dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 234 z 754
Pokaż wyniki od 4.661 do 4.680 z 15062
  1. #4661
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    odlo78

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zwrócić uwagę należy przede wszystkim na głowicę oraz rodzaj i ilość jonitu - to głównie te elementy decydują o późniejszej eksploatacji.
    Jeśli chciałaś się skupić na oszczędności wody, to tak jak wspominałem, poszukaj głowicy w wersji przeciwprądowej. Zazwyczaj nie znajdziesz jej w "standardach" z allegro czy sklepów internetowych, ale wystarczy zadzwonić do sklepu i zapytać o możliwość podmiany głowicy na taką.
    dostałam takie informacje odnośnie Waterfilter Denver 30 : produkcji PURICOM EUROPE,
    jedynie złoże jest produkcji PUROLITE.
    Głowica wyposażona jest w przepływomierz
    Co myślicie?
    Ciekawie wygląda też WaterMark 30 tylko cena zabija

  2. #4662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Normy według rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007:
    Mętność - <1
    pH 6,5 - 9,5
    Żelazo <200 µg Fe/l
    Mangan <50 µg Mn/l
    Wodę masz średnio-twardą 200-350 mg CaCO3/I

    Obawiam się, że będą potrzebne dwa filtry centralne. Dobranie odpowiedniego urządzenia wydłuża okres eksploatacji złoża. Chodzi o głowicę, która sama steruje płukaniem (sterownik wolumetryczny lub czasowy)

  3. #4663
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał odlo78 Zobacz post
    dostałam takie informacje odnośnie Waterfilter Denver 30 : produkcji PURICOM EUROPE,
    jedynie złoże jest produkcji PUROLITE.
    Głowica wyposażona jest w przepływomierz
    Co myślicie?
    Ciekawie wygląda też WaterMark 30 tylko cena zabija
    Ja gdzieś w necie czytałem recenzje tych zmiękczaczy. Z tego co pamiętam WaterMark ma głowicę z kolorowym wyświetlaczem wyjmowaną (bajer na miarę 2013 roku brakuje tylko Androida na pokładzie ) Generalnie opinie użytkowników były bardzo pozytywne. Przede wszystkim nie są to chinole, Puricom od lat produkuje filtry i wypuszcza je na cały świat.

    Co prawda nie wiem kto jest oficjalnym dystrybutorem Puricom Europe na Polskę, ale wiem, że firma Puricom słynęła z odwróconych osmoz na naszym rodzimym rynku. Teraz zostały jakieś pozostałości, bo ludzie wolą kupować "super jakość" z allegro za 500zł WaterMark i Denver różnią się chyba też wydajnością. Pamiętaj, że czasami lepiej doinwestować parę groszy i mieć spokój niż oszczędzać na takich urządzeniach (nieważne czy to będą te Puricomy czy też inne zmiękczacze....)

  4. #4664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Normy według rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007:
    Mętność - <1
    pH 6,5 - 9,5
    Żelazo <200 µg Fe/l
    Mangan <50 µg Mn/l
    Wodę masz średnio-twardą 200-350 mg CaCO3/I

    Obawiam się, że będą potrzebne dwa filtry centralne. Dobranie odpowiedniego urządzenia wydłuża okres eksploatacji złoża. Chodzi o głowicę, która sama steruje płukaniem (sterownik wolumetryczny lub czasowy)
    Moim zdaniem gruba przesada. Filtr centralny na taka ilosc zelaza? To ze jest powyzej normy to malo istotne. Norma nie jest podytkowana zdrowiem. Tego zelaza musialoby byc wielokrtonie wiecej zeby zaszkodzilo.
    Nie wiem jakie ilosc Fe i Mn toleruja zmiekczacze. Jesli sa to nieszkodliwe dla zloza ilosci to tylko zmiekczacz. Jesli nie, to zawsze pozostaje CR. Jesli nie, to mozna powiesic spory (20") filtr z wymiennymi wkladami. Pare miesiecy sie zejdzie, zanim sie zatka utlenionym zelazemm

    marcin

  5. #4665

    Domyślnie

    Ja tak samo jestem za CR - można wtedy kupić zmiękczacz dwuelementowy butla np. 08x44 lub 10x44 do tego pojemnik na solankę. Weź pod uwagę, że crystal z założenia usuwa magnan, żelazo i dodatkowo twardość. Jak byś miał bardzo twardą wodę to można stosować coś ze złożem Purolite, ale tu jest to niepotrzebne, bo tak to byś musiał kupować kolejne urządzenie.

    Warto zastanowić się nad sterownikiem... do CR można stosować chociażby Clack CI. Jak będziesz systematycznie uzupełniał solankę to takie złoże może wytrzymać nawet 8-10 lat

  6. #4666

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie da sie okreslic czy zloze zostalo trwale uszkodzone. Trzeba to sprawdzi - zbadac wode po regeneracji filtra czy usuwa zelazo czy nie.
    Zloze moglo zostac trwale uszkodzone. Jesli nie jest jeszcze zamordowane na amen, to mozna sprobowac regeneracji chlorem. Kupujesz pochloryn sodu w sklepie chemicznym. Wyjmujesz rurke ze zbiornika nadmanganianu i wkladasz to chloru. Jak chlor zostanie pobrany, to czekasz az z rurki od popluczyn zacznie smierdziec chlorem, czyli chlor zostal rozprowadzony po calej objetosci zbiornika. Wylaczasz glowice z pradu, zamykasz zawory zeby sobie ten chlor postal w srodku. Zostawiasz na 12h. Potem wlaczasz i odkreczasz wszystko i solidnie pluczesz. Samej regeneracji nadmanganianem robic nie musisz - mozesz ten krok na glowicy przeskoczyc. Jesli sie uda, "wdziecznosc" sasiadki bedzie bezgraniczna. Jak sie nie uda, to czeka ja wymiana zloza.

    marcin

    Dziękuję za cenne wskazówki odnośnie regeneracji złoża. Ale jest też pewien dyskomfort że złoże jest trwale uszkodzone i może dojść wymiana złoża, a jeśli tak to na jakie zmienić, może takie które nie potrzebuje już nadmanganianu potasu ? Co o tym sądzicie. Sąsiadka na chwilę obecną zachowuje się tak, jakby samochód mężowi rozbiła.

    Pozdrawiam

  7. #4667
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał CooleR`ek Zobacz post
    Dziękuję za cenne wskazówki odnośnie regeneracji złoża. Ale jest też pewien dyskomfort że złoże jest trwale uszkodzone i może dojść wymiana złoża, a jeśli tak to na jakie zmienić, może takie które nie potrzebuje już nadmanganianu potasu ? Co o tym sądzicie. Sąsiadka na chwilę obecną zachowuje się tak, jakby samochód mężowi rozbiła.

    Pozdrawiam
    Ktos tam postawil zloze regenerowane nadmanganianem potasu. Zloze przestalo dzialac, wiec zakladam, ze woda nie jest napowietrzana, czyli ze jest tam hydrofor z workiem.
    Wsypanie zloza ktore nie wymaga regeneracji wymgaloby wiec prawie na pewno wymiany hydroforu na ocynkowany.

    marcin

  8. #4668
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KamiliMarta

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    My w domu mamy od 2 lat fajne urządzenie. Nazywa się Vulkan i naturalnie odkamienia wodę. Dzięki niemu nie potrzebujemy calgonu, rury się nie zatykają i nie musimy odkamieniać czajnika. Polecamy

  9. #4669

    Domyślnie

    Dziękuje za podjęcie dyskusji w wyborze metody uzdatniania mojej wody, dostałem propozycje od kilku firm, wiekszość ofert brzmią podobnie CR 1044 CI lub na butli 1035 z głowicami Clack WS CI ale cena ponad 3000zł przewyższa kwote jaką chciałbym wydać. Czy możecie polecić inne dobre kombinacje na złożu CR ale nie głowice Clack WS Cl bo zapewne jej cena ma znaczny wpływ cene całego zestawu zmiekczającego.

  10. #4670
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefansky5 Zobacz post
    Dziękuje za podjęcie dyskusji w wyborze metody uzdatniania mojej wody, dostałem propozycje od kilku firm, wiekszość ofert brzmią podobnie CR 1044 CI lub na butli 1035 z głowicami Clack WS CI ale cena ponad 3000zł przewyższa kwote jaką chciałbym wydać. Czy możecie polecić inne dobre kombinacje na złożu CR ale nie głowice Clack WS Cl bo zapewne jej cena ma znaczny wpływ cene całego zestawu zmiekczającego.
    Cena glowicy to pewnie ze 30, moze 40% wartosci calosci. Jak zamiast niej kupisz badziewna chinska glowice za polowe ceny to owszem na starcie oszczedzisz 500PLN. Ale koszty serwisu Cie zjedza po paru latach, tzn koszty wymiany glowcy. Do tego bedziesz sie zastanawial kiedy Ci dom zaleje. IMHO nie tu trzeba szukac oszczednosci.

    marcin

  11. #4671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamiliMarta Zobacz post
    My w domu mamy od 2 lat fajne urządzenie. Nazywa się Vulkan i naturalnie odkamienia wodę. Dzięki niemu nie potrzebujemy calgonu, rury się nie zatykają i nie musimy odkamieniać czajnika. Polecamy
    Magnetyzer Kontratakuje pod zmieniona nazwa
    Drogi sprzedawco "urzadzenia" ktore ponoc dziala przeciw prawom fizyki.
    Pierwszy posta na forum po to zeby zachwalac toto. Tu naprawde debile nie zagladaja.

    marcin

  12. #4672
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    George29

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    45

    Domyślnie

    Jeszcze zastanawiam się na zaletami i wadami różnych konstrukcji głowic. Podzieliłem je na 3 rodzaje: - tłokowe (Clack, Fleck); - dyskowe (Tapworks); - zaworowe (GE, Autotrol). Jaki system ma najwięcej zalet a jaki wad? Wiem, że każdy swoje chwali... Ale życie jest najlepszym wyznacznikiem rzeczywistości...

  13. #4673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefansky5 Zobacz post
    Dziękuje za podjęcie dyskusji w wyborze metody uzdatniania mojej wody, dostałem propozycje od kilku firm, wiekszość ofert brzmią podobnie CR 1044 CI lub na butli 1035 z głowicami Clack WS CI ale cena ponad 3000zł przewyższa kwote jaką chciałbym wydać. Czy możecie polecić inne dobre kombinacje na złożu CR ale nie głowice Clack WS Cl bo zapewne jej cena ma znaczny wpływ cene całego zestawu zmiekczającego.
    Czy na prawdę potrzebny Ci jest CR?
    Przy takiej ilości żelaza i manganu, to zwykły jonit wytrzyma z 10 lat (CR tyle samo).
    Złoże CR (worek), kosztuje circa 1200 zł. Żywica jonowymienna ok. 400 zł.
    Lepiej zainwestować w dobrą głowicę (może być z by-passem), oraz z zaworem mieszającym.
    Jestem zwolennikiem głowic Clack, dlatego proponowałbym Ci zwykły zmiękczacz z głowicą WS1 EI (jest trochę tańsza i prostsza w obsłudze).
    Takie rozwiązanie ma swoje zalety: możesz sobie ustawiać twardość wody taką, jaka Ci pasuje (mniejsze zużycie soli niż w przypadku CR), no i nie będziesz miał problemów z korodującą instalacją.

  14. #4674
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    Przy takiej ilości żelaza i manganu, to zwykły jonit wytrzyma z 10 lat (CR tyle samo).
    Czy producenci jonitow deklaruja jakie ilosci zelaza sa dla zloza bezpieczne? Czy robia to bez[piecznie dla siebie i podaja ze woda ma nie zawierac zelaza?

    marcin

  15. #4675
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Czy producenci jonitow deklaruja jakie ilosci zelaza sa dla zloza bezpieczne? Czy robia to bez[piecznie dla siebie i podaja ze woda ma nie zawierac zelaza?
    Producenci nie podają tego w kartach katalogowych. Ale jak się wczytać w warunki gwarancji (o ile w ogóle, ktoś do nich dotrze) to poziomy żelaza czy manganu nie mogą być powyżej norm.

  16. #4676
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał George29 Zobacz post
    Jeszcze zastanawiam się na zaletami i wadami różnych konstrukcji głowic. Podzieliłem je na 3 rodzaje: - tłokowe (Clack, Fleck); - dyskowe (Tapworks); - zaworowe (GE, Autotrol). Jaki system ma najwięcej zalet a jaki wad? Wiem, że każdy swoje chwali... Ale życie jest najlepszym wyznacznikiem rzeczywistości...
    Moim zdaniem Clack. Wolałbym się nie wdawać w dyskusję nad wyższością jednego modelu nad drugim... to są drobiazgi i każda z tych głowic przy normalnym poziomie obsługi wytrzyma wiele lat.

  17. #4677
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał free_shop Zobacz post
    ...z głowicą WS1 EI (jest trochę tańsza i prostsza w obsłudze).
    Różnica w cenie jest minimalna, a CI ma więcej opcji (np. diagnostyki czy podtrzymania baterii). Prostota obsługi to rzecz względna - moim zdaniem CI ma dużo bardziej "przyjazny" interfejs

  18. #4678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał odlo78 Zobacz post
    dostałam takie informacje odnośnie Waterfilter Denver 30 : produkcji PURICOM EUROPE,
    jedynie złoże jest produkcji PUROLITE.
    Głowica wyposażona jest w przepływomierz
    Co myślicie?
    Ciekawie wygląda też WaterMark 30 tylko cena zabija
    Purolite to taka średnia półka jonitów. Jeśli chodzi o głowicę to nadal nic nie wiemy o jej możliwościach (przepływy, system pracy, itd), a za tym idzie też dostępność serwisu - jak nikt jej nie zna to ciężko znaleźć kogoś taniego do serwisowania...

  19. #4679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Czy producenci jonitow deklaruja jakie ilosci zelaza sa dla zloza bezpieczne? Czy robia to bez[piecznie dla siebie i podaja ze woda ma nie zawierac zelaza?
    Dobre pytanie!
    Ja mam inne, a w zasadzie jest to zadanie do rozwiązania.
    Ile żelaza (w mg/l) przepływa przez zmiękczacz podczas regeneracji?
    Dane do równania:
    - ilość wody potrzebna do regeneracji - 150 litrów
    - ilość soli zużytej podczas regeneracji - 3 kg
    - zawartość żelaza w tabletkach solnych - 0,003%
    Dla ułatwienia, norma dla wody pitnej to 0,2 mg/l.

  20. #4680
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Producenci nie podają tego w kartach katalogowych. Ale jak się wczytać w warunki gwarancji (o ile w ogóle, ktoś do nich dotrze) to poziomy żelaza czy manganu nie mogą być powyżej norm.
    No tak, tylko ze pare lat temu normy byly inne (2,5 x wyzsze), Do tego w roznych krajach moga byc rozne. Byloby wielce nieprawdopodobne ze norma akurat sie wpasowala w faktycznie bezpiczny poziom. Wiec zgaduje, ze bezpieczny poziom lezy gdzies solidnie powyzej tego 0.2mg, a producent zachowawczo i bezpiecznie dla siebie pisze o normach.

    marcin

Strona 234 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony