dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 193 z 755
Pokaż wyniki od 3.841 do 3.860 z 15099
  1. #3841
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Dzięki. Jakoś mi się wydawało że idzie worek soli na miesiąc, ale przy moim zużyciu to góra 2 regeneracje miesięcznie będą chyba, więc starczy na kilka miesięcy.
    A to czyszczenie to polega właśnie na usunięciu zbrylonej soli na dole, czy czymś innym?
    Jeśli zużyjesz mało wody to i tak dobrze jest zrobić regenerację zmiękczacza co max 10-14 dni. Tak samo po długim okresie nieużywania (np. wyjazd na wakacje). Jak woda długo stoi w urządzeniu to może się w niej rozwinąć jakaś inteligencja
    Tak, czyszczenie polega na wyczyszczeniu zbiornika z soli i innego brudu, który dostaje się tam razem z solą lub wodą.

  2. #3842
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek.l11 Zobacz post
    średnio kwartalnie zużywamu około 55m3
    Wystarczy Ci standardowy "rozmiar" - 25 litrów jonitu.
    Wybór masz duży. Musisz się określić na czym Ci zależy - czy chcesz super wypasiony produkt z najlepszymi komponentami, czy może wystarczy Ci coś taniego i bez bajerów. Masz jakiś budżet? Dysponujesz dużym/małym miejscem na montaż?

  3. #3843
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    filtr ze złożem AG co to jest czy warto to zastosować?, zaproponowano mi to dodatkowo.Mam wodę z własnego ujęcia i po badaniach wyszła tylko ,że woda jest twarda?

  4. #3844

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym zmiękczał do zera.
    A ja bym zostawił te 60 (a nawet 100) mg/l. Całkiem zmiękczona woda ma właściwości korozyjne (szczególnie ciepła). Dlatego też w starej "normie" była twardość 0 - 500, a w nowej 60 -500 mg/l.
    Więcej można przeczytać na stronie:
    http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/fulltext.pdf

  5. #3845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    filtr ze złożem AG co to jest czy warto to zastosować?, zaproponowano mi to dodatkowo.Mam wodę z własnego ujęcia i po badaniach wyszła tylko ,że woda jest twarda?
    To złoże używane jest do filtrów sedymentacyjnych, inaczej mówiąc poprawiających klarowność ("przejrzystość") wody. Czasami używa się je w filtrach odżelaziających. Na twardą wodę to złoże nie pomoże.
    Wygooglaj filter AG.

  6. #3846
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Barbara74

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.535
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ale to dał dodatkowo a do zmiękczania wody stacja loga nice 30,czy to jest ok?no i czy ten filtr ze złożem Ag konieczny,może lepiej lampy?

  7. #3847
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbara74 Zobacz post
    ale to dał dodatkowo a do zmiękczania wody stacja loga nice 30,czy to jest ok?no i czy ten filtr ze złożem Ag konieczny,może lepiej lampy?
    Jeśli masz dużą mętność wody to może pomóc. Jeśli nie masz to pomoże przeczyścić kieszeń

  8. #3848

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wystarczy Ci standardowy "rozmiar" - 25 litrów jonitu.
    Wybór masz duży. Musisz się określić na czym Ci zależy - czy chcesz super wypasiony produkt z najlepszymi komponentami, czy może wystarczy Ci coś taniego i bez bajerów. Masz jakiś budżet? Dysponujesz dużym/małym miejscem na montaż?
    Jeżeli chodzi budżet to w granicach do 2,5 tys. Miejsca na montaz też w piwnicy jest dużo. Może jakieś konkretne modele? Czy taka woda po zmiękczaniu nadaje się do spożycia? Bo zmiękczona woda z tego co słyszałem jest wręcz szkodliwa gdyż wypłukuje wapno z orgnizmu. i należy montować bay-passy aby mieszać wode ,,surową" z zmiękczoną. A czy jest to prawda to tego nie wiem. Co byś sądził o zmiększaczach Buderusa lub Waissmana a może coś innego?

  9. #3849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie, moja kolej na ocenę wyników badań i pomoc w doborze urządzeń

    Studnia wiercona na około 11 metrów
    W garażu obecnie zbiornik przeponowy 200 litrów
    Pompa bodajże 1,5 KW

    Wyniki wody:
    Zapach - nieakceptowalny
    Barwa- 5
    Mętność - 18
    pH - 7,4
    Przewodność elektryczna - 369
    Amonowy jon - <0,26
    Żelazo - 1286!
    Mangan - 229
    Twardość - 221
    Chlorki - 12
    Azotyny - 0,076
    Azotany - 13

    Mikrobiologia dobra

    Mam szambo 6m3 i zużycie wody dla obecnie 3, a w przyszłości 4 osobowej rodziny. Pewnie w granicach 10m3 miesięcznie.

    Co tu zrobić, żeby było dobrze?

    Pozdrawiam, Michał
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  10. #3850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post
    Witajcie, moja kolej na ocenę wyników badań i pomoc w doborze urządzeń

    Studnia wiercona na około 11 metrów
    W garażu obecnie zbiornik przeponowy 200 litrów
    Pompa bodajże 1,5 KW

    Wyniki wody:
    Zapach - nieakceptowalny
    Barwa- 5
    Mętność - 18
    pH - 7,4
    Przewodność elektryczna - 369
    Amonowy jon - <0,26
    Żelazo - 1286!
    Mangan - 229
    Twardość - 221
    Chlorki - 12
    Azotyny - 0,076
    Azotany - 13

    Mikrobiologia dobra

    Mam szambo 6m3 i zużycie wody dla obecnie 3, a w przyszłości 4 osobowej rodziny. Pewnie w granicach 10m3 miesięcznie.

    Co tu zrobić, żeby było dobrze?

    Pozdrawiam, Michał
    A po co ten wykrzyknik za zelazem. Tu sie gdzies wypowaida kolega ktory ma 10-razy wiecej. 1,3mg zelaza. Phi.
    Masz 3 opcje:
    - zmiana zbiornika na wez worka, odzelaziacz plukany woda
    - odzelaziacz regenerowany nadmanganianem potasu (bez zmiany hydroforu)
    - filtr ze zlozem CR, ktory usunie Fe, Mn, i twardosc. Regenerowany sola.

    1 opcja jest dlugoterminowa najtansza, choc na poczatek wymaga zakupu nowego hydroforu, Usunie tylko Fe/Mn
    2 opcja jest drozsza (wymaga zakupu nadmanganianu potasu) i bardziej obslugowa (trzeba co miesiac ten nadmanganian dosypywac). Tez nie usunie twardosci
    3 opcja wszystko w jednym, bo usunie tez twardosc. Ale zupelnie miekka woda moze po wielu latach swa agresywnoscia narobic balaganu w rurach (zwlaszcza jesli sa miedziane).

    Nie, nie istnieje odpowiedz na pytanie ktora opcja jest najlepsza. Przeczytaj ten watek, bylo o tym milion razy, i sam podejmij decyzje.


    marcin

  11. #3851
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Radiowiec

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-031
    Dzielnica
    Osielsko
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W trzeciej opcji chodzi o coś takiego?

    http://allegro.pl/odzelaziacz-zmiekc...643774743.html

    I bardzo Ci dziękuję za odzew.
    Blog o praktycznym budownictwie energooszczędnym www.budujcieplej.pl

  12. #3852
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post
    W trzeciej opcji chodzi o coś takiego?

    http://allegro.pl/odzelaziacz-zmiekc...643774743.html

    I bardzo Ci dziękuję za odzew.
    Tak, choc niekoniecznie musi to wystepowac w takiej (kompaktowej) obudowie.

    marcin

  13. #3853

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek.l11 Zobacz post
    Jeżeli chodzi budżet to w granicach do 2,5 tys. Miejsca na montaz też w piwnicy jest dużo. Może jakieś konkretne modele? Czy taka woda po zmiękczaniu nadaje się do spożycia? Bo zmiękczona woda z tego co słyszałem jest wręcz szkodliwa gdyż wypłukuje wapno z orgnizmu. i należy montować bay-passy aby mieszać wode ,,surową" z zmiękczoną. A czy jest to prawda to tego nie wiem. Co byś sądził o zmiększaczach Buderusa lub Waissmana a może coś innego?
    Woda zmiękczona do "zera" jest bardziej szkodliwa dla instalacji, niż dla człowieka.
    Jeżeli chodzi o urządzenia Buderusa czy Viessmana, to pamiętaj, że płacisz nie tylko za zmiękczacz, ale także za naklejkę. Lepiej udać się do najbliższej firmy zajmującej się uzdatnianiem wody. Otrzymasz to samo w niższej cenie.
    Osobiście nie polecam głowic "Fleck 5600". Jestem, tak jak qubek17, zwolennikiem firmy Clack.

  14. #3854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radiowiec Zobacz post
    Wyniki wody:
    Zapach - nieakceptowalny
    Barwa- 5
    Mętność - 18
    pH - 7,4
    Przewodność elektryczna - 369
    Amonowy jon - <0,26
    Żelazo - 1286!
    Mangan - 229
    Twardość - 221
    Chlorki - 12
    Azotyny - 0,076
    Azotany - 13
    Mikrobiologia dobra
    Przy tak wysokiej mętności (zakładam, że nie jest spowodowana organiką), usunięcie żelaza i manganu nie powinno być problemem. Zastosowałbym, tak jak napisał Jastrząb w opcji 1.: zbiornik hydroforowy bezprzeponowy (np. 300 l), przed nim aspirator, za zbiornikiem filtr ze złożem Birm. Zaletą tego typu filtra jest to, że ścieki z płukania filtra można wyrzucać gdziekolwiek (do studzienki chłonnej, pod iglaka, za okno na trawnik...).
    Zrób prosty test, nalej do połowy butelki wodę, wstrząśnij mocno (chodzi o jej napowietrzenie, wody nie butelki ), odstaw w spokoju. Zaobserwuj, po jakim czasie żelazo osiadło na dnie i czy woda nad osadem jest klarowna?
    Co do twardości, nie jest aż tak wysoka, ale jeżeli uznasz, że powstający kamień kotłowy jest uciążliwy, zawsze możesz dostawić zmiękczacz.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 26-09-2012 o 21:03

  15. #3855

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    A ja bym zostawił te 60 (a nawet 100) mg/l. Całkiem zmiękczona woda ma właściwości korozyjne (szczególnie ciepła). Dlatego też w starej "normie" była twardość 0 - 500, a w nowej 60 -500 mg/l.
    Więcej można przeczytać na stronie:
    http://www.who.int/water_sanitation_health/dwq/fulltext.pdf
    Piszesz o teorii, czy sprawdziłeś to praktycznie? Mam pewne opory przed zbytnim zwiększeniem twardości (100), w końcu po to wywaliłem kupę kasy, żeby się jej pozbyć.
    Ale jeśli faktycznie ma to mi zruinować instalację, to warto przemyśleć to jeszcze raz.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  16. #3856

    Domyślnie

    Mam duży problem z CR100. Zawsze po regeneracji mam przez kilkaset litrów nie uzdatnioną wodę. Co ciekawe - pod koniec ostatniego etapu 'RINSE' woda jest OK,ale po przełączeniu się głowicy na normalną prace woda jest tragiczna. Proszę o pomoc.

  17. #3857
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Piszesz o teorii, czy sprawdziłeś to praktycznie? Mam pewne opory przed zbytnim zwiększeniem twardości (100), w końcu po to wywaliłem kupę kasy, żeby się jej pozbyć.
    Ale jeśli faktycznie ma to mi zruinować instalację, to warto przemyśleć to jeszcze raz.
    Jeśli masz instalację z miedzi to faktycznie trzeba to przemyśleć. Jeśli z czegokolwiek innego - moim zdaniem nie dożyjesz czasu kiedy taka zmiękczona woda zdąży ci zrujnować instalację.

  18. #3858

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Piszesz o teorii, czy sprawdziłeś to praktycznie?
    Praktyka zawsze powina być podparta teorią.
    Jeżeli chodzi o teorię, to nie mam powodu nie wierzyć fachowcom ze Swiatowej Organizacji Zdrowia.
    W praktyce ustawiam twardość na 5-7 stopni niemieckich i nie ma większych problemów z kamieniem kotłowym. Często tłumaczę klientom, którzy skarżą się na osady (np. na ściankach prysznica), że to nie tylko kamień, ale wszystko co jest rozpuszczone w wodzie.
    Miękka woda potrafi zrobić spustoszenie w rurach już po kilku latach. Dobrze to widać np. w instalacjach c.o. Woda po jakimś czasie samoistnie się zmiękcza i przeżera wszystko (oczywiście na korozję mają też wpływ inne czyniki: materiały z jakich wykonana jest instalacja, nagłe zmiany przekrojów rur itp.). Czynnikiem, który spowalnia korozję jest pH wody (po jakimś czasie podwyższa się do ok. 9).
    W przypadku c.w.u w bojlerach montowane są anody aby zapobiec korozji rur.
    Nie chwaląc się widziałem sporo instalacji schrupanych przez miękką wodę (szczególnie, gdy instalatorzy popełniali "czeski błąd" łącząc różne materiały).
    To tyle teorii i praktyki, twardość możesz sobie ustawić jaką chcesz. Przecież to Twoja Chałupa.
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 27-09-2012 o 00:44

  19. #3859

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli z czegokolwiek innego - moim zdaniem nie dożyjesz czasu kiedy taka zmiękczona woda zdąży ci zrujnować instalację.
    Widziałem kiedyś stalowe kształtki wymontowane z c.w.u. za bojlerem. Klient skarżył się, że nie może zasnąć, bo cały czas coś chrupie.

  20. #3860

    Domyślnie

    .
    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Woda zmiękczona do "zera" jest bardziej szkodliwa dla instalacji, niż dla człowieka.
    Jeżeli chodzi o urządzenia Buderusa czy Viessmana, to pamiętaj, że płacisz nie tylko za zmiękczacz, ale także za naklejkę. Lepiej udać się do najbliższej firmy zajmującej się uzdatnianiem wody. Otrzymasz to samo w niższej cenie.
    Osobiście nie polecam głowic "Fleck 5600". Jestem, tak jak qubek17, zwolennikiem firmy Clack.
    Dzięki za sugestie. ale ja jeszcze wracam do spożywania wody zmiękczonej. jest dobra do picia czy należy montować coś do uszlachtniania typu jakieś mineralizator

Strona 193 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony