dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 174 z 754
Pokaż wyniki od 3.461 do 3.480 z 15062
  1. #3461
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kalio
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Krzyżacka ziemia
    Posty
    1.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

  2. #3462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kalio Zobacz post
    Toto jest poprawiacz samopoczucia, polaczony z systemem drenazu kieszeni, wykorzystujacy znaną od dawna tendencje ludzkiej psychiki do samooklamywania sie gdy wydalismy na cos pieniadze i liczymy ze to cos dziala jak obiecywano

    marcin

  3. #3463
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Toto jest poprawiacz samopoczucia, polaczony z systemem drenazu kieszeni, wykorzystujacy znaną od dawna tendencje ludzkiej psychiki do samooklamywania sie gdy wydalismy na cos pieniadze i liczymy ze to cos dziala jak obiecywano

    marcin
    "generator fal elastycznych" - WOW...

  4. #3464
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    "generator fal elastycznych" - WOW...
    A slyszales o "ugieciu fali"? Sie uginaja znaczy sie elastyczne sa

    A tak na powaznie, poczytaj sobie kiedys o homeopatii Biznes wart miliardy a tam to jest dopiero hardcore.

    Homeopaci sami przyznaja ze w ich produktach nie ma juz substancji leczniczej, bo jest to wielokrotnie rozcienczane, ale woda ma pamiec tego co sie w niej kiedys rozpuscilo Ze o napromieniowaniu preparatow swiatlem ksiezyca nie wspomne. NIektore ich pomysly spokojnie przebijaja "magnetyzery wody przy pomocy fal elastycznych".

    marcin

  5. #3465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    A slyszales o "ugieciu fali"? Sie uginaja znaczy sie elastyczne sa

    A tak na powaznie, poczytaj sobie kiedys o homeopatii Biznes wart miliardy a tam to jest dopiero hardcore.

    Homeopaci sami przyznaja ze w ich produktach nie ma juz substancji leczniczej, bo jest to wielokrotnie rozcienczane, ale woda ma pamiec tego co sie w niej kiedys rozpuscilo Ze o napromieniowaniu preparatow swiatlem ksiezyca nie wspomne. NIektore ich pomysly spokojnie przebijaja "magnetyzery wody przy pomocy fal elastycznych".

    marcin
    Widocznie muszę się jeszcze wiele nauczyć...

  6. #3466

    Domyślnie

    Wszedłem na stronę domową ("home") producenta,
    http://www.tamuraworld.com/index.html
    Dalej już mi się nie chciało czytać .

  7. #3467
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puoyui

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Witam,

    Mam własną studnię wierconą i do uzdatniania zamontowane urządzenie na złoże CR100 (40litrów) z głowica Clack WS1 CI. Chciałem zasięgnąć rady doświadczonych osób jakie są optymalne ustawienia parametrów regeneracji złoża. W tej chwili regeneracja odbywa się po uzdatnieniu 5m3 wody. Poszczególne etapy to: backwash 8 min, płukanie solanką (downflow) 60 min, znowu backwash 8 min, dopłukiwanie (rinse) 4 min i na tym kończy się proces regeneracji. Czy warto coś zmodyfikować w tych ustawieniach ?

    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
    Piotr

  8. #3468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał puoyui Zobacz post
    Witam,

    Mam własną studnię wierconą i do uzdatniania zamontowane urządzenie na złoże CR100 (40litrów) z głowica Clack WS1 CI. Chciałem zasięgnąć rady doświadczonych osób jakie są optymalne ustawienia parametrów regeneracji złoża. W tej chwili regeneracja odbywa się po uzdatnieniu 5m3 wody. Poszczególne etapy to: backwash 8 min, płukanie solanką (downflow) 60 min, znowu backwash 8 min, dopłukiwanie (rinse) 4 min i na tym kończy się proces regeneracji. Czy warto coś zmodyfikować w tych ustawieniach ?

    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
    Piotr
    Wiem jedno.
    Jak nie podasz wynikow badan wody to nikt Ci nic sensownego nie bedzie w stanie powiedziec.

    marcin

  9. #3469
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał puoyui Zobacz post
    Witam,

    Mam własną studnię wierconą i do uzdatniania zamontowane urządzenie na złoże CR100 (40litrów) z głowica Clack WS1 CI. Chciałem zasięgnąć rady doświadczonych osób jakie są optymalne ustawienia parametrów regeneracji złoża. W tej chwili regeneracja odbywa się po uzdatnieniu 5m3 wody. Poszczególne etapy to: backwash 8 min, płukanie solanką (downflow) 60 min, znowu backwash 8 min, dopłukiwanie (rinse) 4 min i na tym kończy się proces regeneracji. Czy warto coś zmodyfikować w tych ustawieniach ?

    Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
    Piotr
    Te czasy regeneracji są za krótkie. Tu masz tabelę: http://alamowaterpoland.com/ftp/ulotki/cr100_PL.pdf - na 40 litrów masz ustawienia 16 min (backwash), 90 min (solankowanie), 4 min (dopłukiwanie). Co do objętości to albo musisz podać parametry wody, albo wpisać w głowicy te parametry i ona zrobi to za ciebie.

  10. #3470
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    puoyui

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    11-200
    Posty
    23

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o parametry wody to wyglądają następująco:
    - Amoniak (jon amonowy) 1,64 mg/l
    - Azotyny – ponizej 0,050 mg/l
    - Azotany – ponizej 1,0 mg/l
    - Mangan – 82 ug/l
    - Żelazo ogólne – 77 ug/l
    - Twardośc – 342 mgCaCO3/l
    - Wapń – 94,6 mg/l
    - Magnez – 3,2 mg/l
    - Ogólny węgiel organiczny – 1,12 mg/l
    - Bakterie grupy coli w 100ml – 0

    Raz jeszcze dziękuję przy doborze optymalnych parametrów dla sterownika.
    Piotr

  11. #3471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał puoyui Zobacz post
    Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Jeśli chodzi o parametry wody to wyglądają następująco:
    - Amoniak (jon amonowy) 1,64 mg/l
    - Azotyny – ponizej 0,050 mg/l
    - Azotany – ponizej 1,0 mg/l
    - Mangan – 82 ug/l
    - Żelazo ogólne – 77 ug/l
    - Twardośc – 342 mgCaCO3/l
    - Wapń – 94,6 mg/l
    - Magnez – 3,2 mg/l
    - Ogólny węgiel organiczny – 1,12 mg/l
    - Bakterie grupy coli w 100ml – 0

    Raz jeszcze dziękuję przy doborze optymalnych parametrów dla sterownika.
    Piotr
    Przy takiej twardości regeneracja powinna się odbywać co ok 3,8 m3. Dodatkowo aby pozbyć się amoniaku wymagany jest dłuższy czas kontaktu między złożem a wodą, czyli przepływ maksymalny powinien być niższy niż wynikałoby z tabeli dla takiego zbiornika. Co jakiś czas (powinno wystarczyć raz na rok) powinna być przeprowadzona regeneracja z chlorowaniem aby pozbyć się amoniaku wyłapanego na złożu.

  12. #3472
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  13. #3473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    No toz to jest slynny magnetyzer wlasnie

    marcin

  14. #3474

    Domyślnie

    Muszę sobie to kupić w takim razie...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  15. #3475
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Muszę sobie to kupić w takim razie...
    Koniecznie!!

    marcin

  16. #3476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Muszę sobie to kupić w takim razie...
    Proponuję skorzystać z opcji Kup Teraz i nabyć samą instrukcję - powinna dać podobny efekt jak finalne urządzenie

  17. #3477

    Domyślnie

    Tyle że przesyłka tej instrukcji 99PLN. Musi być strasznie duża i ciężka. Dziękuję, nie skorzystam.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  18. #3478

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie czy ktoś z was ma, albo miał do czynienia z odżelaziaczem WIMEST–150 lub WIMEST–150 ze złożem OTOMAN, ewentualnie może coś więcej nt. złoża otoman, bo w necie mało informacji o tego typu urządzeniach, Obecnie przymierzam się do zakupu i nie wiem czy inwestować w mechaniczny czy lepiej z głowica elektroniczną. Za wszeklą pomoc z góry dzięki.Pozdrawiam

  19. #3479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał 81marek Zobacz post
    Witam, mam pytanie czy ktoś z was ma, albo miał do czynienia z odżelaziaczem WIMEST–150 lub WIMEST–150 ze złożem OTOMAN, ewentualnie może coś więcej nt. złoża otoman, bo w necie mało informacji o tego typu urządzeniach, Obecnie przymierzam się do zakupu i nie wiem czy inwestować w mechaniczny czy lepiej z głowica elektroniczną. Za wszeklą pomoc z góry dzięki.Pozdrawiam
    Duza ta filtra jest. Naprawde potrzebujesz dla 3 osob az takiego urzadzenia? To jest praktycznie 16" filtr. W warunkach domowych, to sie stawia 10" wzglednie 13". Masz tego Fe "raptem" 2 mg, rozsadne pH. Mniejszy filtr by moim zdaniem wystarczyl.

    Ja zawsze powtarzam, ze reczne sterownie filtrem bardzo szybko znienawidisz. Raz na tydzien musisz 10-15 min przy tym filtrze spedziec krecac galkami.

    Do tego zloze. Jak nie napisali co tam jest, to pewnie jest ...piach, dolomit, i temu podobne. Nie ze zle, z Fe se poradzi, ale ciezkie. Napisali na stronie ze trzeba toto plukac strumienm wody 4m3/h (czyli przeplyw 35m/h). Da rade Twoja pompa? Jesli zakupilees pompe SKM150, to zdecydownie nie da rady wyplukac tego filtra. Jesli nie kupiles jeszczed, to szukaj takiej co da 4m3/h przy 4-5 atm. Ale tanie toto nie bedzie. Jesli jest tam piach, to jest to ciezkie zloze trudne do wyplukania. Wodociagi najpierw z piachu spuszczaja wode, plucza/przedmuchuja powietrzem zeby rozbic brylki, dopiero potem plucza woda.

    Moim zdaniem mniejszy (10 lub 13") filtr, i jakies nazwane i lzejsze zloze zeby nie bylo klopotu z plukaniem. Plukanie jest kluczowe. Nie dopluczesz filtra, to bedziesz mial predzej czy pozniej klopoty. A przy filtrze nawet 13" i plukaniu z predkoscia 25m/h to juz potrzebujesz raptem 2,1m3/h. A przy 10" 1,3m3/h., wiec mniejsza/tansza pompa da rade.


    pozdrawiam,
    marcin

  20. #3480

    Domyślnie

    Oki Marcin dzięki za wypowiedź, co do pompy to faktycznie jest za słaba dla takiego odżelaziacza. Może jesteś w stanie zproponować jakiś konkretny model odżelaziacza z dobrym i tanim w eksploatacji złożem pod tą pompę bo jak sam wiesz każdy kolejny elemet stacji kosztuje, a ja mam już po dziurki rozmów ze studniarzem, który twierdzi że ta pompa da radę. Wiem, że wcześniej brałeś udzoiał nt. mojego problemu(wielkie dzięki), więc powiem co się zmieniło. Studniarz podniósł rurę w kręgach i woda nie napływa już do studni. Zachlorowałem wodę bo mój studniarz po prawie roku czasu stwierdził po ostrej wymianie słów, że każda nowo wywiercona studnia powinna być zachlorowana i zapach zniknie. Na chwilę obecną faktycznie zapach trochę się zmienił, ale szału nie ma, natomiast mociej wyczuwalny jest zapach metaliczny (chyba żelazao). Jeszcze jedna sprawa jakie masz zdanie nt."ODŻELAZIACZ - ODMANGANIACZ - ZMIĘKCZACZ CRYSTAL RIGHT CR -urządzenie które jednocześnie usuwa żelazo, mangan i wysoką twardośc wody ( kamień kotłowy ) - regeneruje się automatycznie ( oczyszcza się ) solą tebletkową ( worek 25 KG )" ponieważ taką ofertę otrzymałem od firmy JORO k. Wrocławia. Pozdrawiam za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.

Strona 174 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony