dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 284 z 754
Pokaż wyniki od 5.661 do 5.680 z 15062
  1. #5661
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    W kompaktach nie ma rusztu.Ale studnia jest i tym bardziej trzeba ją czyścić.

  2. #5662

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    W kompaktach nie ma rusztu.Ale studnia jest i tym bardziej trzeba ją czyścić.
    Obejrzałem wszystko jeszcze raz dokładnie, u mnie nie ma ani rusztu, ani studni i żadnego pływaka. Mam Buderus Loga Nice 30.

    Mam z nim jeden problem. Raz na jakiś czas regeneracja się nie udaje. Powtórna często pomaga, ale ostatnio dopiero udało się za 3 razem, gdy śledziłem cały proces.
    Mam pewną teorię. Jak ostatnia regeneracja się zaczynała, to zbiornik solanki był wypełniony w około 3/4. Płukanie solanką w zasadzie spowodowało wciągnięcie zawartości w całości. Jednakże po zakończeniu całego procesu zbiornik został uzupełniony tylko w 1/4. Moim zdaniem stąd biorą się problemy z regeneracją - za mało solanki. Skoro w 60 minut wciągał 3/4 zbiornika, to przy następnej regeneracji solanki braknie jej po 20 minutach. Tak mówi przynajmniej logika, ale upewnijcie mnie że dobrze myślę. Jeśli tak, to pytanie dlaczego zbiornik nie napełnia się. Moja teoria:
    1. Ostatni cykl (napełnianie) trwa zawsze 9 minut. Mam wrażenie że ilość wody jaka w tym czasie zostanie wtłoczona do zbiornika zależy od ciśnienia (bo pompki tam nie ma). Stąd wniosek, że ciśnienie jest czasem za niskie.
    2. Jakieś zanieczyszczenie w głowicy powodujące niski przepływ i w związku z tym napełnianie zbiornika tylko w części.

    Obstawiam to pierwsze, bo na ogół regeneracja się udaje, więc zakładam że wtedy trafia więcej wody do zbiornika. U mnie woda ze studni i ciśnienie ustawione na wyłączniku 2-3.5 bar. Być może czasem cykl napełniania odbywa się w momencie gdy ciśnienie jest blisko minimum.
    Tak czy siak byłoby to dziwne, bo wg instrukcji ciśnienie wymagane to 1.4bar, czyli i tak jest zapas.

    Co o tym myślicie?
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  3. #5663
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Obejrzałem wszystko jeszcze raz dokładnie, u mnie nie ma ani rusztu, ani studni i żadnego pływaka. Mam Buderus Loga Nice 30.
    Sprawdź skąd wychodzi wężyk, którym zasysana jest solanka. Jedne jego koniec powinien iść do głowicy, a drugi do zaworu solankowego (a zawór powinien być w studni). Chyba, że jest tam wersja mocno "potaniona" i zamiast zaworu solankowego masz tylko "AirCheck" (zabezpieczenie przed zasysaniem powietrza), a nie pełny zawór solankowy?

    Mam z nim jeden problem. Raz na jakiś czas regeneracja się nie udaje. Powtórna często pomaga, ale ostatnio dopiero udało się za 3 razem, gdy śledziłem cały proces.
    Mam pewną teorię. Jak ostatnia regeneracja się zaczynała, to zbiornik solanki był wypełniony w około 3/4. Płukanie solanką w zasadzie spowodowało wciągnięcie zawartości w całości. Jednakże po zakończeniu całego procesu zbiornik został uzupełniony tylko w 1/4. Moim zdaniem stąd biorą się problemy z regeneracją - za mało solanki. Skoro w 60 minut wciągał 3/4 zbiornika, to przy następnej regeneracji solanki braknie jej po 20 minutach. Tak mówi przynajmniej logika, ale upewnijcie mnie że dobrze myślę. Jeśli tak, to pytanie dlaczego zbiornik nie napełnia się. Moja teoria:
    1. Ostatni cykl (napełnianie) trwa zawsze 9 minut. Mam wrażenie że ilość wody jaka w tym czasie zostanie wtłoczona do zbiornika zależy od ciśnienia (bo pompki tam nie ma). Stąd wniosek, że ciśnienie jest czasem za niskie.
    2. Jakieś zanieczyszczenie w głowicy powodujące niski przepływ i w związku z tym napełnianie zbiornika tylko w części.

    Obstawiam to pierwsze, bo na ogół regeneracja się udaje, więc zakładam że wtedy trafia więcej wody do zbiornika. U mnie woda ze studni i ciśnienie ustawione na wyłączniku 2-3.5 bar. Być może czasem cykl napełniania odbywa się w momencie gdy ciśnienie jest blisko minimum.
    Tak czy siak byłoby to dziwne, bo wg instrukcji ciśnienie wymagane to 1.4bar, czyli i tak jest zapas.

    Co o tym myślicie?
    Przekombinowałeś z tą regeneracją
    Solanka ma się skończyć po kilku - kilkunastu minutach. Później ma być przepychana (wypierana) przez złoże. Jeśli zasysanie będzie trwało cały cykl (60 minut) to może się okazać, że po regeneracji solanka nie zostanie do końca wypłukana.
    Ilość wody nalewana do zbiornika soli powinna być stała (w przybliżeniu) i na pewno nie powinno to być 3/4 zbiornika. Od regulacji przepływu przy różnych ciśnieniach są kryzy (restryktory) w głowicy.

    Jeśli już szukasz problemu z regeneracją to dowiedz się czemu co jakiś czas masz pełen zbiornik soli (bo nie powinien być).
    A do rozebrania i wyczyszczenia głowicy raczej wezwij serwis.

  4. #5664

    Domyślnie

    Dzięki qbek, jesteś nieoceniony.

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Sprawdź skąd wychodzi wężyk, którym zasysana jest solanka. Jedne jego koniec powinien iść do głowicy, a drugi do zaworu solankowego (a zawór powinien być w studni). Chyba, że jest tam wersja mocno "potaniona" i zamiast zaworu solankowego masz tylko "AirCheck" (zabezpieczenie przed zasysaniem powietrza), a nie pełny zawór solankowy?
    Na to wygląda, że to wersja "potaniona". Wężyk od głowicy idzie przez jedno kolanko do filtra siatkowego pobierającego solankę. Może jakiś posiadacz albo instalator Buderusa to potwierdzić?

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Przekombinowałeś z tą regeneracją
    Solanka ma się skończyć po kilku - kilkunastu minutach. Później ma być przepychana (wypierana) przez złoże. Jeśli zasysanie będzie trwało cały cykl (60 minut) to może się okazać, że po regeneracji solanka nie zostanie do końca wypłukana.
    Ilość wody nalewana do zbiornika soli powinna być stała (w przybliżeniu) i na pewno nie powinno to być 3/4 zbiornika. Od regulacji przepływu przy różnych ciśnieniach są kryzy (restryktory) w głowicy.

    Jeśli już szukasz problemu z regeneracją to dowiedz się czemu co jakiś czas masz pełen zbiornik soli (bo nie powinien być).
    A do rozebrania i wyczyszczenia głowicy raczej wezwij serwis.
    Czyli jednak źle kombinowałem, ale za to wygląda że wszystko jest w porządku. Chociaż faktycznie ta różna ilość wody w zbiorniku jest trochę dziwna. Może jednak nie zawsze pobierał solankę podczas regeneracji i dlatego po dolaniu było więcej niż przed. To by wyjaśniało sprawę złej regeneracji i przybywającej wody. Tylko co jest nie tak? Muszę to jeszcze poobserwować...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  5. #5665
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    small7

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    271

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    Dzięki qbek, jesteś nieoceniony.


    Na to wygląda, że to wersja "potaniona". Wężyk od głowicy idzie przez jedno kolanko do filtra siatkowego pobierającego solankę. Może jakiś posiadacz albo instalator Buderusa to potwierdzić?


    Czyli jednak źle kombinowałem, ale za to wygląda że wszystko jest w porządku. Chociaż faktycznie ta różna ilość wody w zbiorniku jest trochę dziwna. Może jednak nie zawsze pobierał solankę podczas regeneracji i dlatego po dolaniu było więcej niż przed. To by wyjaśniało sprawę złej regeneracji i przybywającej wody. Tylko co jest nie tak? Muszę to jeszcze poobserwować...
    Zapewne masz głowice na korpusie 255 a więc na samej głowicy powinna być przezroczysta kopułka z pływającą kulką, stąd brak pływaka w zbiorniku. Jeśli przybywa ci wody w zbiorniku to trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś nieszczelności w układzie solankowym.

  6. #5666

    Domyślnie

    Cytat Napisał small7 Zobacz post
    Zapewne masz głowice na korpusie 255 a więc na samej głowicy powinna być przezroczysta kopułka z pływającą kulką, stąd brak pływaka w zbiorniku. Jeśli przybywa ci wody w zbiorniku to trzeba sprawdzić czy nie ma gdzieś nieszczelności w układzie solankowym.
    Zgadza się, to jest Logix 255-760C. Jest tam ten zbiornik z kulką, ale nie wiedziałem że to zastępstwo pływaka. Dzięki za wyjaśnienie tej wątpliwości. Co do tego że wody przybywa, to nie jestem na 100% pewien. Tzn. kiedyś na pewno było więcej, ale faktem jest że robię różnego rodzaju eksperymenty, może to był wynik jednego z nich. Muszę to jeszcze poobserwować, teraz przynajmniej wiem, jak powinno być.
    Niewykluczone że jeszcze się tu zgłoszę...
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  7. #5667
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sławoń

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam
    Czytam i czytam, i czytam, i mam już mętlik w głowie. Czy mógłby ktoś doradzić co najlepiej zastosować na takie wyniki badania wody z własnej studni:

    Mętność - 2,32 dopuszczalna 1
    Barwa - 20 dop. akceptowalna
    Zapach - akceptowalny
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25C - 308 dop. 2500
    pH w temp. 20C - 7,8 dop. 6,5-9,5
    Amonowy jon - 0,43 dop. 0,50
    Azotyny - <0,03 dop. 0,5
    Żelazo - 1267 dop. 200
    Mangan - 168 dop. 50

    Studnia gł. 24m
    Pompa wisi na 11m
    Od pompy do hydroforu jest w odległość około 26 m, natomiast od
    hydroforu do domu jest około 10m.
    Docelowe zapotrzebowanie wody 3-4 osoby
    Pompa Pedrollo (włoski produkt) wysokość podnoszenia 92m, wydajność
    20-100 l/h

    Dostałem propozycję zastosowania odżelaziaczy firmy wimest oraz otago. Tylko że szkopuł polega na tym że te urządzenia wytrącą żelazo do normy, natomiast mangan cytuję "około połowę".
    Będę bardzo wdzięczy o propozycje konkretnego rozwiązania.

    Pozdrawiam

  8. #5668
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławoń Zobacz post
    Witam
    Czytam i czytam, i czytam, i mam już mętlik w głowie. Czy mógłby ktoś doradzić co najlepiej zastosować na takie wyniki badania wody z własnej studni:

    Mętność - 2,32 dopuszczalna 1
    Barwa - 20 dop. akceptowalna
    Zapach - akceptowalny
    Przewodność elektryczna właściwa w temp. 25C - 308 dop. 2500
    pH w temp. 20C - 7,8 dop. 6,5-9,5
    Amonowy jon - 0,43 dop. 0,50
    Azotyny - <0,03 dop. 0,5
    Żelazo - 1267 dop. 200
    Mangan - 168 dop. 50

    Studnia gł. 24m
    Pompa wisi na 11m
    Od pompy do hydroforu jest w odległość około 26 m, natomiast od
    hydroforu do domu jest około 10m.
    Docelowe zapotrzebowanie wody 3-4 osoby
    Pompa Pedrollo (włoski produkt) wysokość podnoszenia 92m, wydajność
    20-100 l/h

    Dostałem propozycję zastosowania odżelaziaczy firmy wimest oraz otago. Tylko że szkopuł polega na tym że te urządzenia wytrącą żelazo do normy, natomiast mangan cytuję "około połowę".
    Będę bardzo wdzięczy o propozycje konkretnego rozwiązania.

    Pozdrawiam
    Bo wimest i otago to najczesciej wielkie kloce zasypane piaskiem. Niepotrebnie duze.
    Na taka wode, kup 10, mac 13" filtr zasyapny zlozem katalitycznym (Pyrolox, Birm, Greensand).
    2 pierwsze potrzebuja napowietrzenia wody (czyli hydrofor bez worka)
    Trzecie nie wymaga napowietrzenia ale jest regenerowany nadmanganianem potasu wiec nie moze byc uzyte przy oczyszczalni.

    marcin

  9. #5669
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławoń Zobacz post
    Studnia gł. 24m
    Pompa wisi na 11m
    Od pompy do hydroforu jest w odległość około 26 m, natomiast od
    hydroforu do domu jest około 10m.
    Docelowe zapotrzebowanie wody 3-4 osoby
    Pompa Pedrollo (włoski produkt) wysokość podnoszenia 92m, wydajność
    20-100 l/h

    Dostałem propozycję zastosowania odżelaziaczy firmy wimest oraz otago. Tylko że szkopuł polega na tym że te urządzenia wytrącą żelazo do normy, natomiast mangan cytuję "około połowę".
    Ciekaw jestem jak wyliczyli tą połowę manganu (w zasadzie jak wyliczyli cokolwiek dotyczącego tych filtrów).
    Jeśli znasz konkretny model pompy to podaj - raczej powinna wystarczyć nawet na takiego klocka jak te wimesty, ale lepiej sprawdzić.
    Z konkretnych propozycji to to co Jastrząb pisał - Pyrolox 10x54, z głowicą Clack. Koszt ok 2,5 tys. PLN, montaż pewnie dodatkowo.

    PS. Przy okazji - słyszałem plotkę, że coś ma się zmienić w przepisach i ma być zakaz stosowania nadmanganianu. Może ma ktoś jakieś bardziej pewne informacje? Wiem, że takie przepisy funkcjonują w niektórych krajach więc jest to realne, ale nie wiem na ile prawdopodobne u nas.

  10. #5670
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciekaw jestem jak wyliczyli tą połowę manganu (w zasadzie jak wyliczyli cokolwiek dotyczącego tych filtrów).
    Jeśli znasz konkretny model pompy to podaj - raczej powinna wystarczyć nawet na takiego klocka jak te wimesty, ale lepiej sprawdzić.
    Z konkretnych propozycji to to co Jastrząb pisał - Pyrolox 10x54, z głowicą Clack. Koszt ok 2,5 tys. PLN, montaż pewnie dodatkowo.

    PS. Przy okazji - słyszałem plotkę, że coś ma się zmienić w przepisach i ma być zakaz stosowania nadmanganianu. Może ma ktoś jakieś bardziej pewne informacje? Wiem, że takie przepisy funkcjonują w niektórych krajach więc jest to realne, ale nie wiem na ile prawdopodobne u nas.
    Nawet nie strasz - mam odżelaziacz na greensand'zie.

  11. #5671
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał fuxszyk Zobacz post
    Nawet nie strasz - mam odżelaziacz na greensand'zie.
    Zawsze można się przestawić na chlor/podchloryn (tylko komfort użytkowania już nie ten sam - zapach).

  12. #5672
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Co sadzicie o aquqhome ma ktoś takie urządzenie rozmawiałem z gosciem co zajmuje sie uzdatnianiem wody przemysłowo i polecał do domu ten mówił że głowica jest z USA
    http://allegro.pl/zmiekczacz-viessma...164985310.html
    Sprzedam Bufor ciepła 1000l z CWU i piec stałopalny 30 kw 605139743

  13. #5673
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sławoń

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ciekaw jestem jak wyliczyli tą połowę manganu (w zasadzie jak wyliczyli cokolwiek dotyczącego tych filtrów).
    Jeśli znasz konkretny model pompy to podaj - raczej powinna wystarczyć nawet na takiego klocka jak te wimesty, ale lepiej sprawdzić.
    Z konkretnych propozycji to to co Jastrząb pisał - Pyrolox 10x54, z głowicą Clack. Koszt ok 2,5 tys. PLN, montaż pewnie dodatkowo.

    PS. Przy okazji - słyszałem plotkę, że coś ma się zmienić w przepisach i ma być zakaz stosowania nadmanganianu. Może ma ktoś jakieś bardziej pewne informacje? Wiem, że takie przepisy funkcjonują w niektórych krajach więc jest to realne, ale nie wiem na ile prawdopodobne u nas.


    Jeżeli chodzi o pompę to mam dokładnie taką http://hydrodom.pl/opis/679791/pompa...0lmin-92m.html
    Na stronie są dostępne wszystkie dane.

    Dostałem ofertę na urządzenie do uzdatniania, konkretnie takie:
    http://allegro.pl/odzelaziacz-odmang...228110730.html
    Pan który sprzedaje te urządzenia, daje gwarancję na to że stacja poradzi sobie z żelazem i manganem. Może ktoś posiada coś podobnego i wypowie się w tej sprawie??
    Będę bardzo wdzięczny.

  14. #5674
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    debrzyna

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    31

    Domyślnie

    Sławoń A jaką ty masz utlenialnośc wody .Czy jesteś pewien że zelazo sie wytraci przez napowietrzanie Robiłeś choćby test słoikowy Żeby twoje zakupy nie skończyły sie tak jak moje Zostałem z filtrem automatycznym do odżelaziania a żelaza nie da sie wytracić
    Filtr mam do sprzedania jakby kto potrzebował Moje "filtrowanie "jest gdzieś pewnie 10 stron do tyłu

  15. #5675
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sławoń

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Hmm, nie wiem. Nie robiłem nic poza badaniem wody w sanepidzie. Teraz to mnie zaskoczyłeś. Nie daj los żeby było jak mówisz

  16. #5676
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławoń Zobacz post
    Jeżeli chodzi o pompę to mam dokładnie taką http://hydrodom.pl/opis/679791/pompa...0lmin-92m.html
    Na stronie są dostępne wszystkie dane.

    Dostałem ofertę na urządzenie do uzdatniania, konkretnie takie:
    http://allegro.pl/odzelaziacz-odmang...228110730.html
    Pan który sprzedaje te urządzenia, daje gwarancję na to że stacja poradzi sobie z żelazem i manganem. Może ktoś posiada coś podobnego i wypowie się w tej sprawie??
    Będę bardzo wdzięczny.
    Bardzo "przejrzysta" aukcja Głowica manualna nie jest dobrym rozwiązaniem. Szybko Ci się znudzi ręczne płukanie filtra. I nie daj los, żebyś o tym zapomniał. Poza tym - wysyłałeś do nich próbkę wody, że dali Ci gwarancje na działanie tej stacji? Do jakich wartości obniżą mangan i żelazo?

  17. #5677
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sławoń

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nie wysyłałem próbki, po prostu wysłałem im wyniki badania z sanepidu. Powiedzieli mi że "Woda po uzdatnieniu będzie spełniać wszystkie przebadane normy jakościowe na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie wymagań dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia (Dz. U. Nr 61 z dnia 6 kwietnia 2007 r. poz. 407), tzn. będzie pozbawiona, żelaza i manganu."
    Taką dokładnie dostałem odpowiedź.

  18. #5678
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławoń Zobacz post
    Jeżeli chodzi o pompę to mam dokładnie taką http://hydrodom.pl/opis/679791/pompa-glebinowa-pedrollo-4sr-4-14-11kw-100lmin-92m.html
    Na stronie są dostępne wszystkie dane.
    Pompa z zapasem - da radę.

    Dostałem ofertę na urządzenie do uzdatniania, konkretnie takie:
    http://allegro.pl/odzelaziacz-odmanganiacz-reczny-kl60r-dla-5-6-osob-i4228110730.html
    Pan który sprzedaje te urządzenia, daje gwarancję na to że stacja poradzi sobie z żelazem i manganem. Może ktoś posiada coś podobnego i wypowie się w tej sprawie??
    Będę bardzo wdzięczny.
    Odradzam takie rozwiązanie. Po pierwsze - ręczna głowica. Już pomijając uciążliwość takiego rozwiązania to ta głowica ma przepływ przy płukaniu 7 gpm, a powinno być minimum 12 gpm. Po drugie - to jest zestaw "zrób to sam" i nawet nie ma bypassu. Ciekawa jest ta jego gwarancja jak nawet nie składa tego filtra w całość. Jak się doda wszystkie brakujące elementy to wyjdzie koszt solidnego filtra automatycznego.

  19. #5679
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Hytryulik

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Warszawa i okolice
    Posty
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sławoń Zobacz post
    Dostałem ofertę na urządzenie do uzdatniania, konkretnie takie:
    http://allegro.pl/odzelaziacz-odmang...228110730.html
    Pan który sprzedaje te urządzenia, daje gwarancję na to że stacja poradzi sobie z żelazem i manganem. Może ktoś posiada coś podobnego i wypowie się w tej sprawie??
    Będę bardzo wdzięczny.
    Musisz sobie odpowiedzieć na jedno pytanie: Czy ten człowiek wie co sprzedaje? Bo ja sadzę ( widząc co oferuje na aukcjach), że on myśli że sprzedaje kartofle z półki. A niestety z odżelaziaczami tak się nie da. Powinna tobie w głowie zapalić się „ czerwona lampka” ostrzegawcza że coś tu jest nie tak i dowiedz się na co daje gwarancję.

  20. #5680
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sławoń

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gryfice
    Kod pocztowy
    72-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post


    Odradzam takie rozwiązanie. Po pierwsze - ręczna głowica. Już pomijając uciążliwość takiego rozwiązania to ta głowica ma przepływ przy płukaniu 7 gpm, a powinno być minimum 12 gpm. Po drugie - to jest zestaw "zrób to sam" i nawet nie ma bypassu. Ciekawa jest ta jego gwarancja jak nawet nie składa tego filtra w całość. Jak się doda wszystkie brakujące elementy to wyjdzie koszt solidnego filtra automatycznego.
    Odradzasz stację ręczną?? Czy w ogóle te produkty o których mowa?? W ofercie mają też opcję z automatem.


    Generalnie sam nie wiem w którą stronę iść...

Strona 284 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony