dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 254 z 755
Pokaż wyniki od 5.061 do 5.080 z 15095
  1. #5061

    Domyślnie za filtrem śmierdzi woda

    Witam
    Śmierdzi mi woda za filtrem
    Woda jest czerpana ze studni.
    W badaniu wyszło sporo żelaza i manganu.
    Zastosowałem zloże zaproponowane przez fachowca, które zmiękcza, odżelazia, a także redukuję mangan.
    Woda która leci z kranu (zimna i ciepła) śmierdzi jakby zgnilizną i trochę chemią (dość intensywnie)
    Przed filtrem smrodu nie ma.
    Czy może ktoś się z czymś takim spotkał?
    I z czego to się bierze.
    No i jak temu zaradzić

  2. #5062
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał koval66 Zobacz post
    Witam
    Śmierdzi mi woda za filtrem
    Woda jest czerpana ze studni.
    W badaniu wyszło sporo żelaza i manganu.
    Zastosowałem zloże zaproponowane przez fachowca, które zmiękcza, odżelazia, a także redukuję mangan.
    Woda która leci z kranu (zimna i ciepła) śmierdzi jakby zgnilizną i trochę chemią (dość intensywnie)
    Przed filtrem smrodu nie ma.
    Czy może ktoś się z czymś takim spotkał?
    I z czego to się bierze.
    No i jak temu zaradzić
    Średnio poważny post powiem szczerze. Generalnie rozpoczęcie "Śmierdzi mi woda za filtrem" wywołało już uśmiech na mojej twarzy

    1. Kiedy była robiona instalacja?
    2. Jakie złoże? CR? Ecomix?
    3. Jaki filtr? Jaka głowica?

  3. #5063
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Średnio poważny post powiem szczerze. Generalnie rozpoczęcie "Śmierdzi mi woda za filtrem" wywołało już uśmiech na mojej twarzy

    1. Kiedy była robiona instalacja?
    2. Jakie złoże? CR? Ecomix?
    3. Jaki filtr? Jaka głowica?
    Srednio powazny post powiem szczerze. Co ma glowica do nieprzyjemnego zapachu? Tylko w chinskich smierdzi?
    Ja bym zadal inne pytania:
    - czy smierdzi woda zimna/ciepla (bo sa takie przypadki ze smierdzi ciepla i wymiana anody w zbiorniku CWU czesto pomaga)
    - czy smord sie pojawil krotko po uruchomieniu filtra czy po jakims czasie?
    - czy byla badana bakteriologia w wodzie?

    marcin

  4. #5064

    Domyślnie

    A ktoś ma sprawdzone filtry na złożach wielofunkcyjnych? Zdaje się że to jakieś ecomix i tego typu historie. Sprawdza się to? Facet mi gwraantuje, że woda będzie do spożycia po czymś takim

  5. #5065
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał habzimierz Zobacz post
    A ktoś ma sprawdzone filtry na złożach wielofunkcyjnych? Zdaje się że to jakieś ecomix i tego typu historie. Sprawdza się to? Facet mi gwraantuje, że woda będzie do spożycia po czymś takim
    Woda do spozycia to nadaje sie nawet i teraz. Taki poziom zelaza nie zrobi czy nijak krzywdy, usuwa sie go z powodow eksploatacyjnych (zarastanie rur), higienicznych (zacieki) oraz organoleptycznych (smak i zapach wody).
    Jak bylo napisane wyzje masz zloze CR czy ecomix. I jesli zloze bedzie poprawnie eksploatowane to czy zostalo nasypane do zbiornika A czy B, wyplukane glowica X czy Y to niejako drugorzedne dla efektu filtracji.
    Nigdy nie masz gwaracji ze cos tam zadziala w 100%. Na pewno 2 stopniowa filtracja jest bezpieczniejsza.


    marcin

  6. #5066
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    Kolega pisał, że śmierdzi mu woda zimna i ciepła.
    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Srednio powazny post powiem szczerze. Co ma glowica do nieprzyjemnego zapachu? Tylko w chinskich smierdzi?
    Ja bym zadal inne pytania:
    - czy smierdzi woda zimna/ciepla (bo sa takie przypadki ze smierdzi ciepla i wymiana anody w zbiorniku CWU czesto pomaga)
    - czy smord sie pojawil krotko po uruchomieniu filtra czy po jakims czasie?
    - czy byla badana bakteriologia w wodzie?

    marcin

  7. #5067
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    envies1987

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa Miedzeszyn
    Kod pocztowy
    04-986
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witam,

    Byłem już wcześniej o pomoc, ale temat umarł, teraz jak zobaczyłem co się dzieje w instalacji to postanowiłem wziąć się za robotę

    Wyniki badań sprzed tygodnia:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tabela_wyników_badań_wody.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	221789

    Prośba o doradzenie czym się kierować jeżeli chodzi o dobranie filtrów, poprzednio myślałem o CR, ale teraz już sam nie wiem, ważne żeby to działało

    Dla ciekawostki wrzucam badania sprzed roku, które robił sąsiad (jego studnia jest 4m od mojej):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tabela_wyników_badań_wody_Robert.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	221790

    Pozdrawiam,
    Albert

  8. #5068
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał small7 Zobacz post
    Kolega pisał, że śmierdzi mu woda zimna i ciepła.
    Nie dopatrzylem. Fakt. Odszczekuje to pytanie.
    Jesli smierdzialo od razu lub prawie od razu po uruchomienia filtra to obawiam sie za "taka woda" i CR bedzie smierdzialo. Ja bym podmienil na 2 stopniowa filtracje z napowietrzaniem.
    Jesli smierdziec zaczelo jakis czas po, to moze jakies bakterie. Warto zachlorowac, dosypywac te KDF-y do zloza.

    marcin

  9. #5069

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Średnio poważny post powiem szczerze. Generalnie rozpoczęcie "Śmierdzi mi woda za filtrem" wywołało już uśmiech na mojej twarzy

    1. Kiedy była robiona instalacja?
    2. Jakie złoże? CR? Ecomix?
    3. Jaki filtr? Jaka głowica?
    Przepraszam za mało powagi.
    Chciałem wyrazić się dosadnie, ale do rzeczy
    Instalacja robiona wiosną tego roku, a uruchomiona teraz po zbadaniu wody i dobraniu złoża.
    Stacja uzdat. to wymiennik jonit. WSI ECOM z bypasem.
    Jeśli chodzi o głowicę to wiem tylko że jest prod. USA

  10. #5070
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał koval66 Zobacz post
    Stacja uzdat. to wymiennik jonit. WSI ECOM z bypasem.
    Jeśli chodzi o głowicę to wiem tylko że jest prod. USA
    Niestety to niewiele mówi o tym co to za filtr. Tak jak Jastrząb pisał - głowica ma tu małe znaczenie.
    Czy masz jakieś wyniki badania wody (skoro złoże było dobierane)? Ile jest tego złoża (jak duży zbiornik)? Jak jest regenerowane (ile soli, jak często, jakim przepływem)? No i najważniejsze - jakie to złoże, bo to że wymiennik jonitowy to nic nie mówi.

  11. #5071
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał envies1987 Zobacz post
    Prośba o doradzenie czym się kierować jeżeli chodzi o dobranie filtrów...
    Kierować się wynikami badań, ilością miejsca, wydajnością pompy i studni, budżetem...
    Jeśli masz możliwość to postaw solidny hydrofor z napowietrzaniem i odżelaziacz. Jeśli chcesz też zmiękczyć wodę to dodatkowy zmiękczacz.
    Jeśli jednak chcesz to zrobić na jednym filtrze to możesz próbować z CR albo jonitami multifunkcyjnymi. Za tymi ostatnimi przemawia podwyższona utlenialność, z którą CR sobie nie radzi tak dobrze.

  12. #5072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał habzimierz Zobacz post
    A ktoś ma sprawdzone filtry na złożach wielofunkcyjnych? Zdaje się że to jakieś ecomix i tego typu historie. Sprawdza się to? Facet mi gwraantuje, że woda będzie do spożycia po czymś takim
    Do spożycia raczej nie będzie (przynajmniej według normy) bo będzie zmiękczona do zera. Poza tym takie złoża działają całkiem nieźle, tylko ich żywotność nie jest tak długa jak rozwiązań "monotematycznych"

  13. #5073
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Srednio powazny post powiem szczerze. Co ma glowica do nieprzyjemnego zapachu? Tylko w chinskich smierdzi?
    Ja bym zadal inne pytania:
    - czy smierdzi woda zimna/ciepla (bo sa takie przypadki ze smierdzi ciepla i wymiana anody w zbiorniku CWU czesto pomaga)
    - czy smord sie pojawil krotko po uruchomieniu filtra czy po jakims czasie?
    - czy byla badana bakteriologia w wodzie?

    marcin
    Chodziło mi raczej o awarię głowicy, która mogłaby doprowadzić do zaburzenia procesu działania urządzenia. Może nie było to bardzo potrzebne, ale nie uważam, że zbędne.

  14. #5074
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    envies1987

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Warszawa Miedzeszyn
    Kod pocztowy
    04-986
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Kierować się wynikami badań, ilością miejsca, wydajnością pompy i studni, budżetem...
    Jeśli masz możliwość to postaw solidny hydrofor z napowietrzaniem i odżelaziacz. Jeśli chcesz też zmiękczyć wodę to dodatkowy zmiękczacz.
    Jeśli jednak chcesz to zrobić na jednym filtrze to możesz próbować z CR albo jonitami multifunkcyjnymi. Za tymi ostatnimi przemawia podwyższona utlenialność, z którą CR sobie nie radzi tak dobrze.
    Dzieki za informacje, pompe mam glebinowa jakiejs hiszpanskiej firmy - podobno dobra. Jaki jest mniej wiecej koszt takiego filtra z jonitami multifunkcyjnymi? Rodzina 3-4 osobowa, bo wiem ze hydrofor z napowietrzaczem i odzelaziacz + zmiekczac pewno wyniesie mnie kolo 7tys, moze zna ktos dobra firme w warszawie, ktora weycenila by kilka opcji? Jeszcze pytanie czy to zloze multifunkcyjne da na pewno rade...

  15. #5075
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał envies1987 Zobacz post
    Dzieki za informacje, pompe mam glebinowa jakiejs hiszpanskiej firmy - podobno dobra. Jaki jest mniej wiecej koszt takiego filtra z jonitami multifunkcyjnymi? Rodzina 3-4 osobowa, bo wiem ze hydrofor z napowietrzaczem i odzelaziacz + zmiekczac pewno wyniesie mnie kolo 7tys, moze zna ktos dobra firme w warszawie, ktora weycenila by kilka opcji? Jeszcze pytanie czy to zloze multifunkcyjne da na pewno rade...
    Pompę możesz mieć i chińską byle zapewniała odpowiednią wydajność do wypłukania złoża tym bardziej jeśli zastosowałbyś odżelaziacz. Najpewniejszym rozwiązaniem jest filtracja dwustopniowa tj. odżelaziacz + zmiękczacz dlatego Qbek pytał o dostępne miejsce. Jest to opcja droższa ale jak pisałem pewniejsza.

  16. #5076
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar skowronp
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-923
    Posty
    109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Hey,

    Od prawie już roku jestem szczęśliwym posiadaczem zmiękczacza (qbek jeszcze raz dziękuję za doradztwo). Zauważyłem jednak że w pojemniku na sól (100l) jest nadmiar wody (5-10 cm ponad sól której jest z 10cm ) pomiędzy odnawianiem złoża. Co może być powodem i co z tym zrobić?

    Paweł

  17. #5077
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Nie jestem pewny czy dobrze rozumiem o co Ci chodzi... W zbiorniku ma być woda, a jeśli soli jest mało (10 cm) to poziom wody może być wyższy niż poziom soli...

  18. #5078
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbina-71

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Bydgoszcz/Łochowo
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam,
    Panowie poproszę o pomoc. Badanie wody mętność 8,2; barwa 8; ph 7,6; prze. właściwa 727 w 25C; zapach akceptowalny; amonowy jon 0,098 mg/l; azotyny < 0,012 mg/l; mangan 0,292 mg/l; żelazo 1,27 mg/l
    bakterie 0 - po 72h 70 z adnotacją - woda nie spełnia wymagań. Twardość nie była badana ale bardzo szybko tworzy się kamień na urządzeniach.
    Pewnie nie spełania - przeczytałam prawie cały wątek a jak byłam głupia tak jestem. Mam szambo, woda ze studni, miejsca na filtry zdecydowany brak - muszę mieć "kombajn". Zaproponowano mi dwie stacje: Blue Soft RX35/EM z głowicą RX 636B+B oraz FleckBD40 FL5600 głowica mechaniczna (co to znaczy? że nie da się zaprogramować?) na złożu CR100. Mężowi woda nie przeszkadza, powiedział, ze jak mi tak to sama mam sobie coś znależć blondynka nie jestem ale abnegat techniczny. Byłam już zdecydowana na ecomixa ale po przeczytaniu Georga29 znowu w kropce. Rodzina 2+2. Pomożecie - ładnie proszę.

  19. #5079
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Balbina-71 Zobacz post
    Zaproponowano mi dwie stacje: Blue Soft RX35/EM z głowicą RX 636B+B oraz FleckBD40 FL5600 głowica mechaniczna (co to znaczy? że nie da się zaprogramować?)
    Czytaj uwazniej RX jest glowica zazwyczaj nie polecana (chinszczyzna). Mechaniczny Fleck da sie zaprogramowac, ale trzeba miec zegarmistsza w rodzinie Moze tez gadam glupoty, ale skoro glowica oparata na "zebatkach i zapadkach" nie potrafie sobie wyobrazic jakby taka glowice mozna pozenic z wodomierzem w celu regeneracji po wyczerpaniu zloza a nie co ustalone na sztywno X-dni. Do zloz jonowymiennych najlepiej sosowac glowice ktore maja regeneracje objetosciowa.

    marcin

  20. #5080
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Balbina-71

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Bydgoszcz/Łochowo
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dzięki Jastrząb,
    tak mi podpadało tylko pewności mi w końcu zabrakło. A powiedz, która by pasowała
    "za głowicę elektroniczną FL 5600 dopłata 235 zł brutto
    - za głowicę wolumetryczną FL 5600 dopłata 380 zł brutto
    - za głowicę wolumetyczną elektroniczną FL 5600 dopłata 520 zł brutto"
    czyli wychodzi filtr na CR100? Bo ta druga firma na EM nie daje innych głowic. Jak myślisz CR da radę opanować taką wode?

Strona 254 z 755

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony