dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 298 z 754
Pokaż wyniki od 5.941 do 5.960 z 15062
  1. #5941
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał sea doo Zobacz post
    Badań wody na wejściu nie mam, natomiast osady o których piszę pojawiają się od kilku lat (obecne badania są aktualne, były wykonane po pojawieniu się osadów). Nie pamiętam jak wyglądała początkowa praca zmiękczacza w pierwszych latach po zainstalowaniu. W ostatnim czasie próbowaliśmy korzystać z wody przy różnych ustawieniach zmiękczania. Woda była twarda lub miękka i zawsze pojawiały się osady.
    Trochę to dziwne... W wynikach badań nie ma nic podejrzanego...

    Przerwy między regeneracjami złoża, zmiękczacz reguluje sam mając ustawioną tylko godzinę o której ma rozpocząć regenerację. Zastanawiam się czy moje złoże po 11 latach eksploatacji może powodować takie osady ? Jak często przy 4 osobowej rodzinie zmiękczacz powinien wykonywać regenerację (w przybliżeniu) ?
    Przypomnę, że osady, które wyglądają jak kamień są nie do usunięcia dostępnymi środkami Cilit (pianka, żel, płyn), W5.
    Ja rozumiem, że sterownik sam sobie oblicza czas do regeneracji, ale te obliczenia muszą być robione na podstawie jakiejś twardości. Przy twardości rzędu 25 dH i twoim zużyciu (16 m3) regeneracja powinna wypadać co 6-7 dni.
    Złoże raczej nie powoduje osadów.

  2. #5942

    Domyślnie

    Witam. Szukam porady, mam studnie wierconą na ok 10 m z której badania wody to raczej nie wyszły nie wiem czy mam wiercić czy uzdatniać
    oto badanie wody
    bakteri 0
    Utlenialność z KMnO4-2,46 mg/l
    twardo

  3. #5943

    Domyślnie

    Jeszcze raz
    twardość-960 mg/l
    amoniak-0,18 mg/l
    azotyny- 0,167 mg/l
    azotany- 65 mg/l
    chlorki - 121 mg/l
    żelazo - 182 ug/l
    mangan-275 ug/l norma 50
    mętność- 2 ntu
    barwa -5 mg/l
    zapach w 23st. c - nieakceptowalny ( chemiczny)
    ph - 7
    utlenialność z KMnO4- 2,46 mg/l

    rodzina 6 osób

  4. #5944
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał congg Zobacz post
    Jeszcze raz
    twardość-960 mg/l
    amoniak-0,18 mg/l
    azotyny- 0,167 mg/l
    azotany- 65 mg/l
    chlorki - 121 mg/l
    żelazo - 182 ug/l
    mangan-275 ug/l norma 50
    mętność- 2 ntu
    barwa -5 mg/l
    zapach w 23st. c - nieakceptowalny ( chemiczny)
    ph - 7
    utlenialność z KMnO4- 2,46 mg/l

    rodzina 6 osób
    Jeśli twardość to nie pomyłka to na pewno potrzebujesz dużego zmiekczacza. Do tego troche przekroczone azotany i mangan, no i ten zapach. Przy dużym zmiękczaczu pewnie zejdzie tez troche innych problemów wiec zaczął bym od niego.
    A ze względu na głębokość studni radzilbym lampę UV lub osmozę pod zlew do wody pitnej.

  5. #5945

    Domyślnie

    Jaki miał by być ten zmiekczacz i jakie były by koszty utrzymania tych urządzeń. Czy nie zaszkodzi to POŚ.

  6. #5946
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał congg Zobacz post
    Jaki miał by być ten zmiekczacz i jakie były by koszty utrzymania tych urządzeń. Czy nie zaszkodzi to POŚ.
    A ile wody miesięcznie zużywasz? POS na pewno odczuje taka ilość soli - czy to przeszkodzi w jej pracy - ciężko powiedzieć. Poza tym na pewno przekroczone będą normy sodu, więc znów wracam do tematu osmozy do wody pitnej. Koszty utrzymania to koszt wody i soli do regeneracji + przegląd raz do roku.

  7. #5947

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A ile wody miesięcznie zużywasz? POS na pewno odczuje taka ilość soli - czy to przeszkodzi w jej pracy - ciężko powiedzieć. Poza tym na pewno przekroczone będą normy sodu, więc znów wracam do tematu osmozy do wody pitnej. Koszty utrzymania to koszt wody i soli do regeneracji + przegląd raz do roku.
    Jeszcze nie mieszkamy w kamienicy mieliśmy jakieś 10-12 m3 liczę jakieś 15 m3 na miesiąc. Po zmiękczeniu tej wody co z zapachem i manganem, mam małe dzieci boję się że to im zaszkodzi. Jaki byłby zbiornik na sól albo urządzenie i jaką osmoze pod zlewozmywak?

  8. #5948
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Żeby regeneracja była raz w tygodniu to zmiękczacz powinien mieć ok 75 litrów złoża. Resztę trzeba sprawdzić a właśnie zaczynam urlop więc mogę pomóc w przyszłym tygodniu (jeśli jeszcze nie znajdziesz odpowiedzi).

  9. #5949
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Wszystko zależy od dobranych złóż oraz sposobu ich regeneracji. Co do osmozy - popłuczyny są obojętne dla POŚ
    Do zmiekczacza nie masz dużego wyboru złóż. Mogą być trochę lepsze lub trochę gorsze ale zasada działania i regeneracji będzie identyczna.

  10. #5950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.078

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczak Zobacz post
    Kolega pytał "utrzymania tych urządzeń" więc rozumiem, że wchodzi w grę także coś do redukcji manganu...
    Ja to zrozumiałem jako zmiękczacz i osmozę

  11. #5951
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Draqi Zobacz post
    Witam.
    Czy orientujecie się kto (firma/województwo) serwisuje zmiękczacze firmy Puricom Denver Plus 30 ???? Mieszkam w zachodniopomorskim.
    Dziękuję za odpowiedz.
    Firma Klarsan jest oficjalnym dystrybutorem produktów Puricom. Zajmujemy się serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym. Zastosowana zmodyfikowana (ulepszona przez hiszpańskiego dystrybutora) głowica BNT jest w pełni bezobsługowa. Najważniejsze, że sterownik jest bezawaryjny (mimo, że nie jest to Logix czy Clack). Sprzedane setki sztuk Denvera bez ani jednego zwrotu i reklamacji mówią same za siebie.

    Posiadamy wszystkie części zamienne. Serwis w różnych polskich miastach wykonywany jest "od ręki".
    Ostatnio edytowane przez KLARSAN ; 09-09-2014 o 10:48
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  12. #5952
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekCh

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Prośba o dobranie czegoś do poniższych wyników wody i danych:
    1. barwa - akceptowalna
    2. mętność - 1,3 NTU
    3. zapach - akceptowalny
    4. odczyn pH - 7,5
    5. mangan (Mn) - 220 μg/l
    6. żelazo (Fe) - 50 μg/l
    7. twardość ogólna - 230 mg CaCO3/l
    8. azotany (N-NO3) - 3,6 mg/l
    9. azotyny (N-NO2) - 0,07 mg/l
    10. NO3/50+NO2/0,5 < 1,0 mg/l
    11. jon amonowy (amoniak, N-NH4+) - 0,31 mg/l 12. przewodność - 603 μS/cm
    13. chlorki (Cl-) - 40 mg/l

    Ujęcie wody - własne
    Ilość osób w rodzinie - 3
    Zbiornik hydroforowy - powietrzno-wodny
    Wielkość zbiornika - 80 l
    Wydajność pompy - max. 6 m3/h (wg. instrukcji)
    Odprowadzanie zanieczyszczeń - szambo

  13. #5953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekCh Zobacz post
    Witam,

    Prośba o dobranie czegoś do poniższych wyników wody i danych:
    1. barwa - akceptowalna
    2. mętność - 1,3 NTU
    3. zapach - akceptowalny
    4. odczyn pH - 7,5
    5. mangan (Mn) - 220 μg/l
    6. żelazo (Fe) - 50 μg/l
    7. twardość ogólna - 230 mg CaCO3/l
    8. azotany (N-NO3) - 3,6 mg/l
    9. azotyny (N-NO2) - 0,07 mg/l
    10. NO3/50+NO2/0,5 < 1,0 mg/l
    11. jon amonowy (amoniak, N-NH4+) - 0,31 mg/l 12. przewodność - 603 μS/cm
    13. chlorki (Cl-) - 40 mg/l

    Ujęcie wody - własne
    Ilość osób w rodzinie - 3
    Zbiornik hydroforowy - powietrzno-wodny
    Wielkość zbiornika - 80 l
    Wydajność pompy - max. 6 m3/h (wg. instrukcji)
    Odprowadzanie zanieczyszczeń - szambo
    Przekroczony mangan. Niektorzy to maja farta do wody

    Filtr narurowy moim zdaniem. Jesli chcesz wode zmiekczyc to zmiekczacz.
    Stawianie duzego filtra na lekkie przekorcznie manganu, ktore w zaden sposob nie zauwazyc/wyczujesz, to moim zdaniem przesada by byla.
    Mangan to nie zelazo. Nie zabrudzi wszystkiego (nie przy tym pH). Taka ilosc jest wielokrotnie mniejsza od szkodliwej.

    marcin

  14. #5954
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekCh

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Przekroczony mangan. Niektorzy to maja farta do wody

    Filtr narurowy moim zdaniem. Jesli chcesz wode zmiekczyc to zmiekczacz.
    Stawianie duzego filtra na lekkie przekorcznie manganu, ktore w zaden sposob nie zauwazyc/wyczujesz, to moim zdaniem przesada by byla.
    Mangan to nie zelazo. Nie zabrudzi wszystkiego (nie przy tym pH). Taka ilosc jest wielokrotnie mniejsza od szkodliwej.

    marcin
    Dzięki za odpowiedz. Aktualnie troche brudzi mi się kabina prysznicowa, więc jeśli zmiękczę wodę to problem powinien ustąpić ?

  15. #5955
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekCh Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz. Aktualnie troche brudzi mi się kabina prysznicowa, więc jeśli zmiękczę wodę to problem powinien ustąpić ?
    Chodzi Ci o zacieki z kamienia? Zmiekczona woda to nie destylowana, jakies osady po jej wyschnieciu pozostana, ale beda latwe do usuniecia bez szorowania i chemii.
    Mangan jesli by brudzil to na smoliscie czarno.

    marcin

  16. #5956
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MarekCh

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Sulejówek
    Kod pocztowy
    05-070
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Chodzi Ci o zacieki z kamienia? Zmiekczona woda to nie destylowana, jakies osady po jej wyschnieciu pozostana, ale beda latwe do usuniecia bez szorowania i chemii.
    Mangan jesli by brudzil to na smoliscie czarno.

    marcin
    Ok, jeszcze jedno pytanie. Co może być przyczyną specyficznego (nie stęchlizna) zapachu ubrań, które pojawia się około 3-4 tygodniu po praniu ?
    Pralka nowa i było tak od samego początku.

  17. #5957
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekCh Zobacz post
    Ok, jeszcze jedno pytanie. Co może być przyczyną specyficznego (nie stęchlizna) zapachu ubrań, które pojawia się około 3-4 tygodniu po praniu ?
    Pralka nowa i było tak od samego początku.
    Nie wiem, 3-4 tygodnie to sporo, moze trzeba by znowu uprac
    A moze szafa zle wentylowana? Moze sama szafa jest zrodlem zapachu?
    Moze pralka niedopłukuje (ta ekologia i mycie/pranie w szklance wody).

    Nie przychodzi mi nic do głowy w jakis wposob cos z wody mogloby to spowodowac. Niby bakterie, ale dobrze wysuszone ubranie i nic na nim nie powinno urusnac. Wszelkie formy zycia raczej wody potrzebuja.
    Upierz cos na próbe w bardzo wysokiej temperaturze (ile pralka pozwala). To potencjalnie wyltucze wszelkie bakterie.

    marin

  18. #5958

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zbiornik hydroforowy - google zna zbiornik ZPS (zamiast ZCS) - masz taki z przeponą?
    Google kłamie ;P Mam dokładnie taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ffdd738a5e18abcc626b29163b85fd03.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	276024
    Więc chyba bez przepony. Goła blacha w środku

    Dostałem już propozycję uzdatnienia. Oto ona (kolejność tak jak w instalacji ma być):

    1. Moja pompa Omnigena 3,5SC3/21 87mm 95L/min 230V
    2. Napowietrzacz 3/4
    3. Mój hydrofor 150L. Powiedzieli, że wystarczy.
    4. Odżelaziaczo-odmanganiacz IRDF 1248 TC (wydajność 0,9m3/h, złoże 60L)
    5. Filtr Atlas Filtri BX 10
    6. Zmiękczacz PUR 0844 CI (wydajność 1m3/h, złoże 24L)

    Ponoć ma to sobie spokojnie poradzić. Wodę z płukania odżelaziacza powiedzieli, że mogę spokojnie puścić w rury drenażowe aby nie marnować szamba, niestety wodę z płukania zmiękczacza muszę już do szamba bo będzie zawierała sól ale podobno regeneruje się co 2m3 i zużywa 0,1m3 więc w miarę akceptowalne. Cena tego zestawu również akceptowalna bo oferta drugiej firmy tak mnie zbiła z nóg że za tą cenę to wywierciłbym sobie studnię 200m i miał żywiec zdrój w kranie

    Co myślicie o powyższej propozycji?

  19. #5959

    Domyślnie

    Witam

    Decyzja zapadła proszę muszę kupić zmiękczacz, wszędzie wszechobecny osad.
    Woda ze studni
    Rodzina 4 osobowa.
    Średnie miesięczne zużycie wody około 8 m3
    Wyniki wody

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1140199(2).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	276025

    Proszę o poradę. Miałem ofertę na MultiMix Erie.

  20. #5960
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał batix Zobacz post
    Witam

    Decyzja zapadła proszę muszę kupić zmiękczacz, wszędzie wszechobecny osad.
    Woda ze studni
    Rodzina 4 osobowa.
    Średnie miesięczne zużycie wody około 8 m3
    Wyniki wody

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1140199(2).jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	276025

    Proszę o poradę. Miałem ofertę na MultiMix Erie.
    Zelaza sporo, wiec to musi byc raczej jakas mieszanka zloz. Typowy zmiekczacz nie lubi zelaza.
    Przy tak poteznej twardosci, to znaczenie ma juz wielkosc urzadzenia/zloza, zebbys nie musial co pół dnia go regenerowac - nie moze to byc raczej 20 czy 25litrow zloza.
    I pewnie osmoza do wody do picia w kuchni. Jak zmiekczysz taka wode, to dostaniesz w gratisie tak duzo sodu, ze woda prawdopodobnie bedzie miala gorzkawy posmak.

    marcin

Strona 298 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony