dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie studnia głebionowa i hydrofor zmiana ciśnienia w instalacji wodnej

    Witam,
    Chyba mam źle wykonaną instancję pompa głębinowa - hydrofor - wyłącznik ciśnieniowy.

    Posiadam pompę głębinowa, Zbiornik przeponowy 200L Grudziądz Hydro Vacuum oraz wyłącznik ciśnieniowy 1/2'' LCA1 4BAR, Na wyłączniku ciśnieniowym mam ustawione włączenie pompy przy ciśnieniu 2,2 Bara, a wyłączenie 2.8 bar. Wszystko niby działo ok. ale zauważyłem, że wraz ze zmianą ciśnienia w hydroforze zmienia się cienienie w instalacji a tak chyba nie powinno być. Jeżeli ciśnienie w hydroforze spada do wartości 2,2 bara w kranach woda leci dość słabo, natomiast gdy dochodzi do 2.8 w kranach mam dużo większe ciśnienie. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej, ale byłem wczoraj u kolegi który ma podobną instalację ( inny wyłącznik ciśnieniowy ) u niego są ustawione wartości włączania i wyłączania pompy od 2 do 4 bara i u niego bez względu na wartość ciśnienia w hydroforze ciśnienie w instalacji jest takie same. Czy to oznacza że u mnie instalacja jest nieprawidłowo wykonana?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Ciśnienie w instalacji samo się nie podniesie. Może za to spadać jeśli masz np. jakieś przewężenia czy długie odcinki.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał seboss80 Zobacz post
    niego bez względu na wartość ciśnienia w hydroforze ciśnienie w instalacji jest takie same. Czy to oznacza że u mnie instalacja jest nieprawidłowo wykonana?
    Jak nie masz reduktora ciśnienia, to czemu miałoby być inne? Chcesz mieć stałe, to zamontuj reduktor i ustaw na nim ciśnienie niższe, niż minimalne w hydroforze.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Danielllos

    Zarejestrowany
    Feb 2023
    Skąd
    Wawrów
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam, posiadam w domku jednorodzinnym własne ujęcie wody, od czasu wymiany pompy głębinowej mam problem z utrzymaniem ciśnienia w instalacji (między pompą a hydroforem). Wyłącznik ciśnieniowy mam ustawiony na załączanie przy 2bar i wyłączanie przy 4,5bar. Problem jest taki, że po osiągnięciu 4,5 bar następuje wyłączenie pompy jednakże ciśnienie na manometrze zaczyna powoli spadać (bez jakiejkolwiek konsumpcji wody w domu czy w ogrodzie) z 4,5bar do 2bar w okresie około 40 sekund. Po spadku do 2 bar pompa ponownie się załącza. Dokopałem się do przyłącza wodnego przed wejściem do domu i nie ma tam żadnego przecieku ani ubytku wody. Dodatkowo mam również problem od jakiegoś czasu ze spadkiem ciśnienia w hydroforze ( w ciągu kilku dni spada mi z 1,5bar do ok 0,5bar). Podejrzewałem nieszczelną membranę jednak po naciśnięciu zaworu wentyla nie wydostaje się z niego woda (czytałem, że tak się sprawdza szczelność membrany, nie wiem czy są inne sposoby...). Ten manometr na którym obserwuję spadek ciśnienia znajduje się tuż za doprowadzeniem wody do domu, jeszcze przed hydroforem. Czy nieprawidłowa praca/ciśnienie hydroforu może powodować cofanie się wody z układu i spadek ciśnienia? Na myśl przychodzi mi jeszcze awaria zaworu zwrotnego w pompie głębinowej, tym bardziej, że nie miałem tego efektu spadku ciśnienia przy poprzedniej pompie. Proszę o poradę i pozdrawiam.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Ewidentnie zawór zwrotny przepuszcza.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony