dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 236 z 755
Pokaż wyniki od 4.701 do 4.720 z 15099
  1. #4701
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Paschek Zobacz post
    Tak jak powiedziałeś na rynku nie ma niestety badań ośrodków naukowych, które by to wszystko potwierdzały, nad czym sam ubolewam, niemniej jednak idąc do przodu (tak jak napisałeś - komputery, rozwój itp.) jesteśmy czasem zmuszeni podejmować ryzyko. Ja sam nie sprzedaje niczego, czego sam bym wcześniej nie wypróbował. Tak, aby nikt nie miał do mnie pretensji, że coś miało działać, a tak naprawdę to bubel.
    I sorki, ale to dla mnie z zalozenia dyskwalifikuje to urzadzenie. Naukowcy to takie dociekliwe bestie sa. Wszystko chca wziasc na warsztat i przetestwac, sprawdzic, zrozumiec. Nie zrobili tego? Pewnie dlatego ze urzadzenie ponoc dziala w sposob przeczacy podstawowym prawom fizyki. Tzn, gdyby to mialo tak dzialac jak ponoc dziala to musili byc ten efekt zuwazyc gdzie indziej. Nie beda tego testowac jesli chociaz nie beda mieli przeslanek ze to dziala.

    A sa tez przeciez osrodki naukowe ktore zajmuja sie typowo uzdatnianiem wody. Stawiaja modelowe porownawcze instalacje z roznymi zlozami filtracyjnymi po prostu porownujac ktore dziala lepiej. Bez dociekania dlaczego ktores dziala lepiej. Czemuz nie moga przetestowac magnetyzerow w kontrolowanych porownawczych warunkach. Bo poki co nadal opieramy sie na wrazeniu ze po zastosowaniu urzadzenia jest lepiej. A wystarcza dwie identyczne instalacje, takie same przeplywy przez miesiace i porownanie.
    Toz to proste.
    I jak pisalem. Zobacze cos takiego pierwszy polece kupic urzadzenie.

    marcin

  2. #4702
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    egon111

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Aha. Pierwszy post i murem za BWT i magnetyzerem. Jak dla mnie jestes tym samym czlowiekiem pod innym nikiem albo sprzedawca owych wynalazkow.
    Akurat "przechodziles" kolo forum, akurat zauwazyles dyskusje i musiales sie zarejestrowac. Sorry, ale wiarygodnosc 0.

    Oferta firmy BWT jest OK. Ale w kwestii urzadzen domowych to raczej maja standardowe urzadzenia. Bez jakich rewelacji.
    Po za tym, czy sprzedawanie dobrego produktu gwarantuje ze wszystkie pozostale produkty sa dobre?
    Ja zawsze chcialem rozkrecic firme sprzedajaca kable zasilajace do urzadzen audio. Takie 1m kabel potrafi i 10.000PLN kosztowac bo ktos twierdzi ze slyszy roznice.
    Jak ktos przyjdzie do mnie i bedzie chcial kupic magnetyzer do wody bo twierdzi ze dziala, to tez mu go sprzedam

    Amber Gold tez byla kiedys nowoscia na rynku Nie jestem przeci nowosciom. Jestem przeciw slepiej wierze ze jak cos nowe to cudowne. Zwlaszcza bez zrozumienia jak dziala.



    Jak cos jest chronione patentem, tzn, ze produkowac to moze tylko firma ktora sobie to zastrzegla. Jak urzadzenie jest zbudowane bardzo jasno i precyzyjnie musi by we wniosku patentowym wyrysowane zeby inni wiedzieli czego nie wolno im zrobic.
    Jakkolwiek praw fizyki nie mozna opatentowac ani przeskoczyc.


    marcin
    Witaj,

    no rzeczywiście - przechodziłem kolo forum Śledzę kolego już od jakiegoś czasu to forum i w sumie fajne źródło informacji z niego płynie. Jedno co mnie razi i dałem temu upust w swoim poście to wyczuwana chęć dyskredytacji - myślę, że warto rozmawiać na pewnym poziomie, nie obrzucając się w mniej lub bardziej wyszukany sposób obraźliwościami.
    Nie zależy mi na twojej ocenie wiarygodności bo widzę, że w teoriach spiskowych dorównujesz mistrzom ze świata polityki.

    Dla mnie prawdziwą wartością jest jak ludzie rozmawiają ze sobą na poziomie - cenię Cię za poziom merytoryczny wypowiedzi ale wstawki w stylu Amber Gold, czy też ta o naukowcach nie grają mi z Twoim ogólnym obrazem.

    Co do urządzeń to ciekaw jestem jak się ta dyskusja rozwinie - jako "early adopter" spróbowałbym ale Twoje racjonalne podejście bardzo mi się podoba - tylko nie w tym stylu.

    pozdrawiam

  3. #4703
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Paschek Zobacz post
    Macie słuszne wątpliwości w związku z podobnością tego urządzenia do znanych już wcześniej magnetyzerów, jednak urządzeni serii nano działają w inny sposób. W przypadku magnetyzerów stałe pole magnetyczne dokonywało zmiany struktury tworząc kryształy krzemionkowe, w tym wypadku tworzone są nanokryształy wapnia, które powstają w skutek działania zmiennych impulsów elektrycznych. W procesie tworzone są najpierw nanokryształy, które osadzają się na elektrodzie po czym następuje ich oderwanie od elektrody i zmiana polaryzacji przez kolejny z impulsów. Dalej oderwane nanocząsteczki ze względu na odpowiednią polaryzację nie osadzają się na rurach instalacji, będąc z kolei bardzo podatnymi na łączenie z pozostałymi po pierwszej fazie cząsteczkami zawierającymi wapń. Dzięki temu, wapń nie osadza się na instalacji lecz łączy z utworzonymi wcześniej nanokryształami.
    Jakoś mnie to nie przekonuje - za dużo "pseudonaukowego" słownictwa, a za mało konkretów. W cudowny sposób te nanokryształy łączą się z innymi cząsteczkami, ale omijają szerokim łukiem osady na rurach (przecież instalacja już może posiadać osady powstałe przed zamontowaniem urządzenia)? Nie kupuję tego.

    Na drugie po części też, jeśli chodzi o rozwinięcie kwestii ekologii to dodam, że wiąże to z brakiem popłuczyn w przypadku tego urządzenia - w przeciwieństwie do zmiękczaczy i mniejszym zużyciem wody (tutaj nie trzeba regenerować złoża). Wkład to elektroda, z czego jest zbudowana? Niestety takie informacje nie są dostępne
    Jak już Jastrząb pisał - jak takie informacje nie są dostępne to zazwyczaj oznacza, że nie ma się czym chwalić. A ekologia tego rozwiązania jest dyskusyjna - zamiast wody zużywasz energię elektryczną.

  4. #4704
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon111 Zobacz post
    myślę, że warto rozmawiać na pewnym poziomie, nie obrzucając się w mniej lub bardziej wyszukany sposób obraźliwościami.
    Nie zależy mi na twojej ocenie wiarygodności bo widzę, że w teoriach spiskowych dorównujesz mistrzom ze świata polityki.
    Przepraszam. Ale gdzie ja Ciebie obrazilem konkretnie? Obrazam Cie tym ze nie wierze w Twoje nieweryfikowalne rewelacje?
    Uwazasz ze moj brak zaufania w cos co nie wiadomo jak dziala, to jest teoria spiskowa? Jesli tak, to mamy troche inna definicje teorii spiskowych.
    Teoria spiskowa to by byla jakbys przyszedl z twardymi dowodami pokazujacymi ze toto dziala, a ja z uporem maniaka twierdzil, ze dowody sa zmanipulowane itp.
    Nie rozmawiamy to o Twojej wiarygodnosci. Ona mnie malo interesuja biorac pod uwage ze w internecie kazdy jest mniej lub bardziej anonimowy.
    Nie rozmwiajamy o stylu pisanie czy poprawnej polszczyznie. Tylko rozmawiamy o urzadzeniu. I nie kopii z ulotki ktora juz tu widzielismy tylko o samej rzeczonej nanokrystalizjacji.

    Cytat Napisał egon111 Zobacz post
    Co do urządzeń to ciekaw jestem jak się ta dyskusja rozwinie - jako "early adopter" spróbowałbym ale Twoje racjonalne podejście bardzo mi się podoba - tylko nie w tym stylu.
    Obraziles sie na moj styl pisania i nie pokazesz mi dowodow? Wiesz ale nie powiesz?
    Jak juz pisalem. Ale powtorze. Przy tej dozie informacji (lub raczej jej braku) nie ma o czym w zasadzie rozmawiac. Okreslenie early adopter to ja slyszalem tylko od marketingowcow. Ale mozesz mnie zadziwic rzeczowoscia.

    marcin

  5. #4705
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    egon111

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przepraszam. Ale gdzie ja Ciebie obrazilem konkretnie? Obrazam Cie tym ze nie wierze w Twoje nieweryfikowalne rewelacje?
    Uwazasz ze moj brak zaufania w cos co nie wiadomo jak dziala, to jest teoria spiskowa? Jesli tak, to mamy troche inna definicje teorii spiskowych.
    Teoria spiskowa to by byla jakbys przyszedl z twardymi dowodami pokazujacymi ze toto dziala, a ja z uporem maniaka twierdzil, ze dowody sa zmanipulowane itp.
    Nie rozmawiamy to o Twojej wiarygodnosci. Ona mnie malo interesuja biorac pod uwage ze w internecie kazdy jest mniej lub bardziej anonimowy.
    Nie rozmwiajamy o stylu pisanie czy poprawnej polszczyznie. Tylko rozmawiamy o urzadzeniu. I nie kopii z ulotki ktora juz tu widzielismy tylko o samej rzeczonej nanokrystalizjacji.

    Obraziles sie na moj styl pisania i nie pokazesz mi dowodow? Wiesz ale nie powiesz?
    Jak juz pisalem. Ale powtorze. Przy tej dozie informacji (lub raczej jej braku) nie ma o czym w zasadzie rozmawiac. Okreslenie early adopter to ja slyszalem tylko od marketingowcow. Ale mozesz mnie zadziwic rzeczowoscia.

    marcin
    Kolego,

    nie obrażam się na Ciebie, gdybym się obraził to pewnie zachowałbym się inaczej - jeszcze raz powtórzę - wzajemny szacunek. Widzisz, wiele razy w mojej korespondencji Cię doceniam bo uważam, na podstawie tego co czytam na forum, że wiesz o czym piszesz i chwała Ci za to - ja jako obserwator wyrażam też swoje opinie. Może właśnie ze względu na ta anonimowość, o której wspomniałeś, trochę sobie takich uszczypliwości rzucamy - ale cóż takie prawo internetu.

    A co do early adopterów to zadziwię Cię bo to właśnie nauka - tym razem nauki społeczne i Everett Rogers oraz jego publikacja z 1962 roku "Diffusion of Innovations".

    Szczerze mówiąc to ciekaw jestem jak dalej potoczy sie dyskusja - może mamy tu innowatorów (znowu z Rogersa),ktoś kto doświadczył tego typu urządzeń mógłby cos do niej wnieść - pewnie przydałby się jakiś opis i dowód.

    A tak z ciekawości - Marcin ty bardziej naukowo czy praktycznie zajmujesz się tematem?

    pozdrawiam

    Zbyszek

  6. #4706
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon111 Zobacz post
    Szczerze mówiąc to ciekaw jestem jak dalej potoczy sie dyskusja - może mamy tu innowatorów (znowu z Rogersa),ktoś kto doświadczył tego typu urządzeń mógłby cos do niej wnieść - pewnie przydałby się jakiś opis i dowód.
    Ide o zaklad ze sie nie potoczy. A jesli juz to w kierunkach filozoficznych lub spolecznych nie technicznych. Jesli ktorys z dyskutantow bedzie bardzo zawziety, to pojawi sie paru nowych uzytkownikow forum zeby w pierwszym i jedynym poscie chwalic pod niebiosa rozwiazanie.
    Swoja droga ciekawe co nauki spoleczne na to. Bo mi jak pralka dziala to nie siedze na forum o pralkach i nie patrze czy ktos mojego modelu czasem nie krytykuje zeby sie zarejestrowac i zaprzeczac. A z magnetyzerami niestety tak jest czesto. Kupa pozytywnych 1-postowcow.
    Generalnie ludzie sie rejesteruja i pisza jeden post jak chca ponarzekac czy ostrzec. W druga strone, raczej nie.


    Cytat Napisał egon111 Zobacz post
    A tak z ciekawości - Marcin ty bardziej naukowo czy praktycznie zajmujesz się tematem?
    Ale jakim tematem? Magnetyzerow? W zaden sposob. Nie ma o czym i z kim dyskutowac, nie ma czym sie zajmowac. Swoja droga, wikipedia pisze ze w para stanach USA zabroniono tego sprzedawac, bo nie dziala i sprzedaz nosi znamiona oszustwa

    Rzetelna dyskusje techniczna chetnie podejme. I czekam.

    marcin

  7. #4707
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Swoja droga ciekawe co nauki spoleczne na to. Bo mi jak pralka dziala to nie siedze na forum o pralkach i nie patrze czy ktos mojego modelu czasem nie krytykuje zeby sie zarejestrowac i zaprzeczac. A z magnetyzerami niestety tak jest czesto. Kupa pozytywnych 1-postowcow.
    Generalnie ludzie sie rejesteruja i pisza jeden post jak chca ponarzekac czy ostrzec. W druga strone, raczej nie.
    Ostatnio było sporo artykułów na temat nowego sposobu na zarabianie w internecie - pisanie opinii na zamówienie. Ale tam już zauważyli, że najlepsze są opinie od użytkowników z minimum 20 postami Podobno lekarze często z tego korzystają, więc może i sprzedawcy magnetyzerów?

  8. #4708
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Andrzej Paschek

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Miechów
    Kod pocztowy
    32-200
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    I sorki, ale to dla mnie z zalozenia dyskwalifikuje to urzadzenie. Naukowcy to takie dociekliwe bestie sa. Wszystko chca wziasc na warsztat i przetestwac, sprawdzic, zrozumiec. Nie zrobili tego? Pewnie dlatego ze urzadzenie ponoc dziala w sposob przeczacy podstawowym prawom fizyki. Tzn, gdyby to mialo tak dzialac jak ponoc dziala to musili byc ten efekt zuwazyc gdzie indziej. Nie beda tego testowac jesli chociaz nie beda mieli przeslanek ze to dziala.

    A sa tez przeciez osrodki naukowe ktore zajmuja sie typowo uzdatnianiem wody. Stawiaja modelowe porownawcze instalacje z roznymi zlozami filtracyjnymi po prostu porownujac ktore dziala lepiej. Bez dociekania dlaczego ktores dziala lepiej. Czemuz nie moga przetestowac magnetyzerow w kontrolowanych porownawczych warunkach. Bo poki co nadal opieramy sie na wrazeniu ze po zastosowaniu urzadzenia jest lepiej. A wystarcza dwie identyczne instalacje, takie same przeplywy przez miesiace i porownanie.
    Toz to proste.
    I jak pisalem. Zobacze cos takiego pierwszy polece kupic urzadzenie.

    marcin
    Ok, rozumiem Twój punkt widzenia. Tak jak powiedziałem, dla mnie również brak takich badań i publikacji jest sytuacją mało komfortową – wierz lub nie

    Jeśli chodzi o porównywanie działania to tak jak pisałem, zanim wprowadziłem te urządzenia do swojej oferty, testowałem je na sobie samym, mając wcześniej założonego zwykłego Bewamata. To co zauważyłem to fakt, że kamień faktycznie nie osadza się na urządzeniach takich jak pralka/zmywarka. Tak jak powiedziałem u mnie na czajniku – kamień się osadzał, co miało zapewne związek z tym, że doprowadzamy wodę do 100 stopni.

    Generalnie wg mnie, urządzenia, o których rozmawiamy rekomendowałbym osobom, którym zależy na zabezpieczeniu instalacji i urządzeń AGD. Użytkownikom, którym zależy na pozbyciu się wapnia z wody, aby przy okazji też poprawić smak wody - rozwiązanie pod postacią zmiękczacza.

    Co do samych testów, to wydaje mi się, że mimo wszystko ze względu na ilość zmiękczaczy/odżelaziaczy jakie przeszły przez moje ręce „trochę” obiektywizmu w sobie miałem i mam pisząc o „magnetyzerach” – choć ja osobiście bym ich tak nie nazywał bo może to wprowadzać w błąd, a nie są to urządzenia, których jak napisałeś zabroniono sprzedawać w niektórych stanach USA.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jakoś mnie to nie przekonuje - za dużo "pseudonaukowego" słownictwa, a za mało konkretów. W cudowny sposób te nanokryształy łączą się z innymi cząsteczkami, ale omijają szerokim łukiem osady na rurach (przecież instalacja już może posiadać osady powstałe przed zamontowaniem urządzenia)? Nie kupuję tego.


    Jak już Jastrząb pisał - jak takie informacje nie są dostępne to zazwyczaj oznacza, że nie ma się czym chwalić. A ekologia tego rozwiązania jest dyskusyjna - zamiast wody zużywasz energię elektryczną.
    Tak jak zadeklarowałem w poście, na którego odpowiedziałeś – jeśli wejdę w posiadanie materiałów opisujących dokładnie działanie techniczne, możesz być pewien – podzielę się nimi w tym miejscu. Póki co, w kwestii skuteczności działania tych urządzeń możemy opierać się na osobistych doświadczeniach moich (tak jak mówiłem - założyłem sobie to, przetestowałem i widziałem skutki – w żaden sposób zresztą nie zależało mi na tym żeby to rozwiązanie w jakiś szczególny forować, ze względu na to, że cały czas zajmuję się również zmiękczaczami, a testy i próba wprowadzenia czegoś nowego to nic innego jak odpowiedź na potrzeby klientów – każdy ma inne.) i osób, które zdecydowały się tego rozwiązania używać zarówno w Polsce jak i w Austrii czy w Niemczech.

    Co do konkretnego przypadku, przy którym zaczęła się nasza wymiana zdań – tu też zależy co kolega chce osiągnąć, czy chce chronić instalacje, czy zmiękczyć wodę i oprócz ochrony zyskać jeszcze kilka innych korzyści. Myślę, że istotne jest w tym wypadku też to, że montując zmiękczacz jesteś sobie w stanie poprawić przy okazji parametry żelaza. Pytanie, czy jest to dla Ciebie kwestia istotna.



    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Paschek ; 08-07-2013 o 21:56

  9. #4709
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    egon111

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    katowice
    Kod pocztowy
    40-001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Ide o zaklad ze sie nie potoczy. A jesli juz to w kierunkach filozoficznych lub spolecznych nie technicznych. Jesli ktorys z dyskutantow bedzie bardzo zawziety, to pojawi sie paru nowych uzytkownikow forum zeby w pierwszym i jedynym poscie chwalic pod niebiosa rozwiazanie.
    Swoja droga ciekawe co nauki spoleczne na to. Bo mi jak pralka dziala to nie siedze na forum o pralkach i nie patrze czy ktos mojego modelu czasem nie krytykuje zeby sie zarejestrowac i zaprzeczac. A z magnetyzerami niestety tak jest czesto. Kupa pozytywnych 1-postowcow.
    Generalnie ludzie sie rejesteruja i pisza jeden post jak chca ponarzekac czy ostrzec. W druga strone, raczej nie.


    Ale jakim tematem? Magnetyzerow? W zaden sposob. Nie ma o czym i z kim dyskutowac, nie ma czym sie zajmowac. Swoja droga, wikipedia pisze ze w para stanach USA zabroniono tego sprzedawac, bo nie dziala i sprzedaz nosi znamiona oszustwa

    Rzetelna dyskusje techniczna chetnie podejme. I czekam.

    marcin
    W sumie to ciekawe co piszesz. Jeśli o społeczne chodzi to wyrażenie swego niezadowolenia jest czymś naturalnym a skrywanie tego w sobie może prowadzić do kłopotów to samo z poczuciem wartości - dobrze więc, że są fora dające możliwość zbiorowej terapii. Ja np bardzo cenię sobie elektrodę bo tam zawsze znajdę co trzeba.
    Chyba jednak lepiej będzie jak zamiast wchodzić w filozoficzne dyskusje wrócicie chłopaki do tematu Stefanskiego5.
    Ja ze swojego domu powiem tylko tyle, że mam już drugie urządzenie BWT właśnie (pierwsze to jakieś najprostsze było jeszcze sterowane mechanicznie (bez elektroniki) i ponad 10 lat wytrzymało - później nie opłacało sie nic wymieniać i regenerować - wziąłem po prostu kolejne. Myślę, że teraz postęp technologii jest tak szybki, że nie ma sensu szaleć bo i tak technika pójdzie zaraz na przód i wymyślą coś nowego, co skanibalizuje dotychczasowe rozwiązania.

    A pytając o zajęcie miałem na mysli szerzej - i żałuję że nie potrafisz oderwać się od cynizmu. Magnetyzery mnie nie bardzo interesują.

    pozdrawiam

  10. #4710
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał egon111 Zobacz post
    Myślę, że teraz postęp technologii jest tak szybki, że nie ma sensu szaleć bo i tak technika pójdzie zaraz na przód i wymyślą coś nowego, co skanibalizuje dotychczasowe rozwiązania.
    Bledne zalozenie . Dzisiaj sie wszystko tak produkuje zeby za dlugo nie wytrzymywalo i zebys szybko po gwarancji musial kupic nowe Dodatkowo nie dodaje sie do urzadzen calej mozliwej gotowej funkcjonalnosci, tylko co rok dwa po trochu, zeby urzyszkodnik mial parcie na nowy model. Pewnie filtrow to tak bardzo nie dotyczy bo to generalnie proste ustrojstwa.

    Cytat Napisał egon111 Zobacz post
    A pytając o zajęcie miałem na mysli szerzej - i żałuję że nie potrafisz oderwać się od cynizmu. Magnetyzery mnie nie bardzo interesują.
    Cynizm metoda walki z absurdem.

    marcin

  11. #4711
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Paschek Zobacz post
    Tak jak zadeklarowałem w poście, na którego odpowiedziałeś – jeśli wejdę w posiadanie materiałów opisujących dokładnie działanie techniczne, możesz być pewien – podzielę się nimi w tym miejscu. Póki co, w kwestii skuteczności działania tych urządzeń możemy opierać się na osobistych doświadczeniach moich
    Mnie dokladne dzialanie techniczne specjalnie nie interesuje. Chce wiedziec czy to dziala. Jak wejdziesz w posiadanie badania najlepiej porowawczego zrobionego w kontrolowanych warunkach pokazujacego ze to dziala, pierwszy polece kupic to urzadzenie.
    Poki co pozwole sobie zostac sceptykiem i nie wierzyc w Twoje zapewnienia (znam paru sprzedawcow roznych rzeczy wiem jakie maj metody .

    pozdrawiam,
    marcin

  12. #4712
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Mnie dokladne dzialanie techniczne specjalnie nie interesuje. Chce wiedziec czy to dziala. Jak wejdziesz w posiadanie badania najlepiej porowawczego zrobionego w kontrolowanych warunkach pokazujacego ze to dziala, pierwszy polece kupic to urzadzenie.
    Poki co pozwole sobie zostac sceptykiem i nie wierzyc w Twoje zapewnienia (znam paru sprzedawcow roznych rzeczy wiem jakie maj metody .

    pozdrawiam,
    marcin
    Oprócz tego czy to działa ważne by było także... jak to się eksploatuje/serwisuje, jakie są koszta w trakcie użytkowania. Dlaczego nie postawili dwóch zmiękczaczy (tradycyjnego i nano) obok siebie i nie przeprowadzili później dogłębnej analizy wody. Toż to by była rewolucja i marketingowy strzał w dziesiątkę.

    Ja bym już urwał tą dyskusję... ewentualnie można założyć osobny wątek. Debata o nanokrystalizacji w dziale "doradzę w sprawie doboru urządzeń" jest dosyć sporym zejściem z tematu.

  13. #4713
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Dlaczego nie postawili dwóch zmiękczaczy (tradycyjnego i nano) obok siebie i nie przeprowadzili później dogłębnej analizy wody. Toż to by była rewolucja i marketingowy strzał w dziesiątkę.
    Powinni postawic 3. Tradycyjny zmiekczacz, "Nano" i kontrolnie Nic, zeby bylo do czego porownywac. Ale jak juz napisal Qbek, skoro tego nie zrobili to z duza doza prawdopodobienstwa rezultatem takiego porownania nie za bardzo mozna by sie pochwalic :-/

    marcin
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 09-07-2013 o 09:26

  14. #4714

    Domyślnie

    Kod:
    A co myślicie o uzdatniaczu Viessmana? Gość z mojej miejscowości mi zaproponował taką stację + montaż za ok. 2700zł.
    W moim domu instalacja pracuje na bardzo zakamienionej wodzie od ok. 7 lat. Czy przed założeniem stacji warto jest jakoś odkamienić układ w tej instalacji czy piecu?

    Cytat Napisał chemik67 Zobacz post
    Podaj dokładny model kolego
    Otóż jest to Viesmann Aqua Home 20-N. Cena za stacje to 2100 + montaż z materiałami to jakieś 400 zł. Co myślicie? Czy zrobić wcześniej analizę wody?
    Ile trzeba doliczyć zużycia wody w miesiacu przy średnim zużyciu ok. 4 m3/mc.?

  15. #4715
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke-R Zobacz post
    [CODE]
    Otóż jest to Viesmann Aqua Home 20-N. Cena za stacje to 2100 + montaż z materiałami to jakieś 400 zł. Co myślicie? Czy zrobić wcześniej analizę wody?
    Ile trzeba doliczyć zużycia wody w miesiacu przy średnim zużyciu ok. 4 m3/mc.?
    Jesli jest to woda studzienna to analiza nalezy zawsze zrobic.
    Jesli woda wodociagowa wystarczy zapytac wodociagow o parametry wody.
    Zloza filtracyjne maja swoje ogrniczenia. Zawartosc tego czy tamtego moze im zaszkodzic.
    Trzeba pokazac wyniki badania producentowi i zapytac czy na takiej wodzie ich urzadzenie moze dzialac.

    marcin

  16. #4716

    Domyślnie

    Cytat Napisał duke-R Zobacz post
    Otóż jest to Viesmann Aqua Home 20-N. Cena za stacje to 2100 + montaż z materiałami to jakieś 400 zł. Co myślicie? Czy zrobić wcześniej analizę wody?
    Ile trzeba doliczyć zużycia wody w miesiacu przy średnim zużyciu ok. 4 m3/mc.?
    Z tego co widać dosyć popularny ten kompakt, zrób analizę wody i podaj tu wyniki. Cena bardzo przystępna. Szkoda, że nie chwalą się złożem i głowicą

  17. #4717

    Domyślnie

    Co do złużycia wody to znalazłem,że ilość potrzebna do regeneracji to 100-120 litrów.

  18. #4718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Możecie mi powiedzieć czym różnią i który lepiej kupic z tych zmiękczaczy

    http://allegro.pl/zmiekczacz-wody-ec...375249370.html
    http://allegro.pl/zmiekczacz-do-wody...383863491.html
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  19. #4719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Możecie mi powiedzieć czym różnią i który lepiej kupic z tych zmiękczaczy
    Różnią się przede wszystkim kolorem ozdobników na obudowie... Poza tym to ta sama chińska głowica RX (po zdjęciach ani opisie nie stwierdzisz nawet czy to ten sam model) i najtańszy jonit (w jednym opisie chwalą się, że Purolite ale miałbym wątpliwości bo takie zestawy przychodzą prosto z chin i nikt nie ma pewności co w nich siedzi).

  20. #4720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał byry007 Zobacz post
    Możecie mi powiedzieć czym różnią i który lepiej kupic z tych zmiękczaczy
    Jak juz napisal qbek. Lepiej nie kupowac zadnego z nich.

    marcin

Strona 236 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony