dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 196 z 756
Pokaż wyniki od 3.901 do 3.920 z 15101
  1. #3901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin_a3 Zobacz post
    Jednak lepiej będzie podłączyć bocznym krućcem normalnie wylot wody i co jakiś czas jednak hydrofor "płukać" niż głowice zapychać...
    Chyba tak. Najlepiej zredukować dolny krucieć (2") do 1/2', zamontować zawór kulowy, do niego przejściówkę (złączkę) i najtańszy wąż ogrodowy. Płukanie zbiornika hydroforowego musisz określić sam (to zalezy od zużycia wody i twoich chęci). Może to być co 2 albo 6 miesięcy. Na pewno głowica będzie Ci wdzięczna.

  2. #3902
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Wlasnie chodzi o ta pompe ktora juz mam a moze sie okazac za slaba do napedzenia tego aspiratora z odpowiednim cisnieniem oraz plukania filtra z odpowiednia wydajnoscia.
    Oczywiscie zaryzykuje te 180zl na aspirator ale gdyby moja pompa byla za slaba to sprobuje z ta dodatkowa pompa.
    Mam cicha pompe oparta o kompresor lodowkowy ktora daje do 4Atm i ma swoj zbiornik i odolejacz bo jest to markowa pompa do areografu. Zywotnosc takich pomp jest taka jak lodowek wiec powinna wytrzymac kilkanascie lat.
    Zastanawia mnie jednak jak powinien wygladac ten wlot powietrza do rury z woda.
    Aspirator z zasady swojego dzialania miesza powietrze z woda dosc skutecznie.
    Jak powinien wygladac taki wlot/mixer powierza z pompy?

    Co do tej bezoblugowosc aspiratora to niektorzy cos tutaj pisali o problemach z jego zapychaniem sie. (chyba ze cos zle zrozumialem)

    Marek
    To kup metalowy aspirator. Tam wlot powietrza jest na metalowym gwincie. Jak aspirator nie da rady, to otworzysz by-pass maksymalnie (wiec zdlawienie przeplywu bedzie minimalne) i doladujesz powietrza ze sprezarki przez aspirator. Sprezarka bedzie miala mniej roboty bo mimo pelnego otwarcia by-pass troche zalatwi ten aspirator.

    marcin

  3. #3903

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Nie odpisywałem, bo miałem kłopoty z aero (tu chyba maczała ręce Narodowa Agencja Aeronautyki).
    Masz wysoką twardość (chociaż dopuszczalną w normach).
    Zamiast filtra z wkładem slim, chyba bardziej opłaca się kupić zmiękczacz. Kup tester kropelkowy na twardość ogólną (w sklepie akwaryjnym) i sprawdź po jakim czasie wkład Ci się wyczerpie. Jeżeli zmiękczacz będzie zbyt drogi, to możesz (firmy handlujące tymi filtrami mnie chyba zabiją, ale to było już na tym forum) wrzucić wkład filtra do wody z solą na noc, a następnie wypłucz go wodą). Zamiast płacić 60 zł, masz nówkę sztukę za 5 zł .
    PS Masz dużo chlorków, zbadaj również siarczany.
    Chyba nie płaciłeś za wapń i magnez, bo to można wyliczyć na kalkulatorze (z twardości wapnoiwej i magnezowej).
    Serdecznie dziękuję za odpowiedź. W kwestii kosztów badań, nie mam pojęcia ile kosztowały. Moja Szanowna Małżonka płaciła ponad rok temu, wydatek poszedł w zapomnienie.
    Pisząc o zmiękczaczu miałeś na myśli urządzenie za kilka tys. zł?
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 06-10-2012 o 08:25

  4. #3904
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Pisząc o zmiękczaczu miałeś na myśli urządzenie za kilka tys. zł?
    Cena może być różna - zależnie od wielkości i jakości urządzenia. Za przyzwoity sprzęt nie musi to być więcej niż 2,5-3 tys.

  5. #3905

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiseman Zobacz post
    Mam cicha pompe oparta o kompresor lodowkowy ktora daje do 4Atm i ma swoj zbiornik i odolejacz
    Teoretycznie powinno się stosować kompresory bezolejowe.
    Cytat Napisał wiseman
    Zastanawia mnie jednak jak powinien wygladac ten wlot powietrza do rury z woda.
    Aspirator z zasady swojego dzialania miesza powietrze z woda dosc skutecznie.
    Jak powinien wygladac taki wlot/mixer powierza z pompy?
    W warunkach domowych wystarczy trójnik na rurze pomiędzy pompą tłoczącą wodę, a zbiornikiem hydroforowym.Trójnik powinien być zamontowany najdalej, jak tylko to możliwe od zbiornika. Na trójniku montujesz zawór regulacyjny (w ostateczności może być kulowy),następnie zawór zwrotny, i wężyk do kompresora.
    Jest to najprostsze rozwiązanie. W instalacjach przemysłowych robi się to trochę inaczej, ale koszta byłyby niewspółmierne do rezultatów.

  6. #3906

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Cena może być różna - zależnie od wielkości i jakości urządzenia. Za przyzwoity sprzęt nie musi to być więcej niż 2,5-3 tys.
    Filtr zmiękczający wodę nie zastąpi zmiękczacza? Finansowo i ekonomicznie wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem.

  7. #3907
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Filtr zmiękczający wodę nie zastąpi zmiękczacza? Finansowo i ekonomicznie wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem.
    Jeśli chcesz zmiękczyć wodę w jednym tylko punkcie lub kiedy zużycie tej wody jest minimalne - można się zastanowić nad wkładem. W każdym innym przypadku zmiękczacz (prędzej czy później) wyjdzie taniej Oczywiście przy założeniu, że wkład wykorzystujesz zgodnie z zaleceniami czyli bez regeneracji

  8. #3908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Filtr zmiękczający wodę nie zastąpi zmiękczacza?
    Zastąpi.
    Finansowo i ekonomicznie wydaje się rozsądniejszym rozwiązaniem.
    Zmiękczacz nie jest tanią inwestycją, ale jednorazową. W przypadku zmiękczacza uzdatnienie 1m3 wody będzie Cię kosztowało ok. 1zł (może mniej). Czyli wkład zmiękczający za 60zł powinien przepuścić jakieś 60m3. Nie znam dokładnie jego parametrów, ale wydaje mi się to niemożliwe. Dlatego proponowałem Ci kupno testera na twardość i sprawdzanie jej np. co tydzień. Jak będziesz miał wyniki, to sobie sam policzysz, co Ci się bardziej opłaca.

  9. #3909

    Domyślnie

    Z deklaracji producenta wynika zdolność do zmiękczenia wody rzędu 15 m3 - koszt 68 zł. Faktycznie bez testera twardości i pierwszych kilku miesięcy użytkowania się nie obejdzie.
    Wkład z obudową i innymi "pierdołami " (+ filtr Honeywell) kosztował prawie 600 zł. Szkoda będzie, jeżeli wydatek okaże się nietrafiony, choć jeszcze wszystko leży w opakowaniach.
    Na marginesie, mój instalator twierdził, że stacja zmiękczająca podczas regeneracji potrafi "przemielić" nawet 2 m3 wody, w mojej gminie płaci się 9 zł/m3 ścieków, więc ni jak się to ma do kosztorysu 1zł/m3 z postu powyżej.
    Ostatnio edytowane przez Karlsen ; 07-10-2012 o 10:08

  10. #3910
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Zmiękczacz nie jest tanią inwestycją, ale jednorazową. W przypadku zmiękczacza uzdatnienie 1m3 wody będzie Cię kosztowało ok. 1zł (może mniej). Czyli wkład zmiękczający za 60zł powinien przepuścić jakieś 60m3. Nie znam dokładnie jego parametrów, ale wydaje mi się to niemożliwe. Dlatego proponowałem Ci kupno testera na twardość i sprawdzanie jej np. co tydzień. Jak będziesz miał wyniki, to sobie sam policzysz, co Ci się bardziej opłaca.
    Taki wkład ma maksymalnie 5-6 litrów jonitu. Przy twardości ok 23 dH (u Karlsena) to wystarczy na zmiękczenie 1... no może 1,5 m3 wody.
    Różnica w cenie jest spora.

  11. #3911

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    mój instalator twierdził, że stacja zmiękczająca podczas regeneracji potrafi "przemielić" nawet 2 m3 wody
    Cyba mu się zera pomyliły. 200 l tak! 2000 l nie! Regeneracji będziesz miał miesięczni (w zależności od zużycia wody, twardości wody uzdatnionej) 3 - 8.

  12. #3912

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Z deklaracji producenta wynika zdolność do zmiękczenia wody rzędu 15 m3.
    Te dane mogą wynikać z faktu, że przy dużych przepływach wkład nie daje sobie rady i zamiast 23 stopni niemieckich masz wodę np. 15.

  13. #3913
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karlsen Zobacz post
    Wkład z obudową i innymi "pierdołami " (+ filtr Honeywell) kosztował prawie 600 zł. Szkoda będzie, jeżeli wydatek okaże się nietrafiony, choć jeszcze wszystko leży w opakowaniach.
    Trochę drogo, ale jeśli nie możesz oddać to trzeba wykorzystać. Gdybyś się zdecydował na zmiękczacz, to zamiast wkładu zmiękczającego, do obudowy pakujesz zwykły wkład piankowy i masz filtr wstępny.

  14. #3914
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Te dane mogą wynikać z faktu, że przy dużych przepływach wkład nie daje sobie rady i zamiast 23 stopni niemieckich masz wodę np. 15.
    Takie dane można uzyskać gdyby filtr miał "zdejmować" z wody 1,5 dH

  15. #3915
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klem10

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Dąbie
    Kod pocztowy
    62-660
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam potrzebuje pomocy posiadam własną studnie i po przebadaniu wody wyszły mi duże wyniki żelaza 2470, mangan 288, pH 7,4, twardość 304, reszta w normie. Napisałem do jednej z firm w sprawie dobrania filtra. Pan z firmy dobrał mi filtr ze stali nierdzewnej 304 litry o średnicy 40 cm i wysokości 160 cm. Filtr posiada złoże dolomitowo- kwarcowe z wkładką z rud manganu. Filtr wyposażony jest w zawory trójdrożne, oraz inżektor napowietrzający. Jest to filtr czyszczony ręcznie bez głowicy a cena około 7000. Czy możecie pomóc.

  16. #3916
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klem10

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Dąbie
    Kod pocztowy
    62-660
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jak myślicie czy ten filtr spełni swoją rolę czy jest za drogi, może wiecie coś tańszego.

  17. #3917
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał klem10 Zobacz post
    Jak myślicie czy ten filtr spełni swoją rolę czy jest za drogi, może wiecie coś tańszego.
    Za taką kasę możesz mieć w pełni automatyczny najlepszej jakości filtr z porządnym złożem katalitycznym zamiast piasku
    Napisz jeszcze ile tej wody chcesz filtrować, bo rozmiar też wydaje się dosyć duży jak na takie wartości żelaza.

  18. #3918
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał klem10 Zobacz post
    Jak myślicie czy ten filtr spełni swoją rolę czy jest za drogi, może wiecie coś tańszego.
    Olaboga, ktos sie ceni Nie potrzebujesz az tak duzego zbiornika. Niech zgadne - w ofercie pojawilo sie stwierdzenie: mieszanka naturalnych zloz bez stosowania sztucznej chemii lub cos w ten desen.

    W kestii formalnej, twardosc 300mg, tez jest w normie. Ale to juz spora twardosc jest.

    To co Ci zaproponowano:
    - spelni swoja role, tzn usunie zelazo i mangan
    - nie usunie twardosci
    - bedzie wymagalo bardzo solidnej pompy do plukania (niech sie zadeklaruja ile potrzeba wody zeby wyplukac ich autorska mieszanke roznych złoż)
    - bedzie wymagalo co pare dni krecenia galkami zeby filtr wyplukac, znienawidzisz to po pol roku, albo nie bedziesz robil regularnie

    Za cene 7000 spokojnie kupisz:
    - mniejszy, acz wystarczajacy odzelaziacz, choc nie w zbiorniku z nierdzewki, ale w standardowym z PE
    - do tego 2-gi filtr zmiekczaczajacy
    - oba obslugiwane przez automatyczne glowice

    Sam odzelaziacz srednicy 10 lub 13 cali, czyli 25, 33cm, nie powinien kosztowac wiecej niz 2500-3000PLN. Ten wiekszy przefiltruje mniej wiecej 1m3 wody na godzine.

    powodzenia,
    marcin

  19. #3919
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klem10

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Dąbie
    Kod pocztowy
    62-660
    Posty
    9

    Domyślnie

    Jaką firmę proponujecie żebym mógł szukać czegoś innego do mojej wody jakie pasuje złoże.

  20. #3920
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    klem10

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Dąbie
    Kod pocztowy
    62-660
    Posty
    9

    Domyślnie

    Wody potrzebuje na domek jednorodzinny 4 osoby, szukam konkretnej firmy na odżelaziacz i zmiękczacz.

Strona 196 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony