dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 206 z 755
Pokaż wyniki od 4.101 do 4.120 z 15090
  1. #4101
    kwiatek6324
    Guest
    kwiatek6324

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    W latach około 1994 były problemy nie z samą głowicą Fleck 5000 tylko z jej sterownikiem mechanicznym (za dużo zębatek) i fleck wycofał ten sterownik. Kiedy do tego zaworu Fleck zastosował sterownik elektroniczny w wersji SXT działa bez problemów. Jest bardzo łatwa w serwisie ze względu na pionowy system tłoka. Warunek jest jeden nie będzie to chińska podróbka, dlatego Kwiatkowi radzę poszukać innego producenta bo u tego raczej na pewno taką kupi. Po prostu niech szuka zaworu Fleck 5000SXT.
    Dzieki za info. Probowalem szukac u nas, ale ogolnie na haslo 5000sxt cisza..
    Za to znalazlem na stronie fleck-a:

    After the successful launches of the 5600 SXT (June 1st) and the 7700 SXT (July 1st),
    we are happy to announce that as of October 5th, the entire range of Fleck valves will
    be available with the SXT timer, meaning:
    - 4600 valve
    - 5000 valve

    Czyli wyglada ze Fleck robi juz tylko wersje SXT, pytanie czy to oryginal w tym sklepie..
    Czy ktos moze polecic dystrybutora/producenta filtrow na Klarsanisie+Defemanie
    gdzie mozna kupic sprawdzone urzadzenia ?

    Co do wydajnosci plukania z poprzedniego posta jeszcze to zamierzam miec pompe belardi 4h10
    o wydajnosci 120l/min ktora powinna u mnie byc osiagnieta ze wzgledu na niska wysokosc podnoszenia,
    wiec wydaje mi sie ze powinno wystarczyc na plukanie.

    Pozdrawiam
    AK

  2. #4102
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    Co do wydajnosci plukania z poprzedniego posta jeszcze to zamierzam miec pompe belardi 4h10
    o wydajnosci 120l/min ktora powinna u mnie byc osiagnieta ze wzgledu na niska wysokosc podnoszenia,
    wiec wydaje mi sie ze powinno wystarczyc na plukanie.

    Pozdrawiam
    AK
    Pamietaj ze kazda 1atm w hydroforze to taki opor jak podnoszenie na 10m.
    Pompujac hydrofor do 5atm, patrzysz na wykres wydajnosci przynajmniej dla tych 50m, albo i nawet ciut wiecej bo dochodzi faktyczne podniesienie wody ze studni plus zwykle opory na rurach. I wtedy juz tak rozowo (120l/min) zazwyczaj nie jest. W Twoim przypadku zostanie pewnie ze 60l/min. Nadal wystarczajaco.

    marcin

  3. #4103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wężyk Zobacz post
    Witam!
    Czy ktoś ma zamontowany zmiękczac firmy Aqua-Soft ?
    Planuję kupić model Basic 25-wersja objętościowa, przepływ 1,3m3/h - Na 4 osoby w domu , twardość b. duża, woda z wodociągu.
    Poświęciłem dziś sporo czasu na prześledzenie wątków ale trudno znaleźć firmy godne polecenia. Nie wiem czy ma głowicę gorszej jakości ale cena
    ok 2300 zł to już chyba nie badziew?
    Ewentualnie zastanawiam się nad produktem CosmoWATER HOME, posiada sterowanie objętościowe i i bypas.

    Wszelkie komentarze mile widziane
    B.duża twardość czyli jaka?
    Wiem, że mają w ofercie różne głowice (Clack, Autotrol i pewnie też coś w stylu RX) - najlepiej po prostu zapytaj o konkretne części jakie masz w tej cenie.

  4. #4104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatek6324 Zobacz post
    Czy ktos moze polecic dystrybutora/producenta filtrow na Klarsanisie+Defemanie
    gdzie mozna kupic sprawdzone urzadzenia ?
    Jak zaczniesz szukać firm od strony złoża to za dużo nie znajdziesz bo Klarsanit to autorska mieszanka jednej firmy (jak sama nazwa wskazuje).

  5. #4105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak zaczniesz szukać firm od strony złoża to za dużo nie znajdziesz bo Klarsanit to autorska mieszanka jednej firmy (jak sama nazwa wskazuje).
    Z tego co gdzies mi kiedys wpadlo w oko bedaca zreszta dolomitem chyba.

    marcin

  6. #4106

    Domyślnie

    Panowie, prośba. Szukając "prawdy" w ustawieniach w moim Buderus Loga Nice 20 strasznie pomieszałem i w efekcie w moim domu pojawiła się trwarda woda (choć wcześniej przez rok jej nie było). Po telefonie przyjechał serwisant i poustawiał po swojemu- strasznie fajnie, ale w domu dalej jest twarda woda.
    Kupiłem tester wody i wyszło mi, że twardość całkowita jest na minimalnym poziomie, za to twardość węglanowa na maksymalnym (mam w wodociągu bardzo twardą wodę).
    Serwisant twierdzi, że nic się nie da zrobić, że trzeba by kupić dekarbonizator- nie wierzę w to , bo przez rok nie miałem śladu kamienia w domu (np w czajniku).

    Czy jest to problem złych ustawień w odkamieniaczu? Jeśli tak, to czy dodając w sterowniku ilość soli do regeneracji (z 1,2 kg np na 2 kg) spowoduje, że urządzenie będzie "mocniejsze"?

  7. #4107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    No to mam w końcu wyniki twardości mojej wody
    wyszło 286,4 mg/l CaCO3
    Pytanie czy to dużo?
    Z innymi przekroczeniami tzn
    Fe 0.8435 mg/l +/- 0,1mg/l
    Mn 0.335 mg/l +/- 0,027 mg/l
    pewnie zdecyduje się na zmiękczacz z Cristal - Right tylko 100 czy 200?
    Chyba było by taniej niż dać odżelaziacz ze złożem BIRM i dodatkowo zmiękczacz.
    Dodatkowo z CR nie muszę chyba dawać napowietrzania i zbiornika przepływowego a zwykły przeponowy.
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  8. #4108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin H Zobacz post
    No to mam w końcu wyniki twardości mojej wody
    wyszło 286,4 mg/l CaCO3
    Pytanie czy to dużo?
    Z innymi przekroczeniami tzn
    Fe 0.8435 mg/l +/- 0,1mg/l
    Mn 0.335 mg/l +/- 0,027 mg/l
    pewnie zdecyduje się na zmiękczacz z Cristal - Right tylko 100 czy 200?
    Chyba było by taniej niż dać odżelaziacz ze złożem BIRM i dodatkowo zmiękczacz.
    Dodatkowo z CR nie muszę chyba dawać napowietrzania i zbiornika przepływowego a zwykły przeponowy.
    Twardosc spora.
    Drugie rozwiazania ma tez pewne zalety:
    - zmiekczacz mozna dolozyc pozniej jesli uznasz ze twardosc jednak za duza. Nadmiar Fe raczej bedzie Ci przeszkadzal.
    - CR usuwa najpierw twardosc potem Fe/Mn. Jak puscisz wode za szybko (kilka odbiornikow) to Fe w takiej sytuacji moze teoretycznie przebic.
    - mozesz ustawic inna niz zerowa twarodsc koncowa poprzez mieszacz

    Zarowno Birm jak CR ma ograniczenia co do uzycia. CR chyba pH, Birm przy niskim pH nie usunie Fe i lub manganu, nie moze zawierac chloru, fosforanow i czegos tam jeszcze. Podaj pelne badania nie tylko to co jest przekroczone.

    marcin

  9. #4109

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti44 Zobacz post
    Kupiłem tester wody i wyszło mi, że twardość całkowita jest na minimalnym poziomie, za to twardość węglanowa na maksymalnym (mam w wodociągu bardzo twardą wodę).
    Co masz na myśli pisząc o poziomie max. i min.? Niejaki free_shop już się na ten temat wypowiadał (str. 202).

    Cytat Napisał Barti44
    Czy jest to problem złych ustawień w odkamieniaczu? Jeśli tak, to czy dodając w sterowniku ilość soli do regeneracji (z 1,2 kg np na 2 kg) spowoduje, że urządzenie będzie "mocniejsze"?
    W karcie katalogowej jest napisane jak wół, średnie zużycie soli na regenerację: 2,4 kg.

  10. #4110
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barti44 Zobacz post
    Czy jest to problem złych ustawień w odkamieniaczu? Jeśli tak, to czy dodając w sterowniku ilość soli do regeneracji (z 1,2 kg np na 2 kg) spowoduje, że urządzenie będzie "mocniejsze"?
    Nie tyle mocniejsze co lepiej wykorzystane. Jak dasz za mało soli to zregenerujesz tylko część złoża (czyli pojemność takiego filtra jako całości zmniejszy się i szybciej będzie potrzebna kolejna regeneracja). Jeśli dajesz 1,2 kg soli na 20 litrów jonitu to jest to zdecydowanie za mało.

  11. #4111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin H Zobacz post
    pewnie zdecyduje się na zmiękczacz z Cristal - Right tylko 100 czy 200?
    Wybór między CR100 i CR200 zależy od pH wody i tego czy masz/chcesz usuwać amoniak.
    CR ma jeszcze taki plus, że może być chlorowany (przydatne przy dezynfekcji studni i instalacji).

  12. #4112
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Wybór między CR100 i CR200 zależy od pH wody i tego czy masz/chcesz usuwać amoniak.
    CR ma jeszcze taki plus, że może być chlorowany (przydatne przy dezynfekcji studni i instalacji).
    przewodnośc 843
    NH4 < 0.02 mg/l
    NO2 < 0.02 mg/l
    NO3 < 0.2 mg/l
    pH 7.31
    Zapach akceptowalny
    mętność 2.04
    pH nie zbyt wysokie jak na Mn, ale chyba dobre na Fe
    Twardości nie chciał bym do zera redukować żeby była jednak woda pitna, więc chyba potrzebne mieszanie.
    Z drugiej strony przy mieszaniu mógłbym mieć przekroczenia Fe i Mn
    Puki co zakładam napowietrzenie i hydrofor przepływowy żeby mieć możliwość odżelaziania BIRM-em. Chyba dla CR napowietrzanie nie ma znaczenia?
    Ostatnio edytowane przez Marcin H ; 08-11-2012 o 09:34
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  13. #4113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin H Zobacz post
    przewodnośc 843
    NH4 < 0.02 mg/l
    NO2 < 0.02 mg/l
    NO3 < 0.2 mg/l
    pH 7.31
    Zapach akceptowalny
    mętność 2.04
    pH nie zbyt wysokie jak na Mn, ale chyba dobre na Fe
    Twardości nie chciał bym do zera redukować żeby była jednak woda pitna, więc chyba potrzebne mieszanie.
    Z drugiej strony przy mieszaniu mógłbym mieć przekroczenia Fe i Mn
    Puki co zakładam napowietrzenie i hydrofor przepływowy żeby mieć możliwość odżelaziania BIRM-em. Chyba dla CR napowietrzanie nie ma znaczenia?
    Niektorzy pija wode zmiekczona do 0 i zyja. Twierdza ze z zywnosci dostaje sie wiecej mineralow niz wody. Przeciwnicy tej opcji twierdza, ze zmiekczona woda nie ze nie dostarcza mineralow, ale ze wyplukuje z organizmu mineraly. Gdzie jest prawda, tego pewnie nawet najstarsi gorale nie wiedza.

    Zeby podczas mieszania wody (celem uzskania >0 twardosci) na zmiekczacz musi isc woda pozbawiona Fe i Mn. To wymusza 2 stopnie.

    Choc przy takiej twardosci, jakbys podmieszal wode 1:5, uzyskasz twardosc na poziomie 60mg, a zawartosc Fe i Mn jako ze przelezie do wody uzdatnionej w 1/5 spadnie praktycznie do poziomow okreslonych norma. Oczywiscie nawet 0.2mg zelaza jakies tam delikatne zolte naloty powodowac moze. Manganem w ilosci 0,05 wogole bym sie nie przejmowal przy tym pH.

    Mam takie samo pH i Birm radzi sobie z 3,5mg Fe i 0,5mg Mn. Chociaz uczciwie przyznaje ze przez rok czasu manganu nie usuwal a potem raptem zaczal.
    Lepsze zloze (np pyrolox) powinno byc skuteczniejsze.

    2 stopnie zawsze beda lepsze ze wzgledu na jakosc wody niz 1.

    marcin

  14. #4114
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcin H
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    2 stopnie zawsze będą lepsze ze względu na jakość wody niż 1.

    marcin
    Pewnie i to prawda, ale niestety i 2 x droższe rozwiązanie
    geolog, geotechnik i geofizyk czyli 3w1
    Dziennik Budowy - http://forum.muratordom.pl/blog.php?47961

  15. #4115
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Panowie! Doradźcie mi co zrobić, aby powietrze ze zbiornika ocynk. nie uchodziło (raczej razem z wodą).
    Zeby nie uchodzilo, to sie nieda. Rozpuszczaja sie gazy w wodzie i juz.

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Nie mam napowietrzacza więc pewnie to powinien zamontować - w którym miejscu i jak? I dodatkowo pytanie - jak samym napowietrzaczem utrzymać odp. ciśnienie poduszki powietrznej w zbiorniku.
    Przed zbiornikiem na rurze instalujesz aspirator. Aspirator cisnienia sam z siebie nie utrzyma. Cisnienie zapewnia pompa. Asirator powoduje jedynie, ze wraz z woda do zbiornika dostaje sie tez troche powietrze, dzieki czemu poduszka sie nie zmniejsza - powietrze rozpuszczajace sie wodzie jest stale uzupelniane.

    marcin

  16. #4116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Możesz poradzić jakiś aspirator (zbiornik 100l, ciśnienie pow. 1,5bara, woda max ok. 4 bary) i doradzić czy zaopatrzyć się w kompresor do dopompowywania powietrza (są takie, które utrzymują zadane ciśnienie)?
    Kompleteni Ciebie nie rozumiem. Jakim cudem chcesz miec w jednym zbiorniku inne cisnienie powietrza a inne cisnienie wody?? Tak sie nie da. Cisnienie w zbiorniku jest jedno!

    Jak zaopatrysz sie w aspirator to w zasadzie kompresor nie bedzie Ci potrzebny. Jeszcze raz, cisnienie zapewnia pompa. Mozesz sobie kupic kompresor i wlaczac go automatycznie zawsze kjiedy cisnenie spadnie. Ale wtedy zamiast wody bedziesz dopompowywal tylko powietrze kompresorem. A to nie o to chodzi.

    marcin

  17. #4117
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Możesz poradzić jakiś aspirator (zbiornik 100l, ciśnienie pow. 1,5bara, woda max ok. 4 bary) i doradzić czy zaopatrzyć się w kompresor do dopompowywania powietrza (są takie, które utrzymują zadane ciśnienie)?
    Inaczej. Cisnienie w zbiorniku ma spadac. Jak napompujesz zbiornik to masz w nim powiedzmy 5atm. Niech sobie 1/3 zajmuje powietrze. Odkrecasz kran. Powietrze sie rozpreza (ma taka umiejetnosc) i wypycha wode ze zbiornika. Ilosc wody w zbiorniku sie zmniejsza. Ilosc powietrza zostaje taka sama (pomijam tu ta minimalna ilosc ktora sie rozpuscila w wodzie). Cisnienie spadlo do 3atm. Teraz powietrze zajmuje powiedzmy 1/2 zbiornika bo sie rozprezylo. Ale w kg jest go tyle samo!!
    Wlacza sie pompa. Dopompowuje wode. Wzraasta cisnienie w zbiorniku. Wzratajace cisnienie ponownie spreza powietrze.

    Nie ma tu miejsca na utrzymywac stalego cisnienia powietrza w zbiorniku, bo cala idea polega na tym, ze to cisnienie sie zmienia, w czasie oporozniania i napelniania zbiornika z wody.
    Chodzi o to zeby ilosc powietrza (w kg, czy raczej gramach) pozostawala taka sama.
    Powietrze sie bardzo powoli rozpuszcza. Po mieisacu, czesc ucieknie. I jak napompujesz zbiornik bedzie go nie 1/3 albe np 1/4 zbiornika.
    Aspirator ma razem z pompowana przez pompe woda dostarczac tez minialne ilosci powietrza uzupelniajac to co sie w wodzie rozpuszcza i ucieka razem w woda.

    marcin

  18. #4118
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomekgips

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Błażowa
    Kod pocztowy
    36-030
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu.int Zobacz post
    Wszystko się zgadza, mój skrót myślowy - pompa wyłącza mi się przy 4 barach i wtedy jest ok 1/3 zbiornika powietrza. Niestety po 3 dniach, dalej dla 4 barów jest już tylko 1/5 powietrza więc uchodzi w zawrotnym tempie.
    A 1,5 bara to początkowe ciśnienie powietrza w zbiorniku bez wody.
    Witam , coś za szybko to powietrze ucieka ,sprawdź szczelność miejsca w które wkręcony jest manometr i zawór do pompowania powietrza , lub szczelność całego " górnego korka " np płynem do mycia szyb "popsikaj " i popatrz czy nie robią się bąbelki . Pozdrawiam Tomasz

  19. #4119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rimax

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich użytkowników forum.

    Zainstalowałem lampę UV jednak coś czuję iż skopałem montaż. Lampa podwieszona jest na ścianie. Wejście lampy skierowane jest od dołu i tak samo oczywiście wyjście z lampy jest skierowane w dół. Z powodu braku większej ilości miejsca, w ten sposób lampa podpasowała idealnie do instalacji.
    Czy przypadkiem nie powinno być tak iż wejście i wyjście lampy skierowane powinno być ku górze?
    Jakie skutki mogą być złej instalacji lampy uv?

  20. #4120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał rimax Zobacz post
    Witam wszystkich użytkowników forum.

    Zainstalowałem lampę UV jednak coś czuję iż skopałem montaż. Lampa podwieszona jest na ścianie. Wejście lampy skierowane jest od dołu i tak samo oczywiście wyjście z lampy jest skierowane w dół. Z powodu braku większej ilości miejsca, w ten sposób lampa podpasowała idealnie do instalacji.
    Czy przypadkiem nie powinno być tak iż wejście i wyjście lampy skierowane powinno być ku górze?
    Jakie skutki mogą być złej instalacji lampy uv?
    A w jakiej pozycji producent zaleca montaz?
    Ale wydaje mi sie ze jest to kompletnie bez znaczenia.
    Caly uklad jest szczelny i cisnieniowy. Co mu za roznica czy wejscie jest u goru czy u dolu. Jakby uklad byl grawitacyjny, to wtedy wejscie raczej powinno byc u gory.
    Rownie dobrze mozna by zapytac czy hydfrofor montowac manometrem na polnoc czy na poludnie.

    Wazniejsze sa inne zalecenia, Np puszczanie na UV wody czystej. WOda brudna,nieuzdatniona fizykochemicznie zabrudzi rure oslonowa i zmniejszy szy sie dawnka UV.
    Tudziez nie wlaczanie zarnika na sucho bez zalania - malo to malo, ale zarnik sie nagrzewa.

    marcin

Strona 206 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony