dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 154 z 755
Pokaż wyniki od 3.061 do 3.080 z 15091
  1. #3061
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    Teraz kilka pytan:
    -czy warto zastosowac zmiekczac-chodzi mi glownie o to, zeby kamien sie nie wytracal na bateriach itp
    -czy wode z odwroconej osmozy moge podpiac po prostu zamiast zimnej wody do kranu-jakos srednio mi sie widzi dodatkowa wylewka, a w zlewozmywaku raczej naczyn nie bedziemy myli-od tego jest zmywarka-a nawet jesli to i tak raczej cieplej wody sie do tego uzywa
    -wg. firmy oferujacej filtry odczyn jest troche za niski, ale w zwiazku z tym, ze instalacja jest plastikowa, to nie ma sie co za bardzo tym przejmowac
    -czy warto doplacic za dodatkowy filtr weglowy, czy to raczej zbedny gadzet
    bede wdzieczny za pomoc
    - Twardość nie jest wysoka, ale w końcu i tak będą osady z kamienia - twój wybór czy montować zmiękczacz. Jeśli nie musisz oszczędzać to nie zaszkodzi.
    - Podłączenie osmozy pod zimną wodę raczej nie jest dobrym rozwiązaniem - wydajność takiego filtra jest mała, a zużycie wody na RO będzie spore. Lepiej chyba wyjdzie oddzielna wylewka.
    - Odczyn faktycznie jest niski, ale chyba nie ma sensu bawić się w jego podnoszenie
    - Utlenialność jest spora - możesz zastosować filtr węglowy lub jonity. Jeśli będzie osmoza do wody pitnej to nie musisz (ale możesz) zastosować jakiś dodatkowy filtr. Sprawdziłbym też bakteriologię.

  2. #3062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    - Twardość nie jest wysoka, ale w końcu i tak będą osady z kamienia - twój wybór czy montować zmiękczacz. Jeśli nie musisz oszczędzać to nie zaszkodzi.
    a po zainstalowaniu zmiekczacz nie bedzie ich wogole?

  3. #3063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    a po zainstalowaniu zmiekczacz nie bedzie ich wogole?
    Jeśli na zmiękczaczu ustawisz twardość na zero to nie będzie osadów kamienia.
    Są tylko dwa warunki:
    1) zmiękczacz musi być sprawny
    2) w wodzie nie ma innych związków tworzących osady lub jest ich mało. Zmiękczacz usuwa tylko wapń i magnez, a woda zawiera wiele pierwiastków, z których część także może tworzyć osady. Nie jest to już jednak słynny "kamień".

  4. #3064
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a czy zastosowanie zmiekczacza nie spowoduje jeszcze wiekszego zakwaszenia wody?

  5. #3065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał goobo Zobacz post
    a czy zastosowanie zmiekczacza nie spowoduje jeszcze wiekszego zakwaszenia wody?
    Nie powinno. Woda o niskim pH zawiera zazwyczaj dużo CO2 w postaci kwaśnych węglanów lub kwasów węglowych. Najlepszym procesem w takim przypadku byłaby dekarbonizacja bo usuwa tylko twardość węglanową (ale niestety jest niepraktyczna). Zmiękczacz też się nada...

  6. #3066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To mi by wyszlo co jakies 3tygodnie. Troche dlugo, nie?

    A co sie mu stanie, temu nadmanganianu, jak sie wsypie na zapas?Po rozpuszczeniu we wodzie sie rozklada czy jak?

    marcin
    Witam kolege Marcina,
    Bardzo mi miło, że ustosunkował się Pan do mojego postu.
    Tylko nie rozumiem o co Ci chodzi.
    4m3 wody rodzina 2+2 zużywa spokojnie w tydzień, max półtora. No chyba, że się ma nieszczelne szambo to się tego nie widzi.

    Nadmanganian potasu to silny utleniacz, i się "temu nadmanganianu" się trochę utleni.
    Nie twierdzę, że nie można wsypać całego kilograma. Jednak dla mnie to strata pieniędzy a niektórzy liczą się z kosztami eksploatacji.
    Abstrahując od tego zachęcam wszystkich aby dokładnie odmierzać miarę nadmanganianu przed regeneracją.
    Jest to co prawda dość uciążliwe.
    Będziecie mieć za to pewność, że za każdym razem dawka jest odpowiednia i regeneracja przebiega prawidłowo.


    pozdrawiam
    Paweł
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  7. #3067
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Witam kolege Marcina,
    Bardzo mi miło, że ustosunkował się Pan do mojego postu.
    Tylko nie rozumiem o co Ci chodzi.
    Kolega, Marcin, Pan i "Ci". Wez sie zadeklaruj w kwestii form grzecznosciowych

    A na powaznie:

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    4m3 wody rodzina 2+2 zużywa spokojnie w tydzień, max półtora. No chyba, że się ma nieszczelne szambo to się tego nie widzi.
    Moja rodzina (poki co mniejsza niz 2+1+pies) jakos nie chce zuzywac 16m3 wody na miesiac. Prosze, a Oni i nic. Jak napisalem, mi te 4m3 wody zuzywaja w jakies 3 tyg (wodomierz, nie obserwacja szamba). A chodzi mi o to, ze sterowanie regeneracja tylko ze wzgledu na pojemnosc zloza, to czasem blad, bo ja nie odwazylbym sie plukac filtra az co 3 tygodnie. Plucze co tydzien, a wiekszosc znawcow tematu mowi ze troche rzadko ze wzgledu na zgromadzone zanieczyszczenia i mozliwosc wzrostu na filtrzez chcianej lub niechcianej flory.

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Nadmanganian potasu to silny utleniacz, i się "temu nadmanganianu" się trochę utleni.
    Utleniacz sie utleni? Czy ze sie zuzyje na utlenianie plastikowego pojemnika ktory przezyje kolejnych pare pokolen nawet trzymany w silnym utleniaczu?? Rozwin temat, podaj jakies dokladniejsze informacje, bo chcialbym wiedziec, jesli cos robie zle.

    marcin

  8. #3068

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Kolega, Marcin, Pan i "Ci". Wez sie zadeklaruj w kwestii form grzecznosciowych

    A na powaznie:

    Moja rodzina (poki co mniejsza niz 2+1+pies) jakos nie chce zuzywac 16m3 wody na miesiac. Prosze, a Oni i nic. Jak napisalem, mi te 4m3 wody zuzywaja w jakies 3 tyg (wodomierz, nie obserwacja szamba). A chodzi mi o to, ze sterowanie regeneracja tylko ze wzgledu na pojemnosc zloza, to czasem blad, bo ja nie odwazylbym sie plukac filtra az co 3 tygodnie. Plucze co tydzien, a wiekszosc znawcow tematu mowi ze troche rzadko ze wzgledu na zgromadzone zanieczyszczenia i mozliwosc wzrostu na filtrzez chcianej lub niechcianej flory.

    Utleniacz sie utleni? Czy ze sie zuzyje na utlenianie plastikowego pojemnika ktory przezyje kolejnych pare pokolen nawet trzymany w silnym utleniaczu?? Rozwin temat, podaj jakies dokladniejsze informacje, bo chcialbym wiedziec, jesli cos robie zle.

    marcin
    Witam,
    O formy grzecznościowe chyba się spierać nie będziemy
    Nawiasem mówiąc, wielu moich klientów chętnie poznałoby tajniki, tak niskiego zużycia wody. Szczególnie, że w Warszawie wizytacja szambiarki to ok. 200zł.

    Wracając do tematu i rozkładu KMnO4:
    Ustaliliśmy już, że jest to silny utleniacz a reakcja bardzo silnie zależy od pH roztworu, w tym przypadku wody.
    Poniżej małe zadanie:
    Na podstawie zestawionych niżej danych wykaż, że wodny roztwór manganianu(VII) potasu,
    np. o stężeniu 0.1 mol dm3 i pH=7 jest termodynamicznie nietrwały; napisz równanie reakcji
    rozkładu:

    Dane:
    MnO4 + 2H2O + 3e = MnO2 + 4OH
    E1 = + 0,588 V
    O2 + 2H2O + 4e = 4OH
    E2 = + 0,401 V

    - całkowite ciśnienie atmosferyczne pc = 10 [5] Pa
    - ułamek molowy tlenu w powietrzu x = 0,21
    - temperatura 298K
    (przepraszam za braki niektórych znaków, na forum nie wszystko można wklepać)

    Rozwiązanie jest następujące:
    Jony manganianowe(VII) mogą redukować się do form manganu na różnych stopniach
    utlenienia. W środowiskach zbliżonych do obojętnych i zasadowych redukcja przebiega z
    wydzieleniem brunatnego osadu MnO4 przebiega z wydzieleniem brunatnego osadu MnO2. Aby przekonać się czy istotnie jony MnO4 mogą utleniać wodę, należy obliczyć potencjały redoks dla aktualnego stężenia MnO4, H+ (OH-) i cząstkowego ciśnienia tlenu. W tym celu należy skorzystać równań Nernsta.
    Reasumując, jony MnO4 mogą utleniać wodę, a po uzgodnieniu reakcji połówkowych, przebiega to według sumarycznego równania:

    4MnO4(-) + 2H2O = 4MnO2 + 4OH(-) + 3O2

    Dla odczynów lekko kwaśnych można zapisać:

    4MnO4(-) + 4H(+) = 4MnO2 + 2H2O +3O2

    Jasno widać więc, że nie chodzi tu o utlenianie plastikowego zbiornika a samego KMnO4.
    Dodatkowo proces ten bardzo przyśpieszają promienie słoneczne. Dlatego zbiornik, a nawet wężyk doprowadzający do głowicy, wykonany jest z ciemnego materiału.
    Proces ten postępuje dość wolno, dlatego nie twierdzę, że nie można wsypać nadmanganianu na zapas. Po prostu rekomenduję uzupełniać go raz w tygodniu.

    Na tym chyba powinniśmy zakończyć wątek i nie ciągnąć go jak tematu CR na innym poście

    Pozdrawiam
    Paweł
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  9. #3069
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Proces ten postępuje dość wolno, dlatego nie twierdzę, że nie można wsypać nadmanganianu na zapas. Po prostu rekomenduję uzupełniać go raz w tygodniu.

    Na tym chyba powinniśmy zakończyć wątek i nie ciągnąć go jak tematu CR na innym poście
    Wybacz, że nie kończę wątku ale chciałbym coś dodać
    Zbiornik na nadmanganian ma ruszt. Zazwyczaj ilość wody jest taka aby przekroczyć poziom rusztu minimalnie. Efekt jest taki, że tylko dolna warstwa nadmanganianu ma kontakt z wodą (czyli rozpuszcza się w niej i utlenia). Myślę, że nawet jeśli taki zbiornik będzie zasypany pod korek to większość tego środka nie będzie miała kontaktu z wodą i nie ulegnie utlenieniu... Do tego to co sam zauważyłeś - proces jest dość powolny, do tego gruby plastik i ciemne pomieszczenie...
    Moim zdaniem zysk jest niewspółmierny do uciążliwości całej operacji

  10. #3070
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Witam,
    O formy grzecznościowe chyba się spierać nie będziemy
    Nawiasem mówiąc, wielu moich klientów chętnie poznałoby tajniki, tak niskiego zużycia wody. Szczególnie, że w Warszawie wizytacja szambiarki to ok. 200zł.

    Wracając do tematu i rozkładu KMnO4:
    Ustaliliśmy już, że jest to silny utleniacz a reakcja bardzo silnie zależy od pH roztworu, w tym przypadku wody.
    Poniżej małe zadanie:
    Na podstawie zestawionych niżej danych wykaż, że wodny roztwór manganianu(VII) potasu,
    np. o stężeniu 0.1 mol dm3 i pH=7 jest termodynamicznie nietrwały; napisz równanie reakcji
    rozkładu:

    Dane:
    MnO4 + 2H2O + 3e = MnO2 + 4OH
    E1 = + 0,588 V
    O2 + 2H2O + 4e = 4OH
    E2 = + 0,401 V

    - całkowite ciśnienie atmosferyczne pc = 10 [5] Pa
    - ułamek molowy tlenu w powietrzu x = 0,21
    - temperatura 298K
    (przepraszam za braki niektórych znaków, na forum nie wszystko można wklepać)

    Rozwiązanie jest następujące:
    Jony manganianowe(VII) mogą redukować się do form manganu na różnych stopniach
    utlenienia. W środowiskach zbliżonych do obojętnych i zasadowych redukcja przebiega z
    wydzieleniem brunatnego osadu MnO4 przebiega z wydzieleniem brunatnego osadu MnO2. Aby przekonać się czy istotnie jony MnO4 mogą utleniać wodę, należy obliczyć potencjały redoks dla aktualnego stężenia MnO4, H+ (OH-) i cząstkowego ciśnienia tlenu. W tym celu należy skorzystać równań Nernsta.
    Reasumując, jony MnO4 mogą utleniać wodę, a po uzgodnieniu reakcji połówkowych, przebiega to według sumarycznego równania:

    4MnO4(-) + 2H2O = 4MnO2 + 4OH(-) + 3O2

    Dla odczynów lekko kwaśnych można zapisać:

    4MnO4(-) + 4H(+) = 4MnO2 + 2H2O +3O2

    Jasno widać więc, że nie chodzi tu o utlenianie plastikowego zbiornika a samego KMnO4.
    Dodatkowo proces ten bardzo przyśpieszają promienie słoneczne. Dlatego zbiornik, a nawet wężyk doprowadzający do głowicy, wykonany jest z ciemnego materiału.
    Proces ten postępuje dość wolno, dlatego nie twierdzę, że nie można wsypać nadmanganianu na zapas. Po prostu rekomenduję uzupełniać go raz w tygodniu.

    Na tym chyba powinniśmy zakończyć wątek i nie ciągnąć go jak tematu CR na innym poście

    Pozdrawiam
    Paweł
    Może jest to mądre co napisałeś i nie neguję iż nadmanganian się rozkłada, ale jest to utopijne. Tylko właśnie jak zauważyłeś jeżeli zastosujesz oryginalny wężyk i zbiornik to rozkład ten jest praktycznie niezauważalny. Ale nawet nich to będzie 10% to zaoszczędzisz 4 zł na miesiąc maksymalnie. Jeżeli będziesz kazał klientowi zaoszczędzić takie pieniądze wsypując miarkę nadmanganianu co tydzień to cię wygwiżdże.
    Może chęć stosowania takiego rozwiązania wynika iż stosujesz głowice RX i boisz się że zalejesz klienta?

  11. #3071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Dodatkowo proces ten bardzo przyśpieszają promienie słoneczne. Dlatego zbiornik, a nawet wężyk doprowadzający do głowicy, wykonany jest z ciemnego materiału.
    Proces ten postępuje dość wolno, dlatego nie twierdzę, że nie można wsypać nadmanganianu na zapas. Po prostu rekomenduję uzupełniać go raz w tygodniu.
    Aha. Znaczenia praktycznego w zasadzie to nie ma, ale Ty i tak to rekomendujesz? Wolno mi spytac po co?
    Zeby ludziom obrzydzic widok filtra do ktorego raz na tydzien trzeba biegac, gdy praktycznie mozna zrobic to raz na miesiac albo i rzadziej?


    marcin

  12. #3072
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post

    .
    Proces ten postępuje dość wolno, dlatego nie twierdzę, że nie można wsypać nadmanganianu na zapas. Po prostu rekomenduję uzupełniać go raz w tygodniu.

    Na tym chyba powinniśmy zakończyć wątek i nie ciągnąć go jak tematu CR na innym poście

    Pozdrawiam
    Paweł
    Jeżeli już tak twardo upierasz się swojej teorii to, są porządne głowice typu np. Fleck 7700SXT którą można zaprogramować w ten sposób iż pierwszym etapem będzie napełnianie zbiornika regeneratu. Później głowica stoi np. 60min aby rozpuścił się regenerat. Po tym czasie uruchamia się właściwa regeneracja bez ostatniego cyklu czyli napełnianie zbiornika. Takie rozwiązanie powinno Cie satysfakcjonować pod względem technicznym.
    Niestety zarobek w porównaniu z zaworami RX pewnie dwukrotnie mniejszy.
    Obawiam się jednego; ze nadmanganian będzie się krystalizował na zaworze pływakowym i stanie się awaryjny.
    Ja zostanę przy tradycyjnym rozwiązaniu.

  13. #3073
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jeżeli już tak twardo upierasz się swojej teorii to, są porządne głowice typu np. Fleck 7700SXT którą można zaprogramować w ten sposób iż pierwszym etapem będzie napełnianie zbiornika regeneratu. Później głowica stoi np. 60min aby rozpuścił się regenerat. Po tym czasie uruchamia się właściwa regeneracja bez ostatniego cyklu czyli napełnianie zbiornika. Takie rozwiązanie powinno Cie satysfakcjonować pod względem technicznym.
    Niestety zarobek w porównaniu z zaworami RX pewnie dwukrotnie mniejszy.
    Obawiam się jednego; ze nadmanganian będzie się krystalizował na zaworze pływakowym i stanie się awaryjny.
    Ja zostanę przy tradycyjnym rozwiązaniu.
    W Clacku CI też można zmienić kolejność cykli regeneracji... tylko czy warto kombinować? (o krystalizację bym się nie martwił)

  14. #3074

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Może jest to mądre co napisałeś i nie neguję iż nadmanganian się rozkłada, ale jest to utopijne. Tylko właśnie jak zauważyłeś jeżeli zastosujesz oryginalny wężyk i zbiornik to rozkład ten jest praktycznie niezauważalny. Ale nawet nich to będzie 10% to zaoszczędzisz 4 zł na miesiąc maksymalnie. Jeżeli będziesz kazał klientowi zaoszczędzić takie pieniądze wsypując miarkę nadmanganianu co tydzień to cię wygwiżdże.
    Może chęć stosowania takiego rozwiązania wynika iż stosujesz głowice RX i boisz się że zalejesz klienta?
    no tak, zapomniałem, że nawet umiecie czytać ludziom w myślach...
    Zalać klienta zawsze można i pamiętaj co mówi stare dobre przysłowie
    Apropo głowic RX to tacy specjaliści powinni wiedzieć, że nie zapewniają one odpowiedniego przepływu dla przepłukania ciężkiego złoża jakim jest GS i ich montaż byłby kardynalnym błędem. W przypadku RX można akurat bardzo precyzyjnie zaprogramować każdy cykl (w niektórych modelach nawet co do sekundy). W przeciwieństwie do głowic Logix, które mają wgrane cykle i często zwyczajnie marnują czas.

    Skąd te 10% to naprawdę nie wiem ale liczę na merytoryczną wypowiedz.

    Co do zarobku to chyba wszyscy działamy tu non-profit. Chętnie powymieniam się doświadczeniami z ludźmi z branży, którzy mają coś sensownego do powiedzenia.
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  15. #3075
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    no tak, zapomniałem, że nawet umiecie czytać ludziom w myślach...
    Nie uogólniaj - ja nie umiem czytać w myślach, nie wiem jak "koledzy" jeśli czytałeś ten wątek forum to wiedziałeś że możesz się spodziewać takich odpowiedzi...

    Skąd te 10% to naprawdę nie wiem ale liczę na merytoryczną wypowiedz.
    Obyś się doczekał (ale nie stawiam na to)

  16. #3076
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    no tak, zapomniałem, że nawet umiecie czytać ludziom w myślach...
    Zalać klienta zawsze można i pamiętaj co mówi stare dobre przysłowie
    Apropo głowic RX to tacy specjaliści powinni wiedzieć, że nie zapewniają one odpowiedniego przepływu dla przepłukania ciężkiego złoża jakim jest GS i ich montaż byłby kardynalnym błędem. W przypadku RX można akurat bardzo precyzyjnie zaprogramować każdy cykl (w niektórych modelach nawet co do sekundy). W przeciwieństwie do głowic Logix, które mają wgrane cykle i często zwyczajnie marnują czas.
    .
    Ja w myślach nie czytałem tylko na twojej stronie. Nie wymagaj ode mnie szacunku, jeżeli stosujesz zawór RX. Jest takie powiedzenie: tonący brzytwy się chwyta.


    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Skąd te 10% to naprawdę nie wiem ale liczę na merytoryczną wypowiedz.

    Co do zarobku to chyba wszyscy działamy tu non-profit. Chętnie powymieniam się doświadczeniami z ludźmi z branży, którzy mają coś sensownego do powiedzenia.
    Czytaj dobrze ja napisałem że nawet jak 10% to nie jest to warte zachodu i kłopotu. Ty też nie określiłeś wygłaszając tą bzdurę ile klient na tym zaoszczędzi. Odpowiedz merytorycznie?

  17. #3077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Ja w myślach nie czytałem tylko na twojej stronie. Nie wymagaj ode mnie szacunku, jeżeli stosujesz zawór RX. Jest takie powiedzenie: tonący brzytwy się chwyta.
    Głowice stosuje się takie jakie sobie życzy klient: RX, Clack, Logix. Jakiś problem?
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  18. #3078
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Głowice stosuje się takie jakie sobie życzy klient: RX, Clack, Logix. Jakiś problem?
    Dziwne na stronie tego nie widać.
    Czekam na merytoryczną odpowiedź: ile oszczędza klient stosując się do twojego bzdurnego zalecenia?
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 30-01-2012 o 16:13

  19. #3079

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Dziwne na stronie tego nie widać.
    Czekam na merytoryczną odpowiedź: ile oszczędza klient stosując się do twojego bzdurnego zalecenia?
    SwiatFiltrów to nowy projekt i wszystkiego od razu zrobić się nie da. Ale nie to już raczej moje zmartwienie.
    W każdym razie miło, że się zainteresowałeś.

    Moja odpowiedz mogłaby być równie merytoryczna jak pierwsza, która zdaje się Cię troszkę przerosła.
    Na początek czekam na wyjaśnienie tych 10%. Jestem pewien, że się jej nie doczekam

    qubek17
    Sorry za generalizowanie.
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  20. #3080
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    SwiatFiltrów to nowy projekt i wszystkiego od razu zrobić się nie da. Ale nie to już raczej moje zmartwienie.
    W każdym razie miło, że się zainteresowałeś.

    .
    Trudno nie zauważyć. Na każdym skrzyżowaniu widzę oblepioną bandę ochronną twoimi reklamami. Nie wiem czy zaśmiecając miasto zdobędziesz zaufanie klienta?

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Moja odpowiedz mogłaby być równie merytoryczna jak pierwsza, która zdaje się Cię troszkę przerosła.
    Na początek czekam na wyjaśnienie tych 10%. Jestem pewien, że się jej nie doczekam

    qubek17
    Sorry za generalizowanie.
    Przeczytaj uważnie w poście jest odpowiedź. To nie ja napisałem tą bzdurę tylko ty. A odpowiedzi od ciebie nie ma.

Strona 154 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony