dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 756
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 15101
  1. #2261

    Domyślnie

    To może zapytam o jakiś uniwersalny filtr do uzdatniania wody?


    Pozdrawiam

  2. #2262
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Uniwersalnie to możesz postawić stację odwróconej osmozy (RO) i mieć w kranie czyste H2O. Wydasz na to majątek, jeszcze więcej na utrzymanie i wcale nie powiedziane, że będziesz miał "lepszą wodę".

    Jeśli masz własne ujęcie wody to naprawdę powinieneś zrobić jej badanie - nie tylko żeby dobrać filtr, ale głównie dla własnego bezpieczeństwa.

  3. #2263

    Domyślnie

    Czy ktoś z odwiedzających forum używa urządzenia do uzdatniania wody na Cristal Right?

    Będę wdzięczny za każde informacje!

  4. #2264

    Domyślnie

    Muszę Was poprosić o pomoc.
    Mam w domu zainstalowany zmiękczacz Buderus loga nice 20. Twardość wody ogólna 267 mg CaCO3/l, sód 13.3 ug/l. Zużycie wody ok 6-7 kubików miesięcznie.
    A teraz pytanie- czy ktoś możemi doradzić jakie ustawienia mam wklepać do sterownika? Chodzi mi o:
    - ilość soli potrzebnej do regeneracji,
    - kiedy jest włączona regeneracja czasowa, a kiedy objętościowa?
    - dni regeneracji (standartowo są 3 dni)'
    - co to jest nadpisywanie kalendarza?
    - szacowana pojemność systemu?
    - ile soli powinienem zużywać miesięcznie?

    Ściągnąłem istrukcję ze strony inwater, ale za cholerę nie wiem co tu powpisywać, a mój serwisant twierdzi, że ustawienia podstawowe są ok- co wolałbym zweryfikować.

  5. #2265
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Zibi1971

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-830
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti44 Zobacz post
    Muszę Was poprosić o pomoc.
    Mam w domu zainstalowany zmiękczacz Buderus loga nice 20. Twardość wody ogólna 267 mg CaCO3/l, sód 13.3 ug/l. Zużycie wody ok 6-7 kubików miesięcznie.
    A teraz pytanie- czy ktoś możemi doradzić jakie ustawienia mam wklepać do sterownika? Chodzi mi o:
    - ilość soli potrzebnej do regeneracji,
    - kiedy jest włączona regeneracja czasowa, a kiedy objętościowa?
    - dni regeneracji (standartowo są 3 dni)'
    - co to jest nadpisywanie kalendarza?
    - szacowana pojemność systemu?
    - ile soli powinienem zużywać miesięcznie?

    Ściągnąłem istrukcję ze strony inwater, ale za cholerę nie wiem co tu powpisywać, a mój serwisant twierdzi, że ustawienia podstawowe są ok- co wolałbym zweryfikować.
    Niestety w sterowniku 760 jesteś zmuszony do wybrania jednej z trzech standarów, proponuję S czyli 120g/l. Jeżeli twój zmiękczacz ma 20l, to przy kazej regeneracji zużyjesz ok. 2,5 kg soli. Pojemność urządzenie samo ci wyliczy, powinno wystarczyć na ok. 4000l wody. Nadpisywanie stosujesz, gdy zepsuje ci się turbina, jesli jest ok - ustawiasz 0.

  6. #2266

    Domyślnie

    Witam, właśnie dostałem wyniki badań z mojej nowej studni głębinowej, analiza wykazała bakterie,ale jak sądzę do zakażenia doszło podczas wykonywania prac przy studni.Woda nie była chlorowana przed badaniem po prostu o tym nie wiedziałem.Wyniki przedstawiają się następująco

    Odczyn pH 7,64
    Przewodność elektryczna 388
    Mangan 90
    Żelazo 184
    mętność 19,6
    barwa 5
    amonowy jon 0,10
    azotany 9,94
    azotyny 0,04
    enterokoki kałowe 4
    clostridium perfringes 4

    czy pomijając bakterie( mam zamiar prze chlorować wodę,albo użyć tabletek solis coś tam) reszta wyników jest dobra ? jaki filtr zastosować aby pozbyć się piasku-pyłu ?

    Pozdrawiam

  7. #2267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Powinien wystarczyć zwykły korpus narurowy 10", z wkładem sedymentacyjnym. Chyba że planujesz duże przepływy/pobory wody...?

  8. #2268

    Domyślnie

    Dzięki ,woda na potrzeby dwóch osób,więc niewiele, przy okazji do pytam jakie są szanse usunięcia bakterii z wody, czy stanowią one duży problem, o czym świadczy liczba 4 jtk/100ml ? można na tej podstawie stwierdzić że jest to świeże skażenie ?

  9. #2269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Badanie stwierdza tylko, że w próbce były bakterie. Mogły one być w wodzie wcześniej (ale wtedy raczej ich ilość byłaby większa), mogły się dostać do wody podczas wykonywania studni lub mogły się dostać tylko do próbki (np podczas jej pobierania). Myślę, że powinieneś powtórzyć badanie po przechlorowaniu i płukaniu całej instalacji (i zwrócić uwagę na sposób pobrania próbki).

  10. #2270

    Domyślnie

    Tak właśnie zrobię , a woda była pobierana czerpakiem na sznurku wprost z rury , za pierwszym razem nawet pająk się tam znalazł(nie miałem jeszcze zainstalowanej pompy) .Gdzie zamontować filtr,przed zbiornikiem hydroforowym ? nie będzie kolidował z łącznikiem ciśnieniowym?

  11. #2271
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Filtr sznurkowy/piankowy lepiej zamontować za hydroforem (będą mniejsze przepływy niż przed nim).

  12. #2272
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    0koma

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie naprowadzić mnie na rozwiązanie mojego problemu. Na mojej ulicy robią (w końcu) kanalizację, niestety dzisiaj po przyjściu z pracy zastałam studzienkę kanalizacyjną w odległości ok. 4 metrów od mojej studni z wodą pitną. Wygooglowałam, że przepisy przewidują minimum 15 metrów. Mam zamiar pisać do gminy w tej sprawie, ale "na oko" wiem, że ciężko im będzie o te 10 metrów się przesunąć.
    Czy jest jakikolwiek uzdatniacz wody, który w tej sytuacji byłby w stanie zapewnić mi czystą, zdrową wodę? Jak myślicie, czy gnębić gminę o przyłączenie mnie do wodociągów, skoro mam pod nosem studnię z darmową wodą? Czy może o sfinansowanie jakiegoś uzdatniacza, o ile taki będzie istniał?

  13. #2273
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał 0koma Zobacz post
    Witam wszystkich, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie naprowadzić mnie na rozwiązanie mojego problemu. Na mojej ulicy robią (w końcu) kanalizację, niestety dzisiaj po przyjściu z pracy zastałam studzienkę kanalizacyjną w odległości ok. 4 metrów od mojej studni z wodą pitną. Wygooglowałam, że przepisy przewidują minimum 15 metrów. Mam zamiar pisać do gminy w tej sprawie, ale "na oko" wiem, że ciężko im będzie o te 10 metrów się przesunąć.
    Czy jest jakikolwiek uzdatniacz wody, który w tej sytuacji byłby w stanie zapewnić mi czystą, zdrową wodę? Jak myślicie, czy gnębić gminę o przyłączenie mnie do wodociągów, skoro mam pod nosem studnię z darmową wodą? Czy może o sfinansowanie jakiegoś uzdatniacza, o ile taki będzie istniał?
    1. Jaka to studnia. Glebinowa czy kregowa. Jak gleboka.

    2. Bo przepisy przepisami ale jesli studnia gleboka dobrze izolowana warstwami nieprzepuszczalnymi, a kanalizacja szczelna to nic sie dziac nie powinno. Moja siostra ma nieprzepisowy drenaz od oczyszczalni, moze z 10m od studni glebokiej na 14m. Przez 10 lat nic sie nie dzialo. Obecnie buduje sie rurociagi od kanalizacji podcisnieniowej rownolegle z woda. Wszystko jest tak szczelne.

    3. Zdecydowanie walcz z gmina o podlaczenie do wodociagu. Czy Twoja studnia byla zinwentaryzowana i naniesiona na mapy?? Jesli tak, to ktos zaprojektowal kanalizacje niezgodnie z przepisami a ktos inny wydal pozwolenie na jej budowe tez niezgodnie z przepisami. I to bylby jakis argument przetargowy, zeby Ci ten wodociag zrobili. Druga rzecz, jak to mozliwe ze nigdy nie widzialas planow tej kanalizacji!! Toz na planach musialo byc namalowane gdzie ta studzienka bedzie.

    4. Woda ze studni nigdy nie jest darmowa. W mojej gminie woda wodociagowa kosztuje 2.5PLN. Woda z mojej studni, zakladajac 20-letni okres amortyzacji budowy studni, zakupu filtrow, eksploatacji filtrow, kosztuje okolo 20PLN za m3. Nawet gdybym policzyl sam koszt budowy studni to bylaby drozsza niz gminna.

    5. Na wejsciu do domu mozna zamontowac lampe UV ktora dezynfekuje wode, zabija bakterie na smierc.

    marcin

  14. #2274

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    4. Woda ze studni nigdy nie jest darmowa. W mojej gminie woda wodociagowa kosztuje 2.5PLN. Woda z mojej studni, zakladajac 20-letni okres amortyzacji budowy studni, zakupu filtrow, eksploatacji filtrow, kosztuje okolo 20PLN za m3. Nawet gdybym policzyl sam koszt budowy studni to bylaby drozsza niz gminna.
    Absolutna racja, ale...
    U mnie też nie ma wodociągu, jak zaczynałem budowę w planach było pociągnięcie tegoż w ciągu roku. Czekałem cierpliwie, bo budowa trwała. Po 3 latach wodociągu wciąż nie było, w gminie od pana usłyszałem niezbyt szczere "bardzo mi przykro", bank czekał na odbiór budynku grożąc wypowiedzeniem umowy, ja chciałem w końcu zamieszkać. Wydałem majątek na studnię i mam świadomość, że to nie jest darmowa woda, ale innego wyjścia nie było.
    W tym roku gmina przełożyła po raz kolejny inwestycję o 2 lata...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  15. #2275

    Domyślnie

    Czy przy zmiękczaczy jest możliwość automatycznego ustawienia twardości zmiękczonej wody? Tzn. chciałbym żeby by-pass zrobił mi na wyjściu np. 60mg CaCO3. Da się?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  16. #2276
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jest taka możliwość, ale nie "automatycznie" a raczej metodą prób i błędów, tzn na zaworze regulacyjnym (o ile głowica go ma) lub bypassie ustawiasz jakąś wartość, mierzysz twardość na wyjściu i ewentualnie znów korygujesz wartość, aż do uzyskania żądanej twardości.

  17. #2277

    Domyślnie

    Tak to wiem, miałem nadzieję, że jest coś bardziej automatycznego...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #2278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Bardziej automatyczne rozwiązanie kosztuje więcej niż cały zmiękczacz

  19. #2279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Absolutna racja, ale...
    U mnie też nie ma wodociągu, jak zaczynałem budowę w planach było pociągnięcie tegoż w ciągu roku. Czekałem cierpliwie, bo budowa trwała. Po 3 latach wodociągu wciąż nie było, w gminie od pana usłyszałem niezbyt szczere "bardzo mi przykro", bank czekał na odbiór budynku grożąc wypowiedzeniem umowy, ja chciałem w końcu zamieszkać. Wydałem majątek na studnię i mam świadomość, że to nie jest darmowa woda, ale innego wyjścia nie było.
    W tym roku gmina przełożyła po raz kolejny inwestycję o 2 lata...
    Hehe, ja to zawsze powtarzam, ze liczac na obietnice gminy w kwestii budowy infrastruktury to daleko sie nie zajedzie. Jakbym czekal na obiecana kanalizacje, to bym sie wprowadzil 1.5 pozniej. Na wynajem mieszkania przez 1.5 roku wydalbym 4 razy wiecej niz mnie kosztowalo "szambo na przeczekanie". Nie twierdze ze trzeba czekac na kanalizacje/wode. Twierdze ze woda w studni nie jest darmowa :-/

    marcin

  20. #2280
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    0koma

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    1. Jaka to studnia. Glebinowa czy kregowa. Jak gleboka.


    2. Bo przepisy przepisami ale jesli studnia gleboka dobrze izolowana warstwami nieprzepuszczalnymi, a kanalizacja szczelna to nic sie dziac nie powinno. Moja siostra ma nieprzepisowy drenaz od oczyszczalni, moze z 10m od studni glebokiej na 14m. Przez 10 lat nic sie nie dzialo. Obecnie buduje sie rurociagi od kanalizacji podcisnieniowej rownolegle z woda. Wszystko jest tak szczelne.

    3. Zdecydowanie walcz z gmina o podlaczenie do wodociagu. Czy Twoja studnia byla zinwentaryzowana i naniesiona na mapy?? Jesli tak, to ktos zaprojektowal kanalizacje niezgodnie z przepisami a ktos inny wydal pozwolenie na jej budowe tez niezgodnie z przepisami. I to bylby jakis argument przetargowy, zeby Ci ten wodociag zrobili. Druga rzecz, jak to mozliwe ze nigdy nie widzialas planow tej kanalizacji!! Toz na planach musialo byc namalowane gdzie ta studzienka bedzie.

    4. Woda ze studni nigdy nie jest darmowa. W mojej gminie woda wodociagowa kosztuje 2.5PLN. Woda z mojej studni, zakladajac 20-letni okres amortyzacji budowy studni, zakupu filtrow, eksploatacji filtrow, kosztuje okolo 20PLN za m3. Nawet gdybym policzyl sam koszt budowy studni to bylaby drozsza niz gminna.

    5. Na wejsciu do domu mozna zamontowac lampe UV ktora dezynfekuje wode, zabija bakterie na smierc.

    marcin

    Studnia stoi tutaj już 60 lat, jest parę kręgów, ale nie wiem, na jaką głębokość.

    Studnia na mapach była oznaczona, zgodzę się, że za późno zareagowałam - ale dopiero wczoraj objaśniono mi, że istnieje coś takiego jak minimalna odległość studzienki kanalizacyjnej od studni z wodą. Nie znam i chyba nie muszę znać na pamięć wszystkich praw, przepisów itp, a od firmy wykonującej kanalizację oczekuję wykonania zgodnie z wszystkimi przepisami.
    Wszystko może i faktycznie jest szczelne, mimo to ktoś przepis taki wymyślił i należy go egzekwować.

    Dzisiaj byłam w gminie i rozmawiałam z gościem, który zaprojektował sieć (15 lat temu...). Oczywiście nie poczuwa się do odpowiedzialności, nawet do wyjaśnień z tytułu źle zaplanowanej linii, natomiast usłyszałam, że jeżeli będę sprawiać problemy, to mnie nie podłączą. Taka to polska rzeczywistość.

    Rozumiem, że zakładanie filtrów uzdatniających wodę, poza proponowaną lampą UV nie przyniosłoby nic, gdyby - teoretycznie - był jakiś przeciek?

Strona 114 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony