dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 755
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 15099
  1. #2041

    Domyślnie

    Cytat Napisał midbass Zobacz post
    Czy mam rozumieć, że z taką ilością mikroorganizmów 72h (>300) ta woda nie nadaje się do użytku (mycia, picia)
    Jeżeli wynik jest powyżej 300 mikroorganizmów, to znaczy, że może ich być 301 albo 3001. Po prostu: w laboratorium nie chce im się dalej liczyć.
    Z praktyki, chlorowanie nie zawsze pomaga. Najlepszym wyjściem jest: płukać, płukać, płukać (odkręcić krany na parę godzin). W Sanepidzie powiedzą Ci to samo.
    Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, pić po przegotowaniu, myć się bez stresu.

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    qbek17 i Jastrząb wy się tutaj w tym temacie natyracie. Wszystkim życzę Wesołych Świąt.
    Dzięki wielkie! I vice versja!
    Też się stukam ze wszystkimi wirtualnym jajeczkem.

  3. #2043
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Wszystkim życzę Wesołych Świąt.
    Dzięki i dołączam się do życzeń

  4. #2044
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał PliP Zobacz post
    Pytanie z innej a zarazem tej samej beczki.
    W jaki sposób można przeczyścić, odkazić głębinową studnię rurową.
    Podczas badania wyszło, że woda jest czysta.
    Międzyczasie dookoła odwiertu trwały różne prace, kręciły się różne osoby i nie mam 100% pewności czy np jesienią jakaś żaba tam nie wpadła, lub tez inne ustrojstwo.
    Chwilowo końcówka studni była zupełnie odkryta , tak więc mogło tam wlecieć cokolwiek.
    Ot taka nieprzyjemna sytuacja.
    Jak teraz zabezpieczyć się przed ewentualną zanieczyszczona wodą???
    O chlorowaniu studni już kilka razy było wspominane. Do tego płukanie i kolejne badanie (przy własnej studni i tak trzeba okresowo sprawdzać wodę). Jeśli czujesz, że zabezpieczenie samej studni jest słabe to możesz się zabezpieczyć lampą UV.

  5. #2045
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dziubek_ma

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-213
    Posty
    1

    Domyślnie dobór filtra uv

    Witam,

    Próbuję dobrać filtr uv. Mam bakterie w wodzie ze studni - niestety świeże napływy.
    Bakterie grupy coli 50
    Enterokoki 14

    Woda twarda - 526, ale to załatwi zmiękczacz.

    Gospodarstwo 4 osobowe.
    Maksymalny chwilowy przepływ, jaki jestem w stanie uzyskać - 1,8 m3/h (30l/min)

    I teraz moje pytanie:
    Ponieważ nurtował mnie temat parametru transmitancji uv wody, podawany w danych techniczych każdego poważniejszego filtra - postanowiłem zrobić pomiar tego parametru. Laboratorium wodociągów podało mi jednak jedynie absorbancję uv, a konkretnie:
    ABS 0,132
    A1 0,074
    A2 0,058

    ABS to pewnie absorbancja ...?
    Co to są A1 i A2? To jakieś składowe tego parametru ABS, bo zsumowane dają właśnie 0,132.
    I dalej: W internecie znalazłem śliczny wzór do przeliczenia absorbancji na transmitancję ABS=-log(T)
    Z tego mi wychodzi, że transmitancja jest ok 0,73, a z kolejnego wzoru, że to po prostu 73%.

    Czy dobrze to policzyłem?
    Jeśli tak, to czy przy tak niskiej transmitancji filtr uv zda egzamin?
    Jeśli zda, to jak mocny filtr dobrać (podane są parametry tylko dla T10=95%)?
    Myślę o TMA V25 albo V40, czy moje myśli kieruję w odpowiednią stronę?



    Z góry dziękuję za podpowiedzi i Pozdrawiam
    Marcin

  6. #2046
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    net_friend

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, bardzo proszę o pomoc w doborze pompy do uzdatniacza wody Aquahome 20. Uzdatniacz będzie instalowany w piwnicy, 2m poniżej głównego kanału ściekowego, stąd konieczność podpompowania jego ścieków na tą wysokość. Mam wrażenie, że instalator nie bardzo wie, który model pompy sprosta, więc podpowiada rozwiązania grubo na zapas, rzędu 3000pln. Ja taż nie mam orientacji ale wyszukałem 2 pompy:

    Grundfos Sololift+ D-3
    lub
    SFA Sanidouche Silence.

    Obie pompy maja podane przeznaczenie, ale nie ma nic o uzdatniaczu. Ja nie znam jego zachowania podczas regeneracji. Podobno wylewa ok. 60L/h, ale nie wiem czy robi to równomiernie czy falowo, stąd trudno oszacować czy podane pompy sobie poradzą. Dzięki za podpowiedź.

  7. #2047
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Czy 2 metry poniżej odpływu to różnica poziomu do podłogi czy do odpływu ze zmiękczacza?
    Jeśli od podłogi to do odpływu z głowicy masz jeszcze ok 1 metra, więc różnica poziomów wynosiłaby tylko 1 metr. Ścieki z regeneracji wychodzą pod ciśnieniem, więc przy tak małej różnicy poziomów nie powinieneś potrzebować pompy podnoszącej ciśnienie. Prawdopodobnie trzeba by było tylko przeliczyć rozmiar injectora.
    Jeśli jednak chcesz dać taką pompkę to ze zmiękczacza wypływ jest zmienny. Maksymalny będzie podczas płukania - w granicach 10 l/min.

  8. #2048
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    net_friend

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Czy 2 metry poniżej odpływu to różnica poziomu do podłogi czy do odpływu ze zmiękczacza?
    Niestety z braku miejsca nie mogłem postawić i wpiąć uzdatniacza bezpośrednio przy pionie. Dokładnie od urządzenia mam 2,5m w poziomie i dopiero odejście w górę (1,8m od głowicy).

  9. #2049

    Domyślnie

    Witam

    Mam takie pytanie : moja woda ma zapach taki hm... wapienny . Wydaje mi się że to to bo jest bardzo dużo białych zacieków na ścianach kabiny prysznicowej . Jaki filtr powinienem zastosować żeby się tego pozbyć ?

    Pozdr

  10. #2050
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dgasek Zobacz post
    Witam

    Mam takie pytanie : moja woda ma zapach taki hm... wapienny . Wydaje mi się że to to bo jest bardzo dużo białych zacieków na ścianach kabiny prysznicowej . Jaki filtr powinienem zastosować żeby się tego pozbyć ?

    Pozdr
    Zrobić badania wody, a później zainstalować zmiękczacz

  11. #2051

    Domyślnie

    Czy po uzdatnieniu zawsze trudno zmywa się mydło z rąk czy szampon?

  12. #2052
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Tylko po zmiękczeniu wody.
    Zmywa się tak samo dobrze, to tylko wrażenie - tym się różni woda miękka od twardej Można się przyzwyczaić.
    Jeśli masz możliwość podmieszania wody do konkretnej twardości to już przy 3-4 stopniach nie powinno to być aż tak odczuwalne.

  13. #2053

    Domyślnie

    Robiłem badania wody -- nie było w nich nadzwyczajnego , poza tym że było napisane że zapach nieakceptowalny to reszta wszystko w normie .

    Mogę prosić o jakiś przykładowy typ tego zmiękczania.

    Pozdr

  14. #2054
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Norma twardości wody w Polsce dopuszcza do 27 stopni niemieckich - przy takiej ilości kamień osadza się grubymi warstwami - ale norma jest spełniona.
    Zapach (jeśli jest badany) powinien mieć określenie (np. z2g) - jeśli masz wyniki badań to je podaj.
    Co do "przykładowego zmiękczacza" to proponuję jednak użyć google, a na forum pytać o szczegóły

  15. #2055

    Domyślnie

    Twardość ogólna --- 232 mg/dm3
    Zapach ---- nieakceptowalny

    Tak mam napisane w badaniach .

  16. #2056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Twardość rzędu 13 stopni niemieckich (232 mg) to nie powinna być aż taka tragedia, ale zmiękczacz powinien poprawić sytuację.

  17. #2057
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twardość rzędu 13 stopni niemieckich (232 mg) to nie powinna być aż taka tragedia, ale zmiękczacz powinien poprawić sytuację.
    Potwierdzam. Moja woda ma ok. 210mg. Tragedii nie ma. Raz na 2-3 tygodnie lyzka kwasku cytrynowego do czajnika idzie.

    marcin

  18. #2058

    Domyślnie

    No tragedii nie ma , ale zapach dziwny i jak dla mnie duży osad na szybie od prysznica.

  19. #2059

    Domyślnie

    Osad na szybie od prysznica zawsze będzie, nawet przy miękkiej wodzie. Powszechna opinia, ze osady powoduje twarda woda, jest błędna!
    Osady powstają po odparowaniu wody, a mogą je powodować wszystkie sole, które są w niej rozpuszczone. Jednym z parametrów, które mówią o ilości substancji powodujących powstawanie osadów może być np. "przewodność wody".
    Wystarczy przeprowadzić małe doświadczenie: wlać do garnka trochę wody destylowanej (np. zakupionej na stacji benzynowej), wsypać łyżkę soli i całość odparować. W garnku powstanie osad, który nie ma nic wspólnego z twardą wodą.

  20. #2060
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Osad powstaje z każdej soli - to jasne. Ale dużą częścią tych soli są właśnie sole wapnia i magnezu czyli twardość.
    Dlatego też prosiłem o podanie wyników badań wody - zazwyczaj jest tam nie tylko twardość, ale także przewodność oraz zawartość innych elementów powodujących osady lub zapachy

Strona 103 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony