dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 294 z 756
Pokaż wyniki od 5.861 do 5.880 z 15101
  1. #5861
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DjDario

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    141

    Domyślnie

    Czyli u mnie mimo posiadania źródła miękkiej wody, muszę mimo wszystko zastosować ten ostatni stopień ze zmiękczaczem, aby skuteczniej pozbyć się żelaza i manganu? Co do kosztów które mnie czekają to nie mam wyjścia. Do wodociągu mam jakieś 250m i jak pomnożę to x 200 zł to sami widzicie, że jestem raczej skazany na studnię i stację uzdatniania wody. Mam nadzieję, że moja woda w ogóle nadaje się do skutecznego uzdatnienia. Jestem w czarnej kropce jeśli chodzi o wybór urządzeń, bo na moim terenie nie ma od tego speców, albo udają że się na tym znają no i nie wiem komu zaufać i w co zainwestować...

    Tymczasem kolejna oferta jaką otrzymałem od firmy "Woda W Domu" z Bielska jest taka:

     odżelazianie i odmanganianie, z usuwaniem siarkowodoru – ZASADNICZE URZĄDZENIE [2700 zł]
    Proponujemy zastosowanie odżelaziacza ze złożem Greensand Plus Econet FGr 13 (Zbiorniki filtracyjne Wave Cyber 13x54", zawory firmy Clack WS1.TC – regeneracyjny (czasowy), wymagania: pompa 50 dm3/min, przy ciśnieniu min 2,5 bar, Złoże regenerowane jest roztworem nadmanganianu potasu oraz płukane wodą.)

     zmiękczanie, które poprawi jakość wody – OPCJONALNIE, wg potrzeb użytkowników wody,[2900 zł]
    Proponujemy zmiękczacz Econet FZm 10/1. zbiornik filtracyjny 10 x 44’’, żywica zmiękczająca INDION 225 NAF, zbiornik na solankę 70 l. Typ zaworu CLACK WS1.CI (objętościowy).

     dezynfekcja lampą UV [1200 zł] - ZALECANA – bezpieczeństwo sanitarne wody. Zastosowanie lampy bakteriobójczej UV Econet V 20.

    Jak widać każdy proponuje coś innego, i jak tu potem w tym wszystkim mamy się odnaleźć :/
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stacja.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	270723  
    Ostatnio edytowane przez DjDario ; 19-07-2014 o 14:07

  2. #5862
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Glor

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-155
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Taka wode mozna zmiekczyc, ale ze wzgledu na komfort uzytkownia, brak zaciekow, ochrone piecow przeplywowych itp. Ze zdrowiem czy szkdoliwoscia to nie bedzie mialo nic wspolnego.

    marcin
    A co byś polecił by polecił do zmiękczania takiej wody, wykorzystywana będzie do picia i kostkarki w lodówce

    Patryk,

  3. #5863

    Domyślnie

    Podobnie jak reszta uzytkownikow prosze o porade w sprawie doboru filtrow do wody z wodociagow
    -liczba bakteri z grupy coli- 0
    -liczba bakteri z grupy Escherihia coli-0
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 36 -7
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 32- >300

    Jon amonowy -0,37 mg/l
    Barwa -25mgPt/l
    Mętność -0,93 NTU
    Odczyn PH temp,odczytu 19,2 -7,3
    Przewodnosc elektryczna wlasciwa temp.pomiaru 19 - 458
    Zapach -akceptowalny

    ponadto podczas badania wody ze studni głębinowej wykryto bakterie coli! jak to mozliwe i czy da sie cos z tym zrobic?
    - studnia 40 m
    - pompa hydroforowa Omnigena MH1300 inox
    - zbiornik hydroforowy poziomy przepływowy Aquapress AFC100SB
    - woda użytkowa i do picia.

    Wyniki badań wody ze studni:
    -liczba bakteri z grupy coli- 12
    -liczba bakteri z grupy Escherihia coli-0
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 36 -6 jtk/ml
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 32- 5jtk/ml
    Jon amonowy - 1,03 mg/l
    Barwa -15mgPt/l
    Mętność -5,70 NTU
    Odczyn PH temp,odczytu 19,2 -7,3
    Przewodnosc elektryczna wlasciwa temp.pomiaru 19 - 388
    Zapach -nieakceptowalny
    Mangan - 0,14 mg/l
    Zelazo - 3,64 mg/l

  4. #5864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał dargoth Zobacz post
    Może ktoś już przerabiał ten problem i będzie mi w stanie udzielić odpowiedzi.
    Czy można odprowadzić popłuczyny z regeneracji zmiękczacza (solter 22, 2,7kg soli na regeneracje) do POŚ z drenażem rozsączającym, bez szkody dla oczyszczalni?
    Generalnie można. Pytanie jak często i na jak dużą objętość oczyszczalni. Na pewno trochę bakterii od tego zginie, ale jeśli pomiędzy kolejnymi dawkami soli będzie odpowiednia przerwa i objętość wody to nie powinno to zakłócać pracy POŚ.

  5. #5865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał DjDario Zobacz post
    Czyli u mnie mimo posiadania źródła miękkiej wody, muszę mimo wszystko zastosować ten ostatni stopień ze zmiękczaczem, aby skuteczniej pozbyć się żelaza i manganu?
    Nie musisz. Firmy proponują zmiękczanie "w standardzie" nie patrząc na wyniki badań.
    Możesz użyć złoża wielofunkcyjnego (ze zmiękczaniem) na ostatnim stopniu ale nie ma to większego sensu bo koszt złoża będzie duży, a zysk technologiczny niewielki.

    Tymczasem kolejna oferta jaką otrzymałem od firmy "Woda W Domu" z Bielska jest taka:
    Firma z Bielska oferuje sprzęt firmy z Warszawy - zapewne doliczając sobie jakiś %

    odżelazianie i odmanganianie, z usuwaniem siarkowodoru – ZASADNICZE URZĄDZENIE [2700 zł]
    Proponujemy zastosowanie odżelaziacza ze złożem Greensand Plus Econet FGr 13 (Zbiorniki filtracyjne Wave Cyber 13x54", zawory firmy Clack WS1.TC – regeneracyjny (czasowy), wymagania: pompa 50 dm3/min, przy ciśnieniu min 2,5 bar, Złoże regenerowane jest roztworem nadmanganianu potasu oraz płukane wodą.)
    To złoże szczególnie nadaje się do zabicia całej flory bakteryjnej w oczyszczalni biologicznej.

    zmiękczanie, które poprawi jakość wody – OPCJONALNIE, wg potrzeb użytkowników wody,[2900 zł]
    Proponujemy zmiękczacz Econet FZm 10/1. zbiornik filtracyjny 10 x 44’’, żywica zmiękczająca INDION 225 NAF, zbiornik na solankę 70 l. Typ zaworu CLACK WS1.CI (objętościowy).
    To złoże jest jednym z najsłabszych jonitów i nie jest wielofunkcyjne (działa tylko zmiękczając) więc zupełnie nieadekwatne do twojej wody.

    dezynfekcja lampą UV [1200 zł] - ZALECANA – bezpieczeństwo sanitarne wody. Zastosowanie lampy bakteriobójczej UV Econet V 20.
    Zalecana.

    Jak widać każdy proponuje coś innego, i jak tu potem w tym wszystkim mamy się odnaleźć :/
    Nie jest to coś zupełnie innego. Zasada jest podobna: odżelaziacz i zmiękczacz, i opcjonalnie dezynfekcja. Najlepszy pomysł miałeś na początku (napowietrzanie i duży filtr z Pyroloxem) i tego bym się trzymał.

  6. #5866
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Glor Zobacz post
    A co byś polecił by polecił do zmiękczania takiej wody, wykorzystywana będzie do picia i kostkarki w lodówce

    Patryk,
    Możesz postawić zmiękczacz na cały dom, albo tylko osmozę pod zlew i bezpośrednio pod nią podłączyć lodówkę (ewentualnie oba te rozwiązania jednocześnie - ale to już wersja na bogato)

    Co do rozmiaru to zależy od zużycia wody, ale myślę, że jakiś mały zmiękczacz by wystarczył (coś w okolicy zbiornika 10x17 - około 10 litrów złoża).

  7. #5867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    Podobnie jak reszta uzytkownikow prosze o porade w sprawie doboru filtrow do wody z wodociagow
    -liczba bakteri z grupy coli- 0
    -liczba bakteri z grupy Escherihia coli-0
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 36 -7
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 32- >300

    Jon amonowy -0,37 mg/l
    Barwa -25mgPt/l
    Mętność -0,93 NTU
    Odczyn PH temp,odczytu 19,2 -7,3
    Przewodnosc elektryczna wlasciwa temp.pomiaru 19 - 458
    Zapach -akceptowalny
    Jeśli to woda z wodociągów to chyba do nich trzeba zgłosić to życie biologiczne...
    Nie ma tu wyników twardości, a z tego co jest to nie wiem co chcesz filtrować? Jeśli chodzi o te mikroorganizmy to proponowałbym osmozę pod zlew - to załatwi kwestię wody pitnej.


    ponadto podczas badania wody ze studni głębinowej wykryto bakterie coli! jak to mozliwe i czy da sie cos z tym zrobic?
    Możliwe na wiele sposobów (od zanieczyszczenia próbki podczas pobierania do zanieczyszczenia źródła wody). Te bakterie są badane jako wskaźnik - same w sobie nie są "aż tak bardzo szkodliwe" - zazwyczaj obok nich występują inne, dużo bardziej groźne organizmy. Zanim zaczniesz coś z tym robić - ustal źródło zanieczyszczeń - np. zrób chlorowanie studni i powtórz badania.

    - studnia 40 m
    - pompa hydroforowa Omnigena MH1300 inox
    - zbiornik hydroforowy poziomy przepływowy Aquapress AFC100SB
    - woda użytkowa i do picia.

    Wyniki badań wody ze studni:
    -liczba bakteri z grupy coli- 12
    -liczba bakteri z grupy Escherihia coli-0
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 36 -6 jtk/ml
    -ogolna liczba mikrorganizmow w temp. 32- 5jtk/ml
    Jon amonowy - 1,03 mg/l
    Barwa -15mgPt/l
    Mętność -5,70 NTU
    Odczyn PH temp,odczytu 19,2 -7,3
    Przewodnosc elektryczna wlasciwa temp.pomiaru 19 - 388
    Zapach -nieakceptowalny
    Mangan - 0,14 mg/l
    Zelazo - 3,64 mg/l
    Potrzebny będzie odżelaziacz. Nie wiem co robisz ze ściekami (POŚ, szambo?). Pompa nie pozwala na zbyt ciężkie złoże, więc pozostaje regeneracja chemiczna na lżejszych złożach (co jest niedozwolone przy POŚ). Ze względu na amoniak przydałby się jeszcze drugi stopień ze złożem multifunkcyjnym usuwającym m.in. amoniak.

    Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem byłaby zmiana pompy i hydroforu i dodanie napowietrzania.

  8. #5868

    Domyślnie

    Zacznę może od początku w chwili obecnej mam podłączoną wodę z wodociągów, ale w związku z tym ze wykonałem odwiert pod studnie głębinową, który to kosztował kilka tys. postanowiłem zbadać oba źródła., Aby ewentualnie "wypiąć " się na wodociągi. POŚu nie mam tylko szambo plastykowe, teren to narodowy rezerwat ptasi i rejon Natura 2000 dlatego nie otrzymałem zgody na POŚ.
    Zostanę w takim razie przy wodociągach, bo pakowanie się w dodatkowe koszty mija się trochę z celem, ponieważ tak jak piszesz muszę regenerować źródło, plus pociągnąć dodatkowa rurę do głównej linii (około 70 m) wybudować dodatkowa studzienkę z zaworami itp. itp. a domyślam się ze nie będzie to tanie (mowie o uzdatnieniu tego źródła).
    Pojadę z wynikami do wodociągów, a próbki pobierał atestowany pracownik laboratorium....
    Studnia po odwiercie była chlorowana, ale nie zaszkodzi powtórzyć tylko pytanie czy to pomoże, bo badanie nie było tanie.
    Czyli w wodzie z wodociągu jedynie mikroorganizmy są be?
    Dzięki za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez kuciar ; 20-07-2014 o 19:35

  9. #5869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    Zacznę może od początku w chwili obecnej mam podłączoną wodę z wodociągów, ale w związku z tym ze wykonałem odwiert pod studnie głębinową, który to kosztował kilka tys. postanowiłem zbadać oba źródła., Aby ewentualnie "wypiąć " się na wodociągi. POŚu nie mam tylko szambo plastykowe!
    Nie wiem ile placisz za wode z wodociagu, ale ciezko przy wlasnej studni zejsc z kosztem nizej. CHyba ze masz plytka studnie i wode nie wymagajaca uzdatniania, co sie czesto nie trafia.
    Liczac wiercenie studni, pompe, hydrofor, uzdatanianie wody, wychodzi po prostu drozej. Ja mam gleboka studnie ktora wymaga tylko odzelaziania. Jak liczylem kiedys wszystkie koszty, to przy zakladanym okresie 25lat, woda bylaby drozsza ok 3 razy od wodociagowej na moim terenie.

    marcin

  10. #5870
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Witam.
    Tak jak pozostali czytelnicy tego wątku proszę o poradę dot. jakości wody i czy należy, w moim przypadku zastosować jakiś filtr do jej uzdatniania.
    Instalacja w nowym budynku, tworzona od podstaw. Hydraulik, który wykonuje instalacje wod. ma w zamiarze zamontować filtr sznurkowy i magnetyzer (co by to nie było).
    Woda pochodzi z sieci wodociągowej a Przedsiębiorstwo Wod/Kan udostępniło mi ostanie badania wody, które przeprowadzili. Jest to badanie z pobliskiego ujęcia głównego dla mojej ulicy (fotka). Twardość wody 9 w skali niemieckiej nic mi nie mówi.
    Czy takie informacje wystarczą do dobrania odpowiedniego filtra ?
    Jeśli filtr - to jaki: rodzina czteroosobowa z dość dużym zużyciem wody, możliwość montażu jednego filtra (zestawu filtrów) na cały dom, w rozsądnej cenie.
    Proszę o fachową poradę.
    Z góry dziękuję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	270940

  11. #5871
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuciar Zobacz post
    Zacznę może od początku w chwili obecnej mam podłączoną wodę z wodociągów, ale w związku z tym ze wykonałem odwiert pod studnie głębinową, który to kosztował kilka tys. postanowiłem zbadać oba źródła., Aby ewentualnie "wypiąć " się na wodociągi. POŚu nie mam tylko szambo plastykowe, teren to narodowy rezerwat ptasi i rejon Natura 2000 dlatego nie otrzymałem zgody na POŚ.
    Zostanę w takim razie przy wodociągach, bo pakowanie się w dodatkowe koszty mija się trochę z celem, ponieważ tak jak piszesz muszę regenerować źródło, plus pociągnąć dodatkowa rurę do głównej linii (około 70 m) wybudować dodatkowa studzienkę z zaworami itp. itp. a domyślam się ze nie będzie to tanie (mowie o uzdatnieniu tego źródła).
    Pojadę z wynikami do wodociągów, a próbki pobierał atestowany pracownik laboratorium....
    Studnia po odwiercie była chlorowana, ale nie zaszkodzi powtórzyć tylko pytanie czy to pomoże, bo badanie nie było tanie.
    Czyli w wodzie z wodociągu jedynie mikroorganizmy są be?
    Dzięki za pomoc!
    Jak masz wybór wodociągi/studnia to zdecydowanie wodociągi. A studnię możesz wykorzystać do podlewania ogrodu, chociaż przy takich kosztach inwestycji to już chyba przerost formy nad treścią.

  12. #5872
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draqi Zobacz post
    Witam.
    Tak jak pozostali czytelnicy tego wątku proszę o poradę dot. jakości wody i czy należy, w moim przypadku zastosować jakiś filtr do jej uzdatniania.
    Instalacja w nowym budynku, tworzona od podstaw. Hydraulik, który wykonuje instalacje wod. ma w zamiarze zamontować filtr sznurkowy i magnetyzer (co by to nie było).
    Woda pochodzi z sieci wodociągowej a Przedsiębiorstwo Wod/Kan udostępniło mi ostanie badania wody, które przeprowadzili. Jest to badanie z pobliskiego ujęcia głównego dla mojej ulicy (fotka). Twardość wody 9 w skali niemieckiej nic mi nie mówi.
    Czy takie informacje wystarczą do dobrania odpowiedniego filtra ?
    Jeśli filtr - to jaki: rodzina czteroosobowa z dość dużym zużyciem wody, możliwość montażu jednego filtra (zestawu filtrów) na cały dom, w rozsądnej cenie.
    Proszę o fachową poradę.
    Z góry dziękuję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	270940
    Magnetyzer to sobie daruj. Chyba ze w domu rozkladasz odpromienniki, posadowienie domu wyznaczyl rozdzkarz, a pijesz wode wylacznie ze zrodla bijacego ponad czakranem czy innym g,,,,nem.
    Magnetyzer to podobny wynalazek ktory ma zabezpieczac przed kamieniem. Szkoda na to pieniedzy.

    9 stopni niemieckich to jakies 150mg. Woda srednio twarda (norma przewiduje 60-500). Jesli chcesz sie pozbyc twardosci to postaw zmiekczacz, bo to zadne voodoo tylko chemia i fizyka. Działa, bez wmawiania sobie ze dziala.



    marcin

  13. #5873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draqi Zobacz post
    Witam.
    Tak jak pozostali czytelnicy tego wątku proszę o poradę dot. jakości wody i czy należy, w moim przypadku zastosować jakiś filtr do jej uzdatniania.
    Instalacja w nowym budynku, tworzona od podstaw. Hydraulik, który wykonuje instalacje wod. ma w zamiarze zamontować filtr sznurkowy i magnetyzer (co by to nie było).
    Odpuść sobie magnetyzery. Filtr sznurkowy/piankowy nie zaszkodzi, tylko trzeba pilnować wymiany wkładów.

    Woda pochodzi z sieci wodociągowej a Przedsiębiorstwo Wod/Kan udostępniło mi ostanie badania wody, które przeprowadzili. Jest to badanie z pobliskiego ujęcia głównego dla mojej ulicy (fotka). Twardość wody 9 w skali niemieckiej nic mi nie mówi.
    Czy takie informacje wystarczą do dobrania odpowiedniego filtra ?
    Jeśli filtr - to jaki: rodzina czteroosobowa z dość dużym zużyciem wody, możliwość montażu jednego filtra (zestawu filtrów) na cały dom, w rozsądnej cenie.
    Proszę o fachową poradę.
    Z góry dziękuję.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	39,1 KB
ID:	270940
    Z tych informacji wynika tylko tyle, że woda nie wymaga odżelaziania ani odmanganiania. Twardość też raczej niska więc zmiękczacz nie jest konieczny (chyba, że chcesz mieć zupełnie miękką wodę). Trochę ubogie te wyniki badań, powinni Ci udostępnić pełne badania.

  14. #5874

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jak masz wybór wodociągi/studnia to zdecydowanie wodociągi. A studnię możesz wykorzystać do podlewania ogrodu, chociaż przy takich kosztach inwestycji to już chyba przerost formy nad treścią.
    mam 3000 m2 do podlewania w przyszlosci dlatego wyszla akcia studnia glebinowa .....

  15. #5875
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz na moje pytanie i radę by dać sobie spokój z magnetyzerem. Co do wyników badań to niestety wodociągi dysponują tylko czymś takim. Jeśli chciał bym więcej szczegółów to musiał bym zlecić w sanepidzie indywidualne badania za odpowiednią sumkę. Znajoma, która tam pracuje odradza, twierdząc że woda jest dobrej jakości i nie ma co fisiować. Co do twardości wody i wyniku 9 w niemieckiej skali, to jeśli dobrze przeliczyłem korzystając z "Twardość wody - jednostki i sposób przeliczania" na www.technologia-wody.pl to wychodzi wynik 160,84 [mg CaCO3] - woda miękka. Proszę o potwierdzenie zgodności moich wyliczeń. Z panów wypowiedzi i moich wyliczeń (jeśli są prawidłowe) wynikało by, że wodę w domu będę miał dobrej jakości, jej uzdatnianie jest niepotrzebne a pieniążki zamiast na filtry mogę przeznaczyć na inny cel. Czy się nie mylę ?
    Z góry dziękuję.

  16. #5876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draqi Zobacz post
    Co do twardości wody i wyniku 9 w niemieckiej skali, to jeśli dobrze przeliczyłem korzystając z "Twardość wody - jednostki i sposób przeliczania" na www.technologia-wody.pl to wychodzi wynik 160,84 [mg CaCO3] - woda miękka. Proszę o potwierdzenie zgodności moich wyliczeń. Z panów wypowiedzi i moich wyliczeń (jeśli są prawidłowe) wynikało by, że wodę w domu będę miał dobrej jakości, jej uzdatnianie jest niepotrzebne a pieniążki zamiast na filtry mogę przeznaczyć na inny cel. Czy się nie mylę ?
    Z góry dziękuję.
    Jesli masz mozliwosc, to zostaw miejsce pod ewentualny zmiekczacz. 160mg to mało, ale i tak bedzie widoczne na armatirze i w czajniku. Jesli zechcesz sobie kiedys dostawic urzdzenie, nie trzeba bedzie rur przerabiac. Bedzie Cie to kosztowalo 3 zawory plus 2 trojniki.


    marcin

  17. #5877
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draqi Zobacz post
    Co do wyników badań to niestety wodociągi dysponują tylko czymś takim. Jeśli chciał bym więcej szczegółów to musiał bym zlecić w sanepidzie indywidualne badania za odpowiednią sumkę.
    To nie do końca prawda - wodociągi muszą robić pełne i regularne badania wody. To czy chcą je udostępnić to inna sprawa (a udostępniać też muszą).

  18. #5878
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Draqi
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Świdwin
    Kod pocztowy
    78-300
    Posty
    60

    Domyślnie

    To może polecicie jakiś zmiękczacz wody za rozsądne pieniądze. Taki do podłączenia na wejściu do budynku.

  19. #5879
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draqi Zobacz post
    To może polecicie jakiś zmiękczacz wody za rozsądne pieniądze. Taki do podłączenia na wejściu do budynku.
    Taki porządny zmiękczacz to koszt ok 2000 PLN. Oczywiście możesz znaleźć na allegro sporo tańsze zestawy, ale nie polecam.

  20. #5880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    qbek17 mam do Ciebie prosbe, czy slyszles moze cos o firmie Cosmowater?
    Instalator poleca Cosmowater Home 22, warto taki model kupic? Z montazem wyniesie mnie to jakies 2,4k.
    Z gory dziekuje za odpowiedz.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

Strona 294 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony