dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 224 z 756
Pokaż wyniki od 4.461 do 4.480 z 15102
  1. #4461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Napowietrzenie nie zaszkodzi, ale przy takim poziomie żelaza (i wysokim pH) myślę, że też niewiele może pomóc w procesie odżelaziania
    O ile pamietam Rafal_B pisal ze ma juz zbiornik ocynkowany. Wiec albo go dopompuje co miesiac recznie albo zamontuje aspirator. Co po prostu wygodniejsze.

    marcin

  2. #4462
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Jeśli już ma to faktycznie - wygodniej jak się sam dopompuje...

  3. #4463
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Rafal_B

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dziękuję Panowie za poradę.
    Poszukam odżelaziacza na złożu Birm (przy założeniu wymiany pompy) z głowicą automatyczną np. Fleck.
    Dla wygody zamontuję również aspirator, a w przyszłym czasie zmiękczacz.

    Pozdrawiam,
    Rafał

  4. #4464
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Napowietrzenie nie zaszkodzi, ale przy takim poziomie żelaza (i wysokim pH) myślę, że też niewiele może pomóc w procesie odżelaziania
    Nie obiecuj głupot których nie da się spełnić. Żaden odżelaziacz bez napowietrzania nie zadziała, chyba że jest regenerowany chemicznie. Nawet z twoim Pyroloxem.

  5. #4465
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    już się stęskniłem za tym twoim podejściem do kwestii wszystkiego innego niż jedyny słuszny piasek

  6. #4466
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Nie obiecuj głupot których nie da się spełnić. Żaden odżelaziacz bez napowietrzania nie zadziała, chyba że jest regenerowany chemicznie. Nawet z twoim Pyroloxem.
    Hytry,

    Ja juz Ci kiedys pisalem, ale Ty zazwyczaj nie reagujesz, nie komentujesz. Szkoda. Bo wiedza i argumenty sa bezcenne. Wyzywanie sie od idiotow mniej.

    Wiec napisze raz jeszcze:
    Odzelaziacz nie zadziala, jesli w wodzie ilosc rozpuszczonego tlenu (w zasadzie utleniacza) jest niewystarczajaca do utlenienia zelaza.
    Oba (Fe i O2) sa parametrami mierzalnymi, niestety tlen przez dosyc drogie urzadzenie wiec w praktyce w domowych filtrach sie tego nie robi. Bo taniej i prosciej zamontowac napowietrzanie co Ty skutecznie praktykujesz i uwazasz ze NIGDY bez tego sie nie da.

    A da sie bo woda studzienna zawiera bardzo czesto zelazo a praktycznie zawsze mniejsze lub wieksze ilosci tlenu. Przy malych zawartosciach zelaza, zawarty tlen prosto ze studni moze (choc nie musi) wystarczyc. I Twoj komentarz o pyroloxie jest nie do konca prawdziwy, bo w takim przypadku dobre zloze katalityczne zadziala lepiej niz piasek. Wiec zloze ma znaczenie. Nawet jak tydzien bedziesz wode natlenial nie cale sie zelazo utleni. Potrzebuje wypracowanego zloza.
    I zauwaz prosze, ze Qbek zawsze pisze, ze "moze sie udac". Nie gwarantuje tego. Tlen jest zuzywany na wiele procesow w filtrze, nie tylko utlenianie Fe.

    Myslisz ze w wodociagach ktos wali powietrza do wody ile wlezie? Nie, bo praca sprezarek kosztuje.
    Mierzy sie poziom tlenu w wodzie na wyjsciu z filtrow i tyle go dodaje na wejscu zeby starczylo i ciut zostalo.

    Generalnie jest to ciut bardziej skomplikowane jak poskrecanie ocynku, plastikowego aspiratora i nasypanie dolomitu.

    pozdrawiam,
    marcin

  7. #4467
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    już się stęskniłem za tym twoim podejściem do kwestii wszystkiego innego niż jedyny słuszny piasek
    Powtórzę: Jeżeli walisz reklamę rób to uczciwie, nie za wszelką cenę. Ja wiem że za to nie ty za konsekwencje tych bzdur ty nie zapłacisz, tylko ten co ci zaufa. Ty na pewno zarobisz. Powtarzam papier wszystko przyjmie, rzeczywistość nie. Nie licz na pobłażliwość , przynajmniej takie koszty trzeba ponieść.

  8. #4468
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Hytry,

    Ja juz Ci kiedys pisalem, ale Ty zazwyczaj nie reagujesz, nie komentujesz. Szkoda. Bo wiedza i argumenty sa bezcenne. Wyzywanie sie od idiotow mniej.

    Wiec napisze raz jeszcze:
    Odzelaziacz nie zadziala, jesli w wodzie ilosc rozpuszczonego tlenu (w zasadzie utleniacza) jest niewystarczajaca do utlenienia zelaza.
    Oba (Fe i O2) sa parametrami mierzalnymi, niestety tlen przez dosyc drogie urzadzenie wiec w praktyce w domowych filtrach sie tego nie robi. Bo taniej i prosciej zamontowac napowietrzanie co Ty skutecznie praktykujesz i uwazasz ze NIGDY bez tego sie nie da.

    A da sie bo woda studzienna zawiera bardzo czesto zelazo a praktycznie zawsze mniejsze lub wieksze ilosci tlenu. Przy malych zawartosciach zelaza, zawarty tlen prosto ze studni moze (choc nie musi) wystarczyc. I Twoj komentarz o pyroloxie jest nie do konca prawdziwy, bo w takim przypadku dobre zloze katalityczne zadziala lepiej niz piasek. Wiec zloze ma znaczenie. Nawet jak tydzien bedziesz wode natlenial nie cale sie zelazo utleni. Potrzebuje wypracowanego zloza.
    I zauwaz prosze, ze Qbek zawsze pisze, ze "moze sie udac". Nie gwarantuje tego. Tlen jest zuzywany na wiele procesow w filtrze, nie tylko utlenianie Fe.

    Myslisz ze w wodociagach ktos wali powietrza do wody ile wlezie? Nie, bo praca sprezarek kosztuje.
    Mierzy sie poziom tlenu w wodzie na wyjsciu z filtrow i tyle go dodaje na wejscu zeby starczylo i ciut zostalo.

    Generalnie jest to ciut bardziej skomplikowane jak poskrecanie ocynku, plastikowego aspiratora i nasypanie dolomitu.

    pozdrawiam,
    marcin
    Ja żyję na na razie jeszcze Ziemi nie w obłokach, jeżeli się wypowiadam to znaczy że się na tym znam, bo to przećwiczyłem na swoim grzbiecie przez 20 lat.
    A wodociągi mają otwarte napowietrzanie bądź chlor majac w nosie czyjeś zdrowie.

  9. #4469
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szynaj Zobacz post
    Witajcie,
    Wrzucam ponownie, bo mam problem z inżektorem/aspiratorem. Mam zamontowany plastikowy i trudno jest mi ustawić przepływ tak aby ilość powietrza w zbiorniku była mniej więcej stała. Czy jest to kwestia konkretnego egzemplarza? Czy różnica pomiędzy inżektorami plastikowymi a mosiężnymi poza ceną oczywiście, jest zauważalna?
    Bo może gdy zainstaluję mosiężny będzie wszystko ok?

    Jeżeli porównujesz aspirator plastikowy z mosiężnym to ciesz się że masz plastikowy. Nawet najgorszego producenta plastikowego będzie dawał lepszy efekt ssania powietrza niż mosiężnego. Wiąże się to z tym iż wtrysk daje lepszą dokładność niż obróbka mechaniczna. Zauważyłem że rysa w aspiratorze powstała na skutek czyszczenia już wpływa na jego sprawność.

  10. #4470
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Ja żyję na na razie jeszcze Ziemi nie w obłokach, jeżeli się wypowiadam to znaczy że się na tym znam, bo to przećwiczyłem na swoim grzbiecie przez 20 lat.
    Ja tez sobie moge w internecie anonimowo twierdzic ze jak sie wypowaidam to znaczy ze sie znam i basta, Ba! Znam sie lepiej od CIebie.

    Ja tez zyje na ziemi nie w oblokach i swoje w zyciu widzialem. Tak jak Ty bezpodstawnie i bez dowodow oskarzasz Qbek;a tak ja twierdze ze Ty dostajesz dzialke za wciskanie ludziom niepotrzebnych aspiratorow, bezsensownych filtrow z dolomitem ktore po uplywie gwarancji przestaja dzialac (przestajac podniskc pH). Ty konswekwencji tego nie ponosisz tylko kasujesz znowu za nowe zloze.
    Co za wyrachowanie i perfidia!!


    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    A wodociągi mają otwarte napowietrzanie bądź chlor majac w nosie czyjeś zdrowie.
    Bzdury pleciesz jak zwykle. Wodociag w mojej wsi. Ani otwartego napowietrzania ani chloru. Zwiedzalem, widzialem.
    Powietrze do wody wtloczone, dobrze wymieszane i praktycznie od razu idzie na filtry. Jakims cudem zelazo usuwa. Zastanawim sie jakim cudem, skoro Twoje 20 cwiczenie mowi ze tak sie nie da! No cud normalnie!

    marcin

  11. #4471
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Jeżeli porównujesz aspirator plastikowy z mosiężnym to ciesz się że masz plastikowy. Nawet najgorszego producenta plastikowego będzie dawał lepszy efekt ssania powietrza niż mosiężnego.
    Skoro bierzesz dzialke od producenta plastikowych aspiratorow to "Nie licz na pobłażliwość , przynajmniej takie koszty trzeba ponieść."

    marcin

  12. #4472
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post

    ! No cud normalnie!

    marcin
    To nie cud tylko napowietrzanie w aeratorze, który na pewno tam jest i do tego wielkość urządzeń.
    Lżej ci?

  13. #4473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    To nie cud tylko napowietrzanie w aeratorze, który na pewno tam jest i do tego wielkość urządzeń.
    Lżej ci?
    Ale ja wiem ze tam jest areator. Niczego innego nie twierdze.
    Ale przed chwila napisales ze wodociagi maja napowietrzanie otwarte, teraz twierdzisz ze maja areatory.
    Wez sie zdecyduj!!
    Normalnie tak sie w swoich klamstwach zapedzilesz, ze sie po prostu placzesz.
    A wszystko po to zeby wiecej plastikowych zwezek poskrecanych na ocynku nasprzedawac.
    Jakiez to prymitywne i smutne

    A co wielkosc urzadzen ma do rzeczy. Predkosc filtracji i wysokosc zloza ma znaczenie. Pi razy oko taka sama jak u mnie w domu na raptem 13" filtrze. Znowu kompletna ignorancja sie popisujesz. No po prostu zal sluchac.

    pozdrawiam
    marcin

  14. #4474
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Skoro bierzesz dzialke od producenta plastikowych aspiratorow to "Nie licz na pobłażliwość , przynajmniej takie koszty trzeba ponieść."

    marcin
    Mnie już Państwo płaci, tylko nie popłacz się że z twoich podatków. Ale jak masz namiar na takiego producenta który za to zapłaci to daj namiar. Kasy nigdy za wiele.

  15. #4475
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ale ja wiem ze tam jest areator. Niczego innego nie twierdze.
    Ale przed chwila napisales ze wodociagi maja napowietrzanie otwarte, teraz twierdzisz ze maja areatory.
    Wez sie zdecyduj!!
    Normalnie tak sie w swoich klamstwach zapedzilesz, ze sie po prostu placzesz.
    A wszystko po to zeby wiecej plastikowych zwezek poskrecanych na ocynku nasprzedawac.
    Jakiez to prymitywne i smutne

    A co wielkosc urzadzen ma do rzeczy. Predkosc filtracji i wysokosc zloza ma znaczenie. Pi razy oko taka sama jak u mnie w domu na raptem 13" filtrze. Znowu kompletna ignorancja sie popisujesz. No po prostu zal sluchac.

    pozdrawiam
    marcin
    No teraz na pewno zrobiło ci się dobrze.
    Nie masz lepszych sposobów?

  16. #4476
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    Ale jak masz namiar na takiego producenta który za to zapłaci to daj namiar. Kasy nigdy za wiele.
    No i wyszlo szydlo z worka. Wcisnac ludziom badziew i niech sie martwa. Byle by kasa byla.

    marcin

  17. #4477
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    No to akurat trafiliście ze sporem bo szukam aspiratora 1'. Nie chciałem plastiku bo uważam za mniej trwały no i kieruję się zasadą, może niesłuszną, że taniego mięsa to i pies nie zeżre.
    Co więc poradzicie?
    1” aspiratory mosiężne widziałem w odżelaziaczach Aquasytemu wiec tam musisz pytać. Ale musisz mieć potężną pompę.

  18. #4478
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hytryulik Zobacz post
    No teraz na pewno zrobiło ci się dobrze.
    Nie masz lepszych sposobów?
    Ja ze smutkiem sie pochylam nad Twoim marnym, zapetlonym w klamstwach losem, brakiem podstawowej wiedzy mimo ponoc 20-letniego doswiadczenia, a Ty mi tu jakies prymitywne erotyczne insynuacje wciskasz?
    Moze chociaz RAZ bys sie merytorycznie do tematu odniosl zamist obrazac, Raz, prosze.

    marcin

  19. #4479
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    , a Ty mi tu jakies prymitywne erotyczne insynuacje wciskasz?


    marcin
    Tu cię boli, głodnemu chleb na mysli.

  20. #4480
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kszhu Zobacz post
    No to akurat trafiliście ze sporem bo szukam aspiratora 1'. Nie chciałem plastiku bo uważam za mniej trwały no i kieruję się zasadą, może niesłuszną, że taniego mięsa to i pies nie zeżre.
    Co więc poradzicie?
    Dobry producent chwali sie jakimis wykresami wydajnosci aspiratora. Warto sie nad tym pochylic.
    Metalowy jest na pewno trwalszy.
    Metalowy ma w sobie bypass. W plastikowych wsio trzeba poprowadzic naokolo rurkami z zaworami.
    Mi metalowy poczatkowo halasowal. W czasie zasysania powietrza zaworek sie ciagle zamykal i otwieal wpadal niejako w takie wibracje, co bylo bardzo slychac i co wplywalo na wydajnosc. Plastik raczej w takie wibracje nie wpadnie. Pamietam ze wtedy Hytryulik mi zaproponowal kupic plastikowy bo metalowy mi sie "nie zegral z pompą". Bardzo pomocne i naukowe.

    Wymiana sprezynki w zaworku na bardziej miekka uciszylo aspirator i ewidentnie zwiekszylo ilosc powietrza. Podcisnienie ktore generuje aspirator nie jest jakies kosmiczne. Jesli zaworek zwrotny jest za twardy albo niesymetryczny to otworzy sie pozniej, wpusci mniej powietrza albo bedzie sie na przemian otwieral i zamykal. W tym bym upatrywal roznicy wydajnosci o ktorej piszy Hyttryulik, nie w gladkosci scianek. Scianki czy to z plastiku czy z metalu po miesiacu sa rowno wysamrowane utlenionym zelazem.

    Zaworek jest na standardowym gwincie, wiec zawsze mozna go jakos podmienic pewnie na cos innego. Ja nie drazylem, bo w konsekwencji aspirator wywalilem wogole. Niestety mam za slaba pompe i nawet bez aspiratora chodzi prawie non-stop przy plukaniu duzego filtra. W tej chwili raz na miesiac sprezarka dopompowuje zbiornik jak sie juz zmniejszy poduszka o pompa czesto zalacza. 3.5mg Fe i 0,5mg Mn spokojnie sie utlenia tym co raz na jakis czas dopompuje wbrew temu co znowu twierdzu Hytryulik ze bez napowietrzenia sie nie da!


    marcin

Strona 224 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony