dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 164 z 755
Pokaż wyniki od 3.261 do 3.280 z 15100
  1. #3261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    To jest twoje zdanie. Ja z baypasu nie korzystam, i jak widzę podczas serwisów hydraulicy i tak dublują baypas robiac obejście na instalacji. Zawór to zawór.
    Tak jak napisal qbek. Po rpostu hydraulicy nie wiedza co to i po co to. Jak mi kiedys moj hydraulik podlaczyc hydrofor wraz z inzektorem, to podstawil pod inzktor wiaderko, "bo cos to panu cienkie ten wihajster." Nie dosc ze go wkrecil odwrotnie, (a tlumaczylem, rysowalem), to jescze nie dokrecil kawalka ze sruba regulacyjna ktora jest uszczelniona oringiem. No to cieklo.
    Ci Twoi hydraulicy praktycy to jak nie ma ocynku na pakulkach, to juz nie wiedza co z tym zrobic.

    marcin

  2. #3262
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kombinujesz żeby zrobić bypass na zaworach kulowych masz minimum 3 zawory (czyli już 90 PLN) do tego połączenia między nimi i zawór odcinający całość instalacji... wyjdzie sporo więcej
    Ja rozumiem, że ciebie nie przekonam, ale może użytkownik się zastanowi czy ma zapłacić 2 razy (bo bypass ma w zestawie z filtrem, a hydraulik mu wciska na siłę dodatkowe zawory)
    Źle liczysz zawór odcinający i wypływowy musisz dać . więc aby wykonać obejście potrzebny jest dodatkowo 1 zawór.
    Z tego co się orientuję to bajpas w Clacku jest opcją i nie trzeba go kupować a co za tym idzie nie trzeba nic dublować. Rozważny klient nie będzie kupował plastykowego baypasu jak będzie miał alternatywę w pewnych zaworach z mosiądzu.

  3. #3263
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Tak jak napisal qbek. Po rpostu hydraulicy nie wiedza co to i po co to. Jak mi kiedys moj hydraulik podlaczyc hydrofor wraz z inzektorem, to podstawil pod inzktor wiaderko, "bo cos to panu cienkie ten wihajster." Nie dosc ze go wkrecil odwrotnie, (a tlumaczylem, rysowalem), to jescze nie dokrecil kawalka ze sruba regulacyjna ktora jest uszczelniona oringiem. No to cieklo.
    Ci Twoi hydraulicy praktycy to jak nie ma ocynku na pakulkach, to juz nie wiedza co z tym zrobic.

    marcin
    Ja mówię o hydraulikach nie o partaczach, który kupi klucz i myśli że stał się fachowcem. Jak chciałeś oszczędzić to „wypiłeś” efekty.

  4. #3264

    Domyślnie

    Dzięki za porady !
    Teraz muszę znaleźć kogoś w okolicach Wrocławia,kto w przyzwoitej cenie złoży mi coś takiego:
    Clack WS1CI z reg.twardości(mixing),zbiornik Structurala 10x35 zasypany 30kg Amberlite SR1Na wsadzi to w estetyczną i praktyczną obudowę,zapewni ewentualny serwis,a może i montaż.
    pozdrawiam

  5. #3265

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kombinujesz żeby zrobić bypass na zaworach kulowych masz minimum 3 zawory (czyli już 90 PLN) do tego połączenia między nimi i zawór odcinający całość instalacji... wyjdzie sporo więcej
    Ja rozumiem, że ciebie nie przekonam, ale może użytkownik się zastanowi czy ma zapłacić 2 razy (bo bypass ma w zestawie z filtrem, a hydraulik mu wciska na siłę dodatkowe zawory)
    Osobiście uważam, że bypass na zaworach kulowych powinien odcinać całą instalację uzdatniania wody np: filtry mechaniczne, odżelaziacz, lampa UV itd.
    Powinien być montowany obligatoryjnie. Natomiast montowanie na każdym urządzeniu z osobna jest pomyłką.
    Bypass głowicy przydaje się zawsze w sytuacjach awaryjnych a w szczególności w systemach dwu i więcej stopniowych. Takich jak ma np. Jastrząb.
    Jeśli mu padnie głowica na Birmie to zawsze można ją szybko odciąć i używać drugiej stacji, czego oczywiście nie życzę
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  6. #3266

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Dzięki za porady !
    Teraz muszę znaleźć kogoś w okolicach Wrocławia,kto w przyzwoitej cenie złoży mi coś takiego:
    Clack WS1CI z reg.twardości(mixing),zbiornik Structurala 10x35 zasypany 30kg Amberlite SR1Na wsadzi to w estetyczną i praktyczną obudowę,zapewni ewentualny serwis,a może i montaż.
    pozdrawiam
    moim zdaniem do zbiornika 10x35 można maksymalnie wsypać 20 litrów jonitu
    objętość takiego zbiornika to 38 litrów. Podczas płukania wstecznego jonit podejdzie pod samą głowicę i może być niewłaściwie wypłukany.
    Przydało by się jeszcze kilka litrów podsypki żwirowej, np: 2.0-3.1 mm
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  7. #3267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Osobiście uważam, że bypass na zaworach kulowych powinien odcinać całą instalację uzdatniania wody np: filtry mechaniczne, odżelaziacz, lampa UV itd.
    Powinien być montowany obligatoryjnie. Natomiast montowanie na każdym urządzeniu z osobna jest pomyłką.
    Ja mam zrobione osobiscie tak, ze sa 3 zawory kulowe na rurach, miedzy filtrami a hydroforem. Moge odciac zasilanie na dom. Moge puscic wode z pominieciem filtorw i przez filtry. Czyli w zasadzie bypass na cale uzdtanianie (2 filtry + UV). Do tego zawor przed wejsciem na hydrofor.

    Za bypass do glowicy placilem ponizej 100PLN. Nie majatek. A jego zastosowan jest bardzo duzo. Zaczynajac od banalnego sprzatania raz do roku. Odpinam i przestawiam filtr. Czasem taki filtr stoi gdzies w kat wcisniety. Odpinasz i serwisujesz. Proste szybkie i przyjemne.

    Cytat Napisał SwiatFiltrow Zobacz post
    Jeśli mu padnie głowica na Birmie to zawsze można ją szybko odciąć i używać drugiej stacji, czego oczywiście nie życzę
    Nie wywoluj "Hytrego" wilka z lasu Zaraz sie zacznie jakie to te glowice Clack sa chinskie, awaryjne, ze silniki slabe i brudu nie przepychaja, a ze jak error na wyswietlaczu to tylko harakiri itd, itd.

    marcin

  8. #3268
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Dzięki za porady !
    Teraz muszę znaleźć kogoś w okolicach Wrocławia,kto w przyzwoitej cenie złoży mi coś takiego:
    Clack WS1CI z reg.twardości(mixing),zbiornik Structurala 10x35 zasypany 30kg Amberlite SR1Na wsadzi to w estetyczną i praktyczną obudowę,zapewni ewentualny serwis,a może i montaż.
    pozdrawiam
    Taką konfigurację będzie Ci pewno ciężko znaleźć, gdyż Clack może jest niezłym zaworem tylko najczęściej ma chińskie towarzystwo, a widzę że chcesz kupić pewny filtr. Na pewno będziesz słyszał że jest równie dobre. Wiec tego musisz pilnować. Ja bym pozostał przy propozycji Fleck 5600SXT bo i reszta będzie oryginalna.
    Zgodzę się z SF że do butli 10x35 cali powinno się sypać 20 litrów jonitu z podsypką lub 25 litrów bez podsypki. 30 litrów będzie się źle płukać. Zauważyłem ze u niektórzy tak robią ale wtedy trzeba przed zmiękczaczem zamontować dokładny filtr mechaniczny który będzie się szybko zapychał. Nie polecam tego rozwiązania: zysk niewielki a kłopoty durze.

  9. #3269
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Taką konfigurację będzie Ci pewno ciężko znaleźć, gdyż Clack może jest niezłym zaworem tylko najczęściej ma chińskie towarzystwo, a widzę że chcesz kupić pewny filtr. Na pewno będziesz słyszał że jest równie dobre. Wiec tego musisz pilnować. Ja bym pozostał przy propozycji Fleck 5600SXT bo i reszta będzie oryginalna.
    Zgodzę się z SF że do butli 10x35 cali powinno się sypać 20 litrów jonitu z podsypką lub 25 litrów bez podsypki. 30 litrów będzie się źle płukać. Zauważyłem ze u niektórzy tak robią ale wtedy trzeba przed zmiękczaczem zamontować dokładny filtr mechaniczny który będzie się szybko zapychał. Nie polecam tego rozwiązania: zysk niewielki a kłopoty durze.
    Co ma piernik do wiatraka? Jak sobie zażyczysz to i z hinduskim towarzystwem możesz kupić Clacka, Flecka czy RXa.
    Co ma producent głowicy do tego z jakim zbiornikiem się ją zamontuje??

    Optymalnie do zbiornika 10x35 wchodzi 25 litrów i podsypka. Ale i 30 litrów wejdzie. Znów nie będzie to idealne rozwiązanie, ale na pewno wyjdzie to taniej niż stawiać większy zbiornik z oddzielnym zbiornikiem na solankę.
    A filtr przed zmiękczaczem to standard, i nie musi się on wcale zatykać.

  10. #3270
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Ewa i Jakub

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    PODBESKIDZIE
    Posty
    11
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    witam.
    czy z ta woda można coś zrobić ? jakie by były koszty?
    ph-7,1
    twardość-350
    mangan-1,57
    zelazo-17,8
    =w naturze człowieka leży rozsądne myślenie i nielogiczne działanie

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?...ik-ewa-i-jakub

  11. #3271

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewa i Jakub Zobacz post
    witam.
    czy z ta woda można coś zrobić ? jakie by były koszty?
    ph-7,1
    twardość-350
    mangan-1,57
    zelazo-17,8
    Rozumiem, że podane wartości (żelazo, mangan) są w mg/l. Przy takiej ilości żelaza kupcie sobie dymarkę. Oczywiście taka, która ma 7
    5000 lat trochę kosztuje, ale może na alledrogo znajdziecie jakąś 1000 letnią używkę.
    A tak na poważnie, te dane nie wystarczą do doboru filtrów. Potrzebna jest pełna analiza wody (barwa, mętność utlenialność itp). Potrzebny jest typ pompy (jej wydajność). Na pewno będziecie potrzebowali zbiornika hydroforowego bezprzeponowego np 300l i aspiratora. Prawdopodobnie dwa filtry odżelaziające i zmiękczacz. Koszt ponad 10.000 zł.
    Może lepiej zapytać sąsiadów, albo studniarza autochtona, czy bywa lepsza woda. Taniej wyjdzie zrobić odwiert w innym miejscu, lub na innej głębokości.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 12-03-2012 o 21:34

  12. #3272

    Domyślnie

    Witam !
    No i zacząłem szukać na rodzimym rynku.Przy twardości 23 dH (429) mam zapomnieć o Cabinecie.
    Zaproponowany zbiornik to 12x54,głowica Clacka,złoże Rohm&Haas z podsypką,osobny pojemnik na sól.
    Wraz z filtrem wstępnym,materiałami montażowymi i montażem 5000 zł.Cosik mi to się dużo wydaje,a jakie jest wasze zdanie ?
    pozdrawiam

  13. #3273
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Witam !
    No i zacząłem szukać na rodzimym rynku.Przy twardości 23 dH (429) mam zapomnieć o Cabinecie.
    Zaproponowany zbiornik to 12x54,głowica Clacka,złoże Rohm&Haas z podsypką,osobny pojemnik na sól.
    Wraz z filtrem wstępnym,materiałami montażowymi i montażem 5000 zł.Cosik mi to się dużo wydaje,a jakie jest wasze zdanie ?
    pozdrawiam
    Chyba kogoś nawiedziło. A zbiornik chiński?
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 13-03-2012 o 18:18

  14. #3274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Chyba kogoś nawiedziło.
    Wyjątkowo się zgodzę
    Co prawda taki filtr też się sprawdzi, ale cena będzie wysoka. A jedyną różnicą w działaniu będzie regeneracja co 2 tygodnie, a nie co tydzień.

  15. #3275

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Witam !
    No i zacząłem szukać na rodzimym rynku.Przy twardości 23 dH (429) mam zapomnieć o Cabinecie.
    Zaproponowany zbiornik to 12x54,głowica Clacka,złoże Rohm&Haas z podsypką,osobny pojemnik na sól.
    Wraz z filtrem wstępnym,materiałami montażowymi i montażem 5000 zł.Cosik mi to się dużo wydaje,a jakie jest wasze zdanie ?
    pozdrawiam
    10x54 w zupełności wystarczy, regeneracja co 3-4m3
    "Albo znajdziemy drogę, albo ją zbudujemy"

  16. #3276

    Domyślnie

    Witam !
    No dobra ,po tym jak Pani z wodociągów zapytała się o nasze mega zużycie wody,wziąłem się za pływaki i ustawienia w wc,odbyłem krótką rozmowę o ekologii z rodziną i zaczynamy od początku.
    1. Jedno ujęcie wodociągi 23-24 st.niem. 6 m3 wody miesięcznie.
    2. Drugie ujęcie wodociągi 21-22 st.niem. 9-10 m3 wody miesięcznie.
    Nasi faworyci w tej chwili to Clack WS1 CI ,Purolite C100E,zbiornik 10x44 30 litrów złoża lub 10x54 40 litrów złoża.
    Mam ofertę na Structurala,ale kłopot z zakupem osobno Clacka WS1 CI w dobrej cenie i dlatego skłaniam się ku Cyber Wave.
    No i jak duży zbiornik dla 1. i 2. .Chcemy zejść do 3dH.
    A i z tym By-passem już zgłupiałem, czy zawory ,czy plastik ale to już przy zamówieniu.
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez arturo70 ; 14-03-2012 o 13:06

  17. #3277
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturo70 Zobacz post
    Witam !

    Mam ofertę na Structurala,ale kłopot z zakupem osobno Clacka WS1 CI w dobrej cenie i dlatego skłaniam się ku Cyber Wave.

    pozdrawiam
    Zawór można naprawić, ale jaką masz pewność czy chińczyk w drodze oszczędności nie wykonał zbiornika do filtra z dodatkiem jakiegoś śmiecia. I będziesz się truł przez kilka lat, pod warunkiem że tyle wytrzyma i wcześniej cię nie zaleje. Zastanów się nad wyborem.

  18. #3278
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Zawór można naprawić, ale jaką masz pewność czy chińczyk w drodze oszczędności nie wykonał zbiornika do filtra z dodatkiem jakiegoś śmiecia. I będziesz się truł przez kilka lat, pod warunkiem że tyle wytrzyma i wcześniej cię nie zaleje. Zastanów się nad wyborem.
    Hytry. Ja sugeruje Co zebys przestal uzywac komputera. Serio. Twoj komputer na 99% ma komponenty pochodzace z chin. Skad wiesz, czy rozgrzewajacy sie procesor nie powoduje uwalaniania sie jakis trujacych gazow z plastikow czy czegos tam? Ze nie wspomne o tym, ze moze Ci wybuchnac w twarz!! Albo zasilacz zapali sie i dom Ci spali do fundamentow. Lepiej sie zastanow dobrze i czym predzej wyrzuc ten komputer!! Nie bedziesz co prawda mogl pisac na forum bez kompa, ale jakos to przetrwamy

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 14-03-2012 o 13:29

  19. #3279
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Hytry. Ja sugeruje Co zebys przestal uzywac komputera. Serio. Twoj komputer na 99% ma komponenty pochodzace z chin. Skad wiesz, czy rozgrzewajacy sie procesor nie powoduje uwalaniania sie jakis trujacych gazow z plastikow czy czegos tam? Ze nie wspomne o tym, ze moze Ci wybuchnac w twarz!! Albo zasilacz zapali sie i dom Ci spali do fundamentow. Lepiej sie zastanow dobrze i czym predzej wyrzuc ten komputer!! Nie bedziesz co prawda mogl pisac na forum bez kompa, ale jakos to przetrwamy

    marcin
    Może i tak jest. Ale komputery kupuję w DELu i wierzę tej marce że nic takiego się nie stanie. A jak nawet to wypłacą mi odszkodowanie za straty.
    Ostatnio edytowane przez Hytryulik ; 14-03-2012 o 14:42

  20. #3280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Morze i tak jest. Ale komputery kupuję w DELu i wierzę tej marce że nic takiego się nie stanie. A jak nawet to wypłacą mi odszkodowanie za straty.
    Jak bylem mlody to sie mawialo, ze morze jest szerokie i glebokie

    Odszkodowanie za straty, hehe dobre Jak Ci cos wybuchnie czy sie spali, to serwis wyda opinie, ze miales przepiecie w sieci lub cos w tym stylu. Pewnie nawet nie rozkrecajac trupa. Gdzie Ty zyjesz? Jak bedziesz chcial to sie pewnie mozna sadzic z takimi. Latami. Pogadaj z kims kto w serwisie komputerowum/elektronicznym pracuje. Co wiecej, ja powiem Ci, ze ten Twoj DELL ktoremu tak ufasz, zostal tak zaprojektowany, zeby krotko po uplywie gwarancji zaczal sie sypac i umarl. Po to, zebys kupil nowego. Bo jak pojdziesz do serwisu do sie dowiesz, ze np matryca jako czesc zamienna to kosztuje 70% nowego komputera.

    marcin

Strona 164 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony