dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 232 z 755
Pokaż wyniki od 4.621 do 4.640 z 15099
  1. #4621

    Domyślnie

    Studnię użytkujemy 4 lata, mieszkamy od 3 lat. Studnia była bodajże trzykrotnie przepompowywana, chlorowana itp. Historia naszych problemów jest długa, można ją znaleźć w wątku STUDNIA GŁĘBINOWA- MĘTNA WODA PO 1,5 min.OD WŁĄCZENIA POMPY?
    Temat trochę zaniedbaliśmy, ale teraz do niego wracamy i chcemy zaradzić....

  2. #4622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mk CocaYna Zobacz post
    Studnię użytkujemy 4 lata, mieszkamy od 3 lat. Studnia była bodajże trzykrotnie przepompowywana, chlorowana itp. Historia naszych problemów jest długa, można ją znaleźć w wątku STUDNIA GŁĘBINOWA- MĘTNA WODA PO 1,5 min.OD WŁĄCZENIA POMPY?
    Temat trochę zaniedbaliśmy, ale teraz do niego wracamy i chcemy zaradzić....
    To nie ma po co pompowac, Zbadac pewnie warto, koszt pewnie ze 100PLN, napewno duzo wiecej niz koszt zywicy na azotyny.

    O ile dobrze kojarze to ta metnosc pochodzila stad ze cos tam pradopodobnie cieklo po rurze oslonowej? Ty to jakos uszczelniales glina itd.
    Jesli dobrze kojarze, i teraz studnia jest lepiej zabezpieczona, to zdecyowanie bym sugerowal powtorzyc badania bo masz pewnie w koncu wode z warstwy wodonosnej.

    marcin

  3. #4623
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie zmiękczacz

    Witam,
    Przeczytałam znaczną część wątku i mój problem jest w miarę "prosty" - woda z wodociągu, także parametry fiz-chem spełnione , natomiast przeszkadza spora twardość (ok 300) - szwankuje piec ze względu na wytrącanie dużej ilości kamienia kotłowego. Panowie na poprzednich stronach wątku polecają "standardowe" zmiękczacze, czy możecie określić co pod tym hasłem się kryje ? Miejsca na urządzenie mam sporo, rodzina 2+2, zużycie wody ok 10m3/miesiąc, jak mam wybierać to wolałabym żeby zużywał jak najmniej wody (bo brak kanalizy). Póki co spece z allegro polecają np. zmiękczacz jonowymienny albo zmiękczacz SOFTAQ 30 z głowicą GE Osmonic 760. Będę wdzięczna za komentarze.

  4. #4624
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Ja bym standardowy zmiękczacz rozumiał jako zbiornik 10x35", jeden worek (25 litrów) żywicy jonowymiennej, głowica automatyczna (preferuję Clack CI, ale powiedzmy, że chodzi ogólnie o głowicę), całość zamknięta w obudowie kompaktowej (będącej jednocześnie zbiornikiem soli). Możemy się wdawać w szczegóły wyposażenia, ale najogólniej tak bym to widział

    W tym konkretnym przypadku myślę, że taki zestaw będzie odpowiedni. Ewentualnie dla zmniejszenia zużycia wody można rozważyć głowicę z regeneracją przeciwprądową (upflow), ale to pod warunkiem dobrego filtra wstępnego.

  5. #4625
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adam_los
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Witam,

    Zrobiłem badanie wody, wyniki są następujące:

    Utlenialność z KMnO4 - 3,20 mg/l
    Twardość - 248 mg/l
    Amoniak - 0,15 mg/l
    Azotyny - 0,263 mg/l
    Azotany - 5,3 mg/l
    Chlorki - 14mg/l
    Żelazo - 24 ug/l
    Mangan - 28,1 ug/l
    Mętność - 0,78 NTU
    Barwa - 5 mg/l
    Zapach - nieakceptowalny
    pH - 7,6

    Czy potrzebuję jakiś filtr do takiej wody? I co oznacza wynik zapachu, czym to może być spowodowane?
    Woda jest ze studni wierconej z poziomu 30 m.

    Będę wdzięczny za pomoc w interpretacji.

    Pozdrawiam,
    Adam

    p.s. Bakterii brak
    Ostatnio edytowane przez adam_los ; 24-06-2013 o 11:12

  6. #4626
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Z tego co napisałeś to problem jest z azotanami (podobnie jak ostatnio u mk CocaYna). Poza tym bardzo mało żelaza...na pewno dobrze podałeś wyniki?
    Przy zapachu powinna być jakaś informacja o jego charakterze (np. gnilny?)
    Poza tym wygląda dobrze.

  7. #4627
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adam_los
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Żelaza jest czarno na białym 24ug/l.
    Przy zapachu brak jakiegokolwiek komentarza.
    Dzięki.

  8. #4628
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja bym standardowy zmiękczacz rozumiał jako zbiornik 10x35", jeden worek (25 litrów) żywicy jonowymiennej, głowica automatyczna (preferuję Clack CI, ale powiedzmy, że chodzi ogólnie o głowicę), całość zamknięta w obudowie kompaktowej (będącej jednocześnie zbiornikiem soli). Możemy się wdawać w szczegóły wyposażenia, ale najogólniej tak bym to widział

    W tym konkretnym przypadku myślę, że taki zestaw będzie odpowiedni. Ewentualnie dla zmniejszenia zużycia wody można rozważyć głowicę z regeneracją przeciwprądową (upflow), ale to pod warunkiem dobrego filtra wstępnego.
    czyli rozumiem że standardowy to "tymi ręcami robiony". Tylko wykonawcy brak. A ze standardów sklepowych coś polecisz ?

  9. #4629
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał odlo78 Zobacz post
    czyli rozumiem że standardowy to "tymi ręcami robiony". Tylko wykonawcy brak. A ze standardów sklepowych coś polecisz ?
    Twoje pytanie było o to co rozumiemy jako "standardowy zmiękczacz" - odpowiedziałem. Jeśli chciałaś tylko linka do sklepu to trzeba było tak od razu
    "Tymi ręcami" jeszcze nie robię (chociaż coraz do tego bliżej), ale przykładowo: http://aqua-soft.com.pl/zmiekczanie-...yw-1-3m-h.html

  10. #4630

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Z tego co napisałeś to problem jest z azotanami
    Azotany są w normie (<50 mg/l).
    Jeżeli zapach Ci, adam_los, przeszkadza, to zamontuj sobie filtr węglowy. Może to być duża butla z głowicą automatyczna, albo zwykły narurowy BB 20".
    Ostatnio edytowane przez free_shop ; 24-06-2013 o 15:59

  11. #4631
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Azotany są w normie (<50 mg/l).
    FCUK Chyba mi się wzrok pogorszył... raz widzę azotyny raz azotany - mój błąd.

  12. #4632
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar adam_los
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Mysiadło
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    89
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    48

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc.

    Pozdrawiam,
    Adam

  13. #4633
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Twoje pytanie było o to co rozumiemy jako "standardowy zmiękczacz" - odpowiedziałem. Jeśli chciałaś tylko linka do sklepu to trzeba było tak od razu
    "Tymi ręcami" jeszcze nie robię (chociaż coraz do tego bliżej), ale przykładowo: http://aqua-soft.com.pl/zmiekczanie-...yw-1-3m-h.html
    linka do sklepu to w zasadzie sama jakoś daję radę znaleźć
    miałam na myśli podpowiedź na co zwrócić uwagę jak w sklepie 9 stron zmiękczaczy do wyboru
    ale rozumiem że ten zalinkowany będzie działał jak ta lala

  14. #4634
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na głowicę oraz rodzaj i ilość jonitu - to głównie te elementy decydują o późniejszej eksploatacji.
    Jeśli chciałaś się skupić na oszczędności wody, to tak jak wspominałem, poszukaj głowicy w wersji przeciwprądowej. Zazwyczaj nie znajdziesz jej w "standardach" z allegro czy sklepów internetowych, ale wystarczy zadzwonić do sklepu i zapytać o możliwość podmiany głowicy na taką.

  15. #4635

    Domyślnie

    O ile się nie mylę TEN ma głowicę przeciwprądową, ale lepiej zadzwoń i zapytaj.

    Aqua-Soft Basic 25 też wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, ale szczerze mówiąc wygląda jak standardowy chinol z nalepką "Aqua-Soft". Przykład chinola z głowica RX
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chinol.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	52,0 KB
ID:	197438

  16. #4636

    Domyślnie

    A co myślicie o uzdatniaczu Viessmana? Gość z mojej miejscowości mi zaproponował taką stację + montaż za ok. 2700zł.
    W moim domu instalacja pracuje na bardzo zakamienionej wodzie od ok. 7 lat. Czy przed założeniem stacji warto jest jakoś odkamienić układ w tej instalacji czy piecu?

  17. #4637

    Domyślnie

    Podaj dokładny model kolego

  18. #4638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik67 Zobacz post
    Przykład chinola z głowica RX
    No bez przesady... to co jest na zdjęciu nie mówi nic o tym co jest w środku Można tylko stwierdzić, że jest to włoski kabinet typy Crystal.
    W każdym sklepie znajdziesz produkty tańsze (czyt.chińskie) i lepsze. W tych Denverach nie chwalą się typem głowicy, a zazwyczaj jak jest "z tych lepszych" to każdy sprzedawca się tym chwali.

  19. #4639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Szanowni Koledzy,
    ta niby rzetelna i genialna firma mnie zwyczajnie olała. Podobno reklamowali złoże u dostawcy, ten u producenta a ci się wykpili twierdząc, że problem leży gdzie indziej. Wodę przebadali i żadnych rewelacji nie odkryli. Zapach nawet uznali w Sanepidzie za dopuszczalny (ale woda przez ten czas mogła odgazować). Pełen szacun dla Jastrzębia i Hytrego - może numery w TOTKA przewidzicie dla mnie?
    Jestem w kompletnej rozsypce jeśli chodzi o wybór urządzenia. Zostałem w punkcie wyjścia. W okolicy Konina nie ma żadnego godnego polecenia serwisu czy firmy stawiającej SUW. Najbliższe w Poznaniu - wymiękam! W Warszawie jest firma, która naprawdę wydaje się być rzetelna, a jej doradca (pewna pani) kompetentnie potrafi wyjaśnić różne problemy. Tylko odległość zabija biznes... Inna firma z Wołomina też jest poza moim zasięgiem, chociaż w ofercie ma różne rozwiązania. Za chwilę się okaże, że na rynku panuje kompletna posucha a nasycenie wynika z ilości bubli i kombinatorów a nie fachowych podmiotów. Masakra jakaś!

  20. #4640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał George29 Zobacz post
    ta niby rzetelna i genialna firma mnie zwyczajnie olała. Podobno reklamowali złoże u dostawcy, ten u producenta a ci się wykpili twierdząc, że problem leży gdzie indziej.
    I na tym polega "gwarancja" na działanie złoża. Zawsze znajdzie się coś na co można zwalić. Wniosek jest taki, że to konkretne złoże u ciebie nie działa i trzeba iść w innym kierunku. Czy ta firma nie ma w ofercie nic innego?
    Odległość chyba nie robi już wielkiego znaczenia - każdy pracuje tam gdzie jest praca, a nie tylko tam gdzie mu wygodnie.

Strona 232 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony