

    Po za tym jesli nie zamierzasz wyrzucic 2 filtra z greensandem, to chyba nie ma sensu mieszac, przestawiac. Co by zostalo po 1 stopniu greensand usunie. Jesli zamierzasz odlaczyc ze wzgledu na koszty ten greensand, to zwiekszenie pojemnosci zbiornika przed filtrem, pewnie by mialo sens.

    NIe pamietam czy i ile miales manganu. W sytuacji gdy na greensand poszlo by tylko troche i czasem zelaza, to on sobie wtedy wysmienicie poradzi z tym manganem wlasnie.

    marcin
    Greensand zostaje jako drugi stopień bez myślenia o zmianach , sprawdza się bardzo dobrze do tego koszty użytkowania z płukaniem raz na tydzień są małe a wygoda duża tj instalacja jest nie wrażliwa na zmienne/gorsze warunki pracy jak duże pobory wody w krótkim czasie. Pozatym ma właśnie pełnić role "doczyszczacza" po pierwszym odżelaziaczu i ściągać włąsnie mangan. Jedyna zmiana jaką rozważam to zmiana przeznaczenia zbiornika przeponowego tak by współpracował z zbiornikiem ocynkowanym tak by pompa tłoczyła więcej litrów w cyklu pracy. Dziś przerobiłem odpowietrznik na zbiorniku ocynkowanym, połączyłem wyjściua 1/2" rurką i odpowietrznik zamontowałem 15cm niżej czyli jest ok 5cm ponad połową zbiornika. Po kilkukrotnym "przepuszczeniu" zbiornika z napowietrzaniem w zakresie 3-5atm oddaje 18l między wył a wł pompy...przed przerubką było 15l...mała różnica ale wygląda to tak że z tego powietrza nie chce się zrobić większa poduszka. Aspirator zasysa w zakresie 3-4atm. Dlatego myśle na ile ma sens wpięcie tego zbiornika przeponowego zaraz za ocynkowanym tak by pracowały jako wspólnie przy pracy pompy tj w ocynkowanym woda wlatuje od góry,następowałoby mieszanie z powietrzem,następnie bocznym wyjściem (1,1/4")podłączony byłby zbiornik przeponowy tak by woda "kontaktowała się" z tlenem wystarczająco długo a dopiero po tym szła na odżelaziacze. Niewiem ile wtedy litrów zbiorniki oddawałyby między pracą pompy ale jak miałem tylko przeponowy zbiornik w komplecie z greensandem to pompa tak często nie pracowała jak teraz. Po przejściu przez aspirator i zbiornik ocynkowany woda jest biała od powietrza, po pewnym czasie powietrze ucieka do góry więc jakby taka sytuacja miała występować w przeponowym-na górze wkręcam odpowietrznik automatyczny i zapowietrzaniem nie przejmuje się. Tak myśle że bez eksperymentu nie obejdzie się.

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Zbiorniki przeponowe nie są przelotowe.Powietrze może ewentualnie zginąć ze śmiechu, przelatując pod zbiornikiem.
    A tak przy okazji, jaki to model tego zbiornika przeponowego? Większość zbiorników ma membranę z jednym otworem (na dole). Na górze mają wentylek, albo podłączenie do manometru (który mierzy ciśnienie powietrza, czyli pośrednio wody).
    Wpięcie tego przeponowego zbiornika zaraz za ocynkowanym miałoby tylko na celu zwiększenie powierzchni magazynowania wody tak by pompa pracowała dłużej w cyklu ale za to nie tak często. Zbiornik przeponowy który mam to jakiś włoch, 300l na dole 1,1/4" a u góry 1/2" połączone z workiem włąśnie na manometr ale skoro jest to połączone z wodą to odpowietrznik automatyczny chyba też może być? jakby tak się zdażyło żeby woda po przelocie przez ocynkowany zbiornik 300l sobie czekała w przeponowym zbiorniku na odżelazienie?

    Pozdrawiam Panowie

  4. #4064
    kwiatek6324
    Guest
    kwiatek6324

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Mętność na pewno się zmniejszy po usunięciu żelaza i manganu oraz po przejściu przez każdy filtr - na tym etapie nie przejmuj się nią.
    Odżelaziacz ci się przyda - jaki to już inna kwestia. Było o tym kilka razy: jakie masz/przewidujesz zużycie, jakie są możliwości odprowadzenia ścieków, jaka studnia i pompa, itd?
    Witaj,

    Dajac wiecej szczegolow to odplyw to szambo, pompy ani hydroforu jeszcze nie mam , nie chcialem kupowac bez badan wody i bez
    wiedzy co potrzeba. Zuzycie trzeba policzyc na docelowo 4 max 5 osob, 2 lazienki.

    Pompe planowalem Belardi 4H10 230V czyli 120l/min
    Hydrofor chcialem przeponowy, ale juz chyba wiem ze powinienem
    zrobic tak:

    pompa->zawor zwrotny->wylacznik cisnieniowy->zbiornik 300l ocynk z inzektorem->odzelaziacz->instalacja..

    Moze jeszcze filtr np 20um wstawic przed zbiornikiem ?

    Pytanie jaki odzelaziacz, oraz gdzie najlepiej kupic..
    Woda wydaje sie miekka, wiec chyba zmiekczacz niepotrzebny..

    Z gory dzieki za odpowiedzi.
    AK

  5. #4065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    Wpięcie tego przeponowego zbiornika zaraz za ocynkowanym miałoby tylko na celu zwiększenie powierzchni magazynowania wody tak by pompa pracowała dłużej w cyklu ale za to nie tak często. Zbiornik przeponowy który mam to jakiś włoch, 300l na dole 1,1/4" a u góry 1/2" połączone z workiem włąśnie na manometr ale skoro jest to połączone z wodą to odpowietrznik automatyczny chyba też może być? jakby tak się zdażyło żeby woda po przelocie przez ocynkowany zbiornik 300l sobie czekała w przeponowym zbiorniku na odżelazienie?
    Sprawdż dwie rzeczy:
    1. czy odpowietrznik na zbiorniku bezprzeponowym jest sprawny,
    2. jakie masz ciśnienie powietrza w zbiorniku z membraną?
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 30-10-2012 o 21:00

  6. #4066

    Domyślnie

    F
    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    pompa->zawor zwrotny->wylacznik cisnieniowy->zbiornik 300l ocynk z inzektorem->odzelaziacz->instalacja.Moze jeszcze filtr np 20um wstawic przed zbiornikiem ?
    Koncepcja dobra, z jednym wyjątkiem. Jeżeli chcesz koniecznie zamontować filtr mechaniczny, to na samym końcu (po odżelaziaczu, może być nawet 1 mikron, ale sprawdź dokładnie w instrukcji przepływy).

  7. #4067

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Mam jeszcze dwa pytania:
    - czy na 3 osob. (w porywach 5+pies) rodzinę, 2 łazienki i kuchnię zbiornik hydroforowy ocynkowany 100l jest wystarczający?
    - którędy ze zbiornika może wydostawać się powietrze (poduszka 1,5 bara) tak, że w 3 dni uchodzi zupełnie jeśli zaworek u góry jest szczelny - sprawdzane?
    Jeżeli jest to zbiornik bezprzeponowy, to powietrze rozpuszcza się w wodzie. Im zimniejsza woda, tym więcej powietrza może się rozpuścić (trzeba było nie spać na lekcjach chemii). Ja przysypiałem na historii.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 30-10-2012 o 21:27

  8. #4068

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Sprawdż dwie rzeczy:
    1. czy odpowietrznik na zbiorniku bezprzeponowym jest sprawny,
    2. jakie masz ciśnienie powietrza w zbiorniku z membraną?
    1. Jest sprawny, sprawdzałem nawet dziś przy wypuszczaniu wody z zbiornika zaczął syczeć powoli gdy poziom wody opadł wystarczająco.
    2. Na ten moment jak producent zaleca 2 bar ale miałem na próbę 2,5 bar, 3 bar i za wiele to nie robiło

    3. Zbiornik ocynkowany testowałem na pełnej instalacji jak również odcinając wszystko zaraz na wyjściu z zbiornika i bez różnicy oddaje 15-18l przy spadku z 5 na 3atm.

    4. Na próbę podpiełem przed chwilą zbiornik przeponowy do zbiornika bezprzeponowego ocynkowanego (reszta instalacji odcięta). Ciśnienie niezmienione czyli praca 3-5atm, aspirator zasysał od 3 do 4atm a w drugim zbiorniku czyli przeponowym poduszka ustawiona na 2atm.
    Efekty:
    -Chodzi to zupełnie ok tzn zachowuje się takie połączenie zwyczajnie.
    -Czas pracy pompy 50sekund w zakresie 3-5atm
    -ilość wody oddanej przy spadku od 5 do 3atm 75litrów
    czyli teoretycznie zamiast 15litrów mogłoby być 75 między załączaniem pompy.
    -

  9. #4069

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    4. Na próbę podpiełem przed chwilą zbiornik przeponowy do zbiornika bezprzeponowego ocynkowanego (reszta instalacji odcięta). Ciśnienie niezmienione czyli praca 3-5atm, aspirator zasysał od 3 do 4atm a w drugim zbiorniku czyli przeponowym poduszka ustawiona na 2atm.
    Efekty:
    -Chodzi to zupełnie ok tzn zachowuje się takie połączenie zwyczajnie.
    -Czas pracy pompy 50sekund w zakresie 3-5atm
    -ilość wody oddanej przy spadku od 5 do 3atm 75litrów
    czyli teoretycznie zamiast 15litrów mogłoby być 75 między załączaniem pompy.
    To tak zostaw. BTW, ciśnienie w zbiorniku przeponowym powinieneś mieć ustawione na 2,7-2,8 bara.

  10. #4070

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    To tak zostaw. BTW, ciśnienie w zbiorniku przeponowym powinieneś mieć ustawione na 2,7-2,8 bara.
    Masz racje i się zgadzam jeśli dobrze rozumiem że wynika to z minimalnego ciśniena 3 atm włącznika ciśnieniowego na zbiorniku ocynkowanym. Tak zostało po próbach zmiany ciśnienia na niższe na wł.ciś. zbiornika ocynkowanego...później niechciało mi się przez ogród z kompresorem 150l ciągać po rozmokniętej ziemi...u mnie "odwilż" po ostatniej zimie poprawie to
    Pozdrawiam

  11. #4071

    Domyślnie

    Panowie
    Mam jeszcze pytanie o filtr mechaniczny...przed odżelaziaczem.
    Otóż mam zamontowany taki filtr między zbiornikiem ocynkowanym a pierwszym odżelaziaczem. Filtr w obudowie przezroczystej z opłukiwaniem, wkład przeznaczony do opłukiwania, wymiana po fizycznym uszkodzeniu, obecnie 150 mikronów. Wcześniej gdy miałem zbiornik tylko przeponowy i odżelaziacz na greensandzie to z filtrem mechanicznym nie było problemu tzn raz na kilka dni wypuszczałem ił który gromadził się na dnie (troche tego iłu mi z studni ciągnie-po tygodniu bez płukania na dole filtra może z 0,5cm by było licząc zużycie wody do 5m3 na tydzień). Niestety teraz po przebudowie instalacji na opcje z napowietrzaniem i zbiornikiem ocynkowanym za wesoło z tym filtrem mechanicznym nie jest...2 dni po zmianie wkładu już mocno zapchany żelazem jest i niebardzo to chce od wkładu odlecieć przy płukaniu wstecznym (mam taką opcje dla tego filtra). Rozumiem że filtr mechaniczny między odżelaziaczem a zbiornikiem z napowietrzaniem i 10mg Fe to nie jest dobre połączenie? Na ile może być niebezpieczny ił dla głowic odżelaziaczy? filtr muszę zostawić ale moge go zamontować gdzie indziej tylko gdzie?za odżelaziaczami chyba bo przed aspiratorem i zbiornikiem ocynkowanym to nie bardzo? filtr ma mieć przelot 5,5m3/h...
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Marcin_a3 ; 31-10-2012 o 01:48

  12. #4072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    Panowie
    Mam jeszcze pytanie o filtr mechaniczny...przed odżelaziaczem.
    Otóż mam zamontowany taki filtr między zbiornikiem ocynkowanym a pierwszym odżelaziaczem. Filtr w obudowie przezroczystej z opłukiwaniem, wkład przeznaczony do opłukiwania, wymiana po fizycznym uszkodzeniu, obecnie 150 mikronów. Wcześniej gdy miałem zbiornik tylko przeponowy i odżelaziacz na greensandzie to z filtrem mechanicznym nie było problemu tzn raz na kilka dni wypuszczałem ił który gromadził się na dnie (troche tego iłu mi z studni ciągnie-po tygodniu bez płukania na dole filtra może z 0,5cm by było licząc zużycie wody do 5m3 na tydzień). Niestety teraz po przebudowie instalacji na opcje z napowietrzaniem i zbiornikiem ocynkowanym za wesoło z tym filtrem mechanicznym nie jest...2 dni po zmianie wkładu już mocno zapchany żelazem jest i niebardzo to chce od wkładu odlecieć przy płukaniu wstecznym (mam taką opcje dla tego filtra). Rozumiem że filtr mechaniczny między odżelaziaczem a zbiornikiem z napowietrzaniem i 10mg Fe to nie jest dobre połączenie? Na ile może być niebezpieczny ił dla głowic odżelaziaczy? filtr muszę zostawić ale moge go zamontować gdzie indziej tylko gdzie?za odżelaziaczami chyba bo przed aspiratorem i zbiornikiem ocynkowanym to nie bardzo? filtr ma mieć przelot 5,5m3/h...
    Pozdrawiam
    Troche niewlasciwa kolejnosc. Na nim sie odklada utlenione zelazo w zbiorniku ocynkowanym. Jesli go powiesiesz przed napowietraniem, ilosc odkladanego na nim zelaza bardzo spadnie, a bedzie nadal wylapywac il ze studni celem ochorny glowicy.
    Nie kaz malemu filtrowi robic to do czego masz wielka kolumne filtracyjna

    marcin

  13. #4073
    kwiatek6324
    Guest
    kwiatek6324

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    FKoncepcja dobra, z jednym wyjątkiem. Jeżeli chcesz koniecznie zamontować filtr mechaniczny, to na samym końcu (po odżelaziaczu, może być nawet 1 mikron, ale sprawdź dokładnie w instrukcji przepływy).


    A jaki odzelaziacz ?
    Czy moze byc cos takiego :

    http://www.czystawoda.pl/pl/p/Odmang...feman-1035/301

    Pozdrawiam
    AK

  14. #4074
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    A jaki odzelaziacz ?
    Czy moze byc cos takiego :

    http://www.czystawoda.pl/pl/p/Odmang...feman-1035/301

    Pozdrawiam
    AK
    Troche maly. Butla 10x35 (srednca x wysokosc w ca;ach). Szukaj czegos 10x54. Glowica steruja Clack, Fleck lub Autotrol. To co pokazales ma badziewna chinska glowice. Unikasz glowic CTX, RX i podobnych. Trzymaj sie tych 3 co napisalem.

    marcin

  15. #4075
    kwiatek6324
    Guest
    kwiatek6324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Troche maly. Butla 10x35 (srednca x wysokosc w ca;ach). Szukaj czegos 10x54. Glowica steruja Clack, Fleck lub Autotrol. To co pokazales ma badziewna chinska glowice. Unikasz glowic CTX, RX i podobnych. Trzymaj sie tych 3 co napisalem.

    marcin
    Dzieki za sugestie. Juz wiem czego szukac jeszcze, mam jeszcze pytanie o zloza..
    Rozmawialem ze znajomym ktory ma podobny wynik twardosci i mowi ze bedzie
    zmiekczal bo jest z tym problem (kamien i osady).

    Doczytalem ze jednoczesna funkcje odzelaziacza i zmiekczacza ma zloze CR.
    Znajdujac w miare odpowiedni produkt (chyba)..

    http://www.woda.com.pl/index.php?p72...-wody-caly-dom

    Mam pytanie apropos obslugi tego zloza, bo nie znalazlem informacji/manuala/howto.
    Gdzies wyczytalem koszt roczny to 250zl.
    Ale jak wyglada eksploatacja,
    czy okresowo trzeba dorzucac soli do plukania, czy trzeba zrobic roztwor i pod cisnieniem wtloczyc,
    czy jest jakis pojemnik na sol/solanke i automatycznie sie robi regeneracja ?

    Przepraszam za dosc laickie pytanie, ale google mi nie pomoglo z tym..

    Pozdrawiam
    AK

  16. #4076

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś mógłby odnieść się do otrzymanych wyników:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	145499

    Jakich powszechnie dostępnych produktów użyć do dezynfekcji studni? Czy obecność bakterii może być spowodowana źle wykonanym poborem wody?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wodai.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	57,0 KB
ID:	145497  
    Ostatnio edytowane przez pablitoWLKP ; 31-10-2012 o 11:17

  17. #4077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    Dzieki za sugestie. Juz wiem czego szukac jeszcze, mam jeszcze pytanie o zloza..
    Rozmawialem ze znajomym ktory ma podobny wynik twardosci i mowi ze bedzie
    zmiekczal bo jest z tym problem (kamien i osady).

    Doczytalem ze jednoczesna funkcje odzelaziacza i zmiekczacza ma zloze CR.
    Znajdujac w miare odpowiedni produkt (chyba)..

    http://www.woda.com.pl/index.php?p72...-wody-caly-dom

    Mam pytanie apropos obslugi tego zloza, bo nie znalazlem informacji/manuala/howto.
    Gdzies wyczytalem koszt roczny to 250zl.
    Ale jak wyglada eksploatacja,
    czy okresowo trzeba dorzucac soli do plukania, czy trzeba zrobic roztwor i pod cisnieniem wtloczyc,
    czy jest jakis pojemnik na sol/solanke i automatycznie sie robi regeneracja ?

    Przepraszam za dosc laickie pytanie, ale google mi nie pomoglo z tym..

    Pozdrawiam
    AK
    Koszt eksploatacji zalezy ot twardosci wody i zuzycia wody. Im wieksza twardosc tym czesciej trzeba regenerowac. Im wiecej wody zuzywasz tym czesciej trzeba regenerowac.

    Na zdjeciu masz zbiornik filtra i zbiornik na sol. Tylko dosypujesz sol do zbiornika. Glowica automatycznie dodaje do pojemnika na sol wode zeby wytowrzyc roztwor, sam sobiwe potem ten roztwor pobiera do regeneracji. Twoje zadanie to tylko dosypywac sol "raz nie miesiac"

    marcin

  18. #4078
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoWLKP Zobacz post
    Witam,

    czy ktoś mógłby odnieść się do otrzymanych wyników:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	145499
    Przeczytaj 10 ostatnich stron tego watku. O taka lub podobna wode pytalo pewnie pare osob.
    Nikt nie bedzie co chwile powtarzal tego samego. Odrobina wysilku.

    marcin

  19. #4079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoWLKP Zobacz post
    Witam,

    czy ktoś mógłby odnieść się do otrzymanych wyników:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	145499
    hmmm... ciekawe jak testowali "organoleptycznie' smak tej wody, znając wyniki badań biologii

  20. #4080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Troche niewlasciwa kolejnosc. Na nim sie odklada utlenione zelazo w zbiorniku ocynkowanym. Jesli go powiesiesz przed napowietraniem, ilosc odkladanego na nim zelaza bardzo spadnie, a bedzie nadal wylapywac il ze studni celem ochorny glowicy.
    Nie kaz malemu filtrowi robic to do czego masz wielka kolumne filtracyjna

    marcin
    Tak, wcześniej bez napowietrzania nie było problemu...teraz sam niewiem już co byłoby lepsze tzn wywalić całkiem ten filtr czy próbować zamontować go przed aspiratorem. Filtr ma podane 5,5m3/h jako średni przepływ a max chyba 10 ale czy to się sprawdzi przed hydroforem i aspiratorem. Troche ciasno mam w tych okolicach także znów musiałbym pół instalacji przerabiać a mam wszystko na stali ocynkowanej...troche kręcenia gwintów byłoby znowu a niewiem czy w praktyce niebyłoby kłopotów z tym filtrem tzn czy nie ograniczałby przepływów przy napełnianiu zbiornika hydroforowego...
    Pozdrawiam

Strona 204 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony